Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A-dovolte mi ještě malou připomínku- jak se tady mluvilo o tý dostupnosti kvalitních potravin, kolik lidí si mohlo dovolit třeba pravou svíčkovou? Aha?
    • Jistěže jste si nemohli v sámošce za rohem koupit kaviár. Mnoho potravin bylo nedostupných jak finančně nebo proto že prostě nebyly.
      Ale nemusel člověk řešit dilema, když v masně koupil špekáčk, jestli je vážně z masa. Potraviny nebyly přecpané éčky a konzervanty. Dobře si pamatuju jak ještě na začátku 90tých let, když si člověk koupil jogurt, tak se do týdne začal kazit. Dnes? Je to rok zpět co jsme v práci z energeticko/finančních důvodů likvidovali jednu téměř nepoužívanou ledničku, která ale byla stále v zásuvce a uvnitř jsme našli rok prošlý jogurt. Otevřeli jsme ho...
      ...a nic mu nebylo - a pochopitelně podle reklamy je bez konzervantů a s žívými kulturami. Kdo tomu věří ať tam běží *1*
      Ale já opravdu nevím co za "dobroty" do dnešních otravin cpou.
      • Samozřejmě, člověk nemusel řešit, co všechno bylo ve špekáčku, protože pro jistotu nebyl vůbec. Nikdy v životě jsem neviděla jogurt, který by vydržel rok. Když si koupím jogurt a nestačím ho zdělat do data trvanlivosti, vždycky se zkazí. Jak jste poznali, že ten jogurt je i po roce OK? To jste ho museli ochutnat ne? Já bych teda rok starý jogurt nikdy neochutnala, rovnou by letěl do koše. To by asi neudělal žádný člověk při smyslech. Takže tomuhle teda nevěřím..
        • Špekáčky nebyly vůbec?!?!?!
          Oh, to je nová informace. Aneb jak lze snadno a rychle pokroutit "pravdu" k obrazu svému. Vždycky se říkalo že nebyly jen vložky, toaleťák a banány a pomeranče.
          Bohužel ty budeš za chvíli tvrdit že u nás panoval 40 let hladomor a toho kdo řekne něco jiného budeš nazývat komunistou. Protože ty máš vždy pravdu!
          • bůček nebyl taky ..... a nekecej, že byl.
            • BLÁZNŮM SE NEMÁ ODPOROVAT:

              Ano milá PHOEBE, máš naprostou pravdu, bůček taky nebyl. A nebyly ani rohlíky, chléb, mouka, mléko, jogurty, sýry, vepřové, kuřecí, hovězí ani žádné jiné maso, vejce, brambory, voda, čočka, fazole, okurky, rajčata, kedlubny, pivo, víno, atd. Prostě nic! Od 25. února 1948 až do 17. listopadu 1989 u nás nikdo nevložil do úst ani sousto. je vlastně zázrak že jsme to přežili.

              Ty jseš tak tupá až to tříská dveřma. A nebo máš za 20 let tak vymytej mozek?

              Raději běž a skoč do zdi. A VEM TO DO ROHU AŤ TO MÁŠ STEREO!!!
  • Kde seš čičo? Došel ti dech co?
    *1*
  • Já jsem si to myslel. Kdybys měla Clarisko chlapa a rodinu, tak bys neměla čas tady vypisovat lži. Ale nemáš. Jseš sama, kyselá, zatrpklá, nenávistná, frustrovananá. A kdo si myslíš, že by šel s takovou nenávistnou nádobou na rande? A navíc ti chybí všeobecný přehled o dějinách a o světě. To že máš práci a že se ti vede dobře stavíš nad vše ostatní. A že jiní lidé nemají peníze ani práci, tak to ti nevadí. Jenom já. Já jsem doktorka, PhDr a co jste vy? Že je potřeba myslet i na jiné lidi, to ti nikdy nedojde. Tak zkysni nenávistí nádhero. Přelož si to do čínštiny.
    • Starej známej jezeďák. Nemůžu za to, že jsi debilní a nedokážeš pochopit, že já nehákuju nepřetržitý provoz jako ty a tudíž mám víc volného času, který dokážu rozprostřít mezi přítele a rodinu. Kdyby tebe zase zajímalo, že jiní lidi přišli za dob komunismu o svoji rodinu, tak bys tuhle chátru nehájil. Koho to zajímá, že bylo zavražděno tolik nevinných, hlavně,že ty jsi o nikoho nepřišel co? Že je potřeba myslet i na tohle, to ti nikdy nedojde. Pak komu chybí přehled, viď suchare. Chudák tvoje rodina (jestli vůbec nějakou máš,o čemž pochybuju). Přelož si to do tatarštiny, abys tomu rozuměl.
      • Jako vždy píšeš nesmysly. Já nehájím ani chátru bolševickou, ani kapitalistickou. Já o tom vůbec nic a nikde nepíšu. Jako vždy LŽEŠ. Člověk nemůže řešit všechny ty neviné o kterých obecně píšeš. Kristus byl tak nevinný a taky ho ukřižovali. Takže já takto zeširoka světskou spravedlnost neřeším. Momentálně se zajímám o osobnost V. Havla. To je obsahem tohoto fóra. A ne tvoje nenávistné pindy, plivané na všechny světové strany. Také nic jiného neumíš. Frustrovaná doktorko ze zapadlé university.
        • PS: Celou dobu tady meleš, jak bylo za totality strašně dobře. Tak co si mám myslet? Každý normální člověk by pochopil,že hájíš komunisty. Nebo ne? A nějaký borec dole mi napíše, že zabíjení lidí je pí.....a. Tak nevím, jsem z toho na rozpacích. Můj instinkt mi velí, že kdo vraždě pasivně přihlíží, podílí se na ní stejným způsobem jako vrah. A kdo byť jen jediným slůvkem hájí tu hnusnou verbeš, je taky vrah.
          • Iksko, ty to máš vážně všechno popletený. Ty vidíš jenom to co cheš a ne to co je. Např. když někdo napíše že je vysoká nezaměstnanost a teď ti to popíše, tak to vůbec nemá nic společného s komunismem. To patří do oblasti sociální. A sociální otázky jsou jak za komunismu, tak za kapitalismu. Tak už si to prosím nepleť. Tady jde o to, že v památném prpjevu v r. 89 vystoupil Havel s projevem, ve kterém slíbil národu, že nezaměstnanost nebude. O to tady jde, o to že Havel lhal národu. Komunismus v r. 89 nikdo nechtěl, ale také nikdo nechtěl, aby byli lidé bez práce. Může to tvoje černovlasá, obarvená hlava pochopit? Při tvém doktorském vzdělání?
            • Já jsem nikdy neřekla, že dnešní nezaměstnanost má něco společného s komunismem.
          • Napsal jsem pěkně velký odstavec, ale je to marné, smazal jsem to a jdu pryč. Tobě nelze ani nic vysvětlit, ani s tebou komunikovat. A myslím si, že by s tebou nešlo ani to. Tento. A už tady na tu stránku ani nekouknu. Je mně z takových lidí smutno.
            • Ze mě ti smutno být nemusí. To mě je smutno z téhle diskuze, když vidím, jak se lidi chytili do pasti a věří lžím. To je opravdu velice smutné.
        • Koukám, že začínáš chytat nerva...musím na tebe brát trochu ohled. Já nelžu, lžete vy a brzy přijde doba, která na pravdu ukáže. Konec světa ještě není. Nemůžu za to, že ty nedokážeš přemýšlet o všech nevinných, já o nich přemýšlet dokážu. Asi mám trochu větší kapacitu. Tak mi to neber. Víš co, radši už tě rozčilovat nebudu, nerada bych tě měla na svědomí. Sbohem.
  • Když láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí proč je tolik bezdomovců,všechny bych je nastěhoval k Dáši
  • A doktůrku, ikdyž jsi mi na můj komentář o WTC odpověděl neuvěřitelně dlouhým komentářem, pořád jsem se nedozvěděl, jak Americe prospěje, když si odpálí Světové obchodní centrum?!
    • Klídek Michale, on se doktůrek podívá do svých chytrých, zaručeně pravdomluvných knížek a pak nám to natře, že budeme koukat. *1* *1* *1* Už se těším, jakej blábol zas vyoslí. *15* *15* *15* *15*
      • *1* *1* *1*
  • Nevím nějak média přehnala s tím Havlem jsou Vánoce a zas tak významný státník to nebyl jako TGM.
    • teprve až další generace docení jeho význam pro tenhle stát


      už pro nás pracoval jako jeden významný král , v minulosti ...!!

      *14*
  • OA má pravdu, tady ječej jenom lidi, co nic v životě nedokázali, tak se tu snaží svoje komplexy vybít na našem exprezidentovi. Je fakt, že každý jsme nějaký, ale klesnout hlouběji už vážně nejde. I když klesnout na samé dno je dobrá šance se odrazit vysoko. Tady to stejně ale nikdo nepochopí. Tak si tady budou radši pořád jen stěžovat a život mezitím utíká.....že pánové????
  • pro ty matěje


    já už začal před 20 lety, teď je řada na tobě a na ostatních!
    • Pro tebe už je pozdě i kdyby si začl před 30ti lety.
      • Pane Jane Bláho, vy jste opravdu bláhový. *1* *1* *1*
      • JEN MALÍ A UBOZÍ POUKAZUJÍ NA CHYBY JINÝCH A KŘIČÍ, SAMI MAJÍ MÁSLO NA HLAVĚ, A MOŽNÁ JEŠTĚ NĚCO SMRADLAVĚJŠÍHO..., každý ať sám zaprcuje na svém chrakteru ...
        • Myslíš oloumoucké tvarůžky? Za to ty máš na hlavě sra.ky. *14* Běž na sobě pracovat. Běž. Ale nejdřív si umyj tu smradlavou hlavu. Ale ono to nepomůže, už je to i uvnitř co?
  • A když Havel umřel, hodně světových prestižních tiskovin informovala o smrti na titulní straně. A co když umřel Gottwald nebo Husák? Nikde nic. Nedivte se tomu.
    • Po Gottwaldovi, Husákovi a lidech jim podobným dnes neštěkne ani pes. Proč taky že? Všichni víme, co byli zač.
      • Pravda, po Gottwaldovi a Husákovi nikdo neštěkne. Zato po Havlovi štěkají vzteklí psi. Paní Phoebe, obávám se, že čím více tu píšete, tím více je patrno, že se neorientujete ve světě. Já také nemám G zač chválit, ale díky němu měli lidé od padesátých lete důchody. To byla vymoženost. Přečtěte si knihu "Náš dědek Josef". Tam se o tom mluví. A díky Havlovi naše děti mít důchody nebudou. Ale to je na vaši inteligenci moc náročné co?
        • Hele Josefe navážej se do někoho jiného. Kde máš jistotu, že naše děti nebudou mít na důchod? Všechno se může obrátit k lepšímu. Lidi sice měli za dob G důchody,ale byli vyslýcháni kvůli naprostým banalitám, protože soudruzi podrazáci si seděli na mozku, totalitáci je trestali za každou blbost,kvůli blbostem lidi vyslýchali a zavírali, přesně jak to popsal Michal. Kdo tě vyslýchá v dnešní době,když si pustíš zahraniční hudbu? Pochopit tohle je zase moc těžké pro tvou inteligenci že???
          • Všechno se může obrátit k lepšímu? To by mě zajímalo jak, když pravicové vlády za 20 let rozkradli majetek a hmotné rezervy ve výši 2,5 biliónu Kč. Nikdy jsi nepřemýšlel kdepak jsou peníze nás všech, z rozkr..., pardon zprivatizovaného průmyslu, zemědělství, bank, atd.
            Líp nebude dokud nebudou všichni Klausové, Dlouzí, Rumlové, Topolánkové, (Havlové už bohužel ne) a další sedět na doživotí a dokud nevrátí to co nakradli a umožnili nakrást *3*
  • Ještě dodatek pane Yendo, jestli si myslíte, že lidi Havla tak moc nenávidí, tak si dejte obklad, protože já potkávám lidi, kteří o něm mluví slušně, takže Váš sen, že se soudruzi komunisti opět chopí vlády, se nikdy nesplní. Když jsem chodila do školy, nikdo z mých spolužáků nezastával komunismus, každý byl proti němu a tak je to u valné většiny mladých lidí, takže máte pech. Víte co, radši nazujte důchodcovské bačkory, běžte se koukat na Ordinaci v růžové zahradě a Havla nechte Havlem, byl milionkrát slušnější než Vy, takže už laskavě dejte pokoj.
    • Milá Clarisko, Vás mně líto není, ale Vašich rodičů ano. Jistě chtěli vychovat milou, mladou a vzdělanou dámu. Někdy se to nepovde i přes velkou snahu. Vaši rodiče jistě byli a jsou pracovití a snažili se Vám zajistit co nejlepší budoucnost. A osud se jim odměnil v podobě nenávistného spratka, který ač tomu vůbec nerozumí, tak plije okolo sebe buržoazní slinty, kterým navíc vůbec nerozumí. A Clarisko, proč stále melete nějaké nesmysly o jiných. Já jsem nikde neřekl že si přeji či nepřeji takovou či onakou vládu. Místo abyste dokázala, že v osobě V.H máte pravdu, tak mluvíte všechno možné, jenom o Havlovi ne. Vy totiž o něm nic nevíte. Tak na sobě běžte pracovat dcerenko a až budete mít o Havlovi nějaké vědomosti, tak je napište. Rád si to přečtu.
      • A Vašich dětí je mi líto v tom smyslu, že mají tátu, který je pustí k sobě domů pouze v případě,že zastávají stejné názory jako on. To je vážně terno. Myslím, že rodiče by měli mít svoje děti rádi BEZPODMÍNEČNĚ. Jinak se jedná o sobeckou lásku. Můžu mluvit o velikém štěstí, že jsem se nenarodila u Vás.
        • Bludy, bludy, bludy. Samozřejmě že rodiče mají rádí své děti bezpodminečně. Pokud by, nedej bože, byli děti zloději či vrahy, tak se s nimi rodiče stýkat nebudou i když si řeknou - já jsem je takto vychoval? To přece ne! Já jsem je vychoval k lásce k lidem. Co se stalo? Děti odešly z rodičovského domu a dál už na ně působilo sociální prostředí. A to je dnes v havlstánu špatné. Děti vraždí své rodiče pro pár korun, jak bylo nedávno v TV. A tak Clarsiko neviním Vaše rodiče že by Vás špetně vychovali. To já ostatně nevím. Já je jenom lituji, že mají dítě na scestí. Nechci Vás Clarisko nijak urážet, vy jste se jenom ocitla na scestí. Třeba za to opravdu nemůžete.... Až budete mít svoje děti, tak to budete vidět jinak. Vy tady mluvíte, jako kdybyste věděla, co je to mít děti a vnoučata. Nevíte a mluvíte.
          • Mám pocit, že na scestí je někdo jiný. Já jsem si vždycky myslela, že starší generace je moudřejší a má těm mladším co říct...další omyl. Víte co, pane Yendo, moudřejší ustoupí (v tomhle případě jsem to já - ta téměř o 2 generace mladší než Vy). Další smutná zkušenost. Tak pá pá.
      • Taťko Yendo, vůbec mě neznáte, ani moje rodiče, takže tu nevykládejte, že jsem nenávistný spratek, který tomu nerozumí. Já proti Havlovi nic nemám a nechápu, proč bych na něj měla házet sociální problémy našeho národa, když si za to lidi můžou sami. No jo, "tenkrát tu bejval jinej stát, a já byl blbej nakvadrát" - Michal Malátný to trefil dokonale, když zpívá o generaci ze sedmdesátých let. Výstižné, co víc k tomu dodat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit