Přejít na výpis diskuzí

Jan Hřebejk

OSOBNOST 31.12.2006 
75 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • prosím o přečtení

    Dobrý den. Jsem zde poprvé a nevím, jestli naposled. Mnoho lidí si vás zde váží, včetně mě, jiní na vás zase nadávají, další se snaží prosadit svůj námět, prostě normální svět. Tak si říkám, jestli si tyto příspěvky vůbec čtete, ale zkusím to. Můj kolega píše autobiografický příběh s názvem "Strážce majáku" Je o stereotypu člověka dnešní doby, o bludném kruhu člověka, jehož zklátila nepřízeň osudu a dluhy. S vírou v to, že se jednou vše otočí a zlomí, vstává každý den jako strážce majáku na svém útesu, vše je pojato alegoricky s velkým důrazem na obrazutvornost prostředí a pocity. Opravdu jsem se při pročítání na chvíli přenesl jinam a pozoroval Strážce při jeho práci a úmorném stereotypním pachtění, při boji s mořským příbojem, který je bičován větrem, až mě zamrazilo. Já jsem pro změnu sepsal jeden pořádně realistický sen o blízké budoucnosti, o expanzi Islámu, zneužití lidského genetického kódu. Je to jen kostra, která by musela dostat svaly a život. Myslím, že stojí také za přečtení. Jsme takoví dva šílenci vzdáleni od sebe asi o generaci. Mi je 27, jemu 47. On píše tak, já zase jinak, jsme velcí kamarádi.Pokud svitne naděje, ozvěte se prosím na firemní mail info@youcool.cz, tam vás dohledám nejrychleji.
  • Námět na film

    Dobrý den, pane Hřebejku,

    velice se mi líbil Váš film Kráska v nesnázích, skvělý příběh - skvělé herecké obsazení. Co říkáte na příběh o obyčejné mámě, kterou osud srazil na kolena narozením handicapovaného dítěte a po deseti letech se jí splnil sen? Pokud by Vás zajímal celý příběh, prosím napište mi na email, myslím, že by to byl docela zajímavý námět na film. Děkuji a přeji mnoho další úspěšnou tvorbu.
  • Nestyda

    Před Vánocemi jsem zhlédla film Nestyda a závěrečné hodnocení = větší blbost jsem už dlouho neviděla!!Zbytečné peníze za lístek do kina.
  • strike

    Panejo!

    Pane, vy jste génius! Viděl jsem všechny vaše filmy a reklamy a musim říct, že jste fakt dobrej! Já chci bejt režisér jako vy... Lukáš Chládek
  • Krás(k)a

    Kráska je krása, pro mě první porevoluční český Film, Hřebejku za tenhle díky....
  • Kráska v nesnázích

    Dobrý den pane Hřebejku. Včera jsem shlédl na čt1 Váš film Kráska v nesnázích. Viděl jsem skoro všechny vaše filmy. Všechny jsou úžasné, ale vetšina filmu má pasáže na efekt. Film Kráska v nesnázích je velmi čistý, nepřikrášlený. Má velmi reálný příběh. Měl jsem pocit že se nedívám na film, ale na život. Dlouho jsem neviděl hezčí film, opravdový unikát českého filmu. Děkuji za příjemný zážitek. Jen tak dál. Držím vám palce do další práce
  • Hilsneriáda

    Vážený pane Hřebejk, doslechl jsem se, že máte v úmyslu natočit příběh Leopolda Hilsnera. Mám největší archiv k této kauze. Nabízím příp. spolupráci. Již po roce 1990 mne navštívil scénárista Václav Šašek, který měl v úmyslu připravit podklady pro film. Nakonec z toho sešlo. Vlastním desítky fotografií, knih a brožur, článků a studií, dobového tisku atp. Jsem z Polné. V případě zájmu se kdykoliv ozvěte. S pozdravem J. Prchal
  • Námět

    Vážený pane Hřebejku. Nejdříve bych vám rád pogratuloval k vašim filmům jsou skvělé, nyní však k předmětu toho příspěvku. Je mi 17 let a napsal jsem několik povídek o vlastním životě konkrétně o nešťastné lásce. Vím, že vás o to prosí každý, ale prosím podívejte se na ně. Je to jen pár příběhů. Velmi bych ocenil Váš názor na ně. Kdo ví, třeba se vám zalíbí. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na e-mail. Děkuji Dominik S.
  • drobná rada

    Dobrý den pane Hřebejku!!Vymyslela jsem námět na film a nevim kam ho mám poslat.Ten námět je opravdu dobrý.Když mi napišete na e-mail daeis@seznam.cz,tak vam ho pošlu,nebo ho pošlu tam kam mi poradíte.Mimochodem při vašich filmech se někdy neudržim na nohou,jste opravdovi režiserský génius ..děkuju předem za radu..Lucka(13let). *3* *7*
  • Hřebejku

    Pane Hřebejku, díval jste se o vánocích na televizi? Jestlipak jste našel nějaký Váš paskvil? Vy jste pouze schopný znevažovat doby minulé a dělat si lacinou srandu ze skalních komoušů, jinak jste prázdný jako Topol, jak napsal velký klimatolog. Bylo zajímavé, že všechny televizní stanice mluvící česky vysílaly pouze a jenom programy z doby minulé,a Nova standarně něco amerických blbostí, Vaše a "díla" obdobných kulturträgrů jaksi abstinovala a dovolim si vyslovit názor, že do pěti let už nikdo nebude vědět, že tady byl nějakej Hřebejk.Ono se těžko tvoří slušná a zajímavá díla, když jsou pouze na politickou objednávku. Až odejdou Bendové, Mejstříkové, Štětinové a podobní duševní abstinenti, tak nebudete mít ani co točit.
    Chtěl bych Vám odpovědět na jednu otázku z Vašeho stěžejního kulturního díla- kde udělali soudruzi z NDR chybu: Asi v tom, že nenašli způsob jak "demokraticky" eliminovat skupinu lidí jako jste Vy - pro které jsou peníze vše. To bylo i vidět na Vaší při s KB ohledně reklamy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit