Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hodina zpěvu

    Vážený pane Svěráku, píši Vám ohledné Hodiny zpěvu na kterou se každoročné moc těším. 31.12. mě bohužel velice zklamaĺa jelikož byla bez Vás a ani písničky jste neskládal. Jěště se chci zeptat jestli budete někdy dávat Hodinu zpěvu v Žižkovském divadle jako dříve bylo zvykem. Slíbila jsem svému 6-ti letému synovi (před 2 roky), že ho na hodinu zpěvu vezmu. Pravidelné kontroluji program, ale Hodina zpěvu tam není. S přítelem jsme na Hodině zpěvu byli několikrát. Přeji Vám pohodový rok 2007. Jana
  • Dobrý člověk

    Dobrý den, mám toho tolik co bych Vám řekla,ale mám pocit, že už vše bylo vyřčené.Pro mně jste krásný a dobrý člověk,který si zachoval duši dítěte a to je moc dobře, protože jak víme ,děti mají čistou a radostnou duši.Když je mi ouvej pustím si Vaše písně a Ty mě pohladí a naplní radostí.Pustila jsem se do psaní divadelní role pro děti.Nacvičujeme pohádku o červené řepě.Hodně na Vás myslím, a kdyby to šlo ráda bych Vás pozvala na vystoupení.S úcty k Vám a panu Uhlíři.Mějte se hezky dobrý člověče
  • pokracovani Stopa

    Jary Cimrmana v Kalifornii Po nekolik generaci.... zde zijici rodina tradici neporusila a svym potomkum, chlapcum i divkam, nechava Cimrmanovo jmeno jako prizvisko. Pane Sveraku, radi bychom Vam poslali planek mesta, kde v seznamu ulic je Mala ulice, fotografie te ulicky s jeste puvodni ceduli a domkem cislo 5, u nehoz se kazdorocne kona pietni vzpominka na ceskeho rodaka. Z vdecnosti take pojmenovali mistni obyvatele bylinu, ktera prave v dobe vzpominkovych oslav hojne pred domkem roste, Yarrow {cti jarou}. Behem oslav mistni kutalka hraje melodii O rebicku zahradnicky, o ruzicko, vonava, kterak na te zapomenu, kdyz to neni vec mozna... Cesky je Yarrow totiz rebricek. Muzete nam prosim laskave poskytnout adresu, na kterou vam vyse jmenovane dokumenty, vcetne anglickeho textu pisne, muzeme poslat? Zdravime Vas, obdivujeme Vas a mame Vas radi! Manzele Milada Divisova, mdivisova1500@yahoo.com a Robert Scott lonewollff2000@yahoo.com nyni 288 Citadel Road Trail OR 97541-9701 USA; v Cechach budeme od konce kvetna 2007 stridave na adrese 539 41 Kamenicky 106, nebo Snemovni 6, 118 00 Praha 1-Mala Strana
  • dalsi stopa Jary Cimrmana

    tentokrat v Kalifornii Vazeny pane Sveraku, zdravime Vas z Oregonu, lesnate a hornate zeme u pacifickeho pobrezi. Vydali jsme se koncem letosniho rijna na dvoutydenni vylet po Statech a v malem horskem mestecku Mammoth Lake v pohori Sierra Nevada, CA, jsme objevili dosud neznamou stopu dokazujici, ze zde Jara Cimrman pobyval, a nejen to: velmi ovlivnil rozkvet teto drive male hornicke osady, nyni nadherneho sportovniho strediska. Bylo zalozeno na zacatku 19. stoleti, ale po vytezeni zasob vzacnych kovu zacalo koncem 19. stoleti upadat. Po prijezdu do USA Jara sice propasl zimni OH, ale mesto ho lakalo svou polohou i nezvyklym nazvem, a uminil si, ze si v nem zalyzuje a mozna pri te prilezitosti padne i na nejakou mamuti kost. Kdyz zjistil, ze jsou zde nejen nadherne lyzarske tereny, ale take velika jezera {Mamuti jezera}, ktera jsou 6 mesicu v roce zamrzla, dale cesty vhodne pro turistiku a jizdu na velocipedu, jakoz i pozemky primo vybizejici ke stavbe golfovych hrist atd. atd., predlozil mistnim radnim plan a presvedcil je, aby ze zapomenute a tezbou zdevastovane osady vybudovali sportovni stredisko. To se za nekolik roku podarilo! Ptate se, jak jsme to zjistili? Pri prochazce Mammoth jsme jsme se octli v ulicce s pouhymi sedmi domky obklopenymi vzrostlymi jehlicnany a zustali jsme nevericne zirat na drevenou ceduli oznamujici, ze se ulicka jmenuje cesky: MALA ULICE! Okamzite jsme se vydali na mistni katastralni urad, ale tam o puvodu nazvu nic nevedeli. Vratili jsme se, zazvonili v Male Ulici n. 5, a otevrela nam hezka mlada zena, predstavila se nam jako Lara Zimmerman Evans! Prozradila nam, ze v rodinne kronice se zachoval zaznam, ze v jejich domku stojicim tenkrat o samote, si Jara Cimrman pronajal mistnost u mlade rodiny, ktera prave cekala narozeni detatka. Bohuzel datum je necitelne, ale dukladnym badanim by se jiste dalo zjistit. Jara si dopisoval s mnoha prednimi osobnostmi, a aby mu mohly odpovedet na docasnou adresu, dal si u mistniho serifa okamzite zaregistrovat nazev -- MALA ULICE mu pripadla nejvhodnejsi. Take vlastnorucne otesal veliky spalik, vyrobil z nej uhlednou drevenou ceduli, nozikem vyryl nazev, pritloukl ji na kul a postavil pred domek. Jara jakozto gynekolog amateur svymi znalostmi prispel ke zdarnemu prubehu porodu sve hostitelky a stal se na prani stastnych rodicu kmotrem onoho maleho clovicka, kteremu rodice dali z vdecnosti k Jarovi krome jmena jeste prizvisko Cimrman, ovsem ponemcene. Po nekolik generaci zde zijici rodina
  • Prosba+poděkování

    Milý pane Svěráku,móóóc Vám děkuji za to, že jste a tvoříte tak skvělé písničky,filmy,...Věřím,že se neurazíte-prosím Vás o napsání písničky o NANUKU.Naše dcerka Míša má ráda vaše písničky a miluje nanuky.Sama si do textů Vašich písniček přidává slovo NANUK kam jen to jde :-)Vím,že se nenudíte,ale moc Vás prosím.Děkuji a přeji celé Vaší rodině šťatný život!!!Market
  • Melodie

    Dobrý den, nemám žádnou zkušenost s podobnými kontakty, ale strašně rád bych mluvil s panem Svěrákem osobně ( stačí samozřejmě telefonicky ), jde mi v podstatě o svolení k použití jisté melodie ve škole, nechci se dostat do nějakého rozporu s vysílacími právy. Pokud mi bude zaslána adresa, popř. tel. číslo pana Svěráka, slibuji, že ho nikde nezveřejním a nechám si ho pouze pro toto své jedno použití. Děkuji. P.Jirsa
  • Vstupenky do divadla

    Vážený pane Svěráku, můžete mi prosím odpovědět, proč je nákup vstupenek na vaše představení do Žižkovského divadla tak nedůstojný? Po dvou letech se mi podařilo získat pořadové číslo /nejsem z Prahy/, ale ani nyní nemám jistotu, že uvidím představení, které bych chtěla vidět, natož abych si mohla vybrat ještě termín. Vím, že chcete být spravedlivý, ale myslím, že k internetu má přístup většina lidí a stát dvě hodiny v zimě a ve tmě v ulici před divadlem-to je zvýhodnění spíše okolobydlících. Vstávala jsem v půl páté ráno, vzala volno z práce a nevím, zda uvidím to, co jsem si vybrala. Moc Vás prosím o Váš názor, jste člověk, kterého si vážím a věřím, že se mi ozvete. Děkuji a přeju hodně zdraví a úspěšných her Michaela
  • poděkování

    Vážený pane Svěráku, vážíme si Vaší práce. Jsme z Nymburka a vždy navštívíme divadlo Hájek při Vaší návštěvě, dcera vedle své svatební fotografie má fotografii s Vámi. Měli jsme doma takový problém a z toho důvodu Vám taky píši. Je to ohledně písmenka i-y. Takže text zní: U stromu bylo opřené bidlo. Na stromě měli ptáci své bydlo. Přišel vítr a b-dla spadla. A u nás byla hádka. Nedokázali jsme zdůvodnit ani jedno. Rozhodla jsem se poprosit tedy Vás. Předem děkuji. Jandová Vlasta *4*
  • Bauhaus

    Vážený pane Svěráku, dnes jsem si přečetl na internetu, že jste vysoudil 200 tis. na řetězci Bauhaus za zneužití vašeho duševního bohatství.Podle toho co tam bylo zveřejněno to bylo tak na hraně. Mám rád vaše filmy, ale to jste mi neměl dělat. Jste milionář a nepotřebujete se soudit o prkotiny.Myslel jsem, že jste formát, vypadá to, že jsem se zmýlil. Jediné co vás v mých očích omlouvá je, že jste v letech kdy se starcům jejich vrtochy promíjejí. Mimochodem, možná by nebylo od věci, kdyby jste si zopakoval Molierova Lakomce. Srdečně zdraví Václav
    • Re: Bauhaus

      Jako autor jsem timto sporem prestal prispivat na Paraple a chvalit pana Sveraka. Protoze ten spor saha nejen proti bauhausu, ale proti vsem autorum.
      Kdybych jako programator nemohl pouzit vzory, ktere vymysleli jini, tak jsem v haji. No a co treba filmove parodie jako "Žhavé výstřely"? Tržby celosvetovo : $133,752,825. Takže zaplatili všem koho parodovali? Jestli ne, tak by u českých soudů je klidně mohli napadnout a vyhráli by. Navíc každá druhá reklama něco paraduje, vyvolává asociace prostřednictvím jejich provedení. Snažím se bránit tvůrce (autory) i těch reklam, kteří mají určitou společenskou úroveň povědomí a jsem proti, aby jakýkoliv další svěrák bránil kreativitu jiným. Byly bychom ještě v jeskyních, kdyby si nějaký neandrtálec nárokoval pazourek. To dílo nepustili celé, neukázali chráněnou postavičku. Vzali jeden vzor, který se nachází ve všeobecném povědomí národa. *5* *16*
  • Važeny pane.Moc jsi vas važim.Jsem rom a rad byh vam řek svuj životni přiběh.Pracoval jsem u lapsko oderské plavby.Nyni pracuji jako řidič kamionu.jsem obyčejny kluk ktery chtěl žit jako čech a častečně se mu dařilo.Měl sem to štěsti žen jsem virustal mezy čechy a mí rodiče se snažili přispusobit.myslim že muj životni přiběh by byl inspirací pro ostatni romi.a polityky taky.muj tel774612400.rad vas budu inspirovat.věřim že vi jste tim pravim ktery muže ovlivnit veřejny miněni.spozdravem.martion šafran. ps.před lety jsem si nechal změnit přijmeni.jinak jsem.Grundza

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit