Přejít na výpis diskuzí

Hans Matheson

OSOBNOST 31.12.2006 
1426 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kde je hans?

    co je s ním *7* *9* neslyšela jsem o něm už minimálně rok! *10* chodím se pravidelně dívat na mezinárodní filmovou databázi, ale žádné zpráva, že by pracoval na novém projektu.. *9* *13* *8* nevíte o něm někdo něco *7*
    jinak musím říct, že v tudorovcích mu to sice extrémně nesluší v tom duchovním hábitu, páč vypadá divně, ale jinak hraje výborně jako vždy a je radost na něho pohledět, i přes tu fialovou hrůzu.. *14* *14* *4*
    • Re: kde je hans?

      asi si dal hereckou přestávku *3* není to poprvé, co má takhle delší mezeru mezi natáčením. *5* momentálně dle infa imdb nepracuje.
    • Re: kde je hans?

      heej kliid *3* *5* taky si musi dat poradnej oddych a porad jen nemakat.. mas pravdu, na nicem nemaka, no a co..? svet se kvuli tomu nezbori *3* *5* vsak on nas zas necim prekvapi a mimochodem ze jsem tak smela, v TT mu to sekne a hodne, je luxusni!! *14* *5*
      • Re: Re: kde je hans?

        však já o něm taky nepsala, že vypadá jako fialovej hnus, nebo snad ano...? *1* *3* *5* já ho nechci honit, ať se dovolenčí jak dlouho uzná za vhodné, ale měl by se z té letargie vzpamatovat dřív, než ho jeho agent pošle pod jiná ochranná křídla, jeslti mi rozumíš. *3* *4*
        • Re: Re: Re: kde je hans?

          rozumim vsemu dokonale *5* je pravda, ze by uz s tou necinnosti mohl neco udelat *3* *5*
    • Re: kde je hans?

      Nevim jestli ti uniklo, že hraje v novým Sherlocku Holmesovi a Souboji Titánů,ale Hans momentálně asi na ničem nepracuje. Možná hraje zase v divadle nebo píše písnička a brnká si na kytaru *4*
      • Re: Re: kde je hans?

        tak to mi náhodou neuniklo *5* ty filmy jsem viděla oba dva, ale je to už hafo času, co je hans natočil.. *9* jinak velice pochybuju o tom, že hans momentálně hraje někde na divadle *13* *8* zprávu o tom bych se spolehlivě dočetla na jeho stránkách *1* jinak ať si klidně brnká a hraje na kytáru, ale hlavně ať to netrvá už moc dlouho *5*
      • Re: Re: kde je hans?

        devce zlaty, ja myslim ze jsi vedle jak ta jedle, spis bych ho tipovala na to, ze obrazi music fests *4* *3* jinak ty jeho dva novy filmy o kterych se zminujes sice nejsou zadny skvosty, ale hans v nich vypada naprosto k sezrani *14*
  • Hansík

    jedna moje známá přes net byla 7.4.2010 na radnici v Manchesteru, kde natáčel Hans v roce 2008 po 3 měsíce svůj film Sherlock Holmes, kromě to že si na radnici pořídila hafo fotek z prostor kde natáčel Hansík tak se tam ještě stačila přeptat vrátného radnice /jmenoval se Kenny/ zda se nepotkal s někým ze štábu během natáčení a on že jo, že měl to štěstí je vodět při práci a že potkal herce Roberta Downey Jr. který všem nabízel své sušenky a co je důležitější, setkal se tam osobně i s hansíkem *14*

    když se zeptala na Hanse, Kenny prý s velkým usměvem na tváři řekl:,, Ach ano, Hans byl sympatický, sympatický chlapec. Měli jsme spolu mnoho cigaret na schodech před radnicí." A ještě připojil, že Hans byl velmi přátelský.. *3*

    to jsem ráda, že není Hans protivná hvězda, že se aspoň něčím liší od těch mladých rádoby herců a že nezpychnul. *14*
    • Re: Hansík

      jak uz jsem psala kdesi na jine diskuzi, tyhle dva herce jsem mela vzdycky rada, jednoho z nich jsem platonicky milovala jeste pred nastupem puberty a toho druheho daleko za pubertou, ale oba to jsou vyborni herci a slusni lide, i kdyz maji sve slabosti jako kazdy z nas, ze.. ohledne tj. narazka na navykove latky.. *1* jsem moc rada, ze se chovaji jako obyc. lidi a nemysli si.. *5*
      • Re: Re: Hansík

        chovají se naprosto normálně, čím víc je někdo známější, tím více se chová normálně, pokud to tedy není nějakej přebubřelej vůl.. *1* *3* *5* jaký návykový látky máš na mysli a u koho konkrétně..? *9* *8*
        • Re: Re: Re: Hansík

          u obou, oba jeli v minulosti na drogách.. *5*
          • Re: Re: Re: Re: Hansík

            hans byl na drogách hodně málo, spíš jak jsem četla v jeho rozhovorech experimentoval s nimi *3* *5* spíš mě vadí, že hulí a chlastá *9*
  • paparazzi pics!

    vypátrala jsem jednu informaci není nějak extrémně zajímavá, ale jestli znáte Hansovo jediné paparazzi fotky které spatřily světlo světa jak stojí před hospodou PunchBowl režiséra Guye Ritchie v Londýně v podroušeném stavu s cígem v ruce /soudím dle jeho opileckého úsměvu a vychlastaného a zchlastaného výrazu v jeho tváři/, tak ty fotky vznikly 24.3.2009 ve 22.21 hod. místního /britského/ času.. *14*
    • Re: paparazzi pics!

      skvele.. *16* *9* *5*
      • Re: Re: paparazzi pics!

        jak skvělé..? *7* *9* *9*
        • Re: Re: Re: paparazzi pics!

          ten hansovo popis je ,,skvělý".. *5* musím říct, že na těch fotkách působí poněkud ošuntěle, ale s tou opilostí to tak hrozný není.. *13* *5*
          • Re: Re: Re: Re: paparazzi pics!

            možná jsem to s tou opilostí přehnala, každopádně začíná mít permanentně výraz člověka, kterej si dává do nosu denně a to se pak na tom ksichtíku prostě lety projeví *5*
  • k tej škole...

    tak jsem našla dva jakési linky, které by té škole mohli odpovídat.. Jedná se o školu THE ITALIA CONTI ACADEMY OF THEATRE ARTS, je v Claphamu v Londýně.. Založená byla roku 1911 jakousi herečkou, patří k nezávislým školám.. podle toho popisu bych řekla, že je to bude ono a jak jsem tak četla, tahle škola má plno odnoší po celé zemi v UK, které poskytují částečné kurzy v herectví atd.. a mezi nima je i jedna tahle školička, na kterou dle mého chodil Hans.. jmenuje se Italia Conti Associates Clapham at Avondale, je v Claphamu jako jediná ze všech... *3*

    tady jsou ty adresy jinak...


    http://www.italiacont i-acting.co.uk/
    http://en.wikipedi a.org/wiki/Italia_Conti_Academy_of_ Theatre_Arts
    • Re: k tej škole...

      no je mi popravde u zadku kam chodil, pro me je dulezity co z neho v ty skole ,,vychovali" a ja myslim, ze ma ve svem oboru uspech na to, ze pochazi jinac z tech skotskejch raselinist.. *5* *5*
      • Re: Re: k tej škole...

        však jsem nenapsala, že je špatnej herec *13* ale myslela jsem si, že by to třeba někoho tady mohlo zajímat, kam chodil na školu *5*
        • Re: Re: Re: k tej škole...

          *3* *5*
  • škola

    pátrala jsem čistě ze zvědavosti po netu po nějakých inter. adresách, kde bych našla školu kterou navštěvoval, myslím, že se jmenuje Avondale Hall, je v Claphamu v jihozápadním Londýně... ve svých starých rozhovorech říkal, že chodil na nějakej intenzívní kurz kterej zahrnoval dramatický kurz a kurz osobního rozvoje.. tedy pokud jsem to pochopila správně... jenomže problém je v tom, že žádná taková škola s tímto názvem v Claphamu neexistuje.., alespoň žádný linky mi to nevyjelo.. *9* *13* je možné, že se změnil název té školy, jinak opravdu nevím.. *7* *9*
    • Re: škola

      hele, podle myho ta skola muze bejt uz davno zrusena, jde o to, ze mohl chodit na soukromou a ne statni a ty soukrome ,,padnou" pod tihou konkurence jeste driv za vlast nez ty statni.. *3*
      • Re: Re: škola

        tak to mě tedy nějak nenapadlo.. *9* ale asi máš pravdu *9* *9*
  • Hans Matheson a divadlo

    Hans Matheson a divadlo -

    Divadelní hra MOJO (1995)........

    Hans stál poprvé na divadelních prknech ve hře MOJO scénáristy Jeze Butterwortha (nar. 1969) pod režijní taktovkou Iana Ricksona. Bylo to v malém londýnském divadle Royal Court Theatre, jehož je Hans členem.

    Adresa tohoto divadla:

    Royal Court Theatre
    Sloane Square,
    London SW1


    Toto divadlo funguje od 8.5.1956 a více informací o něm najdete na internetové adrese: http://www.royalcourttheatre.com/de fault.asp
    • Re: Hans Matheson a divadlo

      Divadelní hra MOJO je prvotinou tvůrce Jeze Butterwortha, napsal ji původně roku 1994 ve Wiltshire, než ji ale dopsal do takové finální podoby, jak ji znají diváci, trvalo mu to rok. V létě roku 1995 (hrála se od 14.7 do 12.8 - Jerwood Theatre Downstairs) měla tato hra s gangsterskou zápletkou svoji divadelní premiéru na prknech malého londýnského divadla Royal Court Theatre. Hra se odehrává v roce 1958 v rokenrolovém klubu v londýnské čtvrti Soho. Tento příběh se dotýká pokusů skupiny mužů řídit kariéru mladého rokenrolového umělce Silvera Johnnyho. Je to jednoduchý příběh o závisti, touze a odplatě.
      Hra Mojo posbírala od roku 1995 několik ocenění, mimo jiné cenu OLIVIER AWARD, cenu George Devina, dostala ocenění CENA ROKU NOVÝ AUTOR od spolku autorů a další ocenění STANDARDNÍ CENA PRO NEJVÍC SLIBNÉHO DRAMATIKA. Tato hra byla rovněž vyhlášena roku 1995 jako "nejoslnivější debutující hra všech dob divadla Royal Court Theatre" a byla od té doby přeložena do devíti světových jazyků. Tento nebývalý úspěch povzbudil J. Butterwortha k tomu, aby svou divadelní hru převedl i na filmové plátno. Od července do září 1996 probíhaly přípravy k natáčení a v říjnu téhož roku konečně padla první klapka a ta poslední v prosinci 1996. V září 1997 soutěžil tento snímek na benátském filmovém festivalu VENICE FILM FESTIVAL, sice žádnou cenu nezískal, ale byl diváky velmi dobře přijat. Zajímavost je ta, že v tomto filmovém přepisu hraje stejné herecké obsazení stejně tak jako v původní divadelní verzi.
      • Re: Re: Hans Matheson a divadlo

        Hans Matheson hrál ve hře MOJO od 14.7. - 12.8. 1995 hlavní roli sedmnáctiletého začínajícího klubového zpěváka jménem Silver Johnny. Zajímavost je ta, že Jez Butterworth napsal tuto roli pro Hanse Mathesona přímo na tělo.

        Dne 14.3. 2006 byla uvedena hra MOJO v divadle Royal Court Theatre (Jerwood Theatre Upstairs) znovu při příležitosti 10. výročí této hry. Herec Hans Matheson se v této roli objevil znovu. Tato hra ale nebyla tehdy klasicky zahraná, ale byla pouze čtená, tzn., že herci své role četli a ani herecké obsazení nebylo původní.

        Hra MOJO je natolik úspěšná, že se hraje v různých hereckých alternacích až dodnes.
  • Nějaké zajímavosti - spolupráce na CD /2003/

    Nějaké zajímavosti kolem Hansovo spolupráce na otcově debutovém albu "Out on the Islands" vydaného v červenci 2003........

    Tento 174 cm vysoký herec je synem skotského folkového zpěváka a skladatele Iaina Mathesona, který používá jako umělecké jméno Ado Matheson (nar. 31.8. 1950, Stornoway, ostrov Lewis, Vnější Hebridy, Skotsko, UK). Ve své vlasti byl již v mládí považován za legendárního písničkáře a kytaristu. Ado (mimochodem velký rockenrollový fanoušek a stoupenec kultu hippies), jenž mimo jiné hovoří kromě angličtiny i gaelskou keltštinou, v minulosti spolupracoval s mnoha umělci. V minulosti působil jako doprovodný kytarista na turné britského zpěváka jménem Iggy Pop. Ve druhé polovině 90. let se tento umělec čas od času vracel do Skotska, kde vystupoval na rock and rollových koncertech jako kytarista. Od roku 1992 hrál také s velmi nadaným houslistou Chrisem Brierleym. Hráli spolu na malých koncertech v malých klubech. Čím více vystupovali, skupina začala expandovat. Ado si proto založil svou vlastní kapelu THE IAIN MATHESON BAND (složení kapely: Ado Matheson, kytara a zpěv; Chris Brierley - housle; Ben Clark - bubny; Alf Thomas - klávesy ). Spolu hráli např. v UNION CHAPEL v Londýně, v roce 1997 si zahrál Ado s Marianne Faithful v THE SHEPHERDS BUSH EMPIRE a koncertoval i s Daveym Spillanem v Londýně. Roku 1996 hrál se svou kapelou THE IAIN MATHESON BAND na hudebním Midem festivalu ve Francii. Dne 2.4. 2005 vystupoval sólově na pozvání svého kamaráda Joyce Seymoura Chalka od 20.00 hod. na University College London v Londýně při příležitosti "Hlavního literárního večera". Dne 25.11.2005 měl vystoupení na den sv.Ondřeje v Londýně u HIGHLANDS and ISLANDS SOCIETY of LONDON, kde s ním vystupoval i jeho syn Hans, který ho doprovázel na kytaru a foukací harmoniku, či zpíval doprovodné vokály.
    • Re: Nějaké zajímavosti - spolupráce na CD /2003/

      Zatím naposledy si Ada Mathesona mohli posluchači naživo poslechnout dne 28.10.2008 ve skotském Stornoway v Centru umění An Lanntair na ostrově Lewis (Vnější Hebridy, Skotsko), odkud tento zpěvák a skladatel pochází. Zde vystupoval a zpíval pouze sólově a sám se doprovázel na kytaru, ale i tak jeho vystoupení sklidilo velký úspěch. Pokud Ado Matheson zrovna nekoncertuje se svým synem Hansem, vypomáhá na farmách nebo se živí jako malíř pokojů.

      Hansovo otec Ado dlouhá léta usiloval o vydání svého vlastního CD, ale vydavatelské firmy ho odmítaly... Až v červenci roku 2003 se na něj usmálo štěstí. To vyšlo Adovi Mathesonovi debutové album s jeho vlastním materiálem "OUT ON THE ISLANDS", na kterém spolupracoval společně se svým synem Hansem, který mu na něm obstarával vokály, housle a perkuse. Ado připravoval materiál na CD po dobu 2 let a jeho písně jsou sbírka živých památek, snů a odrazů inspirovaných silnými obrazy a city jeho vlasti. Jeho hudba je velmi měkká, klidná až téměř smutná. Ado, který na albu obstarává hlavní vokály, klavír a kytaru si ke spolupráci přizval kromě jeho vlastního syna Hanse i další zkušené hudebníky. Například se zpěvem mu na něm také vypomáhala Mandy Meaden, na basu hrál Nick Kacal a na bubny Simon Lea. Album obsahuje 12 písní, které jsou hlavně o jeho vlastních vzpomínkách z mládí, či o jeho rodině a přátelích. Např. song "Tide and Time" je věnován jeho manželce Sheeně, tchánovi Billovi Macleinovi (+2001) a synům Hansovi a Williamovi a píseň "Christina" jeho sestře Christině. Celé album je nazpívané směsí angličtiny a gaelské keltštiny.
      • Re: Re: Nějaké zajímavosti - spolupráce na CD /2003/

        Seznam písní z alba "Out on the Islands" (2003):


        1
        Harvest Time
        2
        Little did I Know
        3
        Tide and Time
        4
        The Harbour
        5
        Christina
        6
        The Old Fisherman
        7
        Out on the Islands
        8
        Ancestral Chimes
        9
        Song of the Wind
        10
        Never grow so cold
        11
        Iona
        12
        Wings on the Water
        13
        Out on the Islands (verze pouze s akustickou kytarou)
  • Arriva il NERONE di Matheson - 2004

    Úryvek z článku " Arriva il NERONE di Matheson " (18.5. 2004; k tv minisérii Imperium: Nero );

    Hans Matheson o své hlavní roli římského císaře Nera.......

    ,, Moje postava je jako jed v krvi, ale především se trápí pro velkou potřebu lásky a lásku", říká hlavní hrdina Matheson.
    ,,Žije mezi stínem a světlem, mezi nenávistí a láskou, ale je také velmi citlivá osoba, schopná velké vášně uvnitř sebe samého. Nero má velmi hluboké pouto s matkou, téměř nejednoznačné."

    Ve svých 28 letech je Matheson začátečník ve znalostech dějin starého Říma. Myslel si, že proto není vhodný pro roli.
    K tomu dodává:

    ,,Ale pak jsem si řekl: Vždyť bylo mnoho Macbethů, spousta Hamletů. A já jsem se snažil."

    Neviděl Nera v podání Petera Ustinova v Quo Vadis, ale je připraven na roli tím, že čte knihu Richarda Hollanda. I když přiznává:
    ,, Konečně jsem od toho odešel, téměř zavalen tolika informacemi. Raději jdu svým vlastním směrem."
  • "L'alba del rock" - 1997

    Úryvek z článku "L'alba del rock" z roku 1997, k filmu MOJO (1997);

    Hans Matheson ztvárnil hlavní roli mladého zpěváka jménem Silver Johnny - vycházející klubovou hvězdu 50. let, k tomu říká:

    ,,Byl jsem inspirován Elvisem Presleym, viděl jsem mnoho dokumentárních filmů a filmů z těchto let.Volně jsme improvizovali, bylo tam mnoho komunikace."

    Hans ke svému hereckému kolegovi Haroldovi Pinterovi......

    ,,A pak tato možnost pracovat se svým idolem, Haroldem Pinterem (hraje gangstera jménem Sam Ross). I když přiznávám, že jsem byl vyděšený vedle něho."
  • Interview - 1998

    INTERVIEW o filmu "Les Miserables" z roku 1998;

    Jen v jeho časných dvacetinách, Hans Matheson studoval herectví v UK. Zmocnil se ho hned agent a od té doby pracuje na divadle a v televizi.

    Hans říká:

    ,, Začal jsem hrát, protože jsem chtěl zjistit více o sobě a mých pocitech. Vzpomínám si na mou první Stanislavského lekci herectví, když jsem našel tuto ohromnou energii a uvolnil tak moc - to byl pro mě opravdu silný den. Od té doby jsem si uvědomil, že jsem chtěl hrát a jsem připravený sebe popostrčit co nejdál."

    O filmu "Les Miserables" a spolupráci s režisérem Billem Augustem......

    ,,Chtěl jsem opravdu pracovat na filmu Les Miserables, protože obdivuji práci Billa Augusta. Plně mu důvěřuji, nenávidí sentimentalitu a učil mě, že někdy je více dojemné hrát méně, více zajímavé ptát se na otázky o charakteru, než dostat odpovědi."

    Tento smysl pro idealismus odpovídá čistě charakteru, který hraje, Marius je mladý revolucionář, který věří, že může změnit svět.
    • Re: Interview - 1998

      Hans k tomu říká:

      ,, Vidím Mariuse jako Johna Lennona revoluce v roce 1832. Chce mír, ale jediný způsob jak může dosáhnout klidné mysli je dostat právo pro lidi. Když jsem nejprve četl scénář ve kterém jsem věřil v Mariuse a reagoval na něj, protože je opravdu vášnivý charakter. Ale více, než cokoliv jiného, zajímal jsem se o myšlenku revoluce, kterou vidím jako něco, co potřebuje aby se stalo, aby se věci změnily. Ačkoli lidé umírají a jsou obětováni, to je stále jediná cesta vpřed, jestliže nepracujete uvnitř."

      O vášnivé lásce mezi Mariusem a Cosettou.........

      ,, Marius nikdy nezažil lásku do okamžiku, než se setká s Cosettou a to je rozhodně láska na první pohled. To je osvěžující, protože Marius a Cosette jsou k sobě od začátku velmi čestní a přímí. Jejich láska je nezkušená, skutečná a opravdová."

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit