Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.youtube.com/watch?v=HOfll06X16c *8*
    • Hezký, Valve už si nejspíš brousí zuby nebo teda spíš čistí parní trubky. Jen jestli k tomu dokáží vymyslet další pecku jako GLados. Tak už asi vím jak zachráníme Whetleyho z vesmííííííru. *16*
      • Tilwaen
        Bylo by super, kdyby větší objekty vydávaly i třeba hlasitější zvuky přiměřeně své velikosti. Kdyby tohle naroubovali na Portal, zvětšila bych Space core a nechala ho dunit *1*
    • Tilwaen
      Geniální *4*
  • Kolekce Final Fantasy X/X-2 HD se na japonském trhu prodává lépe jak Lightning Returns: Final Fantasy...

    To se snad ani není čemu divit, když Final Fantasy X byla poslední pořádná FF hra. XI a XIV online, XII nestravitelný battle system, nudný příběh, XIII to samé jako XII navíc s nutností přečíst celou ingame encyklopedii jinak WTF? po zbytek hry. No a spin-offy nemá cenu snad ani jmenovat.
    • frag.ment
      Se divím, že se v těch FF ještě nekdo orientuje. Je v tom řádnej guláš, pro člověka, kterej FF sleduje jen okrajově.
      • Ronox
        To Square v tom dělá bordel těmahle "pokračováníma" XIII - Lightning Returns atd... dřív to bylo normo I - X a co díl to jiný příběh, doba atd. Člověk nemusel hrát jedničku, aby pochopil sedmičku atd. Ono už "pokračování" X-2 byl solidní shijat.
  • Kolekce Final Fantasy X/X-2 HD se na japonském trhu prodává lépe jak Lightning Returns: Final Fantasy...

    Překlep!!! Returns je XIIIka. Nedivím se, že se neprodává, ale zato ta XIIka by se prodávala určitě *3*
  • Alien: Isolation poběží na Xbox One a PS4 v rozlišení 1080p.

    Hmmmm ty konzole jsou šílený děla, to je mazec. Počkat, na PC už se v tom rozlišení hraje několik let. Počkat, ono se hraje i ve vyšším. A dokonce s více fps. Panebože, to není možný, to musí být nějací mimozemšťani tady nebo něco. Nééééééé, panebožeee, néééééééé co se to děje???? aaaaaaaaaaaaaaaaaaa *1*
    • v prvom rade sa musia vyrobcovia naucit vyuzivat vsetkych 8 jadier, tj na 3 roky cca
      • 3 roky nejspise ne. Vzhledem k zvolene architekture to nebude imho trvat moc dlouho. Navic neocekaval bych, ze az se s novymi konzolemi vice seznami, ze ten "vykon navic" uplatni ve vyssim rozliseni. Spise se budou snazit vytvorit lepsi efekty, vetsi mapy, vice postav na scene a podobne.
        Podle me bude FullHD u novych konzoli spise vyjimka, coz je docela smutne, kdyz se od nich 1080p ocekavalo jako standard.
        Podle me jsou nove konzole vykonove docela fail. Dotahly se na uroven, kdy rozhejbou hry na urovni Crysis her, nebo spise trochu lepsi, ale vykon na propracovanejsi AI, fyziku, vetsi interaktivitu prostredi etc. proste opet nebude, protoze se budou hnat za pozlatkem.
        Kdyz na trh prisel x360 a PS3, tak to byly vykonove celkem nabusene stroje, coz se o nastupujicim "nextgenu" dost dobre rici neda.
        Ale asi se to dalo cekat, protoze MS i Sony se asi nechteli, po zkusenostech s PS3 a x360, opet poustet do velkeho dotovani prodejni ceny kazde prodane konzole.
        • BookerDeWitt
          Co se týká AI a fyziky, tak na tu bude sloužit cloud Xboxu One, viz. Titanfall. Cloud má opravdu potenciál. Určitě ne takový jak si představuje Microsoft zatím, ale jakožto pomůcka pro ne zrovna oslnivý hardware nové konzole určitě v budoucnu bude hrát vyšší roli a výkonem tak Xbox nebude o tolik pozadu, jak by se mohlo zdát.
          • Jenže cloud se zřejmě neobejde bez kvalitního internetového připojení a to může být (je) u mnoha hráčů velký problém.
            • BookerDeWitt
              Aoyagi: Měl jsem na mysli připojení. Play Station Now je taky služba založena na streamování ze vzdálených serverů. Tudíž mi nejde do hlavy, proč připojení u PS NOW je něco "v pohodě" (minim. požadovaná rychlost je 5 Mbps, což nespadá ani do světového průměru, pokud se nepletu) a cloud od Microsoftu není "v pohodě".
            • PS Now není cpaní "cloudových" featur do her, které je nepotřebují a kde jsou spíš na obtíž (čti: singleplayer hry).
            • BookerDeWitt
              Zvláštní, že u cloudu od Microsoftu to je problém, ale u služby Play Station Now se nad tím nikdo nepozastavuje.
          • ucho
            nevěřím.
            • BookerDeWitt
              Proč ne? Časem může Microsoft vydat update pro Xbox One, který umožní uživateli přesunout operační systém do cloudu, čímž se odstraní veškerá vedlejší zátěž RAM a procesoru, a konzole tak získá maximální potenciál a výkon určený jen pro hry. Jsou to samozřejmě jen hypotézy a rychlost či dostupnost připojení tomu nenasvědčují, jenže co když...
      • Myslíš, že to neumí ? Ty jádra jsou šíleně pomalá, k ničemu to nebude. Zápasí s tím, aby to vůbec běželo ve fhd. Ty konzole jsou hrozný fail. Za 2 roky se na PC rozšíří 4k rozlišení a grafika bude uplně někde jinde. Teda doufám, že to ty křápy zase nebudou brzdit.
        • spoock
          odkdy záleží výhradně na procesoru, v jakém rozlišení pojede hra? lidi, kteří nemají konzoli to nepochopí, proč konzole neumí víc, než 1080p. Proč asi, když v obýváku trůní obvykle fullHD TV.
          Ty možná hraješ na svém nabušeném PC, já výhradně hraju hry, jedno na čem.
          • Jsi trošku mimo. Tady nikdo neřeší primárně cpu/px. Jen jsem řekl, že mají co dělat, aby to vůbec rozjeli ve fhd, natož aby jsi tam měl další věci. Je známá věc, že ten hw nestačí už teď, natož za x let .. jak se psalo, minulá generace aspoň v té době byla špička, narozdíl tady od těch paskvilů pro Codaře a podobné blbečky.
            • 1988
              Já myslím že jsi zase ty nepochopil konzolové hráče. Konzoli si nekupuji pro to abych na tom vyžadoval extra špičkovou grafiku, ale abych si zahrál mé oblíbené hry, které na pc nevyjdou. Vemu třeba takové NHL, na PS3 jsem nahrál s kamarády tisíce hodin a další hodiny nahraji až vyjde i na PS4, to je jen jedna společenská hra. A to nemluvím o exkluzivitách. Jasny na PC jsou taky exkluzivní hry, ale pc mám taky. Přesto konzole nezavrhuji, jsou jaké jsou a mě to vyhovuje. Myslím si že nadávat na věci dokáže každý, ale naštěstí je stále dokáže ocenit taky velká spousta lidí.
            • Za blbečka jsi spíš ty (viz ten závěr).
            • kennyB
              Je ale dost zajímavé, že pak vznikají petice, aby se ta hra ze "zlé" konzole dostala i na pc.
            • Což je stejně paradox jako prase, když vidíš ty lidi s gamepadem v ruce a paří Cod, BF apod... na jednu stranu je to směšné, na druhou bohužel smutné a negativně to ovlivňuje komplet hry. Bohužel. Jak se říká, konzole jsou zlo, marketingové business zlo.
      • Keyz
        To bych se divil, že by to tak trvalo. Programy na práci skvěle využívají hodně jader a i některé hry na PC to umí skvěle.

        Asi nebude problém se to naučit, když více jádrové CPU je zde již delší dobu.

        Co je hlavně komické, je to oznamování, že něco pojede v 1080p. Proč to oznamují, když to mělo být jasný a kecali, že to bude jasný.
      • oprava: vidim to na 3 roky cca :)
  • Kozy

    xbox sign out

    http://www.youtube.com/watch?v=mWZLa4AnN5k&feature=youtu.be

    Kinect je přece skvělá věc.
    • Keyz
      To mají mít vypnuté to hloupé ovládání tupci :)

      Tvl podle hlasu to snad hraje samej harant, to snad není možný. *1*
      • frag.ment
        No snad každýmu normálnímu člověku co má X1 dojde, co se stane, když ten nick řekne.. Nechápu.
        • Ronox
          'Murica, fuck yeah! Příště bych dal Eggsbox turn off.
    • BookerDeWitt
      Opravdu luxusní. Tohle mě rozsekalo! *1* *1*
    • Jack1947
      Bra legrace. *4*
    • Tilwaen
      Tohle je aspoň správný troll *1*
  • skrolování

    Funguje vám ? Mně tady na té stránce z ničeho nic ne, jinde normálně jo. Vážně čím dál větší bída zde.
    • frag.ment
      Mě přestane scrollováni fungovbat, jakmile zavřu tu přiblblou reklamu, která se tu objevuje přes kus stránky (ano, nepoužívám adBlock, kdyby to tu zas někdo vytáhnul). Prohlížeč mám Firefox..
      • ted jsem na to narazil taky, a ono to asi tu reklamu nezavira, jen minimalizuje, kdyz jsem kliknul potom na takovej krizek vedle prvni recenze (clanku), tak mi slo zas scrollovat
      • jo přesně, idiocie místního webu opět v akci.
    • Jack1947
      Mas rozbite kolecko na mysi asi... ty tu bidu jen delas tvymi zbytecnymi dotazy. ( To ze si anonym tomu jen ubira ne pridava).
    • Miserius
      Normálně funguje...
  • Desková hra Zaklínač

    http://www.youtube.com/watch?v=-Uv1VGfw7U4
    • kennyB
      Vypadá dost dobře *3*
      • Ó, všemohoucí Melitelé... Kéž bys myslela i na obyčejné chasníky a vydala to v jazyce českém... Já bych to snad ještě přelouskal, ale hrát to s lidmi angličtinou nevládnoucími bude asi poněkud krkolomné.
  • Spekulace: Na STEAM míří Batman: Arkham Origins Blackgate HD, BattleBlock Theater, Killing Floor 2,...

    A taky jsem slyšel, že i Call of Duty: Cats *2*
    • A ještě se mi čerstvě doneslo, že limitované edice se bude jmenovat:
      Call of Duty: Cats - Pussies Edition *2*
  • Unikly záběry z připravovaného nástroje pro tvorbu misí v GTA: Online.

    Ten Creator je skvělej. Zatím jsem udělal jen dva závody, ale vzhledem k velikosti mapy a tolika dobrým místům myslím, že nebyly poslední. A za chvíli i mise... to bude teprve labůžo. A ještě nás pak čekaj heisty. Zkrátka se máme ještě na co těšit.

    BTW: menší off-topic, ale je někde ještě vůbec k sehnání česká third-person stealth hra Chameleon? Internet jakoby o ní nevěděl, respektive věděl, ale ke stažení nikde není. Anyone?

    BTW č. 2: Co se děje se hrou Murdered: Soul Suspect? Mám pocit, že od oznámení na E3 jsme o ní už vůbec neslyšeli a přitom to vypadalo dost zajímavě... Snad to nezrušili *13*
    • shefield2
      Murdered sleduju na Facebooku, nic o zrušení tam nepsali, spíše tam píšou, jak práce skvěle pokračuje a uvolňují nové screenshoty a concept-arty. Hra asi není v takové fázi, aby se vypouštěly trailery atd. Možná taky podle reakcí na E3 přehodnotili mechaniky hry a komplexně to předělávají...
      Chameleon se jednu chvíli prodával v trafikách. (stejně jako Made Man a hry z Ábíčka)
    • Jack1947
      Mam ho na CD ( tedy jestli jeste) No a celkem lituju hra to byla nic moc, takove si to hralo na Stealth a pritom to bylo oponure v grafice mafie ( coz je+) jenze nedotazene do konce a tusim to melo STARFORCE pfujtajbl. Takove slovenske Cold War: Behind the Iron Curtain bylo mnohem lepsi... to je tedy dobre dneska se vytahuji stare hry. Nevyuzity potencial podle me.

      K Murdered... nevim... http://www.ign.com/games/murdered-soul-suspect/pc-160077 doufam ze ne sakra, sice to je zvlastni hra ale aby ji zrusily bych nechtel. Sakra to fakt ne. ( i kdyz to bude jen takova jina poloakcni adventura) Snad to TBA 2014 neco znamena nemelo to bejt nekdy kolem unora? Doufam ze brzy se neco dozvime.
    • ringmancz
      jak se jmenují ty závody? vyzkouším
      • "Nature Race" a "So Many Turns!", ale nevím, jestli se dají najít podle jména. Myslím, že tě osoba, která ho vytvořila musí pozvat.
        • ringmancz
          přes Social Club se dají hledat, ne podle názvu, ale podle tagů a lokace...
    • Ehm, ehm. Jestli si to chceš jen stáhnout, tak se mrkni na uložto a hledej "chameleon iso". Předpokládám, že by to mohlo být ono.
      Kdysi to mívali i v kolekci klasiky. Ale jak říkáš, ke koupi jsem to už nenašel.
      • Ještě jednou k Chameleonovi, na stránce slovenského JVK System - http://www.jvk.sk/hry-pre-pc/akcne/chameleon?id=710 - to vypadá, že jde koupit. Jestli ho mají skladem obchod neuvádí, podle heureky.sk mají.
    • Chameleon to byl ten český Max Payne?
      • Ne, to byl El Matador. I když toho myslím vyvíjeli Slováci.
        • neni oboje český?
          • Chameleona dělali Illusion Softworks Silver Wish Games, takže ten českej určitě je, ale u Matadora fakt nevim.
            • byla taky česká http://games.tiscali.cz/byznys/rozpusteni-tvurcu-el-matadora-z-plastic-reality-28813
  • SteamOS "konzole"

    http://extrahardware.cnews.cz/valve-odhalilo-trinact-konzoli-steam-machine-ceny-od-499-az-po-tisice-usd-ces

    Tak to je dobrý vtip :) ostatně jak se dalo čekat. Ať vezmete jakoukoliv konfiguraci, za ty peníze se dá poskládat o dost větší dělo, to je jasné. Přesto se najde spousta "konzolistů" kteří počítačům nerozumí a budou to kupovat, to je bohužel jasné taky.
    • Ja vim ze tady na Games.cz to bude pro dost lidi asi tezko pochopitelny ale predstavte si ze existuji i lide kteri jsou inteligentni a rozumi dobre jak se stavi pocitac ale protoze maj penize tak je jim jedno ze zaplati neco navic za hotovou sestavu? A predstavte si ze existuji i lide ktere vyjde draz si ten pocitac postavit nez si ho koupit hotovy protoze se jim pocitac treba stavt nechce a nebo volny cas ktery tim ziskaji pro ne bude mit vetsi cenu nez co by usetrili na tom ze si postavi vlastni?
      • Nechápu k čemu mi je koupit si hotovou sestavu (99 procent jsou tragické předražené šmejdy) za 30 litrů a pak zjistit, že si na tom nic pořádně nezahraju. Když vidím nějaké ty "gaming" sestavy to je na blití co tam cpou za komponenty za takové love.
        • Na mě to teda působí, že když je něco označené jako herní, je to poznat hlavně na přiblblém designu jako z osmdesátkových sci-fi. Spousta sestav za moc nestojí, hlavně ty letákové z obchoďáků a splátkových prodejů, ale i v hotovkách se dají sehnat slušné sestavy, kde v podstatě stačí dát jenom výkonnější grafiku a hraje se. Výkon dnešního hardwaru je na takové úrovni, že jsou použitelné i kancelářské sestavy, kde se přidá výkonnější grafika. Do práce jsem např. kupoval značkové sestavy od HP za cca 12 tisíc bez monitoru, včetně OS, tříleté záruky s opravou na místě, krásně tiché (a samozřejmě s příplatkem za značku) a dovedl bych si to samé představit i doma na hraní po přidání grafiky a té paměti, takže řekněme za 15 tisíc.
        • 90 % lidí, co znám, vůbec hardwaru nerozumí a kupujou komply z obchodu prostě už hotový... snažím se o osvětu, ale když jim řeknu, že nejlepší je si to sestavit sám, většinou se bojej, že by to zvorali, a "co kdyby se s tím něco stalo", a kupujou předražený hotovky
          • Tilwaen
            Ale ono se ani není moc čemu divit. Pokud s tím opravdu zkušenosti nemáš, tak je jasné, že budeš mít strach vypláznout třeba 5000 za GK, abys ji pak doma špatným zacházením "zničil". Nejlepší osvěta ze Tvé strany je vzít si ty lidi domů, rozmontovat počítač a na vlastní oči jim předvést, že na tom opravdu nic není a je to dostatečně "blbuvzdorné", a tak nemusí mít strach. Jinak budou ony předražené hotovky kupovat stále.
            • tak jasně, občas někomu ten počítač smontuju sám, když už se rozhodne nakoupit komponenty (ale opět, ty komponenty většinou pak vybírám já sám, protože oni tomu nerozumí a samozřejmě nevědí, co koupit)

              pokud se tomu někdo nechce nebo nemůže věnovat, žádná osvěta nepomůže... stačí jim, že je to bez práce a se zárukou a servisem a jsou spokojení :)
      • A představ si, že v dnešní době si stačí vybrat komponenty a každý dobrý eshop ti to pc zadara složí.
        • To ale porad neni to samy jako kdyz si koupis krabicku ve ktere uz vsechno mas a jedine co musis je zapnout ji. Ja vim ze pro studaka je tohle slozity pochopit ale proste to tak je. Se stim smir...
          • Každýho blbost, to jako jdou a koupí první co vidí? I mezi těma šmejdama snad vybírají ne?
            Je to jen o schopnosti neschopnosti lidí ...

            Aneb jaký si to uděláš, takový to máš, pak blbci brečí že jim nic nejede pořádně.
            • Breci vetsinou blbci co si to postavi sami a poradne nevi co delaj a na vsem se snazi zoufale usetrit. Kdyz si koupis hotovou krabicku a ta zlobi tak ji proste vezmes zpatky do obchodu a do 30ti dnu ji dostanes opravenou nebo novou.
    • Vrook
      Já teda znám i dost PC hráčů, co počítačům nerozumí. Proč zase generalizovat na PC hráče / konzolisty? *7*
      • Asi tak, rozumný člověk neřeší, jestli někdo hraje na konzoli nebo PC. Obojí má své pro a proti, každý si může vybrat a dost lidí má více herních zařízení, resp. nejčastěji asi PC i konzoli.
      • Protože PC hráč (myslím opravdový PC hráč, který ví, co má doma za železo) si tohle nikdy nekoupí. Stejně tak nikdy nebude hrát FPS na gamepadu atd.
        • Proč by měl být "opravdový" PC hráč expert přes hardware?
          • Tilwaen
            Pokud si chceš něco v rozumných detailech zahrát, tak k tomu také potřebuješ koupit adekvátní HW. Pokud tedy nejsi z těch, kteří uvidí nápis "herní sestava" a hned vytahují peněženky, tak počítám, že máš alespoň tušení, do čeho své peníze vrážíš. A na to zrovna nepotřebuješ být HW expert.
            • Veskoslav
              No příkladem, kde to rozhodně Ucho neplatí jsou grafické karty. Vem si předražený titan a poslední generaci R9 290X. Výkonostně se prakticky na Titan dotáhne, ve hrách se mu vyrovná. Problém je ten, že stojí cca o 1/3 méně než zmíněný Titan. definice drahé=dobré je v IT největší píčovina, co člověk může říct. To říkají většinou ti, co si myslí, že když do pc vrazí 180 000, že to bude pecka. Nakonec se zjistí, že srovnatelné pc výkonostně se dá sehnat za 60. Obzvlášť když vím, jak se "herní" pc skládají a následně prodávají jako "nadupané" herní mašiny. To už je pomalu lepší volba to koupit v Okey *1*
            • A nebo si můžu nechat poradit od někoho, kdo se v tom orientuje, případně mi to sestaví a nemusím o vnitřnostech vědět vůbec nic. A můžu si na tom vesele hrát, co budu chtít. Když čtu různé diskuze, nabývám spíš dojem, že ti opravdoví PC hráči (pche) mají kolikrát zbytečně předražený hardware, nevyvážené sestavy, drahé grafické karty a prd tomu rozumí. A pokud si chci rozumně zahrát, nemusím mít počítač za třicet tisíc, možná ani ne za dvacet a můžu si hrát ve full HD většinu her bez velkého omezování detailů.
            • nemáš pravdu ucho, ty sestavy jsou často typu i7 atd na jedné straně (naprosto nesmyslné cpu na hry např.) a GTX660 na druhé straně, ve výsledku máš pc za 30 litrů, na kterém si zahraješ houno.
            • ucho
              no většinou platí dražší = lepší, takže je to jen o penězích :)
      • Protože je to prej cool, a nebýt dnes cool by bylo dost necool. Jou madafaka \m/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit