Přejít na výpis diskuzí

Josef Váňa ml.

OSOBNOST 14.10.2008 
331 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zitra pry pobezi Josef Vana ml.pulmaraton.Pokud zvitezi nad svymi kolegy
    ziska post stajove jednicky..21 kilometru by mel zabehnout pod 2 hodiny,nastavil limit jeho otec..
  • Jak byste zhodnotil vaše letošní italské působení?
    Hodnotím to velmi kladně. Vyhráli jsme dva dostihy a hlavně se běhalo a to je důležité.Jakou máte za tuhle zimní sezónu bilanci?
    S našimi koňmi jsem vyhrál dva dostihy a dva dostihy pro cizí trenéry.
    Jak moc jsou patrné projevy krize v italském turfu?
    Žádná sláva. Stručně řečeno – dost zlé. Vždyť si jen představte, že nám budou peníze vyplácet až v roce 2015! Krize je všudypřítomná a nejvíce to pociťují jezdci, trenéři, ale také majitelé. Když si představíte, jak je finančně náročné cestování za dostihy do Itálie a vy nemáte žádnou jistotu, že když vyhrajete nebo se umístíte, dostanete své peníze? Dnes má v Itálii proběhnout jednání, kde by se mělo dohodnout, že do letošního srpna budou vyplaceny dotace ještě tento rok a od září do konce roku budou provedeny výplaty až v roce 2015! Nepatrně pozitivní skutečnost je, že letošní platby by měly mít šedesátidenní splatnost. S jakými plány vstupujete do letošní sezóny v Česku? Rád bych se naplno zapojil od českých dostihů. Jednoznačně bych chtěl vyhrát jezdecký šampionát.
    Už jste doma natrvalo a teď už budete jen do zahraničí vyjíždět?
    Přesně tak. Nyní jsem doma již nastálo. Zdědil jsem byt po Pepovi Bartošovi, který si teď upravuji a částečně rekonstruuji. Asi za čtrnáct dní bych se chtěl nastěhovat.Jak se vám spolupracuje s vaším otcem? Velmi dobře. Dříve to občas zaskřípalo a tak jsem zmizel do zahraničí, abychom si od sebe odpočinuli. Teď si s tátou vycházíme maximálně vstříc a klape nám to. Definoval bych to jako profesionální vztah. Který z vašich koní vás mile překvapil a který naopak zklamal?
    V tuhle chvíli máme stáje plné nových koní a po návratu z Itálie mi dělalo trochu problém se v nich zorientovat a vůbec je rozpoznávat. Musím říci, že ze všech těch koní mám velikou radost, protože si táta dal obrovskou práci s výběrem. Rovněž nemalé úsilí ho stálo sehnat dostatek peněz na jejich nákup. Přistupoval k tomu s velikou pečlivostí a já věřím, že se mu to hodně povedlo a že máme perfektně „nazbrojeno“.Asi nejvíc mne za poslední dobu potěšil Until I Win, s nímž jsem vyhrál v Pise. Tenhle kůň by měl ještě něco ukázat. Stál nemalé peníze a já v něm cítím veliký potenciál.
    A jestli mne některý kůň zklamal? Tak to si opravdu nevzpomínám. Myslím, že žádný.Prozraďte něco o některých vašich zajímavých koních, které bychom mohli uvidět na českých drahách?
    Já bych určitě zmínil jednoho, kterého ale na českých drahách asi moc často neuvidíme. Je to kůň, kterého chce otec připravovat do Velké pardubické, ale já se osobně domnívám, že tenhle kůň se nejvíce hodí pro italské dostihy. Thallium pochází z Francie a je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší kůň v naší stáji. Studoval jsem jeho dosavadní kariéru a myslím si, že ani tady v Čechách není podobný kůň a rovněž si myslím, že by mohl klidně vyhrávat dostihy typu Grand premio apod. Je to veliký a exteriérově bombový kůň! Ten se mi líbí opravdu hodně a na něho se moc těším.Co připravujete do letošních klasik? Před pár dny jsme přivezli jednoho koníka z Německa pro pana Zavřela. A ten druhý byl přivezen z Itálie. Jmenují se Mister Westminster (GB) a Big Mago (IRE) a pomýšlíme s nimi hlavně do derby. Oba by mohli být dobří vytrvalci, zejména druhý jmenovaný je po otci Dylan Thomas, takže proto tento předpoklad.
  • Super,že se daří v dostizích.S tatínkem jste si strašně podobní nejen
    vzhledově.V obličeji,akorát je jiná výška.
  • kiris
    Vše nej k narozeninám !
  • Prosím můžu požádat tu osobu,která sem dala ty fotky Pepči z dovolené,aby je vymazala???Moc děkuji
  • o Josefovi Váňovi starším už je v prodeji na dvd : http://www.ceskatelevize.cz/eshop/1837-vana.html
  • češky nejkrásnějšííí prosstě .
  • Však Pepča nechodí s Italkou...:-D
  • Pepa se moc z Itálie vrátit nechce,ale Pepo tak pěkné holky jak my,nejsou jen tak někde ;)
  • nauč..fakt trapas !
  • v postelY ? Nuč se pravopis !!!
  • no zajímalo by mě jestli je to pravda :P sama to posoudit nemůžu :D
  • Je mi už jasné proč má pepan holku od koni, my jezdkyne jsme pry nejlepsi v postely *15* *15* *15*
  • Ale tak kdyby měl 80mil myslíš,že by ho to bavilo každé ráno vstávat,ať je horko ať je zima,ať prší,sněží,mrzne...to asi těžko!!Tyhle peníze prostě oni pouze vydělali na dotacích,nemají je.Ale jasně nebudu se tady s Váma hádat,myslete si co chcete je to jen vaše věc.Ale myslím,že by asi těžko Bartoš v rozhovoru říkal,že potřebuje zázemí pro rodinu a práci pro manželku,kdyby měl milion.Já pracuju v dostihové stáji a vím kam ty vydělané peníze za dostih putijí.A rozhodně žokejové nejsou milionáři.
  • Tak jsou lidé,kteří pracují,protože je to baví i když jsou finačně
    zajištění..Paní Váňová na tom prý kdysi byla hůř..Když žili v Německu nemohla dát děti ani do školky,protože prý neměli peníze na bačkory..
  • Ano tohle oni vydělali pro majitelé,trenéry...ale rozhodně tyhle peníze oni nemají oni mají pouze deset procent z výhry.Myslíš,že kdyby žokejové měli takové prachy několik milionu,že by ještě někde pracovali?A určitě kdyby Bartoš byl milionář tak by nepotřeboval práci pro svojí manželku.
  • Myslim si,ze nemas pravdu..to cislo je vazne to co vydelali mam to overeno
  • Nevím kolik kdo vydělal ale Pepíček Váňa je úplně rozkošnýýý :-* takové mimnko
  • Ano,tyhle ty výdělky ale ovšem nemají žokejové ani trenéři...tohle je pouze co dokázali vyhrát na dotacích...to kdyby měl Pepa Bartoš 80 milionu tak by už nikdy nemusel pracovat...a asi těžko by zháněl práci pro svojí manželku.
  • Nemusí,ale měl by..na druhou stranu Pepa Váňa nemá nedostatek žokejů,může si totiž vybírat !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit