Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koncem padesátých let, když jsem byla malá holčička můj děda, vzhledem k tomu, že nebyl vulgární, používal žertovná zasakrování. Jedno bylo "basama fousama" a druhé bylo "meteresku blesku". Děda se narodil v roce 1901 a podobná úsloví používal celý život. Chcete pane Svěráku tvrdit, že je používal bez vašeho souhlasu ? Je mi moc líto, že jste se snížil k takovému chování. Myslím, že to nemáte zapotřebí a u mne jste ztratil úctu, kterou jsem dosud k vám cítila. MaVa
  • Napsal jsem písničku která má v textu "chčije a chčije" Vzhledem k tomu, že toto sousloví bylo použito ve filmu Na samotě u lesa potřebuji zjistit, kam poslat p. Svěrákovi, kterého si velmi vážím a jehož tvorbu oseňuji honorář. Mohl by mi někdo pomoci?
  • Dobrý den! Zdravím jednoho z taťků největšího Čecha.
    Vážený pane Svěráku, bohužel i já, přesto, že jsem Vaším velkým ctitelem a fandou musím potvrdit, že poněkud zkomoleným termínem metaleskum bleskum nás v letech 64 - 67 na internátě v Olomouci vyháněl z postele náš vychovatel.
    Ale nabízí se otázka - kdo je tedy autorem zmíněného sousloví? Já si myslím, nebo spíš jsem o tom přesvědčen, že to je zvolání J.d.Cimrmana, když pochopil, že bleskosvod bude lépe fungovat kovový, nikoliv dřevěný, jak původně zamýšlel. O prvenství Cimrmanově i v tomto oboru jistě nikdo nepochybuje a co by asi jiného mohl zvolat?
    Vám hodně zdraví a nám ještě aspoň jednu hru.
  • Vážený a milý Pane Zdeňku, je dobře že jste se včera v televizi ozval a nenecháte jakoukoli politickou stranu parazitovat na Vaší dokonalé filmové tvorbě. Přeji hodně zdraví a veselou mysl. Marie metalescu blescu
  • Pane Svěrák,nebuďte najivní a nepřivlastňujte si slovní spojení,jako metelescu blescu!!!!! Já jsem narozena 1951 a už moje maminka mi v 6 letech říkala,když mě posílala do konzumu pro mléko"metelescu blescu a utíkej ať máme brzy snídani" a že Vy jste si toto slovní spojení přivlastnil a ještě chcete někoho žalovat,to je trapárna... no jo Vy jste vlastně proslulý takovýma žalobama,už jste podal jednou zažalobu na obchodní řetězec Bauhaus za užití slovního spojení „upeč třeba zeď“ z písně Dej cihlu k cihle z pohádky Princové jsou na draka a Bauhaus Vám vyplatil odškodné 200 000 Kč a musel uveřejnit omluvu v celostátním deníku.
    • Pane Svěráku, "babička" v příspěvku má pravdu, "taky su z Moravy"a podobně se tak nějaké situaci říkalo.
      Měl byste to brát jako p. Cimmerman, s legrací. Byla by to pro p.Bobošíkovou větší "rána".
      Děda z Pelhřimova, kde (ne)mají to pěkné krematóŕium.
  • Z. Svěrák po převratu kritizoval bývalou ČS televizi, že blbla děti pořady o vojácích a válečných filmech, že se jí bojí! Že děti režim zastrašo val! Zajímalo by mě co říká dnes a jak hodnotí ty maskáčové dementní pseudodíla amerických proveniencí co na naše děti padají z obrazovek denně několik hodin! *9*
  • Vážený Zdeňku , ačkoliv od roku 79 žiji mimo územi ČR a mé znamení berana (25.3.51)je doprovázeno cílevědomou tvrdohlavostí, přesto se mi nepodařilo získat kontakt na Váší osobu a musím přiznat ,že jsem v tomto vítěz na druhém stupni popř. nejsem ,, IN,,.
    Pozorně sleduji Vaše díla po celou dobu mé emigrace a přál bych si , aby cele naše EVROPSKE společenství vlastnilo více TITANŮ Vašeho charakteru.
    Zdeńku dovolte , abych Vám rovněž vyslovil vysoké uznání mých synů Roberta a Davida , kteří Vás vnímají velice intenzivně , ačkoliv řeč česká neni řeči mateřskou.Děkuji Vám nejen za kulturni obohacení,ale především za pozici , která je Vám vlastní a kterou jste zaujal.
    S přáním pevného zdraví a stáleho optimismu zůstávají

    Richard,Hana,Robert,David Malcher
  • Milý Pane Zdeńku,přeji Vám do nového jara plno sluníčka, osobní pohody a mnoho,mnoho, veselých nápadů, neboť humor je kořením života.Ćetla jsem Vaše povídání v časopisu sedmička. Bylo to velmi milé. Člověk si uvědomí, jak jsou osudy lidí podobné. Ale vím že Vy jste o něco málo starší než já, chytřejší, rozumější a také máte o jedno vnouče více. Já žiju se svým manžele čtyřicet let,máme dva dospělé syny s téměř poklidným manželstvím. Manžel ode mne ve škole opisoval, tam jsme se také seznámili a měl lepší kariéru nežli já. Já byla především matka, babička...ochránkyně rodu.A jestli Vaše manželka někdy při Vašem povídání usne, nic si z toho nedělejte, já zase svého manžela neslyším, když mi něco povídá, ale když chci,tak slyším...jo, takové jsme My ženy. Tak už se netvařte jako bubák, jako v časopisu sedmička, usmívejte se na svět, sluší Vám to. Vždyt´´jaro už je tady.... *3*
  • Všechno nejlepší,hodně zdraví a štěstí *15* *1* *3*
  • Milý a veselý Pane Zdeňku,je opět rok za námi a já Vám chci popřát k Vaším narozeninám hodně zdraví, lásky, štěstí a osobních úspěchů. Přeji Vám v předstihu, to proto abych byla první, neboť jsem také Beran a slavím s Vámi, alespoň vizuálně, neboť mi bude 65 let...ale nejsem ještě " myška šedá", za mlada jsem byla podobná Janě Hlaváčové, dokonce si mne s ní lidé pletli...což bylo príma. Já budu dělat oslavu v předstihu s rodinou, pozvu je na oběd a do cukrárny...a basta. Kytky ať si nechají doma, nechci dary, pouze přátelské setkání, jak jsem byla zvyklá tam doma v Krkonoších, kde se lidé měli rádi a byla vždy legrace.
    A o svých narozeninách 30.3 ? Sednu si někde do kouta, otevřu dobré červené vínko a budu relaxovat a vzpomínat na mládí. Ale až budete slavit Vy Pane Zdeňku, myška šedá bude někde v koutku a bude Vám přát jenom to nejlepší. Tak hodně zdraví !!!! Marie

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší