Přejít na výpis diskuzí

Zdena Frýbová

OSOBNOST 31.12.2006 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdena Frýbová

    Knížky paní Frýbové jsou bezva, divím se, že když se někomu nelíbí jejich styl, tak proč čte knihy další a potom vznáší kritiku. V naší rodině se o knížky této spisovatelky přetahujeme.Je obdivuhodné, jak píše erudovaně náměty z různých prostředí. Snažím se sehnat všechny tituly paní Frýbovou napsané, ať již v antikvariátech, nebo knížky nově vydané.Je to báječná žena a cením si na ní i velmi kladný vztah k pejskům a zvířatům vůbec. *4*
  • Zdena Frýbová

    Neodtrhnu se nikdy od její knížky.Píše skvěle,je svá a myslím,že za vše mluví její znovu a znovu vyprodané knížky.To není jen humor,také švih a spád ve vyprávění,látka k přemýšlení a vždy výborný příběh.A ještě něco!Není to ani dokument,či literatura faktu,berme její knihy coby romány,nehodnoťme paní Frýbovou politicky-jak jsem se dočetla v jejích doslovech,je jí to myslím beztak fuk.
  • Všechno na jedno brdo

    Když jsem si přečetla jednu knihu, líbila se mi. Když jsem si přečetla druhou, zaskočilo mě, jak je tépředchozí podobná. Časem jsem zjistila, že všechny knihy jsou stejné. Hlavní hrdinky jsou vždy nadprůměrně krásné (vždy stejný popis), jsou nasprůměrně nadané a inteligentní, navíc zvládají levou zadní eodinu, domáctnost i kariéru. Hlavní hrdinové jsou vždy morálně vyspělí, nad věcí, se smyslem pro humor, přitom nevšedního vzhledu a finančního zbezpečení. Mají smysl pro spravedlnost, pro rodinu a čekají na svou životní lásku, které se vždy dočkají. Prostě vše na jedno brdo. Škoda *9*
    • Re: Všechno na jedno brdo

      Souhlasím s názorem Pythie. Jako první knihu p. Frýbové jsem četla Robina, to je opravdu skvělá kniha, ze které jsem byla nadšená. Potom mi kamarádka půjčila Neděli jako stvořenou pro vraždu, kde mě překvapily vlastnosti hlavních postav (přesně jak popisuje Pythie) a zdála se mi prostě divná. Poslední kniha, kterou jsem četla, byly Dvě dámy v tísni. Asi tenhle styl humoru nějak přestávám chápat. Jako cestopis se použít nedá (snad jen v záchytných bodech, vzhledem k neschopnosti hlavních hrdinek kamkoliv dojet) a jako humorný román? Knihu jsem koupila mamince k narozeninám, ale ani ji nedočetla, vůbec se nemohla prokousat tím, jak pořád od někud někam jedou a nemůžou tam dojet a dokáží se bavit jen o nezajímavých tématech jako např. o "Čumacherovi", vylodění v Normandii apod.. Podle mě je trošku drzost tohle vydat jako knihu. Jakoby kdokoliv z nás vydal popis své cesty na dovolenou s rozhovory vedenými v autě (pro zúčastněné asi vtipné, zajímavé a duchaplné, ale pro nezúčastněné čtenáře nudné). Ale abych p. Frýbové jen nekřivdila, tak některé poznatky k cestování autem po daných zemích určitě nebudou k zahození. Jinak co mi ještě vadilo:
      1. dost často používaná slova: báječný, fantastický, božský, prima, spousta, zaječela, vyvřískla, zakvičela, kvílela, vypískla.
      2. neustále opakovaná kritika katolické církve. Přijde mi to v daný moment zbytečné.
      3. časté zdůrazňování, že si umývají zakoupené ovoce vodou zn.Evian. To snad nemohlo být myšleno vážně? Myslím že většina čtenářů si Evian nedopřeje ani k pití. Chce snad dávat najevo, že na to má nebo co tím chtěla říct?
      A vzkaz nakonec: městečko Saint Ursanne ve Švýcarsku, které docela kritizuje (po přečtení bych tam ani moc netoužila jet), bych se já nebála nazvat jedním z nejhezčích středověkých městeček, které jsem kdy viděla. Ale každý jsme holt jiný a máme jiné názory.
      Doufám že mě teď příznivci p. Frýbové neukamenují, píšu jen svůj dojem z přečtených knih.
  • Mám knihy paní Frýbové moc ráda a často mi hovoří ze srdce. Výborně se u nich odpočívá a čtou se jedním dechem. *3* Mám všechny její knihy, kromě těch, které vycházely ještě v "sociálizmu". Kdyby někdo věděl, kde sehnat její knihy-např. Rok na hacieně, Příběh z lékárny, Falešní hráči, budu moc ráda za tip. Díky. (paris.r@seznam.cz)
    • Re:

      Knížky Rok na hacieně a Příběh z lékárny jsem sehnala v městské knihovně, ale jakoby je napsal někdo jiný - bez humoru a bez pozdějšího typicky "frýbovského" stylu. Nezůstal mi po nich žádný pocit a určitě bych se k nim nevrátila.
  • Knihy paní Zdeny Frýbové jsou pro mě to nejlepší uvolnění,při čtení knihy OTCEM I MATKOU PROTI SVÉ VŮLI jsem padala smíchy.díky paní Zdeno *4* *13*
    • Re: Hýta a Batul

      Otcem i matkou proti své vůli je pouze přepsanina. Originál se jmenoval Hýta a Batul a napsal je John Habberton ve dvacátých letech dvacátého století.

      Nutno dodat, že knížky paní Redlové (pseudonym Frýbové) se čtou dobře, ale jak už tady bylo řečeno, jsou na jedno brdo. Milostí prezidenta mi přijde vysloveně spíchnuté horkou jehlou. Jako by bylo několik částí spojeno bezmyšlenkovitě v jeden celek. Protože čtenář zná politické smýšlení paní spisovatelky, konec mu musí být jasný už mnoho stránek dopředu. Škoda..
  • Madam \"Lítostínka!

    Když jsem přečtla "Robina" nevěděla jsem co si mám myslet.Pochopila jsem ,že Frýbová se považuje za PANÍ DOKONALOU!Přesto jsem si přěčetla další knížky.Byla jsem vyloženě zhnusena obsahem!Frýbová předvedla jak spisovatelka dokáže vnucovat čtenářům svoje podivné představy o životě.Jsem velmi překvapena ,že po vzoru "červené knihovny" vytváří kladného hrdinu -po všech stránkách dokonalého(nebo i celou rodinu)a k němu pořádného záporáka,který je po zásluze potrestán.Cítím z obsahu každé z knížek,že ji štve celý svět a její sebeoslavné doslovy mi to jen potvrzují.A nejsem sama kdo k tomuto poznání přišel,zatím všichni co od "ní" něco četli a se mnou se o tom bavili měli ten samý pocit.Musím říct ,že ji moc lituju, být takhle zatrpklá, musí strašně bolet na duši.
    • Re: Madam \

      Každý má jiné chápání a jiné věci mu připadají vtipné.Knihy paní Frýbové jsou pro mne to nejhumornější,nejlaskavější,n ejpohodovější,co jsem četla.Hned po M.A.S.H..A její doslovy - mňam......Ale paní Madam určitě nechápe ani M.A.S.H. a určitě by upřímně nerada měla i mne.Je fajn,že se neznáme a nemusím se s ní stýkat.Bylo by to pro obě utrpení. *4*
    • Re: Madam \

      Toto je první kritika Robina, kterou jsem kdy slyšela/četla. Když se nelíbí Robin, pak se nedivím, že se nelíbí ani další knížky, i když Falešní hráči nebo Z neznámých důvodů se snad nikomu nemohou nelíbit.
    • Re: Madam \

      Nikdy jsem necetla zadne jine dilo, ze ktereho by tak vyzarovala pohoda a radostny pohled na svet, jako z del pani Frybove.
    • Re: Madam \

      Nevím, jestli se dá u ní mluvit přímo o zatrpklosti, ale pravda je, že na mě paní Frýbová prostřednictvím svých knih také nepůsobí příliš vyrovnaně a spokojeně. Přeji jí ale vše dobré a aby se jí podařilo se se vším negativním co ji kdy potkalo a negativně na ni působí rozumně vyrovnat.
  • Zaspali jste, paní Frýbová má spoustu dalších hezkých knih. *3*
  • Zdenu Frýbovou mám ráda

    Zatím jsem od ní četla jen dvě knížky - Robin a Dvě dámy v tísni. Při obou jsem se mimořádně pobavila a četla jedním dechem. Umí psát opravdu velmi vtipně. V knihkupectví jsem zatím neměla štěstí na jiné její knihy, zřejmě se obrátím na nakladatelství Šulc - Švarc, které tyto knihy vydalo. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit