Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Pokud proti nám bude někdo reptat a říkat něco, co se nám nelíbí, zavřít ho a umlčet. Lhostejno, že ten člověk bude mít pravdu, prostě ho UMLČET." - Tak takováhle byla politika soudruhů komunistů. Pravdu a lásku zadupat hluboko do země. Ti vyhledávali lež a nenávist. PRAVDA A LÁSKA VÍTĚZÍ. Řekl tohle někdy nějaký komunista? Neřekl. Ani se nedivím. Jim šlo jen o moc. A z vás, jejich ubohých, zaslepených a zfanatizovaných přívrženců mi je na blití.
  • Vole, asi přesně nevím, kolik mu bylo. No a Havel určitě mohl za to, že jeho rodina byla taková a maková...
  • Proč tady taky nezmíníte to,že spousta lidí byla za totalitní doby uvězněna neprávem a neprávem přišli o majetek? To už nezmíníte co, vy chytráci??? Komunisti zničili životy mnoha lidem, ničili všechny duchovní hodnoty, nechávali zavírat faráře jen pro svoje potěšení,jen proto, že hlásali víru a soudruhům lhářům se toto nelíbilo. Přesně jako šel Hitler po Židech.....NEPRÁVEM.
    • Komunisti ničili duchovní hodnoty a zavírali faráře proto že hlásali víru a soudruhům lhářům se to nelíbilo?
      Podle mě hlásají faráři dodnes lež v kostele. A jak se církev dostala ke svým majetkům? To bylo tak že hodní, mírumilovní faráři prostřednictvím Svaté inkvizice upalovali za živa lidi na hranici proto:
      1. Aby se dostali k jejich majetku.
      2. Že tito lidé hlásali pravdu, která ovšem byla odlišná od církevní lži, ergo-kladívko pravdou snižovali sílu církve, pročež je bylo třeba zlikvidovat a umlčet. A máme zde politické vězně *3*
      Proto jsem proti jakékoli církevní restituci, jelikož církev ke svým majetkům (které jí byly právem zabaveny) přišla mučením a popravami politických vězňů, ve válečných konfliktech, vydíráním a zlodějinou.

      Jesliže by byla soudem zakázána KSČM, budu žádat aby na základě tohoto precedensu byla rovněž zakázána Římskokatolická církev, jelikož se dopoutěla týchž zločinů.
      A nebo snad platí: DĚLAJÍ-LI DVA TOTÉŽ, NENÍ TO TOTÉŽ?

      P.S.: Komunisti v roce 1946 vyhráli ve svobodných volbách. Náboženství nám bylo vnuceno násilím *3*
      • A pane doktore, nejsme ve středověku ani v 16. století. A - ano, komunisté vyhráli ve volbách, ale to bylo proto, že bylo po válce a KSČ lidem slibovala hory doly. V dalších 40 letech se ve volbách volil buď jeden komunista nebo druhý, jiná možnost neexistovala, a - pokud ano (myslím že fungovali lidovci nebo v roce 68 klub angažovaných nestraníků), lidi, kteří by je volili, by čekala šikana StB.
        • Jistě, DNES není náboženství nikomu vnucováno silou, protože církev ztratila svůj vliv a moderní věda vyvrátila církevní demagogii. Nebýt toho, tak by se dodnes stavěli hranice na upalování heretiků a čarodějnic.

          Stejně tak můžu říct: Nežijeme v 50tých letech. Komunismus ti nikdo nenutí silou.

          Jekže dle tvého uvažování je to opravdu tak že: KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ NENÍ TO TOTÉŽ
          Když církev 800 let upalovala, vraždila a válčila ve jménu moci a peněz, tak to bylo OK, protože to přece bylo v 16. (15., 14., 13., atd.) století, takže se to nepočítá.
          Ale kdyby komunisti existovali před 1000 lety a zabili by jednoho jediného člověka, tak to budou ti nejhorší lidi v dějinách lidstva.

          Obdivuju lidičky s takhle primitivně jednoduchým myšlením jaký máš ty. Takoví lidé mají jednoduchý život, protože jsou sami jednoduší.
          • Hele nenadávej, já neříkám, že církev byla vždy bez viny, ale v dnešní době se toto v ČR už neděje na rozdíl od komoušů, kteří by svoji moc nejradši vnucovali každému. Kdo byl proti komoušům, skončil ve vězení. Pak kdo má jednoduché myšlení, neseď si na mozku.
            • Jedoduchý myšlení máš očividně ty. Dle tvého myšlení:

              Když církev něco silou vnucovala 800 let, tak je to OK, protože už je to "dávno".
              Když komunisti něco vnucovali silou 40 let tak to není OK, protože to není "ještě tak dávno".
              Myslíš si že kdyby dnes církev měla tu možnost, že by se nevrátila zpět do středověku? Jistěže ano! Církvi nikdy nešlo o dobro lidí, ale jen a jen o moc a o to jak nahrabat víc a víc peněz.

              Bohužel někteří lidi to nejsou schopni pochopit.

              Když Ježíš Kristus hlásal střídmost a byl z chudých poměrů, tak proč v jeho jménu konající církev se stále sápe po majetku který získala válkami, popravami a mučením, proti nimž by měla bojovat?
      • Náboženství není nikomu vnucováno násilím, i když muslimové to dělají. Každý si může vybrat, buď ano, nebo ne.
    • A říká ti něco terminus technicus "STUDENÁ VÁLKA"?
      Nechápu proč si všechno maluješ na růžovo. Situace se má tak že současná vláda 20 let (jak vidím úspěšně) vymývá lidi mozky tím jak jsme se měli špatně, jak každý druhý obyvatel ČSSR byl politický vězeň, atd.
      Proč média neinformují taky o tom jak bylo v 50tých letech v USA. O McCartyho honu na komunisty.
      Robert Oppenheimer pro američany neudělal nic menšího, než že jim pomohl sestrojit A-bombu. A čeho se dočkal? Byl odvolán ze všech funkcí a vyslýchán.
      A co Charlie Chaplin - asi byl velkou hrozbou pro USA, když byl v roce 1953 vyhnán a usadil se ve Švýcarsku.
      A co teprve Ethel Rosenbergová, která byla ve zinscenovaném procesu udsouzena k smrti a popravena jen proto že její muž byl špion.
      A co poválečné Řecko? Jistě demokratická země. A těch několik desítek tisíc řeků, kteří byli na konci 40tých let vyhnáni nebo donuceni odejít ze své země jen proto že volili komunisty? Ale to je asi OK, že?
      Spoustě lidí dodnes vadí rusové jen kvůli roku '68. Já to co se stalo neschvaluju, ale ti co si myslí "To by USA nikdy neudělali", by si měli zjistit kolik USA za posledních 60 let zinscenovali politických nebo vojenských převratů a atentátů např. v Jižní Americe, když se tam v demokratických volbách dostal k moci někdo kdo se US vládě nelíbil a nebo nehctěl skákat jak USA pískali.
  • Komunistické země ve světě? Čína, Kuba, Vietnam, Severní Korea. To se chcete zařadit mezi takovýdle hnusný totalitní země?! Havel otevřel cestu na západ, kde je Anglie, Amerika, Francie, Německo! Tam to funguje! *16*
    • Jo, jo, hlavně ta Amerika je super - jedna z nejzadluženějších zemí světa, jejíž hospodářství ještě fuguje díky tomu že válčí po celém světě a na zbrojení vydává 50% celosvětových prostředků, místo kde pokud nejste boháč vás nechají bez pomoci zdechnout před nemocnicí, protože si nemůžete dovolit banální zákrok - TOŤ NÁŠ VZOR!!!
      • tak se běž ty chytráku podívat do zemí, které vyjmenoval Michal. Tam lidi umírají hlady, v Americe nikdo hlady neumírá. Jako fakt nechápu lidi, co chtějí komunisty nazpátek, když dnešní komunistické země příšerně ztrádají, neexistuje tam žádná svoboda, když v prosinci umřel ten korejský vůdce (nevím přesně jak se jmenoval, zemřel ve stejnou dobu jako Havel), tak lidi na jeho pohřbu v několikastupňovým mraze museli stát bez čepic a šál, protože jim to soudruzi podrazáci nařídili,aby to bylo co nejdramatičtější. Když zemřel Havel, lidi se s ním mohli rozloučit normálně svobodně. Pane Bože lidi, to to fakt nevidíte? Jak můžete srovnávat komančský země se svobodnými?
        • Správně to Phoebe řekl(a?). V Americe nebo v Británii se maj určitě hůř než ve Vietnamu. *6*
          • No to víš. Už jenom když uvážíš kolik ve Vietnamu musejí vynakládat prostředků na léčbu těžce postižených - důsledku používání defoliantu Agent Orange američany během Vietnamské války.
            Mimochodem Vietnamská ekonomika je jedna z nejrychleji rostoucích v Asii, zatímco Čína má v dluhopisech skoupenu ⅓ USA...
  • no takže mi napadlo že jste všichni buzeranti .. "Proč??" protože tu mluvíte samé blbosti vy idioti zasraní !!!! Víte co vylízali byste mi toho nadrženýho ptáka co ted schovávam v trenýrce hahahhaha !!!!! nemám vás rád vy tady co tady píšete ty hulváátiny !!!!!!! nejlepší je Facebook tam kecejte tuto a né tady protože, mě to nezajímá vy drbny !Uplně se snážíte aby jste to napsali ok ale přitom nic !!!!!!! Víte mě vy nezajímáte a BASTA FIDLI HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHAHAH kráááávy zastranýý Rasisiti jenom rasizmus !! ten na vás ušetří *11* *11* *14*
  • A když Havel umřel, hodně světových prestižních tiskovin informovala o smrti na titulní straně. A co když umřel Gottwald nebo Husák? Nikde nic. Nedivte se tomu.
    • Po Gottwaldovi, Husákovi a lidech jim podobným dnes neštěkne ani pes. Proč taky že? Všichni víme, co byli zač.
      • Pravda, po Gottwaldovi a Husákovi nikdo neštěkne. Zato po Havlovi štěkají vzteklí psi. Paní Phoebe, obávám se, že čím více tu píšete, tím více je patrno, že se neorientujete ve světě. Já také nemám G zač chválit, ale díky němu měli lidé od padesátých lete důchody. To byla vymoženost. Přečtěte si knihu "Náš dědek Josef". Tam se o tom mluví. A díky Havlovi naše děti mít důchody nebudou. Ale to je na vaši inteligenci moc náročné co?
        • Hele Josefe navážej se do někoho jiného. Kde máš jistotu, že naše děti nebudou mít na důchod? Všechno se může obrátit k lepšímu. Lidi sice měli za dob G důchody,ale byli vyslýcháni kvůli naprostým banalitám, protože soudruzi podrazáci si seděli na mozku, totalitáci je trestali za každou blbost,kvůli blbostem lidi vyslýchali a zavírali, přesně jak to popsal Michal. Kdo tě vyslýchá v dnešní době,když si pustíš zahraniční hudbu? Pochopit tohle je zase moc těžké pro tvou inteligenci že???
          • Všechno se může obrátit k lepšímu? To by mě zajímalo jak, když pravicové vlády za 20 let rozkradli majetek a hmotné rezervy ve výši 2,5 biliónu Kč. Nikdy jsi nepřemýšlel kdepak jsou peníze nás všech, z rozkr..., pardon zprivatizovaného průmyslu, zemědělství, bank, atd.
            Líp nebude dokud nebudou všichni Klausové, Dlouzí, Rumlové, Topolánkové, (Havlové už bohužel ne) a další sedět na doživotí a dokud nevrátí to co nakradli a umožnili nakrást *3*
  • Za komunismu neexistovaly žádné duchovní hodnoty, lidé, kteří je prosazovali, byli velmi krutě vyslýcháni a zavíráni.

    Můj prastrýček létal za války na Spitfiru, bránil Čechy. Britský král ho vyznamenal, komunisti mu dali 12 let na Bytízu.

    U tatínka dělali StB kruté domovní prohlídky jenom proto, že poslouchal zahraniční hudbu.

    Dědeček byl fyzik, kandidát věd, veškeré jeho cenné výzkumy mu komunisti sebrali a vyloučili ho z Akademie věd.

    Tak tady laskavě nevykládejte, jak bylo za komunismu krásně!!! *10*
    • Tedy jak to bylo za bolševika:
      1. Všichni měli práci a všichni měli kde bydlet
      2. Potraviny byly za pakatel
      3. Niko si v nemoci nemusel nic platit
      4. Všichni měli důchod, nebyli miliardáři a lidé bez prostředků
      5. Vzdělánéí bylo zadarmo i pro nemajetné
      6. Kdo se stavěl proti státu a proti lidovému zřízení, ten byl zavřený až zčernal
      • Vzdělání? che che *1* ! Vždyť člověk se ani nemusel dostat na střední školu, když měl špatný kádrový profil!
      • Mluvíš úplně stejně jako moje babička...za komunistů měli lidi práci,bydlení...bla bla bla. Jak je vidět,tak ty jsi z jejich teroru nezažil ani kapku, tak radši pomlč.
      • kecy kecy a ještě jednou kecy. Táááák a teď mě ukamenujte...
    • Velmi výstižný komentář, ty lidi, co sem píšou,jak bylo za soudruhů podrazáků strašně dobře, totiž asi nic podobnýho nezažili, drželi hubu a krok, protože se jich báli a teď machrujou,jak bylo za jejich vlády blaze. My prozřetelnější víme, že to jsou jen prolhaný báchorky. Takže jsem velice ráda, že nás je víc. Jen tak dál.
  • Hele mě jsou vaše názory ukradený. Já vám váš názor neberu, tak mi neberte ten můj. Je pravda,že komunisti už tu čtvrt století nevládnou, následky jejich destruktivní vlády jsou bohužel znatelné dodnes. To oni zbrzdili českou ekonomiku a vývoj. Sám Havel taky asi netušil,jak se bude situace vyvíjet po revoluci,nenechal jedinýho kom. krypla pověsit,krev netekla. Jestli fandíte totalismu,tak je mi vás upřímně líto. Já komunisty nesnáším a nikdy mě nikdo nedonutí,abych je šla volit. Ještě že odtáhli do věčných lovišť. Je to sebranka vrahů,lhářů a podvodníků.
  • ono je strašně moc jednoduchý dnešní situaci hodit na Havla a říct,že za všechno může on, místo toho lidi,abyste se zamysleli sami nad sebou a přemýšleli o tom,co dobrého můžete pro sebe, pro ostatní a pro náš stát udělat, tak všechnu špínu házíte na Havla. To je opravdu strašně odvážné, dospělé a inteligentní chování. Když už chcete nadávat, tak nadávejte dnešním politikům za dnešní situaci,pan Havel se jaksi nepřevtělil třeba do Kalouska a nejedná skrze něj, tak vynadejte Kalouskovi a ostatním a Havla už nechce konečně v klidu odpočívat. A popřemýšlejte taky o sobě a zameťte si před vlastním prahem a náš stát na tom bude hned o něco líp.
    • Snažím se přemýšlet nad tím, jak vývoj v naší zemi ovlivnili lidé jako jsem já a jak V. Havel. Já nijak. To že po 20ti letech svobody a demokracie je národ demoralizovaný, zkorumpovaný a že stojí před krachem, to je především zásluha pana Havla, protože on tady zavedl ten bordel, okrádání člověka člověkem, vykořisťování, bezdomovce a miliardáře. To jsem tady nezavedl já, ani můj soused. A až budeš Phoebe příště moralizovat a rozdávat rozumy tak si řekni. Jsem já to ale v.l, lepší bude, když budu držet svá ústa nevymáchaná. Jsem já to ale intelektuální *12*
      • no samozřejmě,jak už jsem psala,radši všechno svést na jednoho člověka,než se zamyslet nad těma co vládnou dnes. My jsme tak jednoduchej národ, až to bolí.Když se ti politika Havla nelíbila,tak ses toho měl chopit sám. Já osobně Havlovi za nic nadávat nebudu,nadávám na současnou vládu,to jsou novodobí zákonodárci,Havel už ne,ten skončil před 10ti lety.Ano, naši politiku ovlivnil dost,ale myslím,že jeho záměry byly čisté,bohužel v době své vlády byl asi jediným politikem,kterýmu šlo o lidi, na všechno byl sám a ti ostatní mu nepomohli,za tu špínu tady můžou Klaus,Topolánek atd. Havel jim neseděl,protože víc myslel na lidi než na svoje koryto,stal se nepohodlným a tak je daleko jednodušší všechno svést na něj, ať má dušička pokoj. Jak inteligentní a rozumný národ.....
        • 1. Havel si na počátku 90 let vybral jako svoje poradce zásadně lidi ze kterých se v budoucnu stali největší tuneláři.
          2. Havel nikdy nebyl politickým vězněm - proboha lidi nevěřte těm báchorkám o jeho disidentství. Byl to jen "disident" placený západem a spolupracovník StB. Zeptejte se někoho z těch kdo s ním seděli - takovej nóbl kriminál jako Havel neměl nikdo.
          3. Havel započal destrukci našeho hospodářství - likvidace zbrojního průmyslu (ve jménu míru *), nekompetentím rozhodnutím téměř likvidace TATRY, atd.
          4. Co jsou Havlovi za rodinku podkresluje skutečnost že za války v divadle měli služebnu GeStaPa. Na internetu je k dohledání i fotka malého Vašíka sedícího na klíně Heidrichovi - odsud zřejmě prameníl Havlův proněmecký rektální skialpinismus a vlastizrádné chování.
          5. Havlovy zdravotní potíže, údajně důsledek věznění, byly způsobeny tím že chlastal 1. ligu a dýmil jak tovární komín.
          6. Jak šlo Havlovi o lidi se projevilo když jásal nad "humanitárním bombardováním" (*) nevinných civilistů v Srbsku.
          Nelíbí se ti že dnes někdo dává vinu Havlovi? Zajímavé je, že vládnoucí garnitura vinu za současný bordel, který sama (i s havlem) způsobila, svaluje na komunisty kteří nevládnou skoro čtvrt století *3*
          • ehm....Havel určitě může za to,že ho jako kojence posadili na Heidrichův klín.... *6*
            • P.S.: Havel byl ve 4 nebo 5 letech ještě kojenec? To jako že už tehdá sál z flašky?
            • Taky jsem nenapsal že mu tam Vašík vylezl sám, ale napsal jsem, že to jen dokresluje co jsou Havlovi za rodinku *3*
        • Příteli, nesváděj to na národ. Národ to jsem já, mí spolupracovníci, ty a další. Dějiny utváří jedinci, kteří jsou momentálně u koryta. A jak správně píšeš, 10 let to tady řídil Venóšek a my jmse věřili tomu, že to řídí ve prospěch nás obyčejných lidí a ne ve prospěch buržujů a němčourů. A příteli, o lidi Havlovi nikdy nešlo, šlo mu pouze o to, aby si mohl vyřídit účty s bolševikama, kteří si ho dovolili zavřít. To je opravdu naivní, prohlásit, že Havel myslel na nás obyč lidi. Na nás on sr.l, dokonce námi pohrdal. Ale to chce studovat, vyhledávat..... Neboj Phoebe, ony to dějiny brzy vyhodnotí. Brzy se bude mluvit o Havlovi pravda. A samozřejmě, pokračovatelé Havla, to jsou stejní gauneři. Rád bych přijmul nějaké nové informace, které by mě lépe ozřejmily úlohu Havla, ale žádné nevidím. Omluvit se Němcům, za to, jak jsme jim ublížili. Doufám Phoebe, že jseš realista a ne prohavlovský fanatik, nevidící realitu a pravdu. *7*
          • Hele a kdo ty jedince určuje? Národ.
            • přesně tak.
  • Havel nebyl zrovna nejčistší, přišel si na pěkný prachy, ale je fakt, že když pár let předem domlouval s komunistama "převrat", tak výsledek byl, že nebyli mrtví. To se o "revolucích" v okolních státech zrovna říct nedalo, tam krev kolikrát tekla proudem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit