Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Zdeňku,s tímhle se Vám musím pochlubit,protože se nám podařilo společné dílo.Vaše píseň,tady nesmím zapomenout ani na pana Uhlíře,se stala předlohou pro pódiové cvičení předškolních dětí.TA NAŠE HOSPODA,přišla právě včera v pravou chvíli,kdo ví jak to bude dnes a zítra v našich pohostinstvích,když jsou ty volby.Dětem se jak hudba,text i choreografie líbí,tak si myslím,že nezůstane u jednoho kusu a budeme to opakovat ještě několikrát.Chci Vám pane Zdeňku i pane Jaroslave poděkovat za naše společné dílo a až někdy přijedete vystupovat k nám do Kamenice u Velkých Popovic a přijde i na HOSPODU,tak Vám to snad i s těmi našimi předškoláčky zacvičíme,ať to také vidíte.S úctou a přáním všeho dobrého Vaší práci pro děti cvičitel předškolních dětí při SK Kamenice,Tomáš Marcín.
  • Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas, hrdličin zval ku lásce hlas, borový kde zaváněl háj....a příroda bude stále krásná a nenahraditelná, politiku vynecháme,je to rašelina, a pod každým kdo nehájí zájmy lidu, se jednou zavře voda a bude z něho uhlí a zase se v zimě ohřejeme. Promiňte, že mne napadají takové morbidní myšlenky ale při sledování úrovně rozhovorů v poslanecké sněmovně pro mne už politika neexistuje.Ve vládě má být někdo, kdo má respekt, úroveň, stojí si za slovem a národ ho miluje.Já si Vás představuji jako nejlepšího prezidenta do voleb, myslím že celý národ by Vám své podpisy dal, neboť jedině Vy Pane Zdeňku jste čech a vlastenec...a nikdo jiný mne již nenapadá. Tak krásný první máj, v přírodě, na sluníčku, s rodinou. A žijte do sta let. To Vám ze srdce přeji a zdravíčko k tomu. Marie
  • Vážený Pane Zdeňku, blíží se doba Vašich oslav, potom za 3 dny i mých a já bych chtěla být " první poupě, co sedává v koutě" a ze srdce Vám popřát všechno co si přejete aby Vám bylo přáno,dopřáno a splněno. A k tomu především hodně zdraví a dlouhá léta živijoooooo. Marie
  • Dobrý a krásný den Pane Svěráku. Dovolte, abych Vám poděkovala za vše krásné, co jste vytvořil - ať jsou to úžasné filmy, divadla, knihy, písničky a říkanky pro děti i dospělé. Nedá se vše ani popsat. Ze všech Vašich děl čiší "člověčenství", moudrost, láska a nekonečná laskavost. Miluji Vaše díla. Naposledy jsem četla Vaše Povídky a Nové povídky. Je to pohlazení po duši. A jedna zajímavost, které jsem si při čtení všimla je, že v duchu slyším Váš sametový hlas tak, jako byste to četl Vy sám. V tomto jsem se nezávisle shodla i se svojí dcerou. Ještě jednou velké díky a přeji Vám, abyste nás všechny těšil i nadále a byl stále hodně zdráv.
  • Vážený pane Svěráku,
    na této stránce jsem dnes poprvé a po pročtení všech milých pozdravů, vyznání a přání nechci zdržovat se svými vlastními dojmy, pocity a vyjádřením vděku, asi bych již nic nového nepřinesla. Jen jsem chvíli hledala nějaký web s podtitulkem Svěrák for President - a nebyl nalezen...
    Tak přece jen pár osobních vět - obdivuji Vás mnoho let, s proměnami Vašich aktivit a filmových rolí prakticky již nesoudně - ať již ve zcela zlidovělých filmech od Jáchyma, přes Vesničku, roztomilých a lidsky pravdivých Jako jed a Kolja až pro poslední aktivity zmiňované pisateli na tomto webu. Je nanejvýš vzácné v této společensky těžké až vypjaté době číst cokoli pozitivního v anonymní internetové diskusi. Po odchodu Václava Havla jsem si uvědomila, že jste ze známých osobností vlastně jedinou společenskou autoritou, osobností milovanou a uznávanou velkou částí našeho národa, lze-li nás tak pateticky nazývat. Vaše aktivity za totáče, milovaný Cimrman, který dokázal vždy rozesmát, ironizované čecháčkovství spojené se všemi náznaky v kulturních divadelních hrách, vlídný obraz končící monarchie,geniální Nejistá sezóna, desítky nehynoucích hlášek z mnoha scén Vašeho divadelního a filmového díla, to jsou atributy, pro které jste skutečně osobností z mála, na které můžeme být upřímně hrdí a k nimž lze nakonec upřít pohled s důvěrou. Popularita umělecká, lidská vtělená do pomoci hendikepovaným, vlídné učitelské mentorství v diktátech, nedávné odsouzení politikaření na pražské radnici, celoživotní zájem o děti a kvalitní český jazyk na všech úrovních, až neuvěřitelný souběh tolika lidských kvalit, že opravdu nemáte konkurenta, alespoň mezi veřejně známými osobnostmi. V kontextu super vzhledu ve všech dobách, co Vás potkáváme (nemám Vás na nástěnce jako paní Marie, ale skoro si to nyní v mých 50 letech vyčítám), fešák na známkách, obrazech školních tříd i jinde- proč už Vás vlastně veřejně nepřemlouváme???
    Je asi marné doufat, že v dnešním politickém marasmu byste se chtěl obětovat. Ale poté, co nám pánové v Parlamentu dovolili říct si o osobnost prezidenta ve volbě občanů, je zde přece jen stále aspoň naděje, že byste chtěl podstoupit ony mediální tance a předvolební masáž. Myslím, že byste to zvládl bravurně, s úsměvem a pro Vás tak typickou lehkou ironií. Po váhavých a prvních náznacích našich "prvních lidových kandidátů" bych případě moc ocenila, pokud byste alespoň neformálně, plně v intencích životní cimrmanovské filosofie, dovolil být naším upřímně vybraným kandidátem "stínovým prezidentem", všem politickým figurám vzešlým z nějakých licitací navzdory. Věřím, že Vaše životní dílo, důvěra tisíců lidí a v neposlední řadě vděk nás, uživatelů Vašeho díla, které nás desítky let provází a nejednou pomohlo zahnat kus osobního smutku s pomocí ironie a humoru všech barev tak, aby "bylo veselo", by v případě Vašeho zájmu o tuto židli mohlo osobu prezidenta po dlouhých letech opět dostat do pozice osobnosti uznávané - a troufám si říct milované.
    Prosím zvažte to, času je naštěstí ještě dost. A i pokud jste takový bláznivý nápad již dávno zamítl (asi ho nemám jako první), tak vězte, že pro mne jste už nyní jediný prezident proti všem, kteří by se v příštích měsících snad někde vylíhli. Vždyť pokud nás již nyní spontánně nenapadají, tak prostě nejsou!!
    Srdečně zdraví a přeje hodně zdraví
    Věra K.
  • Vářený a milý Pane Zdeňku, přeji Vám k dnešnímu svátku stále veselou mysl neboť jak říkala moje babička a máma, veselá mysl půl zdraví. A další polovinu zdraví budete mít, když nebudete muset chodit k lékaři.Mám Vaši fotografii vystřiženou z časopisu, nalepenou na zdi v ložnici. Já vím, že se to nedělá ale jste takový můj malý talisman s přesvědčením, že mne uchráníte od všeho špatného, co se na této zemi děje,politiky, nemoci a násilí.A ještě jedno přání ode mnme, stálé štěstí aby Vás dar od Pána Boha, umělecká tvořivost vždy doprovázela na každém kroku a Vy jste dělal lidem radost.Mám Vás ráda. Marie
  • Krásný den. A možná bych měla napsat stejně krásný den, jako jste svými novými povídkami připravil Vy mně. Ještě nikdy jsem nepsala žádné slavné osobě, ale tentokrát jsem se rozhodla, že napíši. Chci Vám totiž opravdu poděkovat za milé čtení. Vaši knihu jsem dostala pod stromeček jako dárek od mého osmnáctiletého syna a hned jsem se pustila do čtení. Brzy jsem ale přestala, protože jsem si pak schovávala jednu povídku na další den, abych si tu radost prodloužila. Dalo mi to sice práci, abych knihu nepřečetla jedním dechem, ale zvládla jsem to. Smutná jsem byla až ve chvíli, kdy mi došla zásoba Vašich povídek. Nějak jsem se na další den přestala těšit.
    Mnohokrát Vám děkuji za knížky, ale i za Vaše divadlo a jeho hry, za Vaše scénáře a filmové postavy, za Váš laskavý humor, za Vaše písničky, které mě provázely v době dětství mého syna a nyní znovu s mou malou dcerou, a přesto je ráda poslouchám znovu a znovu.
    A hlavně děkuji za krásnou češtinu, kterou nás obdarováváte a která je slyšet méně a méně.
    Přeji Vám do nového roku hodně zdraví, štěstí a mnoho nápadů a sil, abyste nás mohl potěšit dalšími povídkami a scénáři.

    Iva Mláková
  • Milý Pane Zdeňku, gratulace do Nového roku 2012 od významných lidí máte za sebou, tak ještě tu moji.Přeji Vám ze srdce zdravíčko a štěstíčko ve Vašem životě. Zaujala mne myšlenka Květy Fialové, že v 81 letech se cítí nejšťastněji, proto bez ohledu na roky života, ať to Vaše srdíčko, hřeje jako sluníčko. Také úzké sepjetí s přírodou Vám přeji, neboť každé roční období má své kouzlo. A na závěr jedna myšlenka co mne napadla, když jsem na Silvestra hladila po hlavě mého z petard a dělobuchů stresovaného psa a říkala mu, vydrž Gastone, nezblázni se.Všichni lidé co si půjdou koupit petardy, by místo nich dostali obálku s poděkováním, že přispěli na konto lidem kde je hladomor a kde je zapotřebí pomoc lidem a hlavně dětem v nouzi. Přesně o půlnoci by ve všech mediích zazněla Má vlast nebo Vltava a ta krásná hudba by zněla po celé zemi. Ale na to si asi ještě hodně dlouho počkáme, ale jinak, správná úvaha, co říkáte.Mějte samé krásné dny. *14*
  • Vazeny pane Sveraku,divala jsem se na KUKY se vraci,v titulcich mne zaujalo jmeno Frantisek Sverak a Katerina Sverakova.Zajimalo by mne,
    zda jsou to Vasi pribuzni,bylo by to hezke,kdyby na filmu "pracovala"
    cela rodina.Zdravi Jana Nicova
  • Milý Pane Zdeňku, včera jsem opět znovu shlédla v televizi Váš film Kolja,moc jsem si to užila, díky. Člověk teprve s odstupem času vzpomíná...jak to bylo tenkrát. A za tolik pravdy, co jste vyjádřil ve svém filmu i humornou formou, Vám ze srdce díky. Naposledy jsem Vám psala o tom stromečku, já vím že jsme neměly s mámou " pytlačit " v lese ale tentokrát nebyla jiná možnost. Zato jsme ten stromeček měli doma až do Velikonoc neboť neopadával a voněl v ložnici. Lidé co šli kolem se ťukali na čelo ale nám to nevadilo,neboť to byl pro nás další člen rodiny. Mějte krásné svátky se vzpomínkou na dětství a na ten docela obyčejný a krásný život dítěte. Přeji Vám hodně zdraví a štěstí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit