Přejít na výpis diskuzí

Zdena Frýbová

OSOBNOST 31.12.2006 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Doslovy Z.Frýbové

    Právě jsem /po druhé/ dočetla Poldu a jeho soudce včetně doslovu, v němž autorka popisuje, jak její spolupracovník JuDr. Kříženecký přivedl na nějakou její akci své přátele. Při tom, jak paní spisovatelka neustále omílá mravní a etickou bezúhonnost svou i lidí, kterými se obklopuje /s jinými než takovými by se samozřejmě nestýkala/, mi doslova vyrazila dech jména - podnikatelé Provod a František Mrázek, přátelé právníka, se kterým paní Frýbová několik let konzultuje svě knihy o mafii a jinych ...
  • Milostí prezidenta

    Poslední kniha je nudné opakování charakterů postav knih předešlých. Je zajímavé, že komentáře k politice po r. 1989 jsou mnohem obsáhlejší než vyjádření a popis dob komunistických. Též se divím, že paní ZF klidně prochází trapné omílání protikatolických postojů. Kdyby se takto neustále otírala např. o muslimy, nemilosrdně by si to s ní vyřídili.
    • Re: Milostí prezidenta

      Kritika ZF katolické církve je až zarážející. Je pochopitelné, že každý má určitý názor, ale házet všechny do jednoho pytle je nesmysl. Grázlové jsou zastoupeni v každé sociální či profesní skupině, stejně jako čestní lidé. Proto nechápu toto jednostranné odsouzení.
    • Re: Milostí prezidenta

      S názory paní Frýbové na církev svatou katolickou naprostou souhlasím. Jinak ale máte pravdu, že kniha Milostí prezidenta byla omíláním toho předešlého a navíc dosti trapná. Za nejhezčí považuji Robina, jeho nastavená část Robin druhý už je taky snůška nesmyslů
  • Přátelé na celý život

    Vážená paní Frýbová,chtěla bych Vám poděkovat za některé postavy,jež ožily Vaší rukou.Jsou to pro mne přátelé již řadu let,stačí otevřít knihu na jakékoliv stránce,vždy mě potěší,pobaví.Díky Vašim knihám jsem se do jisté míry začala dívat na některé věci vašima očima a zatím mi byly vždy přínosem.Ponechávám nyní stranou Vaše politické názory i silně protikatolický postoj,který s lítostí hodnotím jako negativismus za každou cenu.Věřte,že mezi věřícími je bezpočet slušných,vzdělaných a obětavých lidí.Rovněž jistá šablonovitost postav zmíněná již v ostatních příspěvcích je,bohužel,stinou stránkou Vašich knih.Přesto mám ve své knihovně téměř všechny Vaše knihy,ty oblíbené znám takřka zpaměti.Děkuji Vám jak za Vaši tvorbu,tak za vše,co jste udělala a stále aktivně děláte pro opuštěná zvířata.V tom jsem Vaší skalní příznivkyní,stejně jako mé děti.Zdravím Vás a v celém novém roce přeji pohodu,klid a zdraví.Helena Hladíková+veškeré domácí zvířectvo,toho času ležérně odpočívající v mé posteli...
  • milosti prez

    ahoj vsetkym. chcela som sa spytat ci mate podobnu skusenost ako ja s novymi vydaniami starsich titulov ZF - ide konkretne o Z neznamych duvodu v ktorej novsom vydani chybaju niekde vety a dokonca aj cele pasaze, ktore mam vo svojom starom teraz uz salatovom vydani. dost ma to vytocilo lebo tu knihu mam nesmierne rada a viem ju takmer naspamat. neviete preco je to tak? inak neda mi nepridat sa k poslednemu prispevku. milosti prezidenta ma sklamali. autorka sa beznadejne opakuje a akoby nevedela co ma este do tej knihy dat. o jej nazoroch na katolicku cirkev a havlove amnestie uz davno vsetci vieme postavy z knihy su ako podla sablon. napriek tomu rozbeh knihy vyzeral slubne, len to pokracovanie uz bolo utrpenie. je to skoda.
    • Re: milosti prez

      Souhlasím, ze kniha Milostí prezidenta už postrádala originalitu. Kromě začátku to už byl jen sled podobně myslících a jednajících lidí jako v jiných románech.
  • ZF

    Knihy ZF me provazi uz radu let. Prvni byly Nezname duvody, ktere jsem precetla na jeden zatah nekde v prvaku na gymplu a byla jsem nadsena. I u dalsich knih jsem ocenovala humor, svih, ctivost a velmi dobre realie.
    Jenze po revoluci zacaly ty knihy byt o nicem: to, co drive byla jeji silna stranka, totiz umeni nastudovat si problematiku urciteho prostredi a potom ji ctivou a zabavnou formou predat ctenarum, to zmizelo a misto toho se uz jen opakuje a opakuje.
    Vrchol vseho je posledni kniha Milostí prezidenta, kde jsou v urcitych momentech opakovany prihody, ktere clovek cetl jiz v jinych knihach. V podstate ctete podruhe to same.
    Presto je ZF velmi komercne uspesna (duvodem je podle mne zejmena ctivost knih, spad a humor) a tak se knihy vydavaji dal a my je dal kupujeme :-)
    Kdyz se mi nechce moc premyslet, tak si prectu neco od ZF, ale nejaka hodnotna literatura to opravdu neni.
    Jinak me velmi zaujal nazor Evy, ktera pise, ze ZF je proti celemu svetu. I ja jsem o tom presvedcena. Pripada mi, ze ve svych knihach si ZF pise takovou pohadku, svuj vysneny svet, ve kterem by chtela existovat. I proto jsou jeji knihy vhodne pro relax.
    • Re: ZF

      Souhlasím, před pár lety jsem měla knihy Zdeny Frýbové hodně ráda, ale když se podívám na některé, zvláště z poloviny 90. let z odstupem... Ženy snad až nerealisticky neodolatelné ba přímo osudové, všichni členové rodiny mimořádně geniální... takže docela věřím, že člověk, který se hledá nebo má delší dobu nějaký komplex, si musí po jejich přečtení připadat jako ta nejnudnější a nejšedivější bytost.
      • Re: Re: ZF

        Bohuzel musim souhlasit se vsemi, kteri rici blahem nad dily, ktere vznikly pred revoluci, a jsou zatazeni obsahem del vzniklych po roce 1990- Robina si citujeme mnoho let cela rodina, ale jeho pokracovani=to jsme litovali vyhozenych penez. Malinkaty kreten je kniha, ktera pobavi na 20 % a zbytek vetsina lidi vypusti. Bohuzel se pani ZF stale vice a vice vykrada...holt vek je vek. Budme radi za ten humor, ktery vznikl pred 20-ti lety a uz vice nechtejme *5*
  • Robin II.

    Knihy paní Frýbové jsou čtivé, ale hlavní hrdinové jsou popisováni podle jedné šablony, což je škoda. V Robinovi II. mě zaujalo, že všechny ženy v rodině byly stejné a muži také stejní, ani jeden nijak nevybočoval. Také mě zaujala příliš okatá podobnost s knihou Betty MacDonaldové, Dusím se ve vlastní šťávě, která popisuje život se svýna pubertálníma holčičkama. Originál je jen jeden.
  • Knihy od Zdeny Frýbovej čítam už roky stále znova a znova. Samozrejme, že sa nedá nevšimnúť si istú podobnosť (výnimkou je Hruzy lásky a nenávisti).Podstatné pre mňa je, že keď mám obdobie kedy sa cítim unavená, tak vždy mi pomôže niektorá z kníh tejto úžasnej spisovateľky. Mám zakázané čítať jej knihy v prostriedkoch verejnej dopravy (od partnera v obave, že ma budú musieť hľadať po psychiatrických oddeleniach, kde ma nechá zavrieť dáky sprievodca, ktorý nikdy knihy pani Frýbovej nečítal) pretože sa stále dokážem smiať aj nahlas nad niektorými pasážami jej kníh.Mám všetky knihy ktoré som našla v kníhkupectvách a hľadám v jej doslovoch spomínané životopisy Vlastimila Harapesa a Mudr. Ivana Vaněka. Zatiaľ bezvýsledne.
  • polemika

    četla jsem od Zdeny Frýbové většinu knih. Na jednu stranu souhlasím s názorem níže (Pythie-všechno na jedno brdo), že autorka často vyzdvihuje dokonalost,krásu a šarm(či jisté kouzlo, pověstnou jiskru, apod.. Na druhé straně daná témata a prostředí knihy je vždy pečlivě nastudované a zasvěceně popsané, což je velmi poutavé (viz.knihy Připravte operační sál či Z neznámých důvodů). Také psychologický pohled většiny knih je zajímavý (viz. knihy Hrůzy lásky a nenávisti, Noc jako stvořená pro vraždu a opět Z neznámých důvodů).Polistopadová literatura je velmi humorná, ale na můj vkus příliš politicky zaujatá. Celkově se mi ale její tvorba velice líbí. Je vtipná, poučná a čtivá. *3*
  • knihy

    Paní Frýbová,děkuji Vám za Vaše knihy.Vím,že není lehké se zavděčit čtenářům.Myslím si ,že mnozí pochopilli to co já i mnoho jiných obyčejných lidí.Děkuji Vám za Váš přístup k nám obyčejným čtenářům,kdy Vy víte, že nejsme jen lidé bez přirozené inteligence.Prosím pište dál i když já si osobně myslím, že ten bordel,který je viditelný je stále bez očí.Jarča Francova
    • Re: knihy

      Krásně jste vyjádřila moje myšlenky. Děkuju.
  • knihy

    Paní Frýbová,děkuji Vám za Vaše knihy.Vím,že není lehké se zavděčit čtenářům.Myslím si ,že mnozí pochopilli to co já i mnoho jiných obyčejných lidí.Děkuji Vám za Váš přístup k nám obyčejným čtenářům,kdy Vy víte, že nejsme jen lidé bez přirozené inteligence.Prosím pište dál i když já si osobně myslím, že ten bordel,který je viditelný je stále bez očí.Jarča Francova

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit