Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobně nesouhlasím, že za ty prachy (MS pointy) to stálo. Byl jsem na to natěšený, tak hned jak to vyšlo jsem si to přes xbox live koupil a zahrál. Začátek super. Ale pak se opakovalo pořád to samé, chodilo se pořád v těch stejných (chodbách, skladech) místnostech a to ani nemluvím o uměle natahovaném hracím čase.
    Nejvíce mě iritovalo to přecházení mezi "lokacemi" přes ten deb*lní scan, kde musel člověk stát jak trotlík, než se dokončila animace. Ono 1x,2x to jde,ale když se to opakovalo už třeba po čtvrté a více, tak to bylo děsný.
    Takže za mě veliké zklamání. Jinak doba hratelnosti. Poprvé jsem to hrál cca. 6-7h. Podruhé, kdy jsem dodělával ajchy jsem to projel za hodinu a půl. Kdyby to bylo za půlku původní ceny, tak to beru. Ale takhle je to předražené DLC, které za ty prachy prostě nestojí.
  • Hm... souhlasím. V herní branži existuje taky alternativní přístup - viz CD projekt, kde to co nestihnou do data vydání, dodají zdarma jako update/vylepšenou verzi se spožděním.
    Je mi jasný, že vyrobit hru stojí nemalý prachy, ale trochu mě mrzí, že tohle u her teď tak frčí. Kdyby to byl film, těžko by tři měsíce po vydání přidávali čerstvě dotočenou akční scénu doprostřed filmu a chtěli za to další peníze.
  • Hm... nevim, do tohohle nevidim. Na druhou stranu, co tu píšeš se mi už nezdá jako takovej úlet jako někjaký uplácení ve stylu -tady máte obálku-.
    Dodal bych ale, že podle mého názoru to vážně nevypadá, že něco takovýho se na games děje. Co se týče deus-exu s hodnocením redakce/recenzenta plně souhlasím, ta hra vážně vysoce převyšuje zbytek herní konkurence.
  • 2 13_11: Ne nikoli, já nepřesvědčuji. Ten kdo přesvědčuje o tom, že jabka jsou hrušky, jsou games svými hodnoceními. A vzhledem k tomu, že z českých emagazínu čtu games nejvíc, tak se mi prostě nelíbí styl jakým jsou poslední dobou hodnoceny hry, v podstatě za poslední dva měsíce bych souhlasil u her, které jsem hrál, snad jen s Might and Magic: Heroes VI (ikdyž tady je to na pomezí, dal bych 7,5/10). Pro upřesnění k Heroes VI:

    8 - Výborná: Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, "neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví".
    - Bohužel celkem zásadní chyby jsou obsaženy, specielně v kampani + odfláknutí měst je opravdu krutá zrada.

    7 - Velmi dobrá: "Hra ocejchovaná sedmičkou bude zajímat především fanoušky daného žánru, kteří ji pro jiné kvality odpustí drobné a možná i nějakou tu větší chybku, která by pro širší spektrum hráčů byla hůře akceptovatelná." Pořád se však jedná o kvalitní titul, u něhož pozitivní aspekty viditelně převažují nad negativy.
    - Opět první souvětí spíše poukazuje na to, že hra měla dostat 7/10.

    2 13_11 a (Nástěnkář): Jde mi to http://games.tiscali.cz/jak-hodnotime.html a games se očividně dle jejich samotných pravidel jak hodnotit neřídí. Což mi přijde dost neprofesionální... A snažit se mi namluvit že já to vidim špatně je docela chabé, proč tedy neuvedete konkrétní případy např. o Deus Ex jak se shoduje hodnocení 10/10 s http://games.tiscali.cz/jak-hodnotime.html.
  • Trol.diskuzni
    To janchor: Tak abych se přiznal, tohle mě snad i mrzí... Upřímně bych Vám ta hudební CD, jakožto veliký fanoušek hudby, přál, a možná i tu desítku odpustil. *3*
  • Trol.diskuzni
    To 13_11:

    Takže občanská povinnost moralisty splněna? *4* V tom případě gratuluji, možná pro Vás mají ještě místo v nebi. *3*
  • janchor
    Černá je černá, jistě. Židle je židle. Ale jestli je ta černá sukně pěkná, nebo se na tý židli sedí pohodlně, to už je subjektivní dojem. Stejně jako konstatování, jestli je hra zábavná a jestli splňuje iks nebo ypsilon z námi vytyčenýho hodnocení..
  • janchor
    No vidíš - takhle snadno by na mě mohli a oni furt nic, ani blbou empétrojku nekoupili. Amatéři, tihle distributoři.
  • 13_11
    Pro rmt: „Je to jako bych já řikal o černé, že je černá a vy ste mě přesvědčovali o tom, že ne, že dle vás je to červená...“ – ještě si to párkrát zopakujte; zamyslete se nad tím; popřemýšlejte, kdo v této diskusi koho „přesvědčuje“… A pak si řekněte, zdali to máte zapotřebí a zdali vám náhodou v knihovničce neleží něco hodnotnějšího než virtuální rýpání.
  • 13_11
    Dneska nějak ctíte svou přezdívku, Trole.diskuzni! A ačkoli si tu z vás nikdo nic nedělá a všem jste leda tak pro smích, musím vás přesto upozornit, že i se zlehčujícími úsměvavými emotikony už začínáte být (i na provokatéra) poněkud drzý.
  • Erien
    Teď prosím tu o Sněhurce.
  • Trol.diskuzni
    "10/10 Nejvyšší hodnocení udílíme zřídka a pouze hrám, které v době svého vydání jasně vyčnívají nad ostatními. Posouvají hranice obecné představy o dokonalosti ve svém žánru i v obecném slova smyslu. U takových her je velmi pravděpodobné, že se o nich bude dlouho hovořit, dostanou se do pomyslné síně slávy a budou dávány za pozitivní příklad kvality i v době, kdy už budou technologicky a ideově dávno zastaralé."

    Takže rekapitulace:

    1) 10/10 udělujeme zřídka... Jo aha, nějak jsem si nevšiml *3*
    2) Hry, které jasně vyčnívaly nad ostatními... Leda tak těmi kontroverzními zvýrazňovači.
    3) Posouvají hranice obecné představy o dokonalosti ve svém žánru - čí obecné představy, Vaší? Jo ahaaaa...
    4) U takových her je velmi pravděpodobné, že se o nich bude dlouho hovořit - prosím, již ne, pane Grygar, již nikdy více, zahltil jste internet více než dosti!
    5) Dostanou se do pomyslné síně slávy... už leštíte poličku?
    6) Budou dávány za pozitivní příklad kvality i v době, kdy už budou technologicky a ideově dávno zastaralé - tohle je tak jediný bod, který by se dal brát v potaz... Podle mě je to sice nesmysl, ale tady to beru, že někomu hra sednout mohla velmi.
  • Trol.diskuzni
    Ale no tak, pane redaktore, že Vás ústa nebolí za to nekřesťanské promo Duzexu...

    Chvalozpěvy až do nebe volající, napříč celým webem ve formě psané, mluvené, vizuální... Lehce over the top, řekl bych. *4*

    Přiznejte se - kdo Vám za tu desítku koupil nějaká CD z amazonu, o která si vcelku otevřeně říkáte na své osobní stránce? *3*
  • Částečně to vytženo je, ale z důvodu, že to prostě nestihli a začali na tom dělat až po odeslání hry do lisovny. Takže je to zkompletování nedodělku. Ve většině případů se k nedodělkům vůbec nedostanete (epické finále The Saboteur nebo opravdový konec God of War III). Takže buďte rád, že v tomto mimořádném případě tu možnost máte.
  • Ale uplácí se. Akorát ve stylu - nebude 9 naší zcela průměrné hře, nebude reklama. Není reklama, nejsou peníze na odměny autorům. Tak to prostě funguje a jakožto autor jste se s tím setkat nemusel. Osobně to mám potvrzeno od 3 šéfredaktorů herních magazínů (a proto se skrývám pod nicneříkající přezdívkou), že jednou za čas z tohoto důvodu upravili číselné hodnocení hry.
  • Opět nesmysl, chápu recenze a hodnocení je subjektivní záležitost, ale na games máš očividně určitá přesná pravidla dle kterých dáváš to či ono hodnocení, to tedy jaksi tu čistou subjektivitu stírá... Je to jako bych já řikal o černé, že je černá a vy ste mě přesvědčovali o tom, že ne, že dle vás je to červená...
  • ales.smutny
    Já bych řekl, že je vcelku zbytečné reagovat :) Plivat pomluvy umí každý internetový hrdina, tím více, čím méně důkazů o té zločinné konspiraci a korupci má...:) Ale to uspokojení z toho, že je mu věnována pozornost...to za to asi stojí:)
  • ales.smutny
    Pssst, tohle je na některé přispěvovatele až příliš revoluční myšlenka...:)
  • janchor
    Trochu fantazie si myslet, že se recenze (nota bene na našem miniaturním trhu) aktivně uplácejí.

    O hrách píšu deset let a s ničím takovým jsem se nesetkal ani u sebe, ani u kolegů v mým okruhu. Nepochybuju o izolovanejch případech, kdy někdo vyjde někomu vstříc a přimhouří oko, ale to jsou jen výjimky potvrzující skutečnost, že korumpovaný hodnocení existujou jen v palicích hráčů, kteří nejsou s to pochopit to nejjednodušší vysvětlení: že se daná hra někomu líbila víc, než jim, nebo ji prostě z nějakýho důvodu nadhodnotil. Ale peníze, ani děvky, ani chlast, ani chlebíčky tím důvodem nejsou.
  • janchor
    Ano, klíčový slovo je "nevidím". Ty nevidíš. My ano.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit