Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nezlobte se,ale já osobně jsem projel celou republiku křížem krážem a opravdu jdou zlaté české ručičky do řiti a ohledně jídla to je dvojnásob znát!!Učili jsme se vařit přesně podle norem a podle mě,když se postup opravdu dodrží a spíše se něco málo pochutin přidá a uvaří se to s chutí a láskou,tak nemáme ve světě konkurenci.Jenom se to musí dělat poctivě a tak jak se to dělat má!
  • Mel jsem si to po sobe nejdrv precist. Omlouvam se za preklepy.
  • Nebejt tureckejch kebabů, tak v germánii chcípnou hlady, že Herr fógl :-)

    A když už německá holínka vyrazí za hranice, tak kouká aby utratila co nejmíň ojro!
    Ty koukaj akorát tak na billige Halbpension a jak si za zwanzig ojro vrznout hned za čárou nebo pak ve vnitrozemí s nějákou schmutzig ukrajinkou :-)
  • Zajímavé čtení. Musím ale uznat, že v určitých věcech má pravdu. Některé české restaurace opravdu stojí za starou bačkoru. To už je lepší si to jídlo udělat doma. Člověka to pak výjde levněji a atmosféra jako v dobré restauraci se dá napodobit i doma. Stačí jen když k tomu má člověk například ty správné talíře atd.

  • V mnichově žerete jen grilovaná žebra a chlástáte pivo s limonádou debilové, tak drž tlamu idiote.
  • Je to, bohužel, pravda. Určitě se najdou i "poctivé" kuchyně, kde si člověk pochutná, ale je to těžké hledání. Jako malá jsem jezdívala s dědou a babi často do Prahy za příbuznými a za odměnu, že jsem byla hodná v autě jsme se vždycky cestou zpátky zastavili v Plzni U Salzmanů na svíčkové. Mňam. To byla bašta, jakou bys dnes těžko pohledal. Všude voda, sušený náhražky, bohužel je to poznat. Dokonce se mi předloni stalo v Klatovech na náměstí........ hotel vylepený fotkami pana prezidenta.......... že mi přinesli svíčkovou a na ní seděl obrovský trs kudrnatého salátu jako kytka. Byla jsem z toho tak vytrslá, že jsem netušila, jak to budu jíst....... omáčka ani knedlíky nebyly pod tou "nádherou" vidět. Dodnes mi mrzí, že jsem ji to nehodila na hlavu....... sama se nechápu. A chuťově to byla ta sušená svíčková z prášku. Alespoň jsem si tu nádheru vyfotila a ukazuji fotky kamarádům. Nestalo se, aby alespoň nevykulili oči *2* Nejvíc obrázek zapůsobil ovšem na syna, čerstvě vyučeného kuchaře, který byl do té doby plný idelálů............ ten se diví ještě dneska *1*
  • Docela slušný kecy,dřív byla světoznámá česká kuchyně a dnes ne.To nebude pravda,jen fráze,dneska vaří daleko lépe než dříve,zmiňovaná svíčková servírovaná před 20 lety byla podstatně ošizenější než dneska,o kultuře stolování netřeba mluvit,všichni víme jaké to bylo.Ono to chce také navštívit trochu lepší podnik než vietnamskou večerku a bistro.
    • Do vietnamského bistra tedy nechodím, ale ve Slováči, nebo Savarinu a všechny restaurace kolem byly výborné. Vzpomínám často na telecí hrudí s nádivkou, opravdu telecí - mladé - a tak přesto že jsme byly zaměstnané holky s malým platem, mohly jsme si dovolit každé poledne nějakou restauraci. Nebo v Šumavě v Žitné byli špičkoví kuchaři od Švejka a lepší obsluhu i dobré jídlo jsem nezažila a vzpomínám na to. Nemluvím ani o perfektním výběru a množství chlebíčků a jiných lahůdek ve Vodičkově ulici. Dnes jsou používané tvrdé veky a na to zdobení. To mi zkazí každý chlebíček a hned ho vracím nebo vyhodím. Prostě kultura a kvalita šly do hajzlu. S prominutím. Dalo by mi za pravdu jistě hodně pražáků tak kolem osmdesátky. O dobrém párku jenom sním. O špekáku rovněž.Po pádu komoušů byl dobrý vtip - Už jsme se měli,.
    • Já jsem navštěvoval vždy II.c.sk. a měl jsem dobré zkušenosti,ale naopak nyní navrhuji výměnu ubrusu nebo opakují přání,že chci velké pivo a ne malé ošizené o cca2cm až 3 za cenu 40Kč.
  • já osobně, pokud jsem si dal svíčkovou, tak mi chutnala všude. Správná svíčková musí být aspoň den dva odleželá, ne podle nových nesmyslných norem, kdy má být vše čerstvé pár hodin nebo se to musí rychle zmrazit. To je pak pěkný humus. Tyto normy nejsou vhodné pro česká jídla, ať si na západě ty svý hamburgry a podobně, čertvě udělané na přepáleném oleji jedí sami. Všechny tyhle rychlo rádoby jídelny jsou naprd. Mám s nimi špatné zkušenosti, hlavně s McDonaldem. Dělají tam ze zkaženého masa. Od jistý doby v těchto bufetech radši nejím, měl jsem po konzumaci dost velký problém. Maximálně si tam dám zmrzlinu, nebo preso, to mi ještě neuškodilo. *5*
  • Moje svíčková je naprosto skvělá. Peču jí v troubě velmi pomalu. *3* V restauracích si hotovky nedávám. Vlastně už do restaurace skoro nechodíme.
  • Za prvé, žádná česká kuchyně neexistuje. Za druhé, v Theatru v Karlíně dělají moooc dobrou svíčkovou :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit