Přejít na výpis diskuzí

Karel Schwarzenberg

OSOBNOST 15.10.2010 
451 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trautenberka charakterizují za vše 2 věci: minimálně posledních 6 let je členem 2. asociální vlády, které ožebračují důchodce, invalidy, mladé rodiny a všechny poctivě pracující lidi a najednou chce být jako prezident jejich ochráncem? jak úsměvné. A odpověď na otázku jak chce být jako prezident apolitický odpověděl " pro mně je to jako svléknou kabát". Co k tomu chce kdo dodat? Jinak je to diskuze na několik hodin, když budeme brát dějiny a historické souvislosti tak jak se odehrály a ne jak si je někdo upravil. To třeba až někdy jindy.
    • Víte Láďo - já jsem taky důchodkyně a vím, že některá nepopulární opatření jsou dnes bohužel nutná. Situace je zlá. Na vině je kolektivní nedobrá politika uplynulých let umožňující rozkrádání, okrádání, špatné zákony a korupce, to vše, proč jsme dnes takoví chudáci, ale ne samotný pan Karel S. Jeden člověk - i kdyby byl sebelepší - nic nezmákne. A pokud vím, v politice byl dlouho i pan Zeman. To je na dlouhé polemizování.
      Protože nelze obsáhnout vše, volím nyní mezi slušností a hulvátstvím - prosté. Hledím hlavně na to, že volím do presidentského úřadu.
      Je smutné, že pana presidenta Klause si budou lidi pamatovat hlavně jako toho, co krade pera a pouští lumpy z vězení a nechci, aby dalším naším presidentem byl hulvát a to pro mne pan Zeman je, i kdyby byl sebechytřejší.
      Výrok pana KS chápu jako že chce zůstat nestranný.
      Žádost pana Zemana o podporu komunistické strany pana nemůžu akceptovat v žádném případě, neboť moji rodinu komunisté zle poznamenali a nehodlám se s nimi paktovat už nikdy.
      • Milá paní Jano,
        z hloubky duše s vámi souhlasím. A k vašemu poslednímu odstavci - ve včerejším duelu prezidentů uváděném panem moravcem, se paní Věra Čáslavská zeptala pana Zemana přímo, proč požádal o podporu komunisty. Ale pan Zeman se z přímé odpovědi vyvlékl a neodpověděl ani po doplňující otázce. Souhlasím s vámi i v tom, že komunistů již bylo dost.
        A nejen proto budu volit pana Schwarzenberga, kterého jsem ostatně volila i v kole prvním.
  • všichni co jsou chytří volí schwarzenbergra
    co jsou hloupí volí zeman *3* *2* *1*
    • A vy patříte pochopitelně mezi ty chytré, nepletu se! S vámi bych v té skupině chytrých být nechtěl i kdybych Schwarzenberga volil. *7*
      S pozdravem Milan
  • přesně tak *5*
  • Volím schwarcenberga! *3* *3* *3*
    • JÁ TAKY! *3*
  • Karel na Hrad, Miloš na Chalupu
    • přesně.schwarzenberg je inteligentní a být prezidentem si zaslouží opravdu hodně.(myslím,ale na 100 procent víc než zeman.TEN SE NA TO NEHODÍ)


      volte někoho,kdo se současným a trgickým stavem naší země něco změní(k lepšímu)opavdu se nad tím zamyslete.víc času už není....
      KAREL je nejlepší *3* *3* *3*

      obdivuji ho jako člověka
  • Volím jednoznačně Karla Schwarzenberga. Jedině on může dobře reprezentovat naši zemi v zahraničí.
    • *1* *1* *1*
  • Jsem v rozpacích, váhám nad volbou K.Schwarzenberga, jeho švýcarské občanství-i německé? Vadí mi, že nebude ČECH českým prezidentem!!! Hana
    • Pan Karel Schwarzerberg má občanství české a švýcarské:-)
  • Ačkoli jsem, dlouho váhal, koho volit (špatní se mi zdají oba kandidáti), včerejší naprosto nekorektní diskuze na TV NOVA, kde moderátorka paní Fialová a redaktoři TV NOVA nechutně směřovali celý pořad tak, aby ukázali Karla Schwarzenberga jako spasitele a Miloše Zemana jako padoucha (a nepřipustili vůbec diskuzi o tom co připravuje pro většinu občanů vláda ve které p. Schwarzenberg sedí) jsem se s chvějící rukou /nikoli hrdě/ rozhodl, že budu volit Miloše Zemana. Jenom bych, ještě rád něco dodal k té slušnosti a lidskosti p. Schwarzenberga o které tady stále někteří lidé píší.
    1) Jeho podivné restituce majetku, privatizace Becherovky, kterou tuneloval společně s p. Bakalou, Konec nadace Bohemiae nesvědčí o slušnosti tohoto člověka.
    2) Kritizuje p.Klause (a bez průkazu i Zemana) za to, že v této zemi zavedli mafiánské praktiky, ale zapomíná na to, že v koalici s ODS byla ODA, které byl společně například s bývalým komunistou Dlouhým (také kandidát na prezidenta) významným členem. Neměl tedy i on podíl na vytunelování bank a na faktické likvidaci českého průmyslu?
    3) V současné době pokračuje v tunelování a likvidaci sociálního státu společně s p.Kalouskem, p.Drábkem a jinými výlupky. Dobrý hospodář Kalousek zvýšil dluh této země za necelých 7 let, téměř na dvojnásobek původní hodnoty. Pan Kalousek se v televizi chlubí tím, že i přes veškeré úspory opět navýší dluh né o 104 miliard, ale o 101 miliard - jak úžasné! O krádežích za bílého dne a korupčních skandálech, této vlády se ani zmiňovat nebudu.
    4) A ještě k jeho údajné lidskosti: Karel Kryl, kdysi řekl, že úroveň státu se pozná podle toho, jak se chová k těm, kteří se nemohou bránit - k důchodcům, postiženým atd. A já bych, ještě dodal, že se pozná i podle toho jak se chová ke svým /tedy státním zaměstnancům/ - učitelům, policistům, hasičům, pošťákům či úředníkům. Jeden příklad chování tohoto státu k poštovním doručovatelům - ti jsou přijímáni za určitý plat a podmínek, krátce po přijetí dostanou dodatek smlouvy, podle které musí uzavřít, každý měsíc smlouvu ve prospěch svého zaměstnavatele jinak přichází o část svého platu (když nesouhlasí jsou propuštěni!). Pro úplnost připomínám, že obvody doručovatelů se neustále zvětšují (i v důsledku propouštění). Tuto práci tudíž nejsou schopni uskutečnit za oficiálně placených 8 hodin, ale pracují bez nároku na odměnu i o tři hodiny déle. Tolik praktický příklad péče státu o své vlastní zaměstnance za panování pravicové vlády.
    S pozdravem Milan
    • Děkuji.Máte jako jeden z mála lidí u nás stále ještě svůj rozum nezmasírovaný masmédii řízenými politiky stejně jako za minulého režimu. Nejlepší ovšem jsou ti naši VIP umělci kteří nemohou zapomenout na své chování při podlézání komunistům a nyní se snaží přes podporu panu knížeti zalíbit vládnoucí mafii.
      Tim
    • Pane Milane, ta včerejší debata na Nově opravdu stála za starou belu, ale nikoli vinou pana Schwarzenberga, proč by měl na to doplácet?
      Z toho, co píšete, mám dojem, že jste se o něj mnoho nezajímal.
      Právě tento neblahý předvolební boj mne osobně jenom utvrdil v mém rozhodnutí volit pana Schwarzenberga.
      • To se velmi mýlíte! Dokonce jsem si ověřil, že jeho otec byl opravdu velký vlastenec, který bojoval proti fašistům. Tu fotku, kdy ho Svoboda vyznamenává tu jsem popravdě řečeno neznal. Jeho rodový majetek mu přeji i když mám stále pochybnost, zda měl v plné výši konzumovat majetek obou rodových větví (tedy i na úkor krajanky Pezoldové). O volbu jeho otce se ale nejedná. Stejně jako jeho žena nemůže za to, že její otec byl nacista, tak Karlovi mohu připsat body pouze za to co skutečně vykonal. Mohu Vás ale uklidnit, že jsem velmi kladně ohodnotil jeho podporu disentu, solidní vystupování, znalosti jazyků, diplomatické zkušenosti, přátelství s Václavem Havlem a dalšími lidmi, kterých si z různých důvodů vážím (a není jich málo), jeho poměrně solidní postoj ke kauze Čunek (i když lehce alibistický). Ale bohužel to nepřevážilo ta negativa o kterých jsem se již zmínil.
        S pozdravem Milan
        • A co říkáte pane Milane na to, co nyní vychází najevo - totiž že některé výroky pana Zemana jsou lživé (na rozdíl od pana Schwarzenberga, tam ani jeden) a ohrazují se vůči nim už i zahraniční média?
          Zavání to mezinárodní ostudou...:-(
          • Mám na mysli tento nejnovější článek - cituji -

            Šermování s dekrety se Zemanovi vymstilo, o Posseltovi nemluvil pravdu
            V poslední předvolební debatě na České televizi (ČT) se opět diskutovalo na téma Benešových dekretů. Miloš Zeman dříve zaútočil na Karla Schwarzenberga s tím, že jej v boji o Hrad podpořil také zástupce a mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt. Ten to ale důrazně popřel. Navíc vyšlo najevo, že Zeman neříkal pravdu o zdroji, kde měl podle svých slov citovaný Posseltův výrok najít.
            • No volby už v podstatě běží. To kdo skutečně říká pravdu, nebo se k ní blíží více za těch pár hodin zřejmě nestihnu ověřit (tolik německých a anglických periodik neodebírám). Nevylučuji samozřejmě ani to, že může lhát i p. Posselt. To že některý z kandidátů účelově lže, nebo na druhé straně účelově využívá média, jsem si bohužel musel zvyknout. Přiznám se, že ta dnešní volba je pro mě jako volba mezi ptačí a prasečí chřipkou, ale budu volit jak jsem už uvedl, tedy Zemana.
              S pozdravem Milan
  • Jestli Schwarzenberg vyhraje, tak půjde ČR do háje ještě rychleji, než jde teď...
    • neni pravda *16*
  • Já si moc přeji,aby pan Scwarzenberg byl prezidentem, neboť vnáší do společnosti slušnost, nadhled, nenechá se vtáhnout do laciných diskuzí a navíc nemá zapotřebí si na něco hrát. Moc mu přeji,aby mu vydrželo zdraví. To mu přejeme všichni, kdo mu držíme pěsti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit