Přejít na výpis diskuzí

Hans Matheson

OSOBNOST 31.12.2006 
1426 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Článek - 1998

    Výňatek z článku o filmu LES MISÉRABLES z roku 1998 ;

    Hans Matheson si po roli kytaristy Luka Shanda ve filmu "Still Crazy " (1998) vyzkoušel historickou roli - mladého revolucionáře Mariuse ve filmu podle románu Victora Huga "Les Misérables" (1998) režiséra Billa Augusta. Matheson, který má krásné lícní kosti je jasně ještě trochu rozhozený tím vším a neklidně vědomý, že se dostal v jeho povolání na první křižovatku.

    ,, Chci se obrátit k dobrým lidem a dobrým scénářům, ne ke slávě a penězům", on naléhá. ,, Raději bych se umyl, než vzít 100 000 liber za roli, která pro mě nebyla správná....."

    K filmu " Les Misérables" ještě dodává:

    ,, Já jsem předtím nikdy nečetl knihu než jsem zkoušel roli. Bille mi dal roli, ale studia řekla "NE", protože jsem byl nikdo. Ale Bille řekl "ANO". Další věc, letěl jsem do New Yorku kvůli zkouškám. Nikdy předtím jsem nebyl v zahraničí."
  • INTERVIEW o filmu "Světlo ve tmě"

    INTERVIEW o filmu "Světlo ve tmě" (HALF LIGHT; r. 2006);

    Herec Hans Matheson si zde zahrál hlavní mužskou dvojroli - strážce majáku Anguse a Patricka, herečka Demi Moore zde ztvárnila hlavní ženskou roli, úspěšnou spisovatelku Rachel.

    Hans o Rachel a Angusovi -

    ,, Angus ji najde, jak fotografuje maják, představí se jí, stane se jejím přítelem a její fantazií jistým způsobem. Protože se ona v tomto bodě jejího života izolovala, ztratila smysl života a spojení se životem. Já myslím, že ji Angus je schopný znovu otevřít. Nedovolí jí, aby se podvolila své melancholii. Najde způsob, aby se cítila kouzelně, že žije a je s někým ve spojení."

    Hans o Demi Moore -

    ,,Strávili jsme týden zkoušením, který byl skvělý. Ale jen trávení času společně je opravdu důležité. Protože jsem cítil, když spolu hrajete, musíte prolomit bariéry, což někdy trvá v přátelství roky než je prolomíte. Vy se tam musíte dostat velmi rychle. Takže vy se máte učit se otevřít a být zranitelní, opravdu. Protože se to opravdu ukáže, já myslím, na obrazovce. Ve způsobu, jakým se na někoho díváte je patrné, zda jste dovolil sobě jít do určitých míst. Když děláte milostné scény a vy to znáte, věci jako milovat, musíte se do toho položit."
    • Re: INTERVIEW o filmu

      Hans o jezdectví -

      ,, Byla to krásná pláž a byl západ slunce. Tohle jsou věci, které dělají tuto práci hodnotnou. Chci říct, jak hodně... nemusíte dostat příležitost jet na koni s Demi Moore za zády. Bylo to příjemné."

      Hans o režisérovi Craigovi Rosenbergovi -

      ,, Dobrá věc u Craiga je, že je otevřený změnám. A to je tak důležité také, protože drobná změna v dialogu může znamenat vše, možná změnit verš. Způsob Stevea McQueena byl, kde by překopával dialogy a musím říct, já toto můžu dělat s pohledem. Protože jestliže někdy říkáte něco, to by mohlo dát příliš mnoho pryč. Je to hezké nechat věci nevyřešené a nevyslovené."

      Hans o počasí -

      ,, Musíte vítat počasí. Pro mě... ty víš, moje rodina je ze Skotska a tento druh počasí mě inspiruje. Přináší mi úsměv na mou tvář a světlo do mého srdce. Protože to je prostě něco tak úžasného, když je moře divoké a fouká vítr. Jen najít, víš.... tak pro tento film je to dobře, protože film je vsazen do Skotska. Mám pocit, že je součástí života na ostrově."
  • Z filmového diáře MOJO... 1996/1997

    Z filmového diáře MOJO, který psal na přelomu let 1996 až 1997 režisér a scénárista Jez Butterworth;
    zde je popsán průběh příprav a natáčení televizního filmu "Mojo" (1997), kde hrál hlavní roli zpěváka jménem Silver Johnny skotský herec Hans Matheson........

    1.7.1996 - obsadil jsem Hanse Mathesona jako Silvera Johnnyho. Hans byl v hlavní roli v tv show "Christmas" , kterou jsem napsal já a Tom, Hans se kvůli této roli vzdal divadelní školy. Hrál na jevišti také Silvera Johnnyho. Zde není nikdo jiný pro tuto práci a já se nemohu dočkat, až ho uvidím hrát jako zhmotnělou filmovou postavu.

    19.9.1996 - choreograf jde pracovat s Hansem, který, jak se ukazuje, je předurčený člověk. Díváme se na dřívější videa Jamese Browna. Po 10 minutách Hans může dělat zasraného Jamese Browna. Je to vzrušující, jak jsem si vždy představoval vizuálně Johnnyho pohyby založené na těchto.

    21.10. 1996 - čteme bez přestávky. Dole v divadle v Bray. Ian Hart, Ewen Bremmer, Aidan Gillen, Hans Matheson, Andy Serkis, Harold Pinter, Ricky Tomlinson, Martin Gwynn Jones a já sedíme okolo velkého stolu s ovocem a čteme scénář. Zabere to možná hodinu a já si to opravdu užívám. Díky Bohu, je to z toho důvodu, že mám pravé obsazení. Poté spolu jedeme zpět mikrobusem pro materiál kostýmu. Poslouchám herce, kteří mluví vzadu, jsem šťastný a vzrušený jako jsem ještě nikdy v mém životě nebyl.
    • Re: Z filmového diáře MOJO... 1996/1997

      10.11.1996 - první den filmového natáčení začínáme s Hansem, jak Silver Johnny a Baby opouští Atlantic Yard. Hans přišel rovnou z nočního natáčení jeho předchozího filmu, beze spánku.

      20.11. 1996 - zpět nahoře točíme Hanse a Ezru v jejich první společné scéně. Je to jednoduchá scéna, ale já jsem nervózní. Toto je první scéna, kterou jsem psal a mám silný dojem v mé hlavě, kterou nechci ztratit. Hans a Ricky jsou spolu úžasní, velmi uvolnění ale intenzívní. Ricky pochopí jeho charakter implicitně; nemusím mu nic říkat.

      22.11.1996 - pokračujeme scénou s Hansem v jeho spodkách. Hans hraje zde cíleně Johnnyho mazano - naivně.

      25.11. 1996 - na konci dne jdu na kari s Aidenem, Martinem, Andym, Hansem a Tomem ve Windsoru a skončíme nakonec v hospodě, kde hrajeme kulečník s hradními vojáky.
      • Re: Re: Z filmového diáře MOJO... 1996/1997

        Z filmového diáře MOJO, který psal na přelomu let 1996 až 1997 režisér a scénárista Jez Butterworth;
        zde je popsán průběh příprav a natáčení televizního filmu "Mojo" (1997), kde hrál hlavní roli zpěváka jménem Silver Johnny skotský herec Hans Matheson........

        Zmínka o Hansovi........
        13.12. 1996 - Po dnech zničující, krvavé stopáže je tato scéna s gaučem potěšení. Po kratičkých zkouškách točíme a první záběr je nezastavitelný. Filmuju na zálohu a nějaký kryt jen v případě, ale toto je jedno. Hans je nekonečně důvtipný.

        Režisér J. Butterworth se zmiňuje o Hansovi.......

        Úryvek z článku o filmu MOJO z roku 1997, (The Sunday Telegraph; 28.6. 1998);

        Režisér a scénárista Jez Butterworth k němu říká:

        ,, Nejvíce ohromující scéna ve filmu je jediný filmový záběr Harolda Pintera a Hanse Mathesona, která trvá 6 minut. To je nejvíce "teatrální" scéna ve filmu a nejvíce filmová. To nikdy nebylo ve hře."
      • Re: Re: Z filmového diáře MOJO... 1996/1997

        26.11. 1996 - více komparsu, 110 lidí, rozšířil jsem natáčecí dny Silvera Johnnyho na jevišti. Toto jsou novinky pro klubovou scénu, tak Hans by měl být lépe dobrý. On je dobrý, dává tomu všechno a dívky z davu na něho skutečně reagují. Po několika více klapkách vidím, že Hans je jako rozlámaný. Štáb mu proto podává energetický nápoj Lucozade a sladké tyčinky Mars Bars a on jich spořádá několik, ale já musím točit přísněji a přísněji i když jeho nohy nebudou fungovat. Kouří, vidíš? Na konci dne jsme natočili jeden z mých oblíbených záběrů ze začátku filmu, kde se otáčí schodiště, Johnny ještě na něm stojí předtím, než vpadne na pódium.

        30.11.1996 - Johnny je venku s jablkem před nouzovým východem.

        14.12. 1996 - Hans jde za zvuky cinkajících dýk.

        2. - 7.9.1997 - benátský filmový festival (Venice Film Festival). Ian, Aiden, Ewen a Hans jsou zde. Film se promítá v tisíci - místném velkém stanu. Na konci je vynikající odezva, herci jsou obklopeni chlapci a dívkami, kteří žádají o podpisy a v Hansově případě o polibky. Já sám se podepíšu nějakému asi tak 40 - letému vousatému Španělovi, který se naštěstí nepotřebuje políbit?
  • Článek - 1998

    Úryvek z článku "RIPE OLD ROCKERS ARE NOT JUST STRANGE FRUIT" (This is Buckinghamshire; 31.10. 1998);

    Hans se zmiňuje o natáčení filmu "Still Crazy - pořád naplno" (Still Crazy, r. 1998)......

    Mladý herec, který hraje záskok ve skupině - kytaristu jménem Luke Shand, hraje také ve filmu LES MISERABLES s Liamem Neesonem a Claire Danes. Ačkoli tvrdí, že není přitahován zářivými světly Hollywoodu, životu na cestách s kapelou se nebrání.

    ,,Ano, já bych o tom uvažoval", říká Hans. ,,Show skupiny Strange Fruit by byla velmi, velmi legrační."

    O filmování scén z koncertních vystoupení.....

    Hans stál během natáčení takovýchto scén pevně nohama na zemi.
    ,, Během filmování našeho hudebního vystoupení jsme se domnívali, že publikum bylo placené k vřískání pod pódiem", směje se.
    Ačkoli po prvním záběru tam byl spontánní aplaus. Hans přece jen hraje ve filmu doopravdy na kytaru.
  • Krátký článek "YOU NEED HANS"

    Krátký článek "YOU NEED HANS" (The Face; červenec 1998);

    Povídání k televiznímu filmu "MOJO" (1997), kde se herec Hans Matheson mimo jiné zmiňuje o své drogové minulosti....

    Hans hrál nejprve dospívajícího rockera Silvera Johnnyho padesátých let v originální divadelní produkci MOJO režiséra a scénáristy Jeze Butterwortha v roce 1995 a nyní po dvou letech se objevuje i ve filmovém přepisu opět ve stejné roli. Režisér a scénárista tohoto filmu Jez Butterworth (který nazývá Hanse Mathesona "jeho vlastní Harvey Keitel" ) uvedl, že napsal roli přímo pro Hanse a herec připouští jisté podobnosti.

    Hans k tomu říká:
    ,,Stejně jako Johnny jsem prošel hodně špatnými věcmi," říká záhadně. ,,A my dva sdílíme ten povahový rys, který najdete u kreativních lidí, který je třeba neustálé hledání odpovědí a významů. Nejsem jako zoufalý, jako když jsem ho hrál poprvé - já jsem se obviňoval přes sebemenší chybu. Tam byly časy, kdy jsem nevěděl, jestli bych pokračoval. Dělal jsem věc drog. Byl jsem přes všechno. Nebudu kázat jen proto, že jsem čistý, ale nemyslím, že je to dobré pro duši. Nemohl jsem se k tomu teď vrátit. Takhle nejšťastnější jsem nikdy nebyl."
  • Texty písní

    Texty písní, kterí nazpíval herec Hans Matheson:

    Song ze soundtracku k filmu Still Crazy - pořád naplno (Still Crazy, r.1998);

    LIVE FOR TODAY

    Fly with the wind
    and reach out for the sky
    dance with the gods
    be my butterfly

    stay around and live for today
    there's nothing much more to say
    hang around, and live for today

    what do you say.?.

    fly with the wind
    and reach for the sky
    rollercoaster ride
    take me far away

    over the hills
    for another today

    oh you dangerous thing

    stay around and live for today
    there's nothing much more to say
    hang around and live for today

    what do you say?

    live for today
    live for today
    live for today
    live for today
    live for today
    • Re: Texty písní

      Za tu otřesnou pravopisnou chybu se omlouvám, chtěla jsem napsat "které". *3*
      • Re: Re: Texty písní

        Song ze soundtracku k filmu MOJO (r.1997);

        CHAINED TO LOVING YOU

        When I have your loving arms around me
        I know that I will never be free
        I'll always be a slave
        To the loving you I crave
        But baby, baby, baby don't set me free.

        When I have your loving arms around me
        Tears they roll out of my eyes
        Cos I know that it's true
        I could never stop loving you
        No matter, no matter, no matter how hard I try.

        Hold me, closer to your heart
        Devour me
        Imprison me with kisses

        And don't ever let me go
        Not even if I beg you so
        I don't want to be apart from you
        Girl you know it's true
        I'm Chained to loving you.

        Chained to loving you.
  • "ONES TO WATCH"

    Krátký článek "ONES TO WATCH" (Sunday Times, Londýn ; 29.12.2002);

    Nějaké zajímavosti k herci Hansovi Mathesonovi...

    Životní statistika:

    - sám sebe popisuje jako "malá věc". Malý, ale dokonale formovaný s nazelenalýma modrýma očima, poddajnými vlasy a bledou kůží, kterou najdete jen u mužů z Outer Hebrides (kde se narodil).
    - je narozen ve znamení Lva
    - nejlépe známý je z přepracování Doktora Živaga (2002) televizní stanice ITV
    • Re:

      Fakta:

      - lituje rozhovoru, který dal o svém dětství na Outer Hebrides a problémovém dospívání, protože "lidé na ostrůvku Lewis jsou krásní a cítil jsem se velmi provinile. Neudělali nic, ale dali mi. Ačkoli", připouští, "alkohol je trochu problém. To je keltská věc, opravdu. Oni mají pohodlí v melancholii."
      - jeho dětství bylo strávené rybolovem a procházkami po kopcích a plážích s jeho tetami, strýci a bratranci
      - ve svém volném čase se věnuje hodně hře na kytaru
      - jeho herecká kolegyně Keira Knightley o něm tvrdí, že má "opravdu poetickou duši"
      - Hans zaujímá protidrogový postoj a nemá rád nic jiného než "bouři a divokou noc"
      - nikdy necestuje bez své kytary a skládá své vlastní písně
      - do okamžiku než bude dost bohatý, aby mohl vlastnit svůj vlastní pozemek na ostrově Mull nebo Lewis, je spokojený z nouzových zásob Irn-Bru a ponožek, které mu posílá prostřednictvím pošty jeho babička
      - po čtyřletém vztahu s herečkou Samanthou Morton "hledá blízkého přítele", který by šel dál "se mnou, mojí kytarou a mými houslemi".
  • Interview Tube Tales ,r.1999

    Interview TUBE TALES z roku 1999; film Historky z metra (1999);

    Hans Matheson o krátkém příběhu "Steal Away" z filmu Historky z metra....

    ,,Tento příběh je okolo křesťanství, kolem následování vašeho srdce a duše. Nikdo není bezbožný. Každý má víru, která je jejich náboženstvím. To je velmi silná věc. Tento film je všechen kolem víry."

    O metru...

    ,, Já mám vždy divný pocit v metru. Přijde mi zvláštní, že všichni ti lidé sedí spolu a nekomunikují. Oni jsou všichni jen uzavření do sebe."

    O nanebevzetí....

    ,, To je to co se stane, jestliže vy jste byli dobrý člověk. A to neznamená - vy můžete dělat špatné věci ve vašem životě, ale jestli vy jste připravení přijmout výzvu života. A to znamená, že vy musíte bojovat, musíte procházet bolestí a musíte uznat kdo jste a komu jste opravdu věrní. A být pravdivý k sobě samému je velmi tvrdá věc, protože to nás nedělá vždy "šťastnými" a "hezkými". Já necítím, že my jsme "hezcí". Nemyslím si, že se vždy chováme jako lidské bytosti. Uvnitř nás je mnoho temných a mrzutých pocitů. Já myslím, že většina lidí se inspiruje filmy, které oni vidí. Třeba jako gangsterskými filmy, oni jim uvěří a jsou inspirováni tím, co vidí."
  • Interview pro dnešní den!

    Interview "HANS MATHESON - APPEARING IN STILL CRAZY" /Neon Magazine (UK); listopad 1998/;

    Ve svých 22 letech jste už hrál dvakrát rockovou hvězdu - nejprve v MOJO a nyní ve STILL CRAZY...

    ,, Myslím si, že každý chce být rockenrollová hvězda a jestliže dostanete příležitost to dělat, proč ne? Já si to užívám, ale musím se zastavit nebo budu obsazován do této kategorie rolí."

    Vaše vlastní písně byly popisovány jako melancholické. Odkud se to vzalo?

    ,,Jsem původně z Outer Hebrides - Stornaway na ostrově Lewis - a já se opravdu identifikuji s tímto místem. Je to prostě úžasné - krajina, moře a počasí jsou vždy drsné. Miluji to. Všichni na Outer Hebrides se topí ve své bolesti celou dobu. Hluboká melancholie, to je v genech tam nahoře."

    Kdo jsou vaše hudební vlivy?

    ,, Leonard Cohen (směje se). Miluji Leonarda Cohena, on je básník. Já si jen myslím, že je úžasný."

    Bylo to skličující dělat LES MISERABLES ?

    ,, Pamatuji si, jak jsem dostal roli v úterý, v pátek letěl do New Yorku a já byl jako v extázi. Ale když jsem přistál v New Yorku a já byl jako, počkej, to není to pravé, jsem správný kluk z Bromley, tohle si nezasloužím, nejsem toho hoden. Jsem rád, že to nemělo velký úspěch (v Americe). Nevím, co by to se mnou udělalo, kdyby všechna tato režisérská esa z Ameriky volala mému agentovi. V dané chvíli se nacházím na křižovatce. Já vím, že to přijde, jestliže to budu chtít, ale..."
    • Re: Interview pro dnešní den!

      Čeho se bojíte?

      ,,Moje nejhorší obava je, že se stanu nějakým sobeckým, arogantním malým bastardem a že ten byznys začne měnit kdo já jsem,co dělám a lidé mě začnou mít rádi pro můj vzhled a práci, kterou dělám, spíše než proto, kdo já jsem doopravdy. A nebýt chopný si kvůli tomu najít opravdové přátele. Já opravdu nechci být ten bohatý. Jsem docela šťastný, že dělám práci kterou miluji a mám dostatek peněz, se kterými si vystačím. Víte, já nechci být milionářem. Ale kdybych přece jenom dostal 2 milióny, já bych zkusil zřídit nějaký druh kreativního centra pro lidi, kteří by chtěli vyjádřit sami sebe. Zkusil bych dělat něco s penězi, nevkládal bych jen energii do kokainu a limuzín."

      Jaký je váš příští film, BODYWORK, asi?

      ,,Je to o cestě mladého člověka. Ztratí svou nevinnost a pomalu zjišťuje, jaké je to být mužem. To je silná věc, když musíte pokračovat a vaše sny jsou rozbité a ztratíte vaši nevinnost. Byl jsem tím. Začnete pochybovat o všem ve vašem životě, o všech názorech, které jste měl. Kam od toho jít? Nemáte nic, v co bystě věřil, žádné další prostředky. Ale pak zase začnete rozumět textům Leonarda Cohena."
  • To jsem jinak nepřekládala já...;-)

    Tuhle jeho roli považuji za jeho nejtemnější charakter, kterej kdy ve filmu ztvárnil. I když pravda, moc strachu z něho nešlo.. *13* *1* *1*
    • Re: To jsem jinak nepřekládala já...;-)

      Interview Mlhy Avalonu, r. 2001 -

      Hans Matheson (ve filmu Mordred) o své roli:


      Myslíš si, že Mordred je neodmyslitelně zlá postava?
      On byl odmítnutý a opuštěný a to je to, co bylo předtím než se stal zlým. Myslím, že je to případ mnoha lidí, kteří ve svých životech ubližují. Jejich bolest končí tím, že přecházejí na špatnou cestu. Zlo a dobro v něm bojují, ale je to zlo v jeho krvi, proč nemůže přestat.

      Co je jeho dobrou stránkou?
      On opravdu chce milovat. Chce normální rodinný život. Má láskyplné myšlenky, ale někde dál v příběhu jsou věci příšerně zlé.

      Proč prahne po koruně?
      Je to jeho osud. Jeho předurčení. Je velmi zahořklý z toho, že jeho matka, Morgaine, a jeho otec, Artuš, ho nechtějí "uznat", protože je dítě z incestu. To je něco, co automaticky přináší něco temného do jeho charakteru. Mordred ztělesňuje opravdovou příčinu jejich nepřátelství. Je si později vědom, že nebude mít nic k žití, nebo zabije svého otce - to ho nakonec dovede k zabití otce.


      Čeho ses bál při práci s ženskými herečkami?

      Ničeho. Všechny byly milé. Myslím, že jsme všichni strávili velmi krásný čas tvorbou tohohle filmu, učením šermu a jízdou na koních. A Uli je fantastický. Je jeden z činných režisérů.

      Takže snem každého kluka je být na Camelotu a hrát tuto roli?

      Nevím, vážně. Mě jde nejvíc o to ztvárnit pravdivost charakteru a emocí. Můžu být na Camelotu nebo v Soho, je to vážně jedno. Ale opět, je krásné být mezi meči a hrady.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit