Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Havel se stal jen prázdnou pseudointelektuální celebritou. Hřál se v přízni známých osobností, jako byl americký prezident Clinton, jemuž řílal familiérně můj přítel Bill, nebo třeba Dalajláma a mnoho dalších, někdy stejně obskurních person, jako byl on sám. Pro vlivné státníky mohl být i zábavný, hlavně že se neprotivil těm opravdu mocným, ale jeho vliv na světovou politiku by nikdo nebral vážně. To je jen takový mýtus. Brali si ho jako exotické neškodné zjevení kdesi z Východu, který jim salónním mudrováním dělal stafáž a clonu, když chtěli zamlžit opravdu něco špatného. Navíc si Havel svou imič budoval i tím, že vždy na silnější stranu přidal nějakou svou devótní iniciativu (viz Jugoslávie, Afghánistán, Irák). Havel je zkrátka persona na zblití
    • Kdybys znal dobře Havlův život, tak bys věděl, že Clinton i Dalajláma byli jeho opravdoví blízcí přátelé. To ví ale jen ten, kdo to opravdu chce vědět. Navíc, pokud by byl tak neoblíbený a falešný,jak popisuješ, tak by na jeho pohřeb nepřijelo tolik významných státníků z celého světa. Každej by se na něj vykašlal. Kdyby byl opravdu takový, nikdo by nevážil tak dlouhou cestu na jeden jediný den. Když umřel, vysílali to ve všech stanicích na celém světě. Kdyby byl nula, o jeho smrti by nikdo ani nepípl. Takže tvoje tvrzení je velice nepravdivé a smyšlené.
      • Jistě, pro státníky z celého světa byl přínosem - vždyť přece zlikvidoval náš ëxport, zbrojní průmysl, atd. To všechno světoví státníci potřebovali a měli ho za to rádi, ale pro lidi v této zemi neudělal zhola nic pozitivního *3*

        P.S. Pohřeb Kim Čong-ila taky ukazovali ve všech světových TV. O čem to tedy vypovídá?
        • Pohřeb Kim Čong-ila vysílali, protože MUSELI. To nebylo ze svobodné vůle,ale rozkaz. O tom je totiž komunismus, jestli to nevíš.
        • Nic nezlikvidoval , to že se omezí výroba zbraní bylo rozhodnutí , komunistů ještě před revolucí...a nevím z jakého důvodu by jsme měli vyrábět zbraně, to nic jiného neumíme nabídnout ?!?!

          A.cz: Pre ľudí v niektorých častiach Slovenska sa Václav Havel stal tým, kto im zatvoril zbrojárske továrne a pripravil ich o prácu. Ovplyvňuje tento krok dodnes slovenskú ekonomiku? A bol správny?
          Pravdou je, že zbrojársky priemysel nezastavil Václav Havel. O konverzii zbrojárskeho priemyslu sa rozhodlo ešte pred Nežnou revolúciou. V týchto dňoch sa slovenské médiá venujú tomu, že ešte začiatkom novembra 1989 slovenská komunistická vláda na čele s predsedom Pavlom Hrivnákom pripravovala prechod výroby zbrojoviek na výrobu civilnú, povedané inak - z tankov sa mali preorientovať na výrobu buldozérov.
          Potvrdzuje to aj správa z 13. novembra 1989, ktorá vyšla v denníku Smena. Ročný obrat výroby odhadovali na 40 miliónov západonemeckých mariek.

          Radičová pro slovenský tisk !!
          • Ano, ano, mohli jsme nabídnout mnoho jiného - třeba těžký průmysl. Ale přičiněním Klause a jeho kupónového tunelování můžem dnes nabídnout jen velkej bobek.
            Z jakého důvodu by jsme měli vyrábět zbraně? Co třeba proto že dokud po nich bude potávka jde na tom vydělat? A když ty zbraně nevyrobíme my, vyrobí je v USA, Rusku nebo Číně a potom vydělávají tam a ne u nás.
            • Ale jistě. To co jsme uměli a vydělávali jsme na tom přestaneme dělat, protože humanitární bombardér prohlásí že to co děláme je nesprávné.

              Ostatní věci ve kterých jsme byli dobří, např. cukrovarnictví, těžké strojírenství nebo hutnictví potom přivedeme ke ztrátovosti tím, že všechny naše dosavadní trhy označíme za špatné, přenecháme je zahraniční konkurenci a naše firmy které v důsledku tohoto rozhodnutí nemají kam exportovat, rozkrad..., pardon zprivatizujeme - rozuměj za hubičku předáme zahraniční konkurenci, která tyto firmy zlikviduje.
              A protože nemáme žádný průmysl (protože všechen vlastní zahraniční firmy), který by do státního rozpočtu přiváděl nějaké finance, začneme tyto finance trahat tam kde nejsou - od obyčejných lidí.
              A PROTO VOLTE PRAVICI - DÍKY NÍ JSME DNES V TÉ ŘITI VE KTERÉ JSME!!!
            • To je ale hloupý argument,, vyrábět zbraně může každej vuol ale nšco užitečného nabidnout, pokud ubvažuješ tak, to tak se ani nedivím že naše republika je tam kde je !!!
    • i tak lze překroutit fakta ..nýmande
  • Pane Eduarde, jděte se bodnout i s vašimi názory. Jste k smíchu....myslíte si,že když mládež fetuje, tak za to může Havel? Vážený pane, pokud vám to aspoň trochu pálí, tak každý člověk rozhoduje sám za sebe bez ohledu na vládu, když budu chtít brát drogy, tak začnu, když je odmítnu, tak je prostě odmítnu a je jedno, jestli vládne Havel nebo Masaryk. Můžete mi prosím vás ještě říct, co všechno Havel ještě zavinil? Určitě zavinil ničivé zemětřesení v Japonsku, hladomor v Africe, války, vraždy po celém světě, že ano? Prostě sveďme všechnu naši morální bídu na Havla, ať máme klid. Tomu se říká tzv. jednoduché čecháčství....
  • Měll se tam o hodně líp než ostatní dovolovali mu telefonovat i třeba 10x za den posílalimu dopisi všechny mu doručili v jeden den ostatní dopisi si museli vzít každí den po 3 . Jo a mimochodem ty namyšlenej Pajo ja jsem se oněm dozvěděla hodně diki němu mame zakon že při každem porodě dostavají cygani porodné a my jenom na jedno dítě jo *3*
    • odkdy pak Havel tvořil zákony ????????
    • no jasně, on se tam určitě měl jako v ráji. *3* Tak proč tam teda dobrovolně nezůstal? To spíš dnešní grázlové se mají ve vězení dobře,mají televize atd atd.
    • to samý jako vzkaz pro Zlatku - radši zapluj zpátky do školních lavic a nauč se českou gramatiku a pravopis, než začneš někomu nadávat. *8*
  • Fajn stránky.
    • Re:

      Ne nejsem normalmíííííííííííííí íííííí!!!!!!!! *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3*
  • Jaké svědomí a morálku má Václav Havel?

    Bývalý prezident Václav Havel je dodnes prezentován za super morálního nadobčana tohoto světa - nejmorálnější - či hanba naše???... Tož rekapitulace jeho skutků je navýsost potřebná.
    Dvě podmínky V. Havla pro prezidentskou kandidaturu:
    1. jen do voleb 2. po boku Alexandra Dubčeka
    "Já za sebe vám přísahám, že odstoupím v okamžiku, kdy mi bude naznačeno, že na svou práci nestačím, anebo když si to uvědomím sám."
    Po 17. listopadu - prohlásil:
    „Chceme-li být demokratickým státem, n e m ů ž e m e KSČ zakázat! KSČ nemůžeme postavit mimo zákon. “ (to se bolševici nasmáli, až se za břicha popadali …)
  • *3* *16* *15* *13*
    • jksdfhukjkf

      je to kokot *1* *9*
  • oprava adresy z min příspěvku

  • Madame xxxxxxx 2.8 jste zde napsala citát z děl Václava Havla. Ujišťuji Vás madame, že uvedený citát: "Ať si bylo jaksi bylo, nikdy ještě nebylo, aby jaksi nebylo" nenapsal Václav Havel, ale Jaroslav Hašek. Můžete si to přečíst v knize Osudy dobrého vojáka Švejka str. 345. Klidně se zde ztrapňujte dál. A nebo jste byla po vzoru Havla total besoffen. Vykládáte, jak byl Havel velký dramatik a přitom jste žádné z jeho děl nečetla. Tak tomu říkám trapas...
    • Vážený Villibaude, kdybyste uměl pořádně číst a pálilo vám to, tak byste přišel na to, že tady někdo psal pod mým nickem xxxxxxx, tudíž tohle jsem nepsala já. Jak je vidět, tak vám to nepálí. Je to vidět krásně na tom, jaký bludy tady píšete. Usvědčil jste sám sebe.:-))) Ta vaše rádoby pravda, kterou tady hlásáte, stejně jednou vyhasne.
      • Madam Iks, nevím, jak bych měl přijít na to, že Vy nejste Vy. To že taty píšte jak hodnotné jsou Havlova díla a přitom jste žádné nečetla, tak to Vás usvědčuje z totální prolhanosti. Chválíte Havlova díla a přotom je neznáte. Ani jedno. Tak na to už musí mít člověk slepičí mozek. Jste stejně nevzdělná a primitivní jako byl nebožtík Havel. Tak si tady dál pište ty kraviny.
        • Pane Villibaude, nic o mě nevíte, tak radši držte tu vaši prolhanou, komunistickou klapačku. Já znám díla pana Havla, ale citovat je zde nebudu, protože slepičí mozek máte nejspíš vy a jde vám jenom o to se tupě hádat. Pak kdo je primitiv. Je mi vás svým způsobem líto, ubožáčku. Vy musíte mít hodně nešťastný život. Dál si žijte tím vaším krásným snem, jak bylo za totáče strašně dobře. Házet špínu na Havla dokáže každej primitiv. Usilovně přemýšlím, na jak nízkou úroveň komunikace musím klesnout,abyste mě pochopil. Asi to nemá smysl, protože ne každý občan je prozřetelný a má dobré chápání. Na to je veškerá snaha marná. Ještě dodatek na závěr - pan Havel byl nejlepší prezident. Jenom abyste měl nad čím přemýšlet.:-)))
          • Madam Iks, citovat Havlova díla nemůžete, protože ani jedno neznáte a ani jedno jste nečetla. Jenom se trapně vymlouváte. Někdy je lepší držet hubu nevymáchanou. Ve Vašem případě ústa láskyplná. Vy jste nikdy neslyšela co to je miluj bližního svého, jako sebe samého. Vy tady předvádíte nenávist ke všem, co si o Havlovi myslí něco jiného než Vy. Stačí si tady přečíst, jak na všechny útočíte. Tak nevím proč Havlova díla vychvalujete když o nich NIC nevíte. NIC, zhola NIC. A už Vám říkám madam po páté, že se zde nejedná o mou osobu, ale o osobnost Václava Havla. Co je čtenáři potom co já jsem a co nejsem. Já nikoho nezájímám. A Vy také ne madam. Možná primáře v Bohnicích. Jestli si chcete podiskutovat o tom, zda Havel byl alkoholik a morální odpad, či dramatik a spisovatel na úrovni maturanta a nebo zda to byl nejlepší člověk ve Vesmíru, tak prosím.
            • Vážený ubožáku Villibaude alias Gogo (asi jste už v úzkých, tak začínáte psát pod více nicky). To samé můžu říct já o vás, že nenávidíte každého, kdo má pana Havla rád. To vy se tady zalykáte nenávistí k Havlovi a k celému světu, nikoliv já. Vy se do mě taky navážíte. Už je vám asi trapně, tak jste si zvolil jiný nick.:-)) Jak rozumné.:-)) Klidně si myslete, že jsem jeho díla nečetla. Váš názor mě nezajímá. Neznáte mě, tak radši držte klapačku. Tenkrát vás měli vystřelit do vesmíru místo Lajky, protože čím míň takových zahořklých komoušů, tím pro náš národ jedině líp. Samozřejmě, že zde nikoho nezajímá, jaká jsem já a jaký jste vy, ale uvědomte si laskavě pane Totální zabedněnče, že vy mi zde nadáváte taky. Ale vy určitě řeknete, že jste tady o mě nic nepsal, protože po vzoru komunistů uctíváte jedině lež.
              PS: do těch Bohnic patříte vy, prohnilej komunista, který se nedokáže smířit s tím, že už je po všem. Doporučuji velice intenzivní kúru, protože z takových vypatlaných vyvrhelů se mohou časem stát velmi nebezpečná individua.
  • Ještě detail - vrazi, zloději, prostitutky, feťáci, podvodníci byli, co je svět světem. Tohle Havel nezaložil. Navíc začínám mít pocit, že pan Eda je pan Villibaud v převleku.:-)
    • Opravdu inteligentní omluva pro jmenované. Vrazi, zloději, prostitutky, vexláci, narkomani, kontraverzní podnikatelé, mafiáni, gaunerští politici, ti tady byli vždy a proto je to omlouvá. Ale blbců přibývá exponenciálně
      • neříkám že je to omlouvá. Zase všechno překrucuješ, jako správný soudruh komunista. A navíc nic nechápeš. Mozek máš trvale v režimu "off".
    • Prošel jsem si trochu tu diskuzi dole a zjistil jsem že jste žena. Navíc žena, která používá velmi nevhodné slovní výrazy jako zmrdd a podobně. Havlova škola. A tak se zachovám jak ten pisatel dole - nebudu na vaše pitominy reagovat. Jaký byl Havel, takoví jsou jeho obdivovatelé. Hrubost, urážky a žádné argumenty. Nikde dole jsem neviděl, že byste paní X vyvrátila nějaké tvrzrní oponentů, vždy pouze napadáte diskutující samotné, ale nic na podporu svého názoru jste neřekla. Proč? Protože Havel nic dobrého pro tento národ neudělal a proto také nemáte co říci.
      • Tohle není pravda, kdybyste četl pořádně, tak svůj názor na Havla jsem sem napsala - za prvé. Za druhé - používat drsnější slova není Havlova škola, sprostě mluví i ti, co Havla nenávidí. Za třetí - pokud umíte dobře číst, za tuto nadávku jsem se omluvila, kdežto mě se nikdo za nic neomluvil, i když mě zde jeden "slušný" pán nejmíň 5x poslal do řiti, žádnou omluvu jsem nezaznamenala (tohle je zase komunistická škola- nikdy nepřiznat svou chybu a nikdy se neomlouvat). Takže vám to nevyšlo, milej kájo. PS: Havel pro naši zem udělal mnoho, bohužel, když uvedu nějaký příklad, Havlovi odpůrci se na mě sesypou jak protivný, otravný sršně a začnou plácat ironické nesmysly. Proč se s takovými paky vlastně bavit?
        • Ano Čičo, máš pravdu. Havlovi a bláznům se nesmí odporovat. A jestli tě někdo poslal do řiti, tak udělal jenom dobře. A poslat někoho do řiti není nadávka, ale říci někomu zmrdee, tak to je hrubá nadávka. Ale to beru jako součást kulturního dědictví Havla, které se na lidech podepsalo. Ba dokonce se toto dědictví používá běžně ve sněmovně. Do mikrofonů, nahlas, před TV kamerami používají politici ta nejhrubší slova. A když takto mluví nejvýše postavení politici, tak co potom mohu chtít po takové čiči, jako jseš ty.
          • to víš že jo, ty pasáku. Řiť a zm.d jsou stejně sprostá slova, ale jen vypatlanej patolízal to překroutí a bude říkat, že ne. Ty budeš rovněž komunista jak vyšitej co???? Tvým krédem je lež a překrucování..chudáčku. Ještě že vymíráte.
          • kájo ty budeš hlo.upej i po smrti...škoda
            • Popsat realitu není hloupost. Hloupý je ten, kdo říká o jiných, že jsou hloupí.
      • a co si udělal pro národ ty ? zm...dééééé *7*
        • Zhola nic,to bude zas další týpek, který se ze všech neúspěchů a proher snaží obviňovat druhé lidi. Prostě typický Havlův odpůrce,všichni jsou stejní. Nic nového pod sluncem, takových tu bylo desítky. Demagogů.
          • A už je tu další intelektuál a odborník na vše s nickem tz. To koukáš čičo co?
            • pasáku drž hubu, ničemu nerozumíš.
          • Já si myslím, že příznivců Hakla Vejkla je dnes už tak málo, že se p. X vydáváte za několik různých osob. Jak jinak si vysvětlit, že se zde používají nicky xxxxxxxx, ad, w a další písmena, která jsou na klávesnici vlevo poblíž sebe. Vy máte paní tak chudého ducha, že si neumíte vymyslet ani nějakou přezdívku. A kdo ví, zda jste vůbec žena. Vypadá to, že jste nějaký tranďák. Tak já vám vymyslím přezdívku. Čiča. *6*
            • Ale to ty říkáš pořád o ostatních že jsou hloupí...a zatím nic nechápeš ty !! *7*
            • klidně si mysli, že mám víc nicků, já používám jen ten jeden. Ty jsi jednoznačně demagog, zpitomělý všema bludama, co řeknou ostatní. A že vás je na tomto webu požehnaně!
  • venda jo enda

    venda klausu je moudřejší než byl venda havel.ahoj prostitutka diana říkejte mi bejby. *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit