Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den.
    Pane Svěráku chtěla bych Vám vrátit DVD Jára Cimrman ležící a spící,myslím,že jste v povídkách předběhl dobu a z Vaší strany to není aktuální a já nemám zájem archivovat Vaše sci-fi,neboť Heinlain už nepláče,jenom si mne ruce a tiše se chechtá.Pane "Vlastenče" !!!!
  • Vážený pane Svěráku,ve včerejší diskusi jste nazval Miloše Zemana a Václava Klause "Lišáky". Plně s Vámi souhlasím, zajímalo by mě však, jak byste nazval pana Miroslava Kalouska? Dovoluji si upozornit, že M.Zeman o podporu V.Klause nikdy neusiloval a k jeho činům se vždy stavěl negativně. Pan Schwarzenberg se o panu Kalouskovi vyjadřuje pouze kladně a vyzdvihuje jej, kde může. Pokud to tedy shrnu, tak virtuální spojenectví Zeman-Klaus Vám velmi vadí, zatímco reálné spojenectví Schwarzenberg-Kalousek Vás nechává klidným. Zajisté objektivní hodnocení, že? Paní Čáslavská za Vašeho neustálého přikyvování a našeptávání se velice rozčilovala nad tím, že M.Zeman žádal o podporu poslance KSČM. Zdůrazňuji KSČM, zatímco ona v tom stále vidí jednu stranu, a to KSČ, tedy stranu jejímž členem jste byl i Vy.Můžete mi vysvětlit, proč podpora strany demokraticky zvolené M. Zemanovi paní Čáslavské tolik vadí, zatímco Vaše podpora bývalého člena KSČ, tedy té skutečné zločinecké organizace, jí nevadí? Můžete mi vysvětlit, proč jí vadí podpora KSČM M. Zemanovi a nevadí jí podpora panu Schwarzenbergovi od Miroslava Kalouska, který byl ochoten utvořit vládu s KSČM? Pokládám tyto otázky Vám, protože se jednak domnívám, že jste tyto skutečnosti s paní Čáslavskou konzultoval, jednak jsem nebyl schopen zjistit, byť jen záchytnou mailovou adresu paní Čáslavské.
    Můžete mi prosím sdělit jakýkoliv počin pana Schwarzenberga za dobu, po kterou je ve vládě, na který by mohl být hrdý, a který by prokázal jeho zásadovost, odvahu a osobnost?
    Můžete mi slíbit, že pan Schwarzenberg neudělí milost ( v jakékoliv formě) paní Vlastě Parkanové?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na pana Kalouska?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na paní Hanákovou?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na pana Bessera?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na pana Drábka?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na pana Nečase?
    Můžete mi sdělit, jaký máte názor na pani Peak?
    Můžete mi sdělit, jak můžete podporovat člověka, který tyto "osobnosti" dílem navrhl jako ministry a dílem s nimi sedí v jedné vládě. Pokud si najdete čas, budu velmi rád,když mi odpovíte. Současně Vás ujišťuji, že i přes můj nesouhlas s tím, jak nyní vystupujete, si Vaší dosavadní tvorby nesmírně vážím, miluji Váš humor a doufám, že ještě spoustu hezkých věcí napíšete. Pouze na upřesnění, ani já nemám rád Miloše Zemana a o Václavu Klausovi si myslím, že až dějiny ukážou, kolik zlého pro naši zem vykonal, neúcta k právu, povyšování ekonomie nade vše ..... S pozdravem JUDr. Boris Štefl e.mail akstefl@seznam.cz
    • Vážený pane, plně souhlasím s Vašim názorem k vystoupení pana Svěráka a velmi rád bych si přečetl důvody a odpovědi.Jsem asi stejně jako Vy jeho obdivovatelem a fandou .Jeho otázkami k panu Zemanovi jsem byl překvapen ,naprosto podle mého názoru vybočovaly z jeho dá se říci humorného projevu kterým nás obohacuje ve svých dílech divadelních , literárních.Též jsem byl překvapen otázkami a projevem osobami kterých si velmi vážím a to paní Čáslavské a paní Ilnerove.Čím to ,
      že třeba paní Čáslavská za hlubokého bolševismu sbírala svými výkony slávu pro bolševismus a komunismus na OH,čím to ,že paní Ilnerová měla možnost za hlubokého komunismu studovat vysoké čkoly atd.to ty dámy mají tak krátkou paměť
      S pozdravem Fanda
      *6*
  • Pane Svěráku,co kdyby jste natočil film-Kája Cimrman ve volební místnosti.
  • Pane Svěráku,co kdyby jste natočil film Kája Cimrman ve volební místnosti.8
  • Vaše včerejší vystoupení mne konečně zklidnilo, dlouholetý člen KSČ, který za si za státní peníze užíval a nyní horlivý zastánce sudetských němců. je mi z vás špatně
  • Pane Svěrák, svým postojem jste mě velice zklamal, myslel jsem si, že jste větší Čech. Vaše podpora pana knížete Vás v očích široké veřejnosti degraduje na maličkého prospěchářského čecháčka. Ale je to bohužel jen Vaše vlastní volba. Přeji Vám do dalšího života hodně štěstí.
    • Vazeny pane Sveraku,mame vas radi a souhlasime s vasim postojem.Jak je videt,je temer hrdinstvi predstoupit pred narod a rici nazor,ktery sdili polovina obcanu.Stejne si vazim p.V.Caslavske a vsichni,kdo si pamatuji dobu Dubceka museli byti znechuceni nad reakci MZ.Dekujeme! Stejne si myslim ze slusnost,pravda,laska a normalnost musi zvitezit!J.S.
  • Dobrý den. Pane Svěráku, vždy jsem vás měl za moudrého pána a dokonce mi nevadilo ani to, jak jste se vzdálil svým vstupem do nechutné politické kampaně tomu, co jsem u vás vždy obdivoval - porozumnění člověčenství.
    Váš včerejší vstup do politické "diskuse" (24.1.2013) mne trochu zmátl. Takhle trapně přeci vystupují staříci postižení senilitou. Ty doplňující vysvětlivky, které dehonestovaly vaši otázku/neotázku, neb kalkulují s oslovením těch primitivních voličů, kterých je v naší zemičce podle vás zřejmě více, než těch, kterým vaše příměry přišly nehodné vaší inteligence. Promiňte, bylo to stupid.
    Jako autora a herce si vás však i přesto vážím.
    F. Šmat
  • Dobrý večer přeju. Nejsem vyhraněný volič žádného ze zbylých kandidátů na prezidentský úřad, přesto už několik dní přemýšlím o tom, že bych Vám rád napsal. Jako umělce jsem si Vás vždy hluboce vážil a až toto období pomine, zůstane zase u toho. Naštěstí. Rád bych Vám přesto napsal, že jste mě v posledních dnech nesmírně překvapil,bohužel v tom negativním smyslu. Stal jste se zcela jistě z vlastního přesvědčení výraznou osobností v politické kampani. Politické kampani, ne občanské. Kromě Vašich filmů Vás vidím i v roli moderátora sbírek pro handicapované, měl jsem vždy pocit, že spolu stojíme na druhé straně toho, co současná vládní koalice prosazuje. Zřejmě jsem se mýlil a jsem z toho smutný. Jak můžete na jedné straně akcentovat minimálně v posledních dvaceti letech sociální problematiku a na druhé straně s veškerou svojí autoritou prosazovat člověka, který je místopředsedou současné vlády, předsedou koaliční strany a do ministerských funkcí nominoval tolik nekompetentních lidí? Opravdu jsem se mýlil v úsudku, jste příznivcem vládních reforem zejména ve vztahu k důchodcům, sociálně slabým i státním zaměstnancům? Víte, jsem učitelem, podobně jako jste kdysi byl i Vy.
    Nechci vůbec řešit otázku koho volit. Od toho máme právo na svůj názor. Ani já Vám ten Váš neupírám. Vy jste však podle mého názoru udělal mnohem víc. Ovlivnil jste názory mnoha lidí z titulu své morální autority. Rád bych se Vás zeptal - opravdu jste si plně vědom koho nebo spíše CO jste tak razantně podpořil?
    Je mi jasné, že takových mailů dostanete možná tisíce, ale pokud třeba za měsíc či tři budete mít čas, zkuste mi můj rozpor objasnit.
    Zdraví
    Ing.Jan Šenk
    • Souhlasím s tímto názorem.
      Z veřejně přístupného životopisu pana Zdeňka Svěráka je zřejmé, že od roku 1977 byl scénáristou na Barrandově... Řada scénářů a filmových rolí až do tzv. sametové revoluce... Že by byla strana zrovna v jeho případě slepá a přehlédla ho? Nebo snad,že by účel světil prostředky? Asi, tak jako vždy, u někoho světí a u jiného ne. Že by bylo v této zemi více lišáků, než ti dva, které dnes pan Zdeněk Svěrák jmenoval?
      Zdraví Vás
      LH
  • Pane Svěráku,mám rád Váš humor,miluji Vaše hry a miloval jsem i Vašeho Járu.A jak jste krásně a moudře napsal,když je příležitost pro legraci,proč ji neudělat.
    Tak pokud máte smysl pro humor,a ten Vy určitě máte,tak můj humor jistě oceníte,i když Vám budu fušovat treošku do řemesla.
    Když se před prvními prezidentskými volbami veřejností neslo,že kdyby kandidoval Jára Cimerman,tak vyhraje,tak to všichni chápali jako dobrý vtip.
    V současné době se ale ukazuje,že to nebyl vtip ani nadsázka!
    Po celoživotní tvůrčí práci,de facto v anonymitě,neboť jméno Jára Cimernam byl pouze pseudonym,je konečně osobnost Járy C. odhalena!
    Vy jste tohoto velikána ne stvořil,ale jen objevil a nyní,kdy svíce Vašeho života pomalu dohořívá /a doufejme,že bude dohořívat ještě dlouho/,jste konečně prozradil to velké tajemntví,které trápí všechny cimermanology!Jára Cimerman je kníže Schwanzenberg!
    Doufám,že se tímto prozrazením identity Járy nevzdáte své literární činnosti a budete i nadále ve své práci na dotvoření jeho mýtu pokračovat.Na rozdíl od nás smrtelníků,on má času dost.Při svém studiu jeho reálií jste opomenuli jednu důležitou kapitolu jeho života a tou je jeho zásadní podíl na vynálezu Věci Makropulos.Vzhledem k jeho příslušnosti k myšlenkám hnutí New age,nadčasovým snahám regulovat tento prohnilý svět ve prospěch světových Elit a podivných okultních skupin tuto nesmrtelnost potřebuje.A jestli náhodou umře,což nikomu nepřeji,ale je to dost pravděpodobné,jistě se najde dost následovníků,kteří ve jménu humanitární války proti nevyvoleným civilistům budou v této nesmrtelné myšlence pokračovat.I jiní presidenti už nejsou mezi námi, nesmrtelnost některých jejich idejí je ale do očí bijící.
    Ale Vaši volbu respektuji,to co mi na Vás vadí a čím jste mě zklamal -určitě Vás z toho hlava bolet nebude-že jste svou autoritou veřejně svého Járu Cimermana podpořil.A to by se Vám stát nemělo.
    S pozdravem Snad nevyhrajete stále Váš velký fanoušek Greg
  • Pane Svěrák do doby než jste se prohlásil že budete volit Karla Schwarzenberga jsem si vás vážil a obdivoval jsem Vás.Přišel jsem ale o další iluzi .Protože volit člověka který podporuje Kalouskovu asociální
    tzv. reformy a okrádá většinu národa , který podporuje klér v jeho hamižnosti a rozkrádání republiky jste u mně klesl na úroveň těchto pánů.Doufám že pokud bude zvolen Schwarzenberg zvolen, se nebude na hradě hajlovat!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší