Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • poručíme větru dešti *14*
    • Oni mu skutečně poručili,ale vítr a déšt se zachovali každý jao veliký neposlucha.
  • se sovětským časem na věčné časy a nikdy jinak
    • sovětský svaz, míru je hráz
  • Cígler má strašně teplou řiť, to zbožňuju
  • Monografie postihuje klíčové období formování československého sociálního státu, jehož důsledky jsou patrny do dnešních dní. Práce je rozčleněna do tří tematických okruhů. První se zabývá především sociologickou teorií a standardními typologiemi sociálního státu, do jejichž rámce zařazuje východoevropský model, importovaný do ČSR po roce 1951. Druhý je věnován společenským procesům, jež ovlivňovaly možnosti sociální politiky a institucionální výstavbu sociálního státu. Jedná se především o analýzu proměn politického systému, hospodářství a sociální struktury. Autor věnuje zvláštní pozornost problematice mobilizace pracovních sil, která představuje základní determinantu podoby sociálního zabezpečení v tomto období. Třetí část knihy je analýzou jednotlivých institutů sociální ochrany obyvatelstva a tendencí jejich dlouhodobého vývoje. Jde především o problematiku sociálního pojištění, sociální pomoci, zdravotnictví či bytové politiky. Na základě studia pramenného statistického materiálu je vývoj v Československu zařazen do obecnějšího evropského kontextu. Kniha do jisté míry překvapivě ukazuje, že i po roce 1948 dokázala ČSR v některých ukazatelích dosahovat vynikajících výsledků; v celku však její sociálně zabezpečovací systém začal ztrácet efektivitu, a to zvláště s rostoucími problémy plánované ekonomiky od konce padesátých let.
  • Já chodím jen na Parlamentní listy, s oblibou tam čtu články mého oblibeného myslitele Cíglera!
  • dobrý den soudruzi, byl jste někdo na aeronetu ?
    • já jsem na parlamentních listech

      dearputin.com
      • dobrý server, taková česká odnož Russia Today, měl by být povinný už od školky
  • ten Tečka nechodí do práce ? *15*
    • stoprocentně ne, jinak by tu nesmrděl non stop
      • bingo, za mě palec nahoru
  • Tělesně i duševně postižený teplouš Semjon Gayínek reje držkou v zemi, páč mu došly argumenty, teda jen blbý kecy, on argumenty nikdy neměl!!!
    Nyní nastává jeho věhlasný pochod amrdólských žebráků!!!

    YEAH !!!
    • mám stejné informace *3*
  • simca ma v hlave nasssrano
    • souhlas veliteli
  • Kromě psaného jazyka jsme se snažili postihnout i běžně mluvený jazyk. Ve slovníku proto najdete celou škálu výrazů hovorových, slangových i vulgárních.
    Nemalé úsilí jsme věnovali přípravě nástrojů, které umožňují pracovat s různými lexikálními zdroji včetně korpusů či kontrolovat obsahovou i formální konzistenci zpracovaných hesel. Přestože se na tvorbě slovníku podílelo více než deset autorů, všechna hesla jsou zpracována podle stejných zásad a dodržují stejnou strukturu.
    Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují s cizím jazykem a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit