Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bathory

    Jistěže byla vrah,ten film vůbec neber vážně,je to slátanina *3* .Mimochodem,Karel Roden je výbornej herec,taky ho mám moc rád.. *3*
  • Bathory

    Co myslíte byla Oběť nebo vrah??když sem si tu otázku položila a přečetla pár článku,byla sem si jista že vrah...protože každý chce udělat nějakou "kovbojku"ale pak sem se byla v kině podívat na Jakubiskův film "bathory"a zmněnila jsem názor..uvědomila sem si že to z ní opravdu asi udělali jiní...ale jistá si tím nebudu...ten film sem místy nechápala...je psycho...ale to v 15 asi jen tak někdo nepochopí...Nejvíc se mi líbilo že tam hraje Karel Roden...můj oblíbenec..a nej herec!nejhustší v tom filmu bylo to mimčo v ledu..mnOOo..jik¨nak kvalitně psycho film...prostě "jakubisko" *5*
  • fikce?

    Lidi,probuďte se!Alžběta Báthoryová byla sadistická vražedkyně,žádná léčitelka..Za prvé-Juraj Thurzo neměl z jejího procesu žádný prospěch a myslím,že kdyby jen trochu chtěl,tak to bylo jinak...Její majetek zdědili normálně její děti,žádná konfiskace se nekonala...A těm,co pochybují o vraždách bych připomenul,že ve 30.letech 20.století bylo pod čachtickým kostelem nalezeno cca.40 pozůstatků umučených mladých dívek-nevím,kolik jich skutečně zabila,ale minimálně tyhle teda určitě...Filmy jako ten od pana Jakubiska,jsou možná pěkně natočené,ale z historického hlediska je to odpad,nic víc-bohužel se toho spousta lidí chytá a kvůli takovým lidem jsou už dnes snahy zpochybňovat i holocaust-a možná za 50 let bude i Hitler líčen jako hrdina...
  • bathory

    Zdravím všechny,
    četla jsem knihu od J.Nižnanského,i jiné knihy a také jsem byla jsem na filmu Bathory,který se mi dostal pod kůži.Ne snad kvůli mnichům s jejich stroji či vtipu, ale díky podání děje,který může a nemusí být pravda.
    Film se vším všudy mne upoutal od začátku do konce.Nejvíce se mi líbila Anna Friel a Karel Roden.Oba to zahráli velmi přesvědčivě a skvěle.Díky jim za to.
    Snad scény mnichů Polívka&Mádl a jejich úchvatných na tu dobu nemožných strojů mohli být více dějově vsazené do té doby,i když měli asi účel odlehčení.
    Panu J.Jakubiskovi děkuji za tento film, který vtrhljako sluneční paprsek mezi americké filmy typu Batman a spol. a dodal filmovým plátnům lesk, šarm a vtip.
  • Alžběta

    Nejsem ten typ, kterým se líbí vraždy a mučení. Podle mého názoru to nebyla žádná vražedkyně, ale osamocená vdova. Co se týče knihy, kterou napsal J. Nižánský, tak by se tomu dalo uvěřit, ale film, který režíroval J. Jakubisko byl naprostý propad. Různé scény, které se objevily ve filmu se mi zdály nepravdivé. Nikomu nenutím svůj názor, ale zamyslete se nad tím.
  • film versus historie

    Filmem jsem byl v podstatě zklamán, nicméně mě překvapila a velmi velmi zaujal Jakubiskův pohled a i mě přesvědčil. Myslím si, že hraběnka opravdu byla ve skutečnosti taková, jakou ji ve filmu vidíme.
  • Re: skvele

    Jakou pasáž tam dávat neměli?
  • Eržebet Bathory

    Podle mě...A je to můj názor...Nejlepší film...Muj nej!!! *14*
  • Špatné

    Přátelé,nechci být hnidopich,ale ten film byl prostě velice průměrný až podprůměrný,spousta nelogičností a hloupých scén,prostě nafouknutá bublina.Nevím jestli je legenda o Čachtické paní pravdivá nebo ne,ale Jakubiskova verze je orpavdu veic slabá.

    http://black-raven.blog. cz/0808/bathory-hodne-povyku-pro-ni c
  • Chtělo to ještě něco

    Byl to určitě zajímavý film, ale čekala jsem více. Něco tomu chybělo. I když je pravda, že pověst filmu aspoň trochu zhojí kina finančně. Tolik lidu jsem viděla naposledy na Pánu prstenů a Troji.
  • Re: Re: Nebola to zruda,ale

    Přesně tak, Alžběta nebyla psychicky nemocná, dětství měla podle všeho klidné, vyrůstala v dobrém a na tu dobu pokojném prostředí. Zprávy o její "psychické narušenosti" jsou jen nepodložené tlachy spisovatelů. *13*
  • Bathory

    Na filmu jsem byla dneska. A me se libil moc :)..naboženství nerozumim to neřešim,ale jako film dooost dobry ;) *4*
  • ...pet?

    Pokud pominu pokus udělat z Polívky da Vinciho,pokud pominu pokusy o jakoby umělecké scény s nahými naturely ala Saudek,tak bojové scény natočí lépe tým z četnických humoresek v rámci pohádky Dobrosrdečný Alipaša. Apropo,pokud černý bej řekne v čachticích,že zítra dobývá hrad v egeru,pak buď něco zobe,nebo mnich polívka má i vrtulník. *3*
  • Re: Re: Bathory

    Nemůžu souhlasit s tím, že by proti Alžbětě byly nějaké hmotné důkazy, a už vůbec ne, že je objevila ČT. Ten pořad Reportéři ČT jsem viděla, čekala jsem, že tam bude něco o životě Báthoryové, ale byla jsem dost zklamaná. Jediný "důkaz" tam poskytli dva mladíci, kteří tvrdili, že v hrobce našli před deseti lety tři lebky... Není vůbec nic, jen pár dopisů, ze kterých ale není patrné, že by vraždila. Někteří jí dokonce připisují několik set vražd. Ale ani žádné tělose nikdy nenašlo, ač se tvrdí, že je dávala pohřbívat dost ledabyle. Film byl moc pěkný, chystám se na něj ještě jednou, protože určitě objevím spoustu věcí, které mi během první návštěvy kina utekly...
  • Bathory

    Film stál určitě za to. Nádherné kostýmy, hudba kamera... Jediné co podle mě film kazí byl bohužel Polívka a Mádl. Dost mi ve filmu vadily, jejich "odlehčující" scény, které se do filmu vůbec nehodily. Každopádně mi film dal brouka do hlavy o tom jak to opravdu bylo. Určitě nebyla žádné neviňátko, ale zavraždit 600 lidí je dost "nadlidský výkon", nehledě k tomu - jak už tu bylo zmiňováno kde by se bralo tolik pannen, jak by krev uchovávali atd.
    Určitě si film znovu pustím i na DVD až vyjde a vychunám si ho znova. A všem doporučuji se na něj podívat, alespoň budete mít nad čím přemýšlt *3*
  • skvele

    chtela bych se pripojit ke gratulacim, podle me byl film skvelej. ani jednou za celou dobu jsem si nerekla, ze tu a tu pasaz tam davat nemuseli, libilo se mi to od zacatku do konce, porad mi naskakovala husi kuze. *14* je to docela zajimavy uhel pohledu na tuto legendu, protoze kdo videl nebo cetl kladivo na carodejnice, vi, jak v te dobe stacila jen narceni a dokazali cloveka znicit. *5* Bathory byla bohata vdova a zda se byt pravdepodobne, ze Thurzo opravdu touzip pojejim majetku *7* Myslim, ze pan Jakubisko ma naslapnute na Oskary *3*
  • Re: Re: To nemyslite vazne

    Ahoj Janka,
    hrubé chyby, které jsi napsala ve své reakci, vypovídají o tvé vysoké vzdělanosti a rozhledu. Tak jsme rádi, že jsi nám vysvětlila, kde je těch 300 mega. Já osobně se domnívám, že šlo o velmi špatnou investici. Film za mnoho nestojí.
  • Bathory

    Hodnocení filmu Bathory podle mě hodně záleží na vztahu člověka k církvi a náboženství.Myslím si,že kdo je katolík,tak film skoro na 100% odsodí.Nakonec,co od nich čekat dobrého?Já nejsem věřící.Film se mně moc líbil a byl jsem na něm dvakrát,aby mě nic neušlo pozornosti...
  • Re: Bathory

    Já jsem na filmu byl dnes. Souhlasím s DarkAngel, něco tomu filmu chybělo. Sice byl pěkný, nádherné kostýmy, dobrá hudba, zajímavé herecké obsazení. Film nebyl rozhodně natočený podle historie. Udělali tady z Báthoryové úplnou světici. Přitom existují hmotné důkazy o jejích zločinech, které teď objevila nedávno Česká televize. Pan Jakubisko tvrdí, že nic takového není - nic se nedochovalo. Pátral málo. Měl si dát větší práci s hledáním v historii. Tím by film získal víc na kvalitě. On se chtěl přiblížit Hollywoodu a tam je jim to jedno, oni ten příběh neznají. Je to škoda!!
  • je to nádhera

    Film jsem viděla a je nádherný. Byla to hnusná doba a věřím tomu, že kvůli bohatství byli lidé schopní všeho! Myslím,že opravdu tak zlá nebyla a Thurzo se jí chtěl zbavit pro její majetek. Bylo to v té době normální, pálili se čarodějnice, církev zabavovala majetek atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší