Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě jenom k té církvi. Ano, je pravda, že v dřívějších dobách se církev starala jen o svoji moc a o majetek, což bylo špatné. Máš pravdu, že Ježíš Kristus hlásal střídmost a skromnost a šlo mu o lidi a církev si to vysvětlovala jinak. Když se podíváš na současnou dobu, tak kde se toto děje nyní??? Ano, občas se to sice děje, ale ne v takovém měřítku, jako před 500 lety. Přece jenom nejsme barbaři, kteří by lidi upalovali jako kacíře a čarodějnice. Sorry, ale tohle se děje nejvíc v totalitních zemích a muslimských zemích, kde nedokážou zkousnout jiné náboženství. Když se podívám na éru komunistů, tak škodili, kde mohli pod rouškou keců, jak je strašně dobře. Oni nestáli o to, aby lidi věděli pravdu, jim šlo o to, aby si lidi nějak naklonili a aby je lidi volili a poslouchali je. Tohle snad musí chápat a vidět i ten největší přiblblík na světě.
    • Ale církev taky škodila kde mohla a to proč tomu tak není, je dáno tím že ztratila svůj vliv.
      Ty máš potřebu obviňovat komunisty ze zla které páchali. A já na to říkám že církev není o nic lepší, jen ztratila svůj vliv stejně jako komunisti. Když ve volbách vyhrajou komunisti bude to stejné ohrožení jako kdyby se posílila moc církve - dojde ke změnám. Ale tak jako když se zvýší moc církve nebudou se upalovat heretici, tak stejně tak když se zvýší moc komunistů nezačnou se zavírat političtí vězni.
      Prostě je nepodstatné jestli zlo bylo pácháno před 500 nebo 40 lety. Zlo je zlo - neměnná konstanta. Zatímco ale já jsem schopný připustit že církev udělala i dobré věci - péče o sirotky, nemocné, tak ty nejseš schopná připustit, že i komunisti udělali něco dobrého.
      Uvědom si třeba že do roku 1917 v carském Rusku byla cca 60% negramotnost a lékařskou péči si mohli dovolit jen boháči. Podle tebe tedy to, že komunisti po 1. světové válce v Rusku zavedli povinnou školní docházku a bezplatné zdravotnictví bylo špatně? Protože komunisti podle tebe byli, jsou a budou jen svıně a nikdy pro lidi neudělali nic dobrého a jen se sažili zalíbit!

      Zkus o tom popřemýšlet *3*
      • Možná že komunisti někdy udělali něco dobrého, ale bylo to prachmizerné procento. Církev se chovala špatně i dobře, s tím souhlasím. Ale rozhodně není pravda, že církev v dnešní době ztrácí svůj vliv. Znám lidi, kteří žijou podle křesťanských hodnot a jsou to dobří lidé. I já se tak snažím žít....desatero mám v úctě. Samozřejmě, že ho někdy nedodržím, ale to nedokáže žádný člověk. A právě tohle mi pomohlo poznat, že komunisti jenom lhali, mají ruce potřísněné krví nevinných lidí. Rozhodně mi je milejší církev, kde bylo 30% špatných lidí a 70% dobrých lidí než komunisti, kde bylo 99,9% špatných lidí a 0,1% těch o něco málo lepších.
        • Vidím že si církev hodně idealizuješ. Když máváš těmi procenty - to máš na mysli všechny věřící/členy KSČM, nebo jen biskupy a faráře/funkcionáře KSČM?
          Měla bys například vědět že za 2. světové války bylo největší procento udavačů z řad věřících. Z GeStaPa to vzali přes kostel, kde dostali rozhřešní a domů došli s pocitem že nikdy nic špatného neudělali.
          Možná by bylo dobře kdyby to prachmizerné procento dobrých věcí které udělali komunisti zmizelo. Aby sis musela platit doktora, studium a buď bys dělala do smrti nebo by tě živily tvoje děti a nebo bys šla žebrat, protože důchody neexistovaly (a teď raději nebudeme rozebírat kam se podělo 40 miliard z penzijního fondu které tam ještě v 90tých letech byly - nebo přesněji který politik je rozkradl).

          A teď by mě zajímalo co dobrého pro nás udělala církev?
          • Já mám na mysli všechny věřící bez ohledu na to, jakou stranu volí. Prosím tě a neříkej mi,že komouši se zasloužili o něco dobrýho, to prachmizerné procento jsem myslela s nadsázkou.
            A co dobrého pro nás udělala církev..Tak církev hlásá desatero, lásku k bližnímu, toleranci k ostatním náboženstvím....To jsou pojmy, za které věřící v totalitních státech většinou zaplatí životem víš???? *16* Takže tady přestaň blábolit, jak se máme špatně, když ti nikdo (když odrecituješ desatero) nepokládá hlavu na špalek a nikdo tě tady nemučí.
            • Církev hlásá desatero, lásku k bližnímu, toleranci k ostatním náboženstvím??? Ano, toto církev hlásá, ale sama se tím neřídí.
              Já myslel co hmatatelného dobrého pro nás udělala církev?

              Já osobně náboženství považuji za poruchu myšlení, která lidem zabraňuje používat vlastní rozum.
        • tím, že nedodržím desatero ale neznamená, že někoho zabiju nebo že něco ukradnu.
  • poděkování

    Vážený pane Havel, přijměte ode mne poděkování za dnešní podporu demonstrantů na Letné. Události posledních dnů sleduji prostřednictvím televize s velkým napětím. Vaše účast mne utvrdila v mém náhledu na věc. Ještě jednou díky. Ljuba Sojková
  • Clarisko, to jsi byla ty v úterý (18.12) na václaváku v tom červeném kabátě s obrovským bílým kloboukem a v kraťasech? Moc ti to slušelo. Chápu, víc už to vyhrnout nešlo.
    • Tak za tenhle příspěvek ti Yohimbine dávám "líbí se mi". Konečně jsi napsal něco docela vtipnýho a ne přitaženýho za vlasy.
      • A nesmrtelný vtip by byl, kdybys Clarisko napsala, co dobréhu udělal Havel pro lidi.
        • Z tebe by měl MUDr. Chocholoušek radost Yohimbine. *3*
          • A lásko nevědomosti, když mně chceš oslovit, tak se jmenuji Radek. Kdo je to Yohimbin nevím, co je to yohimbin ovšem vím. Na rozdíl od tebe.
            • Ano, je to jeden magor.
          • Že by?, Robert, 22.12.2012 15:44:00
            Za uplynulých 23 let vzniklo tolik soukromých stř. a vys. škol, že zcela nutně školy braly jakéhokoliv uchazeče a nechaly ho vystudovat. Díky politikům jsme se stali pitomci s akademickými tituly. Kdyby teď začala náprava, tak to bude trvat nejméně generaci, než zmizí nevzdělanci typu Řápková, Benda a také pan exministr Dobeš.

            Nic ti to neříká Clarisko že?
            • Mě to nic neříká, ale tobě asi ano, když se o tom bavíš.
  • Dobrý den! Jak se dostanu ke škole Václava Havla?

    Jděte touto ulicí, až přijdete na náměstí Václava Havla,
    pak projdete parkem Václava Havla až na nábřeží
    Václava Havla a přes most Václava Havla.
    Škola Václava Havla je ten dům, hned u sochy
    Václava Havla. A když se vám tady nebude líbit,
    zajeďte si na letiště Václava Havla a můžete
    odletět třeba do p.....
  • Btw, kocourku Kájo, když už se tak zoufale snažíš trefovat do mého věku, tak ti prozradím, že jsem nedosáhla ani poloviny z těch 60, co mi tady pořád předhazuješ a mám černý vlasy. Takže jsem nejspíš pravý opak toho tvého ideálu krásy, jak ho tady pořád popisuješ.:-)))
    • Tak mladá a už tak hendikepovaná? Inu posledních 20 let se na tobě silně podepsalo. V 89 ti tedy bylo asi 6 let. Tak to tomu rozumíš. A teď ti řeknu něco opravdu upřimně. Člověk se učí dobrou radou a nebo smutnou zkušeností. Ale když říkáš černé vlasy... A pleť snědou nemáš? Ale stejně mně to vrtá hlavou. Taková mladá, že by si mně fakt vzala?
      • Jo a černý přírodní vlasy nemám, jen si je barvím na černo, konkrétně odstín modročerná, jestli tě to zajímá, pardon, jestli Vás to zajímá. Starším se sluší vykat.
      • Kocourku, přesně jsem tušila, že budeš mít kecy, že jsem cikánka. Nejsem cikánka. V roce 1989 mi bylo 5 let, takže si z revoluce bohužel nic nepamatuju. Kdybych věděla, o co jde, tak bych slavila. Takže to oslavuju až teď. Hendikepovaná nejsem, ten kdo prožije celý život v demokracii, nemá náladu se vracet do nějakýho podělanýho totalismu...proč taky? Tyhle časy si naštěstí nepamatuju. A upřímně, tebe bych si nejspíš nevzala, po tvém boku bych vážně brzo putovala do těch zmíněných Bohnic. A navíc, podle toho, co píšeš, ti je tak okolo 40ti, možná i přes.
  • Novinky.cz dne 9.10.2012: V Česku rychle roste počet sebevražd

    V České republice v posledních třech letech roste počet sebevražd. Na vině je podle lékařů ekonomická krize, rostoucí daně, ale i hádky politiků, které v lidech vzbuzují pocity bezvýchodnosti. Je to spojeno s pochybnostmi, že by se společenský vývoj mohl změnit nějak zásadně k lepšímu a že by stávající politická situace mohla podléhat nějakým změnám. Ne snad úplně bezvýchodnost, ale pokles víry v to, že by se poměry mohly změnit k lepšímu," přiblížil Kebza důvody toho, proč si stále více lidí sáhne na život.
    To není už jen ta Havlova "blbá nálada", to co tu prožíváme je národní tragédie. Až sem nás zavedla Havlova láska a pravda.
    • ty budeš blbe..j i po smrti, havel řekl že Pravda a Láska zvítezí, ale jen potud pokud se každý z nás bude snažit aby to tak bylo !! vy jste svalily zodpověnost na politiky , ti rozhodovali špatně , a nyní za to viníte jednoho člověka!! to bylo vaše pochybení ne jednoho, prezidenta !!!

      jen malí a ubozí , odvádějí pozornost od toho že sami jsou chybující !!!
    • kdežto ta tvá lež a nenávist nás zavede do výšin nebeských viď?
  • Ještě bych se chtěla zeptat pana Yendy a Villibaude alias Bratrstva komunistické pracky - nemyslíte, že Havel může i za tu otravu metanolem? Řekla bych, že Havel tam nahoře na obláčku z nudy namíchal smrtící koktejl a pak ho spustil v proutěném košíku dolů, aby způsobil katastrofu.:-DDDD Myslíte si to taky??? :-DD
    • Já si myslím, že Havel nemůže vůbec za nic. Za metylalkohol mohou komunisti. Za nezaměstnanost mohou také komunisti. Za bilionový dluh mohou komunisti.
      • Já bych zase řekla, že za to může Havel. Ten sesílá krupobití a déšť, ten seshora nabádá k vraždám a loupežím. Ten ovládá každého jedince a říká mu:"Běž vraždit". Tak je to přece nee? Kdeže komunisti...ty jsou bělejší než čerstvě padlý sníh.
        • Moc lituji toho, že tu Havel mezi námi není. Pro Vás je Havel něco jako bůh že? A není prokázáno, že bůh neřídí vše na zemi. Tedy Vás řídí určitě. A možná, že s Havelm se radí i bohové. Takže v podstatě s Vašim příspěvkem souhlasím. Ano komunisti jsou - tedy oni už žádní nejsou (těch pár důchodců nepočítám), ale byli, a byli hloupější než půl metru sněhu na Václaváku. Vždyť oni neuměli ani krást. Sem tam si nějaký úředník odnesl domů pár papírů a tužku a z továrny ukradli roboši pár šroubů. To byli žabaři. Ale dneska se to krade po stovkách milionů a po miliardách. Opravdu se mně Váš příspěvek moc líbil, je takový reálný, upřimný... Bůh Havel, no to mě nenapadlo.
          • Pane Nachtigle, i když píšete velmi kladně o Havlovi, což nám souzvuk nedává, tak u Clarisky jste vždy komouš. Já si myslím, že ta osoba ani neví, co pojmy komunismus a kapitalismus znamenají. Tak co jí budete vysvětlovat. Lepší je nechat ji plavat.
            • Víte, pane Villižbaude, ten kdo je proti Havlovi, většinou bývá komunista. Tak to je. Prosím Vás, Vy tu mařenu už nehulte, škodí Vám to.
          • Koukám, že Vy taky asi patříte do té psychicky zubožené generace, kdy byli u moci suprstrejdové Svoboda a Husák a rozdávali rozumy na všechny strany. Vezměte radši přátelsky za rameno pana Yendu a Villiho a běžte do parku krmit holoubky a u toho můžete tlachat, stěžovat si a plít hnus na Havla třeba do haleluja.
          • Vy jste asi spadl z měsíce, že nevíte, co byli soudruzi komanči zač...To se pozná. Nebo jste to všechno zaspal. Oproti nim je Havel světec. Když se někdo vzbouřil proti Havlovi, nic se mu nestalo. Když se lidi bouřili proti komunistům, draze platili. Blaze se měli jen ti, kdo se jich báli a zobali jim poslušně z ruky, jako třeba Yenda nebo Villi. Když někdo sebral odvahu se jim postavit, připravili mu peklo na zemi. Pak něco říkejte o Havlovi. Vy máte ve škebli hodně zatemněno. Přečtěte si román Temno od Jiráska, třeba se Vám rozsvítí.:-DD I když pochybuju....
  • Já si myslím, že tahle diskuse nemá smysl, Phoebe má svůj názor, Dr. taky, a když budem pokračovat, nikam to nepovede. Mně osobně přijde komunismus, Marx, Lenin a podobně jako hnus, který patří leda na smetiště dějin. A myslím, že není vhodný mluvit o potratech (i když ke to jistě důležitý téma) v diskusi u tohoto skvělého umělce, politika a člověka. *6*
    • Ale jinak souhlasím s Michalem...při těhle slovech se mi dělá špatně. *11* *11* *11*
    • Zastáváš tedy názor, že co komunista to hajzl a svině?
      Potom tedy chudák Dubček *10*
      • Neříkám, že všichni byli sv*ně, je fakt, že Dubček zle dopadl, ale 90% byla pěkně hnusná skupina lidí. A samí intelektuálové, Gottwald, Indra, Kapek, Jakeš...
      • Ano, já tenhle názor zastávám. Takže jsem asi chudinka paní Dubčeková. *1* *1* *1* *1*
        • sorry, tohle neplatí. Já jsem si to blbě přečetla. *4*
  • Nevím, jestli se vůbec někdy najde někdo, kdo by se jen přiblížil velikosti tohoto muže. Je smutné, že musel odejít, aby se mezi lidi opět mohl vrátit svými mmyšlenkami a svým odkazem. Za sebe mu posílám veliký dík. Pane V.Havle děkuji Vám.
  • jste banda měkkých čur*ků !!! *3*
    • zato ty ses jedinečnej pindolín *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit