Přejít na výpis diskuzí

Barbora Tomanová

OSOBNOST 15.7.2008 
159 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobnost???

    Noo nalíjme si čistého vína, za Bářiné úspěchy můžou ve větší části její koně a zvláště Careful, ten kůň je mašina, věřím, že kdyby ho jezdil jiný junior po čase by dokázal to co Bára, jak sama tvrdí je nejlépe jezditelný, na něm jde vidět jak strašně ho to baví,nebojí se, jde prostě do všeho,vy pak máte spoustu času soustředit se na sebe a na to přivést ho správně ke skoku, i přesto Bára kolikrát skáče za pohybem...díky němu také přešla zdárně 3 Téčkové parkury, k tomu velký obdiv, Kohen už takový není a proto to také dopadlo tak jak to dopadlo. Ano žije pouze koňmi, ta píle a snaha je tam veliká, ale... představte si, že by měla jen koně jako je taková Adélka?? Dneska by jsme o ní možná ani nevěděli,s tou toho totiž ještě moc nedokázala a jak jí má dlouho, čím to asi bude hmm?? Že by pobyt na Slovensku nepomohl. Tím samozřejmě nechci kritizovat, jak říkám fandím jí, ale za jezdeckou osobnost jí zatím považovat nemůžu!!
    • Re: Osobnost???

      no jo ale nekdo ty koe muel vycviit,jzdit na nich,a oa se to takymusela naučit protože to by jinakz těh koní v ednom kuse lítala ať je toCreful ebo coloman toje jedno a dyby neumela jezdit a byla byto zasluha jen tech koni tak neni asi jednou z nëjlepsich jezdkyn parkurových nemyslíš??????takže Bára i koně jsou dobří a když se to tobenebo nekomu jinemu nelíbí tak proc to sem pisete jen abyste si zahrali na machry že??tak to tu nepište a bude klid zatm caw
  • Mčr

    Ještě jsem zapoměla dodat, docela mě udivil její výrok týkajíci se MČR (ti co v minulým letech vyhráli se pak už neumístili, ale já už jsem po 3. za sebou druhá) to mi přišlo docela nafoukané, vím, že to tak určitě nemyslela, ale přeskákat S parkury s T koněm, zas takovej úspěch není, nevím co to je teď za dobu, kdysi to bylo opravdu o tom co dokáže jezdec, dnes je to o tom sehnat si co nejlepší koně a předvést se, což je smutné.
  • Vůbec to není jen o píli!

    Nikdo neříká, že neumí jezdit, jen, že měla ty nejnej podmíky aby to uměla. Vem si dvě holky, jedna má super drahé koně, ustájení s halou, osobního trenéra(jednoho z nejlepších) a píli. Druhá, která má jen jednoho koníka, kterého si připravuje sama, nemá halu, osobního trenéra (kapacitu), jezdí denně v dešti, bahně a má píli stokrát větší než ta první, protože jinak by se na to za těchto podmínek vysrala. Stráví času u koní možná víc než ta první, protože ta má osobního nejen trenéra, ale i čističe a sedlače a tak může svůj čas věnovat pouze ježdění. A stejně ta první bude lepší, všichni budou říkat jak je pilná, a ta druhá ještě pilnější zústane vzadu. Tak odpověz o čem to je? O PRACHÁCH!!! A třeba by ta první nakonec nepřešla na koni té druhé ani to "L", které ta druhá jezdí!
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      Přesně tak, koně nyní jsou jen a jen o penězích. Když chcete něčeho dosáhnout a nemáte peníze na rozdávání a ač máte ten největší talent bohužel bez dobrých podmínek nemůžete dosáhnout takovýh výsledků jako Bára..... Ale ani Bára nemá ty výsledky bez práce, musí na sobě hodně makat aby dosáhla těch výsledků kterých dosahuje... to je můj názor *3*
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      jj svatá prvda máš pravdu taky bych řekla že ta druhá to má lepší tráví všechen volný čas u koní a krom toho ta první nebude mít ani takový vztah jako holka která jim bude věnovat čas *3*
      • Re: Re: Vůbec to není jen o píli!

        jj, plně souhlasím s předchozím příspěvkem. Jedna nejmenovaná dcera majitele jezdecké stáje dostává každý rok na vánoce, narozeniny a pořád koně minimálně za 1 mil. Kč, pan majitel se v tom vidí, chce úspěchy. výhry, zviditelnit se. Dceru už to nebaví, za každého dalšího koníka je naštvaná, že bude muset víc jezdit. Tatínek dokonce přistoupil k tomu (a to nekecám), že dcerušce dává peníze za to, že chodí jezdit (něco jako výplatu:)) Byla sice už i na MČR, ale jde na ní vidět, jak ji to nebaví a nemá z toho radost. Teď místo ježdění raěji odjela na pár měsíců do ciziny... A občas mluví o tom, že ježdění nechá úplně. A to má doma 30 koní, tým lidí, co kolem ní skáče, tréning s Opatrným a tatínka, co vše zaplatí...
        • to by mě docela zajímalo, kdo to je :D někdo mě teda napadá, ale trochu mi nesedí ten počet koní :D :D tahle totiž 30 fakt určitě nemá :D ale tak třeba to bylo jen zveličený :D
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      jj svatá prvda máš pravdu taky bych řekla že ta druhá to má lepší tráví všechen volný čas u koní a krom toho ta první nebude mít ani takový vztah jako holka která jim bude věnovat čas *3*
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      Ale tak to prostě je. Kdo má materiál, má větší šanci. To se nikdy nezměnilo a NIKDY se to nezmění, vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude. Lidé nevidí výsledky, takže logicky budou považovat za lepší tu první, protože o té druhé neví, ale pokud jde o Báru, tak tohle na ni vůbec nesedí, protože Bára dobrá je, stačí fakt že ji trénuje pan Pecháček.
      • Re: Re: Vůbec to není jen o píli!

        Bára je dobrá hlavně proto, že tam na začátku byly peníze. Kdyby nebyly nikdy by se tak rychle a tak daleko nedostala a pan Pecháček by o ní vůbec nevěděl !!!!
      • Re: Re: Vůbec to není jen o píli!

        omyl :D chtěla jsem říct, že lidi vidí výsledky, ale nevidí to ostatní.
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      Pně s Tebou souhlasím.TEn,kdo hold nemá takové peníze jako ona,tak je nula....
    • Re: Vůbec to není jen o píli!

      Samozřejmě, v tomhle musím souhlasit, je to o penězích, ale já reagovala na příspěvky typu: Je příšerná, vůbec neumí jezdit a její koně to odskáčou všechno sami... Když jsem ještě závodila, sama jsem nejlíp na sobě viděla, že ať se snažím, jak chci, stejně nedosáhnu těch úspěchů, jako dcera majitele koní, které jsem jezdila. Zatímco já jsem se dřela v kmk s jednou 4letou a po sezóně přesedlala na dalšího mlaďocha,ona měla možnost jezdit třeba 7 koní různé výkonnosti. Bohužel, je to o penězích, ale nikdo nemůže Baře upřít to, že svých možností uměla perfektně využít. A to bez tvrdé práce nejde...
  • zajímavé,

    že ty koňařky jsou vždycky tak strašně hezoučké
    • tes26

      Re: zajímavé,

      Ale ona hezka neni...:D *9*
      • Re: Re: zajímavé,

        Myslíš že není hezká??? Není to třeba žádná miss, ale ani není ošklivá.
        • Re: Re: Re: zajímavé,

          Ahoj bara tomanova ja sa volam sisa ale volaju ma bara lebo ja tak isto jazdim ako ty chcela by som vediet ake maš čislo na telefon a kde byvaš chcela by som stebou si zajazdit a stravyt stebou chvile velmi vela a mam ta velmi rada si ako moja sestra appapappappa
  • Můj osobní náor

    Pokud jde o můj názor tak Barča jezdit umí to se nezapře...Je fakt že jí určitě pomohla dobrá výbava, vynikající trenér p. Pecháček a její skvělý koníci..Ale její snaha ji dovedla k tomuhle záznamu na osobnostech....Bez svých koní by asi nebyla tam kde je ale to všechny hvězdy jezdeckého sportu...Bez koní kteří by je tam dovezli by byli jenom lidé....Ale tak to je a vždycky bude...Myslim že Barča je svým koníkům vděčná...Ale iten nejlepší kůň může skončit poslední když ho povede špatný jezdec..myslim že tam to je fifty fifty... Taky v tom jezdectví jde hodně o peníze...Ale to v každém sportu...Když máš hodně peněz můžeš si dovolit špičkovou stáj, trenéra, koně a výbavu...Ale myslim že se dá prorazit i bez toho...Rozhodně je pro mě Barča vzorem a skvělou parkuračkou.. *3*
  • bara

    Ahoj,chtěla bych tady napsat svůj názor na věc. příčiny bářiných úspěchů spočívají v nejlepších koních a penězích. Bára není ani zdaleka tak dobrá jako vypadá. Na jejím místě by každá holka byla taková, kdyby měla koňa, kterej pod ňou přejde Tčkovej parkur. Profi jezdec zvládne všecky typy koní, myslím, že kdyby si sedla na koňa mojí kámošky, že jí ani nenakluše! Má super jezditelný koně, neví, co je to tlačivos a dřina, její úspěchy totiž vydřené rozhodně nejsou. Je to mlj názor, stejně jako každý jiný, a myslám, že nejsem jediná...
    • Re: bara

      Ahoj, souhlasim. Myslim, ze v konich se vyznam, jezdim 10 let a tohle je ukazovkej priklad toho, ze ten kun to jde v podstate sam, protze to umi a taky ma cenu nekolika set tisic. Ale na "normanich" konich nejspis takovi lide nikdy nejezdili. Ti se totiz napred musi vycvicit a je to i o lidech, ne o dokonalym koni, ktery uz vse umi a jezdec jen vyhrava, tu cenu by mel dostat kun...
    • Re: bara

      souhlas...sice bych neřekla, že neví co je to dřina, určitě zažila i krušné chvíle, pády atd...ale je to přesně o tom..o penězích, má nejlepší trenéry a koně, co jí jdou na překážku v podstatě sami
    • Re: bara

      Markéto: nechápu jak můžeš soudit, když Báru neznáš! takový lidi, fakt miluju!
      • Re: Re: bara

        Nikolo, Báru nesoudím, soudím snad její povahu??? Soudím to, že má skvělý koně za několik milionů, což má, že má na každýho koně x trenérů což má taky a jen říkám že být na jejím místě sme všichi tak doobří jako ona! Myslím že by si měla někdy skusit co to je jezdit na tlačivým koni a hned by nebyla tak ůžasná a skvělá!
    • Re: bara

      Mas pravdu..Bara ma vyborne kone..bez nich by to nedala...
    • liliseq
      *16* *16* *16* *16*
  • dobrá

    dobré čičadlátko pusinkovací-ta Barborka *14*
  • pe-tule

    Pro Lenku

    V soutěži může za dobrý výkon z 50% jezdec a z 50% kůň.Jasný je,že kůň to musí odskákat a jezdec se jenom veze,ale jezdec musí umět perfektně držet rovnováhu a na závod si toho koně musí připravit!A nemyslím si,že je nafoukaná.Kdo tohle vypustil ze svých úst musí asi hodně Báře závidět že umí jezdit a vlastního koně.Tys mohla taky závodit!
    • Hm...

      Jasně nějací chytří lidé tu ¨píšou má nejlepší koně v ČR myslím že to tak docela není pravda ano má dobré koně ale ne nejlepší a to jak tu pišete že to za ní vyhrajou koně tak to se hafo pletete to ste asi nikdy neskaákali sice je výhoda mít dobrého skokového koně ale není to všechno musíte držet koně před skokem navést ho na skok odhaDNOUT ODSKOK A......prostě spoustu věcí tak ať mi tu nikdo netvrdí že má bara nejlepší koně to sou ti co jen tiše závidí;) *13*
      • Re: Hm...

        *1* Jen se podívej na její fotky, kde je permanentně kůň pod skokem *1* *1* Se svým deseticentimetrovým obvodem stehna musí být zatáčení vážně efektivní. Dyť v obratech láme koně přez hubu. A teď neříkám že sem já dobrá. Sem na tom podobně jako ona. Když se koukám na fotky z mým závodů do 100cm nejradši bych brečela *1* Naštěstí mi pak stačí kouknout se na osobnosti.cz a pousmát se nad fotkama Barbory Tomanové. Hned vím že nejsem jediná který to nejde. Úspěchy a výsledkový listiny totiž nejsou všechno. Je to jako ve škole. Někdo dělá domácí úkoly připraví se na písemku ale dostane 2 ale má z toho radost protože ví že se na to pilně připravoval a že si z toho odnese nějaký vědomosti (Jezdec co se na závodech neumístí ale ví že si s koníkem vedli dobře). Někdo si to před hodinou přečte a těch pár minutek si to zapamatuje pak dostane 1 ale zeptat se ho na to za týden neví o co go (Jezdec co přezkáče parkur mrknutím oka vyhraje první místo ale při pohledu na něj byste po něm házeli tlažebníma kostkama a řvali píčo jak to vypadá hrozně). Necht každý máme svůj názor..
        • Re: Re: Hm...

          Ahoj všichni! Zameťme si všichni před vlastím prahem v sedle...pokud vím, dostala Bára snad ve Frenštátě 2. cenu něco jako o stylu...sakra všechno, co se dělá na takovéhle úrovni je byznys...pomysleli jste někdo z vás na to, jak se Bára cítí, když tohle čte, prostě délá, co ji baví a že k tomu rodiče přispějí tím, že jí koupí koně a maminka dá na každé závody jiné sako, ono i tohle něco stojí i je, dřina, oba studovali pro to, aby měli oni i děti, to co mají dnes...soboty, neděle, svátky...jo, je to o penězích...proč by za ně nemohla mimo sezónu jet na lyže, když celý rok dře...zkuste si to s ní někdo vyměnit na týden, ke konim ze školy, tam odjezdit 3, pak domu, písemka...pan Pecháček je jeden z nejlepších a asi by netrénoval někoho s kým to úplně nemá smysl, myslím, že je to on, kdo si vybírá...
          A s tím čistým vínem, všichni víme, že ten dobrý kůň nám pomůže a dost, ale na nás je jestli ho v tom udržíme, nebo jestli půjdou nahoru a vypadá to, že Bára stoupá ne...toho koně můžeme i jednoduše dostat dolů...
          A o tom T, v listopadovém jezdectví se o tom vyjdřují jasně s panem Pecháčkem, Bára se nepovažuje za T jezdkyni...
          Nechme ji žít a dělat, co ji baví...a vyhrávat... *3*
          • Re: Re: Re: Hm...

            S tebou souhlasím... Kdyby jste si o Báře něco zjistila tak víte, že Coloman je slepý na levé oko a kdyby jste jezdili s koněm, který je slepý na 1 oko, nebude to pro vás lehké, ale tady je vidět že jí nezaleží na vzhledu koně ani jestli skáče T nebo S, ale na tom, že si to s tim koněm užijete :)
            • Re: Re: Re: Re: Hm...

              promiň ale zrovna Coloman není ideální příklad. kdyby si něco věděla, tak víš že Colomana si kupovala jako prvního koně. a když si člověk co jezdí krátce koupí prvního koně, tak bere ohledy na něco jiného než člověk co jezdí TT a účastní se světového poháru. navíc kdyby si něco věděla, tak víš že když je kůň slepý na jedno oko, tak to nemusí být "konec světa". znám několik koní co jsou slepý (měsíční slepota, úraz na překážce, kopnutí jiného koně při "hře" ve výběhu) a přitom pod sedlem šlapou jakoby viděli!!!!!!
  • My story:)

    Omlouvám se za dejavu *1*
  • kaulitzova

    Kačík

    Ahojky!Já Báru Tomanovou znam osobně asi 9 měsícu je prostě super co dodat sem její fanda od roka 2005 *3* *3* *3*
    • Re: Kačík

      fakt????se máš pls jaké je její číslo????????
      napiš mi to na icq 474673233 *4* dekuju
    • katka-horses

      Re: Kačík

      super chceš se seznámit já ji znám taky *4*
      • Re: Re: Kačík

        Můj email je danceandjump@email.cz
      • Re: Re: Kačík

        Já si s tebou budu psát...jo??? *3*
    • Re: Kačík

      ahoj ty se s barou znas osobne je to moje nejoblibenejsi jezdkyne ale osobne ji nezna je mi to moc lito*9* ty se mas ) a muzeme si psat ? co ty na to *3* *3* byla bych moc rada zadnou kamosku ktera ma rady kone nemam *9* napis na e-mail potom ti muzu dat icq nebo skipe jo? *3*
      • katka-horses

        Re: Re: Kačík

        já ji znám taky chceš si psát? *15* *15* *15* *15* *15* *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit