Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený pane Svěráku,
    pokud by se býval měl navrhovat kandidát na presidenta "z lidu" jistě by mě byla bývala jako první napadla jsména Zdeněk Svěrák, Marek Eben ap., jelikož to jsou podle mého slušní lidé. Proto musím říci, že mě velmi překvapil a zklamal Váš výběr Karla Schwarzenberga jako možného presidenta. Vy jako člověk vzdělaný, vlastenec, to mi opravdu hlava nebere! Jsme ale demokraté a každý volí za sebe, to je třeba respektovat. Váš výběr presidentského kandidáta nezmění můj názor na Váš film Obecná škola. Ten navždy zůstane pro mě jedním z nejkrásnějších filmů, na který se mohu podívat znovu kdykoliv. Vážím si Vás, jsem jen trochu smutná. K volbám půjdu ale s vlastním úsudkem, který Vy ani nikdo další nemůže ovlivnit. Hezký den Hanka
  • Vážený a milý Pane Zdenku, máte tolik informací na PC že je těžké Vás najít a něco Vám napsat. Tak nejprve, chci Vám poděkovat za Vaše filmy a hry o svátcích. Také jsem ráda že jste nesbíral podpisy na prezidenta i když jsem přesvědčena že by jste je měl do týdne. Ale nevím proč by jste obětoval Váš um a lásku k životu, politice. Sveřepí šakali ve vládě stále vyjí a člověk musí mít "kachní žaludek" aby to s nimi zvládnul. Další věc je ta, že Vám chci popřát k zítřejšímu svátku Pane Zdeňku, úplně normálně, od srdíčka, bez všech okázalostí neboť, bez Božího požehnání, marné lidské namáhání. Tak Pán Bůh Vás opatruj a buďte zdráv a vesel.Také jsem pro Vás vymyslela básničku. Jak stárnout pomalu nebo vůbec.1/ Zapomenout kolik je Vám let.2/ Bavit Vás musí celý svět.3/ Milovat se třeba v háji. 4/A být při všem vždy jenom v ráji.5/Mít stále radost v duši.6/ Cítit srdce, jak Vám buší. Tak mějte se krásně, zítra pěknou oslavu.Marie/dlouhá,široká a krátkozraká/ nejlepší program na Silvestra.Mám Vás ráda.
  • Jednoznačné - Církevní restituce byly záměr, jak otevřít restituce sudetoněmecké. Děkujeme TOP 09,pánům Schwarzenbergerovi a Kalouskovi.

    Čas ukáže, pak vzpomeňte jak jste prodával Českou republiku.



    Jan Karel
  • Vážený pane Svěráku, je mně za pár dnů šedesát let, jsem podnikatelem od prvních dnů po revoluci a tak jako Vy se musím uživit sám, žádná malá rodinná firmy ani umělci nemůžeme od nikoho očekávat dary !! Vás si velmi vážím, obdivuji Vaši práci a invenci, a proto mně velmi překvapila Vaše podpora knížeti Karlovi. Co se to s Vámi stalo, kde je Váš úsudek, kde vztah k českému národu, kde Váš zdravý lidský rozum, věřím, že v těch zbylých dnech svůj názor přehodnotíte a s Vámi celá řada dalších lidí včetně studentů nebo, že alespoň využijete tajnou volbu a budete nakonec volit pro český národ, když už to nejde říci veřejně. Ano, volba je mezi menším a větším zlem, mezi vztahem k českému národu a mezi přisluhováním cizí moci, mezi udržením šance jednou vybudovat v naší zemi snad přímou demokracii a mezi dalším krokem k nadnárodní diktatuře, vidíte ty rozdíly, snad, zbývá doufat a věřit, že dokážete prohlédnout mediální hrátky. Děkuji za pozornost.
    Miroslav
    • Naprosto přesný názor, absolutně nechápu jak tak podle mého moudrý člověk jako p. Svěrák se změnil k nepoznání....Jistě, každý má právo na svůj názor, ale toto mi hlava "nebere"...
  • Dobrý den pane Svěráku, nikdy nedokážu pochopit lidi jako jste Vy, že si kazí pověst s podporou politiků. Nehájím pana Zemana ale taky bych nikdy nehájil pana knížete. Jistě víte že otec manželky pana Schwarzenberga byl aktivní nacista. Říká se že děti nemohou za své rodiče což je pravda, ale taky nelze s takovou rodinou historií se ucházet o post prezidenta.
    • ...plnej souhlas a nápis: jára by volil karla si myslim je úplně scestnej když si spomenu jak Jára miloval Habsburky . Myslim že Jára by na Karla asi poslal Nývlta ....))
      • Hovorová čeština ve smyslu "plnej souhlas" by mi tolik nevadila, ale ve slově vzpomenu nepíšeme na začátku "s", jednotlivé věty v souvětí oddělujeme čárkou, což znamená, že ji v tomto případě píšeme před "když" a před "jak", dále před "že". To jen, pane "klobane", abyste si uvědomil, že se sice halasně hlásíte k českému národu, ale píšete jako prase. Ono je vůbec zajímavé, kolikrát v této diskuzi zaznívá toto velké téma, ale nějak mi to připomíná ono nablblé marketingové heslo: kdo neskáče, není Čech. Podobná hesla hulákali ožralí esamani, když vytloukali první židovské sinagogy, Kdo není s námi, je proti nám vyřvávali komunisti po celém světě. Možná by to chtělo více individualit a méně zaklínání se českým národem. Já se za českého občana považuji, ale, prosím, za mně nemluvte.
  • Vážený pane Svěráku, díky za iniciativu za zvolení Karla Schwarzenberga prezidentem. Sdílím naprosto vaše obavy z toho, že opoziční smlouva nabere druhý dech a že se všichni budeme potom divit. Čtu-li některé předchozí příspěvky, které jsou - jak jinak - anonymní, musím se smát, jak se ohánějí vlastenectvím a obávají se dalšího útlaku českého národa. No, tak to já se tedy taky bojím útlaku českého národa. Ono to zase začíná z toho Ruska víc než zavánět a možná, že by si třeba ti anonymové měli přečít něco z článku, jehož výtah přikládám:buzicky.bigbloger.lidovky.cz/c/317043/Kazdy-jsme-od-nekud.html
    "Po rozpadu Rakouska-Uherska byli masarykovskou republikou zbaveni jednak šlechtického titulu a také 60% rozlohy půdy a pro svůj původ byli upozaďováni pro službu republice. Podstatnou část majetku zabavili Schwarzenbergům i nacisté za války, kdy byl rod pro svůj otevřeně protinacistický odpor perzekuován a další velký díl majetku jim po válce zabavila Benešova republika zvláštním zákonem z roku 1947 s odůvodněním, že mít tak velký majetek je nemravné.. Co zbylo, zabavili Schwarzenbergům po únoru 1948 se stejným odůvodněním jako masarykovci, nacisté a benešovci komunisté, což vedlo Schwarzenbergy k odchodu do exilu.

    Co se národnostního cítění týká, byli Schwarzenbergové česká vlastenecká šlechta a to již za Rakouska- Uherska, za První i Druhé republiky, za nacistické okupace, tak i v exilu. Toto vlastenectví dokazovali nikoli planým obrozeneckým tlacháním, ale činy. Z moderní historie je to např. provolání příslušníků české šlechty věrnosti republice v době okolo nacistické okupace, protinacistický odboj v době okupace či při aktivní účasti Karla VI.Schwarzenberga při květnovém povstání 1945. Stejně vlastenecky byla zaměřena činnost Schwarzenbergů v exilu a o českém vlastenectví a vztahu k této zemi svědčí i návrat do Čech a práce pro republiku po roce 1989."

    Mám vůbec dojem, že ten odpor ke "šlechtických zlořádným cizákům" je v našem lidu hluboce zakořeněn od dob, kdy nám cpali do hlav Vávrovy Jany Žižky, Jany Husy a Roháče z Dubé. Hrozně blbé a době poplatné filmy jsou pro mne dodnes esencí dobového komunistického překrucování dějin a jak vidno, ono to funguje dodnes. Děkuji vám tedy a přeji hodně sil a krásných filmů. Simona Bohatá
    P.S. Zejména to provolání české šlechty, která se jako jediná v Evropě jako stav postavila otevřeně proti Hitlerovi, by si měli lidé přečíst. Hlavně proto, že někteří její signatáři zaplatili za svůj čin životem.
  • Pane Svěráku, Vaše jméno je řadu let velmi dobrou známkou v kultuře a obecně známou a tudíž považovanou. V případě aktivní podpory jednoho z prezidentských kandidátů jste se dopustil zneužití Vašeho dobrého jména. Mnozí si možná řeknou, že když tak dobře tvoříte, jistě i tak myslíte v případě volby pana K.S.
    Vám nevadí jeho kladný postoj k umístění us základny na našem svrchovaném území (radar), Vás nezaráží jeho postoj ke Kosovu (uznání bylo zájmem us těžařských společností,klid nenastal), Vám nevadí neschválení zákazu používání ochuzeného uranu ve střelivu? V bibli je mnoho moudrého, já si dovolím jen "ne podle slov, ale podle činů suďte je".
    Mrzí mne, že Vám nemohu poslat lepší emajl.
  • myslím,že Jára Cimrman by se za Vás musel stydět...po všech těch oslavách "češství" jste tomu svému vlasteneckému celoživotnímu snažení opravdu nasadil korunu....
  • Pane Svěráku, chtěl jsem napsat vážený ale co jsem měl možnost vidět v televizi Vás s Karlem Sch., tak bohužel ne. Vždy jsem Vás považoval za velmi inteligentního člověka, výborného češtináře a člověka, který obohatil jak filmovou tak divadelní scénu. Po mnoho let rozdáváte lidem radost, smích a i vzdělání a vždy jsem Vás považoval za vlastence. Jaké bylo mé (a nejenom mé) překvapení, že volíte Karla Sch.. Jste o něco starší a věřím, že dějiny Vám nejsou cizí, proto si myslím, že určitě musíte znát historii či minulost Karla Sch.. A pokud ano, tak už vůbec nechápu, jak se to slučuje s Vaším postojem jako čecha. Jsem občan tohoto státu a musel bych být blázen, abych volil člověka, který má za ženu dceru nacistického stoupence a obdivovatele Adolfa Hitlera. Pokud by byl Karel S. zvolen prezidentem, byla by to urážka pro všechny, kteří bojovali proti nacistům a zemřeli pro svobodu této země. O to nevěřícněji pozoruji, jak mnoho lidí, zvláště z kulturní sféry, podporuje Karla S. . Přitom je součástí vlády, která neustále zdražuje a zadlužuje stát, je podepsán pod církevní restitucí, která patří mezi největší podvody v této zemi a další. Copak to Vám nevadí, že volíte člověka, který se podílí na horšící se životní úrovni obyčejných lidí? Jako výraz demokracie je, mimo jiné, respektování názorů, ten Váš respektuji ale mám pocit, že tentokrát nerozdáváte radost ale velké zklamání.
  • Pane Svěráku! Plně respektuji Váš postoj k V. Havlovi, i k p. Schwarzenbergovi - znamená však Vaše podpora p. Schwarzenbergovi, že byste byl zastáncem návratu k monarchii? Pan K. Schwarzenberg se, pokud vím, nikdy nevzdal svého rodového titulu a pokud to přímo nevyžaduje, alespoň toleruje oslovení kníže Schwarzenberg. Zajímal by mne Váš názor na to, jak by na spojení "prezident Karel kníže Schwarzenberg" asi tak reagoval pan prezident Masaryk. Při vší úctě k Vašemu intelektu snad toto oslovení patří spíše do Járy Cimrmana, než do skutečnosti. Viděl jsem Vaše trable v "Nejisté sezóně" - nezacházíte však se svou nenávistí až za hranice zdravého rozumu?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit