Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Úplňkem to není ...

    Urozenou hraběnku Alžbětu Bathory považuji za skvost ve své době.( Podobně s tím byla i Kateřina Bechyňová z Komárova purkraběnka na hradu Karlštejn). Strašně bych chtěla vidět na vlastní oči jak opravdu vypadala a jak to všechno ve skutečnosti bylo! Obzvlášť z její smrtí a co se dělo bezprostředně po ní! Ne, že bych se chtěla zúčastnit jejích obscénostem, ale .... určité věci mi nedají spát. *7*
  • Báthory

    Alžběta Bátho byla ta svoji dobu ZŘEJMĚ považovanná za vražedkyni ale celí život byl priti její vůli tak se nemůžememe divit.Nikdo neví jesli se koupala v krvy nebo ředěná a jesli se vůbec něco jako krvavá lázeň odehrálo.Pro mně je Alžběta


    Četla jsem tady že někdo se zajímál o krvavou lázeň ale představ si že žijež v 17.století a chceš být pořád mladá a krásná....?Co by si uděl/a???
  • Parazit

    Celý tenhle text má zde být uveden jako citace cizího autora, jehož slova jsou zkopírované doslova.

    Doufám, že takhle napíšeš/napsal jsi i disertačku. Oni tě pak naučí, že krást a vydávat to za své se nemá
    • Re: Parazit

      AŤ SHOŘÍ *16*
  • Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

    Viděla jsem dilm Juraje Jakubiska, četla jsem dvě knížky, jedna jsou fakta, co se zjistilo a druhá shrnutá co se teoreticky mohl stát + legendy (jako např. koupání v krvi) J8 osobně pochopila že to na ní narafičil Thurzo a že je nevinná a taky tomu věřím. Erzsébet Bathory byla podle mě 'na svojí dobu' spravedlivá hraběnka. Když někdo hřešil potrestala ho ale jinak byla hodná a léčila své poddané... *14*
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Prosím o tituly čtených knih. ¨Dík
      • Re: Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

        na tom to strašlivem pribehu melo podíl snad cele dvorstvo v čele z panovniky a thursem ona byla osamela a je vedecky dokazano ze v jejim starem žalari leží telo jejiž kosti jsou tak silne že je ani vrtacka neposkodi protože ta stara kostra patrila nejspíš lečitelce (čarodejce ona se domnivala ze hrabence bude lepe kdyz ji nikdo nebude stat v ceste a co vi o tom vlastne mužete vedet co kdyz ji soudite nepravem co kdyz soudite toho kdo neni ten jehoš srdce je skažene telami mladych dev je to od vas uraska a hamba jsem už velice stara a tím čím sem se v živote nejvíce zabívala byli dejiny nemam zadneho pribuuzneho jsem osamela a bydlim na slovensku ma teta me vzi učila psat italsky cesky latinsky a madarsky zahodila jsem cely svuj zicot jen pro alžbětu bathoriovou a neverim ze je vinna byla naprosto inteligentni a nadherna žena
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Napiš jaké fakta jsi četla, protože mnoho jich není. Velmi mě to zajímá. Hlavně historie Uher a nemohu ji nikde sehnat.
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Škoda,že už nežije-mohla bys k ní jít do služby-zajímalo by mne,jak by se ti to líbilo *1* *1* *1* *1* *1* *1*
  • Byla opravdu A. Bathory obětí nebo vrahem?

    Po shlédnutí filmu Juraje Jakubiska Bathory se mi otevřel úplně jiný pohled na tzv. "krvavou hraběnku" než jak jsem ji znal z knížek Nižnanského : Čachtická paní a ............. a přikláním se k tomu, že již tenkrát politika i touha po majetku. dokázala zneužít slabosti člověka, člověka nemocného. *3*
  • koupel

    Jsme přesvědčen ,že Alžběta byla čestná žena která se umě chovat na své poměry a nekoupala se v krvy panen to je jen smilná představa ....

    Uherský palatin chtěl okrást hraběnku tak ji taky nazval vražedkyní a jeho kněžský přisluhovač mi v tom pomáhal...

    Jak se udávalo tak sám uherský palatin ji dával do pití příměsi ty které ji měnili za něco co nebyla....

    ale jak jsem jednou tady psal já být její poddaný tak bych byl rád byl.... *5* *5* *5*
  • film Bathory

    Včera jsem viděla film Bathory, je naprosto úžasný. Oproti knize je hraběnka ve filmu vlastně obětí. Věřím, že to mohlo nějak podobně být ve skutečnosti. Bathory byla velmi chytrá, bohatá a krásná žena a to byl ten velký problém. Jakubiskovi velký dík za super film.
    • Re: film Bathory

      Bathory jsem ještě neviděla,ale na internetu jsem sháněla informace a kamarádi vyprávěli..a ,yslím si že se určitě budu na tenhle film těšit! *3*
    • Re: film Bathory

      ahoj mohly bych se zeptat kde si videla film Bathory kdyztak odepis na email *4* *4* *4* *4* *4*
  • Báthory je super

    Film Báthory je krásný,šla bych na něj ještě jednou,ale v tomto článku jsou chyby.
  • Nevím,nevím

    Film jsem sice neviděla,ale četla jsem o tom spoustu článku,takže si myslím že by mohl být docela dobrý.Knížek jsem na tenhle námět četla fakt hodně *1* .Nejvíce se mi líbila ta nejnovější.Jmenuje se:Kletba čachtické vražedkyně *5* .Byla bezva a vřele doporučuju *5* .Tam bych řekla že je,jako v jediné knížce o ní,hodně z jejího života.čerpá se tam z dopisů,kronik,..... *14*
    • Re: Nevím,nevím

      Dá se kronikám a dopisům věřit( ze své zkušenosti né). Dokaž mi to.
  • Bathory

    Film fakt super, už dlouho jsem lepší film neviděla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit