Přejít na výpis diskuzí

Jiřina Švorcová

OSOBNOST 31.12.2006 
761 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dasvobodova
    Moc jste mě potěšily, že jste přispěly vzpomínkou do diskuze na herečku Jiřinu Švorcovou v tomto čase dušičkovém. Jedu se poklonit k hrobečku, poděkovat velké herečce za její herectví, kterým mě okouzluje od mého dětství a za její čestnost v každé době... Srdečně zdraví Dana Sv. *4*
  • Sylvia, krásne a pravdivo si to napisala. Koho sme mali radi, nikdy neumrel... Na Jirinku myslim kazdy den...prave vcera som si pozrela Kráľa Šumavy.
  • sylviky
    Verím, že dobrí ľudia nikdy skutočne neumrú. Aj keď odídu z tohto sveta, to podstatné čo sme na nich milovali ako úsmev, názory, láskavosť tu zostane navždy. Je teda len na nás, či si dokážeme uchovať živú spomienku na ich výnimočnosť ...
    Jej spomienka navzdy ostane v mojom srdci.
  • dasvobodova
    Dobrý den příznivci naší milované herečky paní Jiřiny Švorcové,
    v dnešním AHA je fotečka hrobu paní Jiřinky. Najdete na internetu i s přiloženým článkem. Před jménem je právem nápis " NÁRODNÍ UMĚLKYNĚ ",
    vždyť ji miloval a stále miluje národ, ať se to současným politikům líbí, či nikoliv! Jen kdyby se provedl průzkum veřejného mínění...
    Však ONI to vědí, proto mají strach populární herečku Jiřinu Švorcovou pustit v ČT na obrazovku! ČT stále tvrdí, že o ni není zájem, prý jsme s Lianou jediné! Lidičky bojujte o herečku, která si zaslouží i po jejím skonu, abychom ji prosazovali a pomohli dostat na obrazovku.
    Stačí napsat prostřednictvím internetu na adresu ČT, vyjmenovat nějaké filmy, inscenace, divadelní hry, kde vynikala Jiřina Švorcová! Máme nárok žádat o pořady, které chceme vidět v ČT, platíme nemalé koncesionářské poplatky, oni nás musí brát na vědomí! Nedovolme ji nechat v trezoru zamčenou současným politickým posluhovačům v ČT! Byla to herečka, která zasluhuje stále obdiv, my zasloužíme vzpomínání, pohlazení duše! Dary, které nám zanechala JIŘINA ŠVORCOVÁ je její herecké umění, milá, sympatická tvář... Nesmí zaniknout, náš život obohatila, jsou to dary, které se nedají ničím nahradit. Tak můžeme dát najevo svoji lásku k velké herečce! Nevzdychejte, nebuďte pasivní, buďte aktivní, pište do ČT! Zdraví vás všechny Dana Sv. *4*
  • vladka65
    Zapaluji svíčku a stále vzpomínám na milého a vzácného člověka paní Jiřinu Švorcovou.Na jejím hrobě je již vytesáno její jméno.Vl.
  • dasvobodova
    Vážení příznivci naší milované velké herečky paní Jiřiny Švorcové!
    Spisovatel pan Miroslav Graclík mně oznámil, že další nová kniha o Jiřině Švorcové vychází 28. 11. 2011. Můžeme se těšit na další pokračování osudů paní Jiřiny Švorcové, ale i jejího bratra, též úspěšného herce pana Václava Švorce. Děkuji pánům Miroslavu Graclíkovi a Václavu Nekvapilovi za šťastný výběr této herecké osobnosti, které věnovali pozornost. Obohatili nás i mnoho dalších lidí v naší zemičce.
    Přispěli Jiřině Švorcové k radostnému návratu na výsluní i možností nám lidem se k ní přiblížit a dát najevo, že jsme na ni nezapomněli!
    Jiřina Švorcová byla čestná, pravdomluvná, chytrá a moudrá žena! Tyto vlastnosti vycítí každý vnímavý čtenář těchto knih, ve kterých věřím každé její odpovědi, každému slůvku a osobní zpovědi na 2 CD!
    S velkým obdivem a upřímným poděkováním oceňuji spisovatele Miroslava Graclíka nejen za jeho spisovatelskou tvorbu, jeho zásluhou byla Jiřina Švorcová na sklonku života šťastná! Dana Sv. *4*
  • monna1981
    CS Film nemám...škoda *9*
  • dasvobodova
    Děkujeme ( akram ) za upozornění vysílání filmu "SMYK" s naší milou herečkou paní Jiřinou Švorcovou a Jiřím Valou v sobotu 22.10.na CS Film.
    Věřím, že se v budoucnu dočkáme filmů, divadelních her a inscenací s paní Švorcovou na běžných kanálech TV. Liana a já stále nabádáme ČT o záznamy, ale je nás prý málo, kteří máme zájem o Jiřinu Švorcovou. Vím, že nás je hodně příznivců paní Švorcové, budu ráda, pokud pocítíte také potřebu bojovat o velkou herečku Jiřinu Švorcovou. To je projev opravdové lásky, úcty a cti k tak vzácné ženě - herečce, která si to zaslouží! Děkuji Lianě za dopisy do ČT, kterou žádá o vysílání filmů, inscenací, seriálů. Vinohradské divadlo žádala opakovaně o odpověď, proč se nepřišel nikdo z vedení poklonit herečce, která reprezentovala divadlo 41 r.?! Odpověď jí nepřišla. Bohužel politika vítězí nad úctou a slušností, takové je vedení divadla i mnoho jejich herců! Pište prosím do diskuze, kdo bojujete za Jiřinu Švorcovou. Děkuji Dana Sv. *4*
  • vladka65
    Dnes mě potěšil článek o paní Jiřině Švorcové a tak se o něj s vámi chci podělit
    Žena za pultem jako panenka na podporu dětského fondu UNICEF
    Žena za pultem má svou panenku! Postava prodavačky z legendárního seriálu se stala předlohou pro jednu z panenek v rámci humanitární akce „Šijeme panenky pro UNICEF“. Pod rukama zručných žen a dívek v Bohumíně na Karvinsku vzniklo přes 40 dětských plátěných panenek. Každá z nich je originál, jedna ale přeci jen z řady vyniká - postavička Ženy za pultem věrně zachycuje lahůdkářskou Annu Holubovou.

    celý článek : http://www.zenazapultem.webzdarma.cz/index-media-77.htm Stále vzpomínám na setkání fanklubu,kde jsem se s paní Švorcovou seznámila a měla tu čest ji osobně poznat.V.Š.
  • dasvobodova
    Konečně, konečně... 1. října NOVA vysílá ve 12:25 hod. KRÁLE ŠUMAVY,
    2. října NOVA CINEMA ve 14:40 hod. Krále ŠUMAVY!
    Hvězdná herečka Jiřina Švorcová se nedočkala, ale MY ano, náš boj
    není marný! Žádejme i ostatní její herecké postavy v divadelních hrách, inscenacích, seriálech. ČT trezor s Jiřinou Švorcovou neotevřela, tam je to moc politické a nenávistné! Proto ťukejme na dveře ČT, je nás přece dost, kteří ji máme rádi! Málokterá herečka působí na jevišti přirozeně, sympaticky, věrohodně každým slůvkem, každým pohybem, mimikou a nádherným nenapodobitelným altovým hlasem, který libozvučně ladí sluchu! Věřím, že jednou se dočkáme i postavení pomníku této velké umělkyně za její mistrovské herectví a jako trpitelky, které bylo ukřivděno a ublíženo, přestože nikdy nikomu neublížila!
    Hezký den přeje všem příznivcům Jiřiny Švorcové Dana Sv. *4*
  • Zdravím všechny příznivce paní Jiřinky Švorcové.Pravda,že CS FILM nabízí spoustu českých filmů,které jiná televize nenabízí,ale ani já tento program nemám.
    Paní Dagmar,děkuji za příspěvek.
    Mějte se všichni moc hezky a budeme věřit,že se pořady s paní Švorcovou jednou přeci jen na obrazovku vrátí.Zdraví Liana J.
  • dasvobodova
    Paní Dagmar, mám radost, že jste přispěla svým názorem. Napište mi na mail: dasvobodova@seznam.cz.
    Srdečně zdraví a přeje krásný den Dana Sv. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit