Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Drahy pane Svěráku

    Drahý pane Svěráku,
    děkuji. Děkuji za mnoho let , kdy jste mi svou tvorbou přinášel úsměv a radost.
    Děkuji za dávku člověčenství, inteligentního humoru a lásky k životu.
    Přeji vám ( i nám )ještě hodně sil .
    Abych parafrázoval písničku: ani k stáru nemám o životě páru, ale o to raději mám vás.
    S pozdravem Váš příznivec Ilja
  • Dotaz

    Vážený pane Svěráku, jako skoro každou neděli byla jsem i tuto v místním kostele na mši. Odcházela jsem však dost pobouřená (nebylo tomu poprvé a zřejmě ani naposled). Náš kněz měl takový proslov k výročí atentátu na Heidricha a v souvisloti s tím mluvil o národní hrdosti, ale také "čecháčství" ("čecháček se pozná tak, že nemá rád Ameriku ...") apod. Na závěr sedmkrát zařval *16* na celý kostel větu, kterou jste prý řekl někdy v době udělění Oscara Vašemu filmu Kolja "NECHTĚL BYCH BÝT NAŠÍM SPOLJENCEM". I když náš kněz "vypadá" jako vlastenec, měla jsem spíš z jeho promluvy dojem, že se za nás Čechy stydí, negativně vyzněla i tato věta. A protože jsem na internetu nikde nenašla, zda a v jaké souvislosti byla vyřčena, prosím o malé vysvětlení. Ne že bych Vás kladla na roveň Bohu *4*, to ne, ale stejně tak jako se nemá "brát Boží jméno nadarmo", nemám ráda, když se někdo ohání jinými jmény a "zneužívá" je tak. A tak Vás prosím o vysvětlení významu této věty - nejen pro mě ale snad i našeho kněze. Vaše obdivovatelka. *14* Děkuji za odpověď a za vše co pro nás děláte. *4*
  • Nezměněná podoba

    Vážený pane Svěráku, chtěla bych se s Vámi podělit o jeden z nejlepších fórů z písemek (jsem učitelkou ČJ). Dočetla jsem se, že Divadlo Járy Cimrmana existuje v téměř nezměněné podobě už od 19. století. To jsme to dopracovali, že?
    Přeji mnoho úspěchů. S pozdravem A. Pobucká.
  • Jarní pozdravení

    Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za další příjemný zážitek u Vašeho filmu Vratné lahve. Do kina jdu s tím vědomím, že nemůžete sklamat a dosud jsem se nemýlila. Myslím si, že mám stejnou krevní skupinu jako Vy a nejsem asi sama, ale kde ti lidé jsou. Váš zdánlivě jenoduchý humor má svoji hloubku a při tom nikomu neubližuje. Velké umění je také dělat si legraci sám ze sebe a to Vám není cizí. Svoji tvorbou mi připomínáte Josefa Ladu, který uměl několika jednoduchými čárami vystihnout výraz.Napadlo mě, že bych Vám mohla navrhnout námět na scénář. Pojďte někdy na kafe.
  • Odskok do lázní Kožich

    Gratuluji Vám i Vašemu synovi k Vašemu dalšímu skvělému filmu. Ale po koupi Vašeho CD (Odskok od Cimrmana do lázní Kožich) jsem si vzpomněl ještě na jednu scénku. Nevím, zda se nepletu, že byla s panem Brašnářem, poněvadž to bylo někdy před třiceti lety, ale pamatuji se, že pan Brašnář byl v kempu a někam utíkal. Odhodila ho (snad) volejbalová síť, a on dopadl přímo na propanbutanový vařič. A od té doby mu kamarádi říkali "mercedes".
    Nevím, zda to byla scénka Vaše, nebo scénka Vašeho přítele Ivana Mládka, ale pokud patří k panu Brašnářovi, měl byste ji na to CD zkusit doplnit.
    Jinak douufám, že "Vratné láhve" nejsou Vaším posledním filmem, a že nás brzo opět něčím překvapíte. Přeji hodně štěstí a tvůrčí pohody do dalších let.
  • pozdrav

    Vážený pane Svěráku,
    po shlédnutí Vašeho filmu "Na samotě u lesa " /před mnoha lety /, mám touhu Vám napsat můj osobní zážitek. Měl jsem dědu,přesná kopie pana Kemra.Mě bylo asi deset let a děda na zápraží pronesl Vaši slavnou větu ale poněkud upravenou : " Do kravské pr.. zase chčije".Když se znovu a znovu se dívám na Váš film,tak mě vždy zamrazí.Možná,že lidí s podobnými zážitky bude asi více. Přijměte prosím můj obdiv k vaší celoživotní práci a určitě se Vám podařilo udělat svět trošku lepší.
    Děkuji
    Petr Kopřiva
  • Poděkování

    Chtěla bych nějakou adresu na pana Svěráka.Moc si přeji osobně poděkovat za Járu Cimrmana a napsat mu,že v naší rodině roste již další generace milovníků jeho děl.Je mi 40 let a od svých 16 let Járu Cimrmana miluji.Ale ne jen jeho.Všechna jeho díla jsou nalazena na mojí frekvenci.Vše nejlepší k dnešním narozeninám a dík za to že je.
  • Pozdrav

    Želám krásny deň.
    V prvom rade želám pánovi Svěrákovi Zdeňkovi všetko dobré k blížiacim sa narodeninám, hlavne pevné zdravie a veľa pozitívnej energie do ďalšieho života.
    Zároveň by som chcel poprosiť o ADRESU na pána Svěráka prípadne kontakt, kam mu môžem zaslať malý knižný darček ako prejav vďaky za to, že tu medzi nami je , ešte verím, že dlho bude a že nám dáva veľ pozitívnej energie do našich životo.
    Ak je to možné tak rád by som poprosil o pomoc v tejto mojej prosbe.
    Ďakujem a ešte raz všetko dobré.
    e-mail: hajdukd@zoznam.sk
  • Hodina zpěvu

    Já bych si přála aby byla hodina zpěvu v sobotu a v neděli od 8 30hodin *3* dá se to nějak zařídit?
  • Texty

    Dobrý den,
    chci se zeptat, jestli jsou Vaše texty myšleny původně jako básně a nebo jako písně. Ptám se pouze proto, že naše paní docentka na VŠ Vás uvedla jako autora básní.Ráda bych slyšela přímo od Vás, jak jste texty původně psal.Děkuji.Karolína *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit