Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Koukam zas v mistnich ovocnych "sadech" nablito a humus velebnosti... tak jsem se aspon zasmal a zatukal na celo. Jo, dobra prace. *3* Jen tak dal. - Navstevnost je preci tůůze dulezita.
    • presne, cest vyjimkam kteri se snazi o vecnou a slušnou diskuzi *7*
  • tady očividne nekteri nevedí jak funguje fyzika, mužeme si to vysvetlit na jednoduchem prikladu, kdybych veskoslavovi jednu vylepil v ostrave tak se jenom posere, kdybych mu ji vylepil ve vesmiru tak odletí do jiný sluneční soustavy protože nema žadnou tihu a nepusobi na nej gravitace.
    • Kdyby ses aspon prvne zeptal strejdy googla, nez tady ze sebe budes delat trubku. *1*
    • Veskoslav
      Byl by jsi takový hrdina, kdyby jsi mě potkal ve skutečnosti? Sr*če jako ty znám, posraní maminčini mazánci, co umí naprosté ho*no. U Tebe navíc nulové znalosti fyziky základní školy. Tvé IQ a příklady odpovídají tomu, co píšeš. Vesele ses zařadil mezi největší tupce, co se tady vyskytují.
      • Rekl nekdo kdo si naklikava plusy. Jaka to ironie. *15*
        • Veskoslav
          To už tady dlouho nebylo;) Ještě napiš, kdo je Veskoslav a bude to kompletní.
          • vlastik.plaminek
            Veskoslav detected *1*
            • jen jestli taky náhodou nejsi Veskoslav, to je hned a ani o tom nevíš *1*
    • C-BEAM
      ok už dosť bolo trollingu.
    • Ravenshot
      Nechci být za rejpala, ale poprvé si mluvil o "hmotnosti" a ted o "tíze", což jsou dvě rozdílné věci. Hmotnost se značí písmenem "m" a tíha písmenem "G". Tíha je pak závislá od hmotnosti "m" a gravitačního zrychlení "g". Gravitační zrychlení je ve vesmíru ale velmi malé, tak malé, že pro naše potřeby můžeme říct, že je ve volném kosmu téměř nulové. Hmotnost ale pořád zůstává stejná.
      • ten muj priklad s veskoslavem je dobre nebo špatne? asi dobre protože na mesíci se kozmonaut odrazí od povrchu snáze než na zemi
        • Veskoslav
          A čím to asi bude? Tím, že je tam menší gravitační síla v důsledku menší hmotnosti měsíce? Víš vůbec, co je to Newtonův gravitační zákon? *7*
          • je se neptám proč, jen že mne opravujete jak kdybych napsal nejakou blbost, taky mam 6 mínusek a raven 6 plusek, pritom to byl jen nevinny vtipek
            • Veskoslav
              Ano, ukázal jsi, že jsi blbec a utíkej za maminkou pod sukni;)
            • vzdyt v predešlem prispevku si mi dal za pravdu, cituji:
              "A čím to asi bude? Tím, že je tam menší gravitační síla v důsledku menší hmotnosti měsíce? Víš vůbec, co je to Newtonův gravitační zákon?"

              ale s tebou není rozumná diskuze jsi jen hloupej spamer, troll a placenej diskutér ktery to tady tapetuje *3* takže s tebou já končím *4*
            • Veskoslav
              Ty jsi napsal blbost.....To že to nevidíš, to už mě u Tebe naprosto nepřekvapuje.
      • Veskoslav
        Snažíš se zbytečně. Evidentně mu to buď dělá radost, jak mu to vysvětluješ nebo je evidentně takový k*kot jako se prezentuje a stejně to nepochopí.
        • Ravenshot
          Souhlasím, že je to zřejmě o ničem. I tak jsem se rozhodl reagovat alespoň pro ostatní, kdyby třeba se tu objevil někdo, kdo s fyzikou není obeznámen a je aspoň otevřený novým informacím, a třeba i touze si věci najít na googlu a trochu se obeznámit se světem, ve kterém žije.
          • je až vtipné, kolik lidí si tu myslí, že ve vesmíru nepůsobí gravitace
            • doufám že to bylo myšleno jako vtip *7*
            • Tak samozrejme ze nepusobi, kdyby pusobila tak kosmonaut spadne na podlahu vesmirne stanice... *7*
  • Ravenshot
    Nestačím se divit. Touha některých diskutujících po tom, být středem pozornosti i za cenu vlastního ponižování své svéprávnosti a inteligence je tu bezbřehá. Je zajímavé, jak se diskuze ke hrám vždy stáčejí. Nejdříve se objeví skupina lidí, co normálně vyjadřují svůj názor k danému článku a pak se vždy objeví skupina individialistů (samozřejmě anonymů, jak jinak *5*), kteří začnou odbíhat od tématu a standardně kritizovat celý koncept hry a vše s ní spojené.

    Ono to je s nimi jako s malými dětmi – jak se jim nedostává pozoronosti, tak křičí víc a víc, plácají kraviny a už ani neví, co roupama dělat. Možná, že kdyby se jim nedostávalo !!! žádné !!! pozornosti, tak by z toho brekotu upadly do komatu. Hmm, stálo by to za experiment *2*.
  • C-BEAM
    niektorí diškutéri by si už konečne mohli všimnúť, že s príchodom crowdfundingu sa čosi zmenilo. Ten totiž otvoril cestu vývojárom ktorí ak majú potrebné schopnosti a skúsenosti môžu vytvoriť špecifickú hru aj pre malú skupinu hráčov bez tlakov vydavatela, podľa vlastných predstáv s absolútnou kreatívnou slobodou. Čiže to čo bolo kedysi bežné vďaka nízkym nákladom na vývoj hier, dnes obnovil práve Kickstarter. A za to mu patrí obrovská vďaka !

    Tí čo poznáte niekoho kto pracuje pre väčšie herné štúdio viete akému tlaku sú ľudia v ňom vystavení, aké kompromisy musia v záujme masových (ne)nárokov prijímať a že nejeden vývojár iba ticho závidí pozíciu ľudí CIGC. Preto verím, že čím ďalej tým viac talentovaných ľudí bude odchádzať a zakladať nezávislé spoločnosti na báze crowdfundingu. A aj keď sa touto formou dajú (zatial) ufinancovať prevažne iba menšie projekty, môže to byť jediný spôsob ako vniesť do hier viac kreativity a obnoviť/založiť žánre o ktoré masy nemajú záujem.
  • Ten zoufalý brekot zdejších konzolistů je hudba pro moje uši *1*
    • Nj, konzolisti chudáčci musí pořád poslouchat mnohonásobně hlasitější nářky PCčkářů, jak něco zas nevyšlo (RDR), vyšlo později (GTA), port stojí na*ovno (GTA IV, Dark Souls) atd., tak aspoň vůbec víš, jaké to je... *1* užij si to, brzy budeš zase zoufale brečet Ty *1*

      Navíc, upřímně, ten poměr ubrečenců je na PC brutálně vyšší...petice za porty to jasně dokazují, jak jsou PCčkáři zoufalí po konzolových hrách... *1*
      • občas neškodí nazývat věci pravými jmény, třeba zmršené porty, a DS i GTA IV nic jiného nebyly, na druhou stranu, na GTA IV je krásně vidět že když se probrala z porodních bolestí, vyšla z toho nakonec díky modům, vylepšené grafice a lepšímu ovládání lepší hra než byla původní konzolová verze

        RDR jsem hrál, je to dobrá hra, o tom žádná, ale není to zas taková modla jak se někteří tváří, prostě "jenom" GTA z divokého západu, jako hlavní přínos té hry vidím fakt, že prošlapala cestu pro spoustu herních mechanismů do GTA V
        • No zrovna GTA IV nesnáším ze všech GTA nejvíc (naopak mám rád pětku), že nějaká lepší grafika tý hře fakt nepomůže a je to s*it na konzolích i PC (obě verze jsem hrál, na PC i s grafickými mody)

          Naopak, jako jsem nas*án ze čtyřky, tak také zbožňuji RDR, protože ta hra měla prostě snad vše, co jsem od kvalitní hry požadoval a patří k tomu nejlepšímu, co bylo možno během minulé generace hrát na všech platformách...(z PC only her mě podobně bavil jen Zaklínač)...
  • No rozhodně na té ekonomické teorii něco je. High-end pc je zanedbatelné procento trhu. Viděl bych to na nějakých 5-6% z celkového herního segmentu. Směřovat hru tam bude hodně riskantní.Navíc hra, která bude stát nemalé peníze při vývoji a to co vybrali jim ani stačit nemusí. O hře není co si zatím myslet, jen to, že to má zatraceně, ale opravdu zatraceně daleko aspoň do bety. Zatím je tady hodně uřvaných fanoušků této hry a být vámi tak krotím své emoce, aby jste nebyli zklamáni.
    • Veskoslav
      Víš kolik je 5-6% trhu pc? Zanedbatelné procento je po 1% trhu. Kingdoms Come má také zanedbatelné procento hráčů. Protože to není casual hra. A pokud by sis dal tu práci, tak by sis přečetl, jaký je finanční rozdíl tohoto financování a financování například EA. A hra má vyjít v Q4 2015 nejdřív, což je více jak rok a půl času. EA za tu dobu stihne 4 Battlefildy;)
    • Mno urvani odpurci jsou zde ve stejne hojnem poctu. *1* Ja osobne si od te hry nic neslibuju a maximalne budu prijemne prekvapen. Ale hned tu hru odsuzovat? Proc?
      Tahle hra je, minimalne co se zpusobu financovani tyce docela unikat, tak proc tomu nefandit? Jak si napsal, Hi-END pc moc lidi nema a tak velci vydavatele jako EA se do podobne hry v nejblizsi dobe nepohrne.
      Pokud by ta hra opravdu uspela, tak se muzeme nejspise dockat vice podobnych projektu. Projektu, ktere by pod rukama velkych vydavatelu nejspis nikdy nevznikla.
      Ja si myslim, ze by bylo super, kdyby podobnych projektu vzniklo vice. Projektu, kde se fanousci muzou vice angazovat ve smerovani vyvoje hry.
      To vse za predpokladu, ze ta hra uspeje samozrejme.
      Ten hate beztak v 90% procentech prichazi od konzolovych radikalistu, kteri nemaji nebo nechteji porizovat hi-END pc.
      Z te hry muze nakonec vylezt cokoliv, ale tem lidem, kteri jim penize poslali to ocividne za ten risk stoji, protoze nikde jinde se niceho podobneho jen tak nedockaji.
  • Docela sranda pozorovat konzolove fanatiky, jak se na forech kvuli teto hre vztekaji a breci. *1*
    Ono vubec ty diskuse tady jsou vazne zabavne. PC fanatici breci, jak konzole brzdi vyvoj (coz je do jiste miry pravda) a ze se na pc nedostanou nektere exkluzivity a konzolovi fanatici se zase vztekaji, kdyz si nejake studio dovoli pracovat na PC exkluzivni hre s vizualni strankou o level vyse nez cokoliv co na PS4 a x1 vyjde.
    Clovek se tady vazne nekdy zasmeje. *1*
    • Tak neboj, já jsem si na fórech užil dost breku kvůli GTA, pitomejm portům, pozdním vydání PC verzí, takže je hezké, že i Ty víš, jaký je to pocit, když druhá strana se vzteká, jako malý děcka... *1*
      • Vis, ja nepatrim k zadne "strane". *1* A vztekaji se a breci obe strany, respektivei deti a omezenci, kteri porad bezhlave brani to sve. *3*
    • No ještě jsem chtěl dodat, že pc rasa je prostě všemohoucí. Normálně sedím u pc 12 hodin denně a pořád nechápu, jak něco tak skvělého mohlo vzniknout. Někdy jen tak sedím a koukám na své pc a žasnu a do očí se mi derou slzy. Je potřeba, aby si každý pc-čkár uvědomil, jaký to má štěstí být pc-čkárem. Že je to čest, povinnost a služba, která nikdy nekončí. Jste stráž. Jste ochránci. Jste hledačí pravdy. Jste/Jsme pc- rasa bohem vyvolená. Třikrát huráá pro PC-rasu
      • Jo a kdyz uz chces nekoho napodopovat, tak si dej priste pozor na to, jestli dotycny pouziva diakriticka znamenka. *3* Ono je to pak docela fail, kdyz se vydavas za nekoho jineho a pouzivas hacky a carky, kdyz dotycna napodobovana osoba je nepouziva. *3*
        Ne, ze by tva snaha nebyla prokouknutelna i bez toho. To jen spis takova rada, kdyz se budes priste snazit trochu vice to maskovat. *1*
      • Pro frajera, ktery se vydava za me: Kde si prosimte vycetl, ze jsem pc hrac? A kde jsi vycetl, ze povazuji pc za to nejlepsi? Nez zacnes podobne trapne reci, tak se priste zamysli.
        Existuji totiz i taci lide (a ted te to mozna sokuje), kteri nejsou vysazeni na jednu jedinou platformu, kterou mu rodice koupili pod stromecek a plivou na vse ostatni, protoze si nejak musi (predevsim pred sebou samym) obhajit, ze ty ostatni platformy nepotrebujou a ze ta jejich je ta nejlepsi.
        Trikrat hura pomatenym dementum. *1*
  • Vypadá to na pěknou srajdu. Ta hra je teď v současnosti hotová tak z 5%. Náročný to je, optimalizace jim nic neříká, fyzika nefunguje, prostě crap pro pc- sebranku. Pc-sebranka tupců tam naházela miliony a teď mají oči pro pláč. Možná vám to v roce 2020 vyjde a to už bude zastaralý jak ty vaše trapné bedínky pod stolem, u kterých se modlíte.
    • 1) Mají několik studií - každé studio pracuje na jiné části hry - ze hry je vytvořeno více jak 5%, ale ještě zbývá cca rok-a-půl do vydání a i po vydání se do toho budou neustále přidávat nové věci...
      2) Tato hra není pro každého, Chris jasně řekl že je to zaměřené na dnešní high-end PC sestavy
      3) ohledně té fyziky - je to pre-alfa!
      4) pořád lepší mít v roce 2020 ty naše "bedýnky" zastaralé s nutností upgradu, než mít konzoli která je i v době vydání sto let za opicema...

      Ten tvůj hate je způsoben tím že hra vyjde jen na PC a pokud by někdy v budoucnu měla dorazit i na konzole, tak jen hodně osekaná ( pravý opak toho jak to dnes chodí )...
      • Jenom ekonomická pyča směřuje hru na high- end sestavy(Vzpomeňme na prodeje Crysis). Ti co vlastní PC, které tu hru rozjedou je naprosto minimální procento, čili jestli narvou všechno do vývoje, ty zisky z prodeje budou minimální a celkově se ocitnou ve ztrátách.
        Než to vyjde, tak už budu vlastnit PS5 a to to zvládne v prstem v nosu.
        Tahle hra je utopie.
        • Veskoslav
          Jak se můžou dostat do ztráty, když to financuje komunita? To mi teda vysvětli. Vše, co se prodá navíc po vydání budou tržby. Ale evidentně jste si se zetkem udělali víkend bláznů, tak doufám, že se to tady vesele promaže.
          • A ty si myslíš magorku, že vývoj hry je zadarmo. To co vybrali jim nemusí ani stačit s tím co naslibovali.
            • Tak určitěěě!
              -Do teď vybrali cca 42,000,000$ = cca 840,000,000Kč - vybírají dál a než hra vyjde, tak překonají hranici 50,000,000$ = cca 1,000,000,000Kč
              -RSI dává všechny peníze na vývoj hry, kdežto EA apod. dávají cca 35% rozpočtu hry na marketing ( Tím chci říct, že 50M u RSI má vyšší hodnotu jak 50M u EA ).
              -nejde jen o peníze které vybrali, ale hodně firem jim chce pomoci i jiným způsobem ( licence na software atp ) a to jim taky nějaké ty $ ušetří...

              peníze které mají jim na vývoj hry bez problému vystačí a další vydělají po vydání hry - to jim umožní hru v následujících letech vylepovat...
            • ... a teď mě omluvte, jdu onan*vat.
        • Oni od začátku říkali, že to bude zaměřené na dnešní high-endy...ti co na to přispěli s tím počítají...ale to co je dnes high-end bude za 3 roky průměr a oni s tou hrou počítají na minimálně 5let - obrovské množství lidí si to po vydání koupí a další si to budou kupovat postupem času...

          Až vyjde PS5 tak konzolisti nad tím budou ustříkávat že mají zase něco nového, ale ve výsledku se to bude rovnat průměrnému PC v době vydání...
          • PS4- Nadprůměrné zařízení, které zvladatelné za 10k více her a v lepší nebo srovnatelné kvalitě než pc za 20K. Jenom grafika, která rozjede SC ve slušné kvalitě bude stát 10K. PC je platforma k pyči.
            • SMRT PC hráčům a star citizenu !!!
              jsem troll a dělá mi to dobře !!!

              *12* *12* *12* *12* *14*
            • Veskoslav
              Budu opět reagovat. 10k grafika smete tu v PS4 jedním vrzem. Protože srovnatelná 7850 grafika (dle samotného Sony) stojí okolo 4500 Kč. Ale jo, dál si žij ve své trolí debilitě IQ houpajícího koně.
        • sorry lidi, mám schýzu, někdy melem sra*ky a mluvím sám se sebou.
          • Taky si myslím, že tahle hra je prostě slepá větev. To je hra pro ty, co nemají sebevědomí, tak si ho musí zvedat pomocí svých pc. Zatím to vypadá na technologické demo, které je po obsahové stránce naprosto prázdné. Tohle bude fiasko. *9* *9*
            • omlouvám se ti, miluji tě !
            • Kdyz chces trollovat, tak se to aspon poradne nauc, nebo se na to vyprdni. Takhle ses akorat k smichu. *3*
            • ... a ještě jenom dodám že PC je sh*t pro decka. Konzole je pro normálni lidi jako jsem já, zet nebo Debílek Paul !!! *14*
            • Veskoslav
              A třetí kr*pl dorazil. Tak si podejte ruce a můžete jít vesele do prdele;) Tyhle pseudokecy slyším od EA a spol už roky, že o takové hry není zájem. Fiasko bylo tvoje narození;)
        • Pokud se ti moje názory nelíbí, zkus vyjádřit proti argumenty. Tím, že si vezmeš můj nick z pc- rasy děláš zase o něco větší ubožáky.
        • jsem troll a nestydím se za to !
      • jsem troll a nestydím se za to !
    • jsem troll a nestydím se za to !
      • Jsi jeden z mála trolů, kteří ve mě po přečtení příspěvku vyvolali lítost...

        "jsem troll a nestydím se za to !"

        To je tak fatální selhání rodičů... Ty ani nemáš na výběr a nemůžeš být jiný. Díky tomu, že tě ti dva (pravděpodobně velmi hloupí lidé) nedokázali lépe připravit pro život... to je tragédie...
      • Dost spatny troll IMO. *1*
  • Vypada to hodne dobre. Uvidime co v kvetnu. Na pre-alfa jim to chodilo tak nejak normalne, jen se mi chvilema nezdala fyzika. Napsal bych, ze to bylo takove Descentovske, ale prave uz Descent mel reakcni dobu manevrovani a hmotnost lodi.

    Nevite nekdo jak to bude s gravitaci velkych teles? Opravdu velke veci (500km+) by vas mely pritahovat.
    • Fyziku v tom demu měli hodně omezenou - ve finální verzi bude hrát důležitou roli...

      gravitace - nevím, jak to mají v plánu ALE - nezáleží na velikosti tělesa, ale na jeho hmotnosti...
      • ve vesmíru není hmotnost protože není ani gravitace. telesa neváži skoro nic
        • C-BEAM
          pozerám, že s výukou fyziky je situácia zlá aj v čechách...
        • no ty vole:)))
        • Ravenshot
          Teď nevím, jestli si děláš srandu nebo to myslíš vážně. Jestli to myslíš važně, pak pokračuju:

          Každá hmota má hmotnost, která ovlivňuje sílu gravitace. Kdyby tělesa ve vesmíru nic nevážila a tedy ani neexistovala gravitace, co by pak způsobovalo, že Měsíc obíhá kolem Země, Země kolem Slunce, Slunce kolem centra Galaxie? Každý předmět má nějakou hmotnost a tudíž gravitační vliv na ostatní tělesa.

          Co se týče hry, tak pokud bude gravitace (působení na lodě ve vesmíru) aplikována na hmotná tělesa, budou to zřejmě jen ty nejhmotnější (hvězdy, planety, měsíce, možná planetky a černé díry – ty existovat budou, ale jejich funkce a působení není zatím jasné). Jinak samozřejmě bude existovat umělá gravitace a také nulová gravitace při vypnutí umělé gravitace.

          Mimochodem, to že se něco „vznáší“ ve vesmíru, neznamená, že na to nepůsobí gravitační síly. Každé těleso je ke všem hmotnějším nějak přitahováno, byť jen nepatrně. Existují místa, kde zdánlivě gravitační síla nepůsobí (librační body), ale to je už vyšší level diskuze.
          • ta sila pritazlivosti tech asteroidu je stejne tak mala, ze by byla blbost ji tam davat a zbytecne delat pro ne vypocty.
            Co pretizeni? Bude simulovano?
            • Veskoslav
              Ano. Je to i v ukázce, kdy pilotovi při rychlém obratu zšedne obrazovka a můžeš i omdlít.
          • Veskoslav
            On to bohužel myslí zcela vážně...Zbytečně se mu rozepisuješ.
            • Ravenshot
              Nechtěl jsem tomu uvěřit, když se aspoň dokázal připojit na internet a s pomocí klávesnice sepsat otázku, očekával jsem to jako důkaz základní inteligence.

              Na druhou stranu, když si tak pročítám tuto diskuzi, tak připojení a používání klávesnice už v dnešní době zvládne kdejaká opice.
  • Po shlédnutí videa mám příjemný pocit. Skutečnost, že se jim hra kousala, padala a občas nedělala co má, to skalního fandu neodradí. Oni ty mušky vychytají. Kromě toho, moc se mi líbil start a otevírání hangáru. Zvuk ve hře bude úžasný, když tohle byl jen záznam z konferenčního sálu. Na co se ale těším nejvíc, to bude zážitek s OculusRift. Vzhledem k tomu, že mně tahle hračička nadchla už v prvním DevKitu v demu s vilou, je mi úplně jasný co se mnou udělá SC. No, mají to krásné, už se těším na další drobek z vývoje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit