Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro Petra- to je hrůza a doufám, že ty výplody nejsou myšleny vážně, protože v normálním mozku to snad ani není možné. Církev ( především ta katolická) tady celou dobu vraždila, kradla a ožebračovala slušné lidi ( jeďte se podívat do skarbce na Jasnou horu v Čenstochové co to je za spolek) - to co nakradli tak teď chtějí zase užívat. Včetně investic, který každý z nás vložil do údržby toho jejich tzv. majetku- a po roce 89 nám to naše slavná pravice v tzv. privatizaci a restituci ukradla?
  • Krásné šťouchnutí- ale trochu hodně hloupé. Především by se měly řešit zločiny církve- zejména té katolické, která má tolik nestydatosti, že zneužívá křesťanství. A pochopitelně i zločiny privatizační a následně válečné - to té naší novodobé mocivlády po roce 89. Jak se krásně ti dva (církev a pravice po roce 89) podpírají co? Na to ale bude nutné jiné koště. A tohle snad by měl chápat každý rozumný mozek a je jedno jesli zprava nebo zleva. Stačí k tomu základní výbava od narození- pocit spravedlnosti.
  • Máte samozřejmě pravdu,Františku.Skromnost sluší všem stranám. Pro každého z nás stejně platí, že : ...jsme na jedné lodi a ze života stejně nevyvázneme živí. *9* Přesto, nebo právě proto, nám všem k té skromnosti přeji ještě správnou míru tolerance, nadhledu, humoru a hezké dny. *4*
  • To by jste měla poradit círvi, to na ně úplně sedí! Hlavně tu skromnost!
  • Pro nepomlouvejte dobytkové nikdy jsem toho Vašeho něco nepotřeboval, nerad něco zesměšňuji. Když moje babička byla tak pobožná a zadarmo dřela jak v kostele tak u sedláka, modlila se k bohu.
    Nic jí to ale nebylo platné onemocněla rakovinou a zemřela v bolestech, to jí ten Váš nadělil. Když jsem ji kopal hrob říkal jsem kostelnikovi, k čemu jí to modlení bylo, k čemu, bůh nic neznamená!
    Babičku jsem zasypal jílem a je stejně v pekle, ha. Jediný bůh byl KSČ neboť ji dal práci za kterou dostávala i peníze, ne velké ale přece! KSČ byl pro babičku BUH. U tří porodů jsem ho nevolal, ani při těžkém úrazu! Když jsem se staral o své malé dět, to nejmenší mělo tenkrát pouhé tři měsíce, při vysoké naměřené teplotě, jsem dělal zábal opakovaně a znova ani mě nenapadlo na nějakou takovou příšernost pomyslet, už vůbec vyvolávat nějaké duchy zla! Pravdu máte, závidíme, závidíme ty odpustky, a tu výhodu že za všecná bezpráví kterých se církev dopustila na lidu jsou jim odpuštěna, když se pomodlí 2x zdrávas, žádné vyšetřování žadné tresty! Za všechny zvěrstva kterých se na dětech dopouští, bych je upálil na hranici, ať si vychutnají ten slastný pocit jako naši vzdálení předkové!!! No před upálením asi na mučidla! Ubližuje už jen tím jak někteří členové tej sekty zneužívají nevinné děti, které jim důvěřují a vzhlíží v kostele k faráři jako k vlastnímu otci, také tím že se v ČR roztahuje, a chce proniknou do státní zprávy, na mne osobně to působí, že církev nás chce ovládal a vládnout nám, to jsem čekal. Vždy se o to stejné v historii pokušela.
    Není milné natáčení hystorických velkofilmů a právě těmi kde církev je na vrcholu, silně věří cístáty
    to jen vypovídá o něčem schnilém v církvi a nesouhlas, s narůstajícím se rozmachem a ovlivňování myšlení některých jedinců ovlivňuje, a není třeba věřit nadpřirozeno v nadpřirozenou civilizaci.
    V historii měl už tenkrát kardinál svoji vlastní policii, církev se snažila ovlivnit rozhodování panovníků
    a hrabat, hamtit, smilnit, zneužívat, čarovat,mučit, vraždit, upalovat a válčit. Všechno jsou to důvody
    k obohaceni se! Církev se nás snaží pohltit, vysávat a ovládnout jako mor! Pryč s tím, pryč. Ještě mi řekněte co církev řeší, neřeší vůbec nic, kdyby se nesvěříla zneužitá paní v německu a jinde klid.
    Todle všechno v historii už tady bylo a proto nechceme minulost připomínat!!!
  • + DPH. *2* *2*
  • Tak jim to vrátíme a pak ne ně uvalíme 99 % darovací daně! *2* *2* *2*
  • A já jsem pro připojení Německa jako kolonie k Česku. Za Karla IV. to tak bylo. *2* *2* *2*
  • Ty di do pr d e le, jdi se modlit, čím víc svatí tím víc rohatí!!! Máš rohy jako vůl!
  • Karel Čáslavská československý filmový týdeník
  • Jedině Jan Hus by mohl být papežem, jinak není poctivého v církvi. Víte je těžké určít co je spravedlivé
    a které restituce navracet! Přesně jako církev nadává na politiky, KSČ, fašisty a jim podobné,mi nadáváme na církev neboť do dnes páchá zlo a lidem ať věřícím nebo ne, se to nelíbí! Církev se staví do pozice mafiánské nadvlády naši společnosti, chtějí se účestnit politického dění a rozhodování, chtejí se naplétat do věcí souvisejícími s interupcí, a podobných věcí! Nevím zda se toto jednání sounáleží s Bilí a jejich posláním? Jaké je vlastně církevní poslání, dělat rozbroje mezi občany? Máe církve dost jejich hamižnosti, beztrestnosti a jiné nekalé činnosti! Dalbych jim část Sibiře, tam se mohou kát, a prosit boha o odpuštění za ty doby vykonaného bezprávý a trizny na občanech ze těch stovek let! Dal bych jim tam ještě cikány na převýchovu, ať se tam o sebe vzájemně starají! Bylaby to taková společná zkouška, tak to chce bůh.
  • Aha, nevím, nevím, ale subjektivní je v tomto směru pouhých, stále se měnících dedukcí, všechno. I když vědecky podložené,jak říkáte.Vědec je také jen člověk, a uvažuje z velké části subjektivně, pokud si na něco nemůže, takříkajíc "sáhnout". A na tento nevyjasněný problém si sáhnout nemůže, i kdyby byl sebevíc vzdělaný. Budou to stále jen a jen dohady a odhady. Objektivní je podle mne něco,co skutečně mohu dokázat, nebo si osahat. Na př.: účinky léků,výroba el. energie, přeměna skupenství ,existence různých hvězd atd. Ale vznik světa? To ještě , kromě Boha, ZATÍM NIKDO nedokázal, ani neprokázal. Nikdo ze smrtelníků ještě žádný jiný Svět nestvořil a tak zůstávám skeptická vůči "zaručeným zprávám" vědců ,na př.VELKÝ TŘESK a j. , týkajících se vzniku našeho Světa. Zatím.(Co však dokážeme zaručeně objektivně, to je ničit ).
    Nejspíš se nám rozjasní, až budeme v jiné dimenzi.Nic to nemění na tom, že vědce obdivuji,uznávám a fandím jim. Dobře jste řekl, že meteority lze zkoumat, Boha nikoliv.Takže si vlastně rozumíme. *3*
  • Já tě na nějaké kněžské oblbování s.r.
  • Vracení majetků okradeným nazýváte krádeží? Pak tedy vy jste dobytek a nemáte co dělat v právním státě. Doporučuji Vás exportovat mezi podobné zrůdy v Koreji nebo na Kubě. Kéž vychcípáte.
  • Je celkem jedno, jestli člověk je věřící nebo ne. Každý má právo na svůj světonázor. Nemám rád ale nespravedlnost a jednou z těchto nepravostí je "návrat" majetku církvím. Tím se neřeší nějaká křivda z doby roku 1948, ale nepřímo se vlastně ospravedňují praktiky středověku a období Bílé hory, kdy církev přicházela k majetku v rozporu se základními postuláty bible. Hus by se znovu musel dnes divit, jak je ten svět nepoučitelný. Co je to vlastně církev ? K čemu tehdy a jakým způsobem získávala majetek ?
    Na počátku 90let došlo k největšímu rozkradení (ne k privatizaci, protože privatizace má jasná pravidla se kterými souhlasí celá společnost, ale to bylo rozkradení, včetně majetku, který v 90letech získal dnes nejbohatší Čech) majetku v historii českých zemí. Dnes to pokračuje předáním majetku církvím. Ať se o to starají, ať se o to postarají ti věřící v převážné míře nebo ať se to nechá státu.
    Mohu souhlasit s některými restitucemi, ale vracet majetek církvím !?
  • Nepomlouváme pouze používáme fakta v reálném světě, také věříme ale na vědu! Ne na hromy a blesky, nebo´t na platformě přírodního jevu byla postavena církevní sekta! Myslím že někdy dříve tady psal pisatel, že už před několika lety si jistý politik nechal udělat studii na fakultě, celá studie došla k závěru, že podle všech dosud platných zákonů vlastně církev nikdy nic nevlastnila a tudíž na žádný majetek ani nemá nárok. Dohledáte to ve starších článcích.
  • Pravda o vzniku života není subjektivní, je vědecky podložená, což je rozdíl mezi pravdou církve a zde uvedeným. Meteority lze zkoumat, ale Boha nikoliv. Církve jsou pouze infiltrovanými židy ovládané davy k upevnění jejich světovlády a vlivu stejně, jako ostatni řády končící na ismus.
  • Nevím jak Vás oslovit, když jste se nazval sám tak,jak jste se nazval.Nechci Vás urazit.Jen bych Vám chtěla říci,že svým "ovečkám" katolická církev toho poskytuje tolik, že Vy byste to vůbec nepochopil. To středověké učení, jak ho nazýváte, není středověké a už vůbec to není ideologie . Urážky typu- kulich a j. si můžete také odpustit. Svědčí ne pro směšnost pana kardinála, ale směšným se stáváte Vy svou neznalostí a "malostí".
  • Petře, tady to nemá cenu.Budou Vás jen osočovat. Slušný názor se tady nesluší prezentovat. Tady se nediskutuje, tady se uráží a omílá se stále totéž: kacíři,černop........,pedofilové atd. Bohužel. Rozumný názor tady nemá šanci. Těm několika snažícím se, se omlouvám. Zdravím.
  • Aha, přej a bude ti přáno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit