Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vždycky jsem měl rád pana Dubčeka,byl to poctivý člověk,který chtěl,aby se měli všichni dobře,na jen jedni!Mám jeho paměti.
  • Okupace v r.1939 a 1968 byly protizákonné. Ale český národ,pokud nad sebou nemá tvrdou ruku,tak je všude bordel,národ neví co má dělat.
  • už je mi přes 30 let a vím o toho více než ostatní a je mi jedno jestli mi dá někdo bod dolů prostě václav havel nebudu to psát velkým písmenem protože je to zloděj a asi se ještě nikdo nedíval a nečetl noviny protože pro václava havla by sem zemřela jak o něm ještě všichni říkají že je chudáček a myslíte že je při tomhle chudáček tak propustil zločince,václav havel ještě k tomu lže no a tak aby na to nikdo nepřišel,no tak na něho můžu říct jen dvě slova:magoristický spratek.na něho bych dělala tohle *11* *16* škoda že tady není smajlík s rozzuřeným bličejem
  • Chtěl jsem být v novém roce slušný,, Potomek Mašínů, 1.1.2013 8:16:15
    ale, strčte si tiho ochlastu do své modré prdele, modrovagíni přiblblí. Vychlastaná zdechlina patří do kafilerky a ne, že s ní budete otravovat i na Nový rok.
  • love007
    *4*
  • Tak ten tvůj blábol s potratama mě dostal. Samozřejmě vím, že tam jsou upřednostňování mužští potomci kvůli blbejm, zaostalejm tradicím. Díky úžasné totalitní vládě, která s tím ještě nedokázala nic udělat, se polovina dnešních mladých kluků nebude moct nikdy oženit, protože téměř všechny holky vyvraždili. A kdopak za to může??? Jestli si myslíš, že potrat není vražda a že embryo nic necítí, tak se běž zeptat do nemocnice a přečti si základní informace, blbečku a hodně rychle změníš názor, h*vado blbý. *16*
    Ano, máš pravdu, že antikoncepce je podle církve hřích, jenže v totalitní Číně ty imbecile na tohle stejně nikdo nehledí. Ty seš normálně takový pako, že je mi z tebe na blití, ty komunistický hnusný *12*
  • byl to velmi veselý veselý chlap je mi to líto *7*
  • Doktore, z těch tvých nekonečně dlouhých slintů a výmyslů jsem se ještě nedozvěděla, co nás teda zachrání, když je na světě všechno špatně??
  • Jo, pane Kájo, zrovna teď sedím u PC a před sebou mám bílou Studentskou pečeť....moc dobrá věcička. Ochutnejte taky, klidně se rozdělím. *14* *14* Já jsem Vám přišla říct, že Vás asi miluju, že si Vás asi vezmu. *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14*
    • Dámě se sluší vykat. I když se chová jak spratek. Měl jsem podezření, že budete poněkud mladší, protože dáma ve věku by nepoužívala takový slovník jak Vy. To teď posledních 20 let frčí. Podobné výrazy se používají běžně ve sněmovně. To je ta kultura co zde zavedl Havel. Hospodskej póvl. Škoda madam, že nic o Havloci nevíte, mohli jsme si pokecat. Ovšem věřit se Vám nedá, jednou 28 a když to bude třeba, tak 58. Odbarvená blondýna. Ale protože neděláte pravopisné chyby, tak bych soudil, že můžete mít i střední školu. No to také není terno. Dneska to školství nestojí za nic. Pardon, musím jít pracovat.....
      • Víte, mě je opravdu 28. A mám černé vlasy, takže mi můžete věřit. A z češtiny jsem měla vždycky za 1, tak proto žádné pravopisné chyby. A kolik roků je Vám, můžu-li to vědět?
        • Jak Vám mám říci něco důvěrnějšího, když ani nevím, jak se jmenujete? Slečna xxxxxxxx, no to zní opravdu nedůvěryhodně. Je sice fuk, jestli se někdo jmenuje Petra nebo Pavla, ale zní to lépe. Konec konců jde jenom o nick který reprezentuje reálnou osobu, ale celá tato diskuze je virtuální, osoby neznáme, starší, mladší, blonďaté, černovlasé, štíhlé, plnoštíhlé, se vzděláním, bez vzdělání, inteligentní, méně inteligentní. Ale trefila jste se, je mně opravdu přes 40. Moc dobře si pamatuji dobu před sameťákem a tak mohu posoudit to, co nám zde zavedl Havel. Pro někoho je to dobré, pro někoho špatné. Ti co se mají dobře, tak ho chválí, ale těch je tak desetina národa. Studenti, kteří se aktivně zúčastnili změn v r 89 jsou zklamáni a rozhodně nechtěli to, co tu Havel zavedl. Chtěli svobodu a demokracii pro lid a ne pro hrstku bohatých vexkláků, kterým slouží gaunerští politici. A to co tady často opakujete, že každý máme začít od sebe, tak ano, to je pravda. Ale taková představa je dětinská, protože když Vy na sobě budete pracovat a nebudete používat třeba ty vulgární výrazy, tak se sice Vaše okolí zaraduje, ale na jednání gaunerských politiků to nebude mít vliv. Váš Kája.
          • Pracovat na sobě musí každý, já, Vy i ti gaunerští politici, to platí pro všechny. Kdyby se tímhle řídili všichni lidi, tak by se tady žilo fantasticky a nikdo by nemusel všechno házet na Havla. Promiňte, ale házet všechno na něj přijde zas dětinské mně. Každá osoba je zodpovědná za své chování, když jako politik vidím, že můj kolega se nechá zkorumpovat, tak si můžu vybrat. Buď to začnu dělat taky, nebo to odmítnu a s Havlem to nemá nic společné. Rozumíte tomu? Pane Kájo, věřím tomu, že jste inteligentní chlap a že chápete, jak to myslím. Takže za ten bordel, co tu je, nemůže Havel, ale naše společnost, která se lehce nechá svést ke špatným věcem. Mě by nikdy nenapadlo něco házet na Havla.
            • Tak já něco napíši, něco příjemnějšího než je Havel. Třeba úravek z Cyrana (zpaměti):

              ...dnes zemřu Roxano, svou smrt už v sobě nosím, co sladkých vyznání jsem vám říci nestačil a navždy zavřít mám ty oči, jimiž jsem pil vaše půvaby. Jen já jsem smrtelný, však láska má je věčná, vždy stejně bez míry, vždy stejně nekonečná. Musím už přestat jen slůvka vázat do kytic, řeknu že mám tě rád a řeknu stokrát víc. Všechno co jsi a máš a všechno co je tvje, probouzí ve mně zář slastného nepokoje. Každičký vlas jenž zdobí tvou tvář, v mých očích skládá se ve zlatou svatozář, jež nad mým světem se jak oblouk duhy klene a drží v zajetí mé oči okouzlené....
              • Reakce na příspěvek:

                Jen náhodou jsem se dostala na tyto stránky, a to díky citátu ze Cyrana. Hledám, sháním, pátrám po tomto překladu Evy Bezděkové, který zde citujete. Nádhera! Nemáte ho v tištěné podobě? Nebo audio? Prosím, ozvěte se. Děkuji. vgzb@seznam.cz
          • Jo, v něčem máte pravdu, ale za tu nadávku jsem se tady omluvila. Teď záleží na druhé straně, jestli dokáže odpouštět, což většině lidí moc nejde. Vy jste byl přímo u revoluce? Jestli jo, tak si to ráda poslechnu. Klidně vyprávějte.......
  • Tahle diskuse nemá absolutně, ale absolutně žádný smysl. Dětem bolševika tu slámu z hlavy nikdo nevymlátí.

    Ptáte se, co udělal Václav Havel pro lidi. Dobrá, taky se budu ptát.

    Co udělal pro lidi Stalin? Mao-Ce-Tung? Polpot? Chruščov? Brežněv?

    A chceme-li zůstat v Čechách, Havel je určitě stokrát horší jak Gottwald, že jo?

    A Gottwald byl abstinent, že ano?
    • Tady je prostor pro osobnost Václava Havla. Diskuze o diktátorech, třeba o Stalinovi je např.na http://www.financnici.cz/josif-vissarionovic-stalin. Dávat do souvislostí činnost V.Havla a třeba Gottwalda či Stalina, tak to už si myslím, že to lidi přeháníte. Havel udělal jistě i mnoho dobrého, a je jenom správné si o tom pohovořit! Ale to co tady Michale předvádíš, tak to už je vážně hnus. To si tedy Havel nezasloužl.
    • Chytráku, nikdo se tě na nic neptal. A pokud chceš odpovídat, tak otázka zněla: Co udělal Havel dobrého pro český národ? Snad i jednodušší lidé by mohli vědět, že na otázku se neodpovídá otázkou. Můžeš strávit Vánoce s Clariskou, aby nebyla sama a můžete to konečně dát dohromady. Nebude to dlouho strvat, protože toho je zatraceně málo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit