Přejít na výpis diskuzí

Lída Baarová

OSOBNOST 31.12.2006 
87 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dokument z Lídou

    Včera jsem viděla dokument na čt Vstan a jdi dál z Lídou Baarovou z roku 1990 byla jsem z toho smutná co všechno musela herečka prožít za jedinou chybu je až neuvěřitelné.Bylo jí a její rodině velmi ublíženo a ta hořkost v hlase jí zustala i ve stáří.Ten film o herečce by se měl určitě zrealiovat!!!
    • Re: Dokument z Lídou

      Také jsem sledovala tento dokument.Píšete svorně, že jste z toho smutní, nevím , zda jste viděli dokument k jejím 85. narozeninám. To bylo mnohem žalostnější !
      O to horší pak titulky v Blesku a jiných bulvárech, když zemřela .Nikdo mimo novinářů ani nepřijel do Salcburku 8.11.2000 na pohřeb. To bylo nejsmutnější.
      • Re: Re: Dokument z Lídou

        Paní Iveto,moc Vám závidím,že jste měla tu možnost Lídu Baarovou vidět a hovořit.Npište mi prosím víc.Děkuji Iva
    • Re: Dokument z Lídou

      Také jsem ten dokument sledoval, byl moc hezký, jak rozhovor z herečkou tak i ukázky a fotky z filmu. *4*
  • O Lídě by se měl natočit film

    Její život byl nahoru a dolu velká sláva ale také velká tragedie.Myslím že již dávno se měl o ní natočit film nejdřív o tom mluvil režisér Otakar Vávra ale nějak na to asi zapoměl..četl jsem že chce točit o někom jiném a Filip Renč zatím také nic...Určitě by si to herečka i když je již po smrti zasloužila.
  • Byla opravdu nejkrásnější

    Mám rád Lídu Baarovou jako herečku měla obrovské kouzlo a velkou krásu bohužel osud měla trpký četl jsem obě knížky a dost mě vzali.Její velká chyba byla že odmítla nabídku do Hollywodu určitě by uspěla a nestalo by se to co se stalo.Jinak jsem byl před pár dny v Salzburgu a také jsem si na Lídu několikrát vzpoměl alespon že druhou polovinu života prožila v tak krásném městě.
  • KRÁSNÁ ŽENA

    Nejkrásnější herečka všech dob, krásný projev a citlivá duše. Mějte se krásně paní Lído!!! *3* *3*
    • Re: KRÁSNÁ ŽENA

      Není lehké zapomenout

      Cestu do Salzburgu mám
      dnes,už nespěchám, není za kým není kam.
      V Haunspergstrasse zastavím,zrak k oknům
      obracím,ikdyž vím ,že známou tvář už nespatřím.
      Historickým městem procházím, uličkami i náměstím,snad právě tudy chodívala jste i Vy.
      Podél Salzachu se vydávám, tuhle cestičku už dobře znám.Na lavičku usedám na Vás Lído Baarová vzpomínám.
  • Píseň z filmu Ohnivé léto

    Milujem to, co ztrácíme Zpívá : Lída Baarová/ píseň , která je tak ironická vzhledem k osudu interpretky Každé noci se horce chví strach, jenž se v touhu promění, ty jsi má láska, mládí mé, milujem to,co ztrácíme. Co je pravda ,víš to ty ?Nikde nenajdeš jistoty -život je bludný jako les - poprvé,naposledy dnes. Každé noci jsem můj milý kus srdce ztrácela,neboj se, plakat nebudu , nechci být zbabělá, ať zahučí jen vichřice, ať vzplanou plameny, čím život je k nám krutější, tím ho mám raději. Ta velká úzkost , ta mne snad naučí život milovat a z dálné hudby modře zní strach, jenž se v touhu promění. Snad dnešní večer, kdo to ví,nás touhou svojí opojí,snad právě proto krásný je, snad život dá, snad zabije. Snad ještě dneska,kdo to ví, se naše cesty rozdvojí. Snad, snad už přijdou modré dny,snad strach se v lásku promění.
    • Re: Píseň z filmu Ohnivé léto

      KRASNE
  • změna data v příspěvku

    Opravuji svůj překlep v datu ...počínajíc zimními měsíci roku 1940,se zjevuje na stříbřitém plátně biografů.
  • filmové titulky k Dívce v modrém

    Libreto : O.Vávra, O.Nový,J.Mach a autor. Scénář a režie : O.Vávra Kamera : J.Roth Hudba : J.S.Nováček Zvuk : F.Šindelář Střih : A.Zelenka Stavby : Arch.Zázvorka Produkce : Lucernafilm Produkci vedl : J.Sinnreich V hlavních úlohách: Komtesa Blanka z Blanckenbergu : Lída Baarová ( poctěná za svůj herecký výkon v ,,Dívce v modrém" státní cenou) Dr.Jan Karas , notář: O. Nový Houžvička,kancelista: J.Láznička Pí Otýlie,hospodyně : A.Nedošínská MUDr.Pacovský : B.Veverka Ing.Čádek : F.Paul Pí Smutná,mladá vdova: N.Gollová Pí Smrčínská : R.Šlemrová Slávinka,její dcera : S.Langová Hrabě Karel Landa : J.Bělský Kylián, kastelán : V.Majer Velkostatkář Kubelka :V.Řepa Elegán :J.Vondrovič Mušketýr a básník :F.Kreuzman v dalších úlohách: J.Hermanová, J.W.Speerger,K.Veverka aj.
  • K filmu Dívka v modrém

    De la Cámara V Praze 1941 Často mi byla kladena otázka,jak vznikl můj námět ,, Dívky v modrém" ? Tento námět je vpravdě obměnou mé ,,Kleopatry v Paříži "Po léta se obírám egyptologií a po léta jsem žil v Paříži. A právě do tamnějšího prostředí - k porovnání obou kultur- jsem ve filmovém námětu , později i v divadelní hře - vzkřísil Kleopatru, nejgeniálnější z žen ...jejíž posmrtné otázky odpočívají kdesi v zahradě francouzské Národní knihovny.Po Paříži následoval můj pobyt v Praze. Na své obvyklé procházce v malém parku na Kampě přemýšlel jsem o novém filmovém námětu... Na druhém břehu: Národní divadlo! Tenkráte se mi v mysli vybavila nezapomenutelná premiéra ,, Cyrano de Bergerac" - Cyrano - Eduard Vojan,hrabě de Guiche-Miloš Nový,Kristian- Eduard Tesař,Le Bret-Jiří Steimar,Ragueneau -Eugen Viesner a Roxana-Anna Sedláčková! Roxana! Roxana se svým půvabem pařížské precieusky! Ale není přece možné pro časký film oživit Roxanu ! A tu jsem si vzpoměl na komtesku Blanku z Blanckenbergu, na ,,Dívku v modrém" , obraz, kterého by byl hoden štětec Škrétův... Čtenáři mých románů a novel dobře znají můj ,,genre", a proto k vysvětlení podotýkám,že jsem se rozhodl napsat vpravdě filmovou satiru na svá obvyklá pojetí, dokonce i na Gretu z Blanckenbergu - hrdinku románu ,,Hvězda která padla".Ostatní vzory pro své hrdiny jsem nemusel hledat, neboť-byť by se zdálo sebe nepravděpodobnější-znám v Praze Dr.Karasovi podobného doktora práv, i Vlastě podobnou vysokoškolačku. A pokud těch vdavekchtivých dam se týče - ty znáte jistě všichni!Námět byl tudíž dán - jeho pojetí a obsazení rolí ve filmu s maestií převzal Otakar vávra - a tak ,,Dívka v modrém",počínajíc zimními měsíci roku 1840, se zjevuje na stříbřitém plátně biografů.
    • Re: K filmu Dívka v modrém

      Užasné znalosti a informace děkuji ,ozvěte se prosím zdravím Iva

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit