Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdá se mi to , nebo se právě všichni v redakci jmenují Aleš Smutný ? Ten člověk musí mít teda bedra takhle držet Games nad vodou .... *9*
    • ringmancz
      novinkáři se střídají, se podívej na starší články že je vždycky várka od jednoho a potom od dalšího
    • Thorar
      "Vy jste taky pan Gogo? My všichni jsme Gogo" *1* naáhodou se tam mihla i Redakce a Ondřej Švára :-)
  • Spekulace: Dvě nové Pokemon hry se (prozatím) jmenují Pokemon Plus a Pokemon Minus.

    a ta "crystal" verze bude =
  • oktavius66

    Katsuhiro Harada by se rád pustil do vývoje nového Tekkena nejen pro PS4, ale i pro Xbox One a PC.

    No o tom ať radši ani nepřemýšlí... Tekken byl vždy PS titul a bude PS titul. Takže žádný Xbox. Pro mě za mě PC ještě budiž, protože by se to tam stejně objevilo přes emulátory a jiné hračky...
    • Jack1947
      Hehe, coz jsem si mozna myslel taky ale to je na Mrkvacich co oni budou chtit aby byl i jejich titul. Exkluzivitra se holt musi dobre zaplatit. Hate je bezvyznamny.
    • lol

      lol
    • Nebo co? Napises mu rozzureni email o tom ze si to neprejes?
    • Pěkně stupidní názor. Já jsem rozhodně proti prasáckým exkluzivitám. Jen to proti sobě štve lidi a hlavně tě to nutí kupovat jejich hw. Nevidíš jak na tom společnosti vydělávají na lidech? Kdo si chce zahrát těch několik her navíc, tak si jak pitomec musí k PC koupit ještě škatule PS a Xbox.

      Nechápu, proč by si nemohli všichni zahrát všechno na všem. Řeči typu "Xbox je lepší je tam Halo nebo PS je lepší je tam Uncharted" jsou vážně dost hloupé.
      • Tak oni hlavně jdou vývojáři proti sobě, když vydaji jenom pro jednu platformu tak neprodaj tolik kusů jako kdy to vydaj pro všechny
        • ZvacA
          Nefandím taky exkluzivitám, ale tohle není zase takovou podmínkou a už několikrát se potvrdilo, že i když se vydalo a něčeho prodalo na všechno, pořád bylo evidentní jaká platforma finančně nejvíc zatáhla, a která mohla, ale přesto nenaplnila předpoklady. Selsky se sice stále přičmrndává do kasy za nějakou tu koupi mimo jednu "základní" platformu, ale ne vždy je to otázka návratových miliónů prodaných kopií z každé strany. Na druhou stranu, že exkluzivní srandičky jedné platformy znají negativní následky z potopení potenciálních prodejů, zvlášť když se to chytne ne moc rozšířené nebo ne moc vděčné platformy, to známe samozřejmě taky - viz. Resident evil a nebo Crysis.
        • Miserius
          Ach jo... Jenže maj třikrát tolik peněz od Sony/Microsoftu právě díky tomu že to dělaj jen pro jejich konzole
          • To nemají od MSONY, ale v důsledku od konzolistů, kteří to zaplatí (skoro všichni víme, proč jsou konzolové hry o tolik dražší), je to takový paradox :) oni tě donutí zaplatit jejich škatuli a pak tě ještě nutí platit za to, že na té škatuli můžeš hrát hry, které jsou pouze pro tu škatuli :D
            • kennyB: tak to je FPS tam potřebuješ spíš myš, než páčku
            • Ronox
              Miserius: Naughty Dog patří Sony stejně jako SCE Santa Monica Studio.
            • kennyB
              salem: Takže arma je strategie??? *8*
            • kennyB: těm exkluzivitám se říká strategie protože nejdou hrát na konzolích
            • kennyB
              Tak moment, ty jsi tu svou pc škatuli nezaplatil??? Ty jsi nezaplatil ani jednu pc exkluzivní hru??? *8*
            • Miserius
              Prosimtě nevymýšlej si tady kraviny... Např. Sony platí Naughty Dog při/za vývoji Last of Us, naprosto běžná věc... nehledě na to že TLOU trhalo prodejní rekordy
              Btw To ze me "donuti" zaplatit konzoli a potom "donutí" zaplatit hry? To myslis vazne? To uz jsi tak zdegenerovanej pirátěnim ze ti prijde divny za něco platit?
          • dobře tak ať to dělaj jako třeba ty titulky který to za půlroku vydaj na PC
      • Miserius
        Jakej by pak ale byl duvod koupit slabší konzole?
    • Ronox
      Dyť je tekken i na hračky od Nintenda a taky Xbox 360.
  • Steam Machines

    Valve odhalilo Steam Machines první generace, včetně cen jednotlivých modelů... dole pod seznamem výrobců je na stažení PDF ( to "CES press sheet" je odkaz, nevím, proč to nedali jinou barvou)... některý ty designy jsou docela hezký.

    http://store.steampowered.com/news/12175/
    • ringmancz
      nějak jsem nenašel, jestli je v té ceně započítanej i ovladač
    • Keyz
      Celkem dost možností od PC pro nováčky až po silné taktovatelné stroje. I když jsem poskládal stejně dobré PC za menší cenu, tak pro lidi co z nějaké záhadného důvodu chtějí hrát v obývacím pokoji a skoro u toho ležet proč ne.


      Verze ALTERNATE která stojí 1339 USD může vypadat nějak nějak tak za 1000 USD.
      http://pcpartpicker.com/user/Keyzcz/saved/3mwJ

      - Hlavně jak zaruší aby to šlo v určité kvalitě a v určitém počtu FPS? Lidi to asi budou podle toho kupovat. Chci aby mi to šlo na Low tak si koupím ten levný apod. Přitom hodně blbci co dělají porty kašlou na PC optimalizaci a pak to může být problém.

      - To je to co bych někdy rád viděl. PC sestavy rozdělené podle toho jak na tom hry nějakou dobu pojedou. Dnes je tolik verzí a nikdo z běžných lidí se v tom nevyzná. Kdyby to bylo něco jako základní, střední, a pak nějaké dělo to by bylo sup a přehledné. Ale když není spolupráce ze studii je to na prd. Pak jsou komické extrémy. Je port, který jede i na sterém PC rychle při maximálním nastavení anebo opak. Tedy je to pouze na lidech co to portují, zda to nějak upraví a přidají věci i pro dobré stroje apod.
      • Spekulace: Dvě nové Pokemon hry se (prozatím) jmenují Pokemon Plus a Pokemon Minus.

        To je právě ta "výhoda" konzolí s pevně daným hardwarem. Všichni mají stejnou konfiguraci a výrobci jsou nuceni snažit se z toho několit let dostávat maximum, ať už optimalizací nebo nějakými programátorskými fintami. Na PC co kus to originál s různým výkonem (i při obdobných konfiguracích), optimalizace někdy žádná, protože to odladí na moderním stroji a starší je nezajímají, to je asi problém hlavně u amatérských vývojářů (pamatuju si i a na případ, kdy pitomý tetris využívající 3D grafiku a nějaké efekty nestíhal a průměrném stroji). Ale právě kvůli rozdílným konfiguracím je asi problém to pořádně odladit. Stejně tak v dávných dobách, osmi a šestnácti bitových počítačů, programátor měl něco k dispozici a musel se s tím vypořádat. Žádné já mám extra drahou grafiku, na ní to bude paráda, ostatní ať se jdou vycpat nebo si hrají hnus bez detailů.

        Osobně chápu asi myšlenku Steammachines, ale v praxi si to nedovedu představit. Konzolista asi raději zůstane u konzole, ostatní raději u svého PC. Nevěřím tomu, že by v dohledné době toto přetáhlo tisíce hráčů. Jestli to dobře chápu OS bude postavený na Linuxu a co si budeme namlouvat, kvalitních her tam moc není a těch velkých už vůbec ne. Že by se starší hry bez podpory Linuxu předělávali, to asi nehrozí, bastlit to přes nějaké emulátory asi není nejlepší řešení. Pokud nebude většinová podpora herních vývojářů, je to podle mě mrtvé a pokud ano, máme tu vlastně jenom další konzoli. Ale to se ukáže časem, nezanedbatelnou roli bude hrát jistě i cena her. Ale třeba to jenom špatně chápu, ono se toho vlastně zase tolik neví, co a jak.
    • Hanzales
      Nejvíce se mi zamlouvá (i designově) ten CyberPowerPC, také cena není špatná, zato Zotac vypadá jak wi-fina, ale taky to konec konců nevypadá špatně :)
  • Awesome game done quick 2014

    Ahoj,

    od 5.1. do 12.1. můžete na twitchy sledovat live speed runy z mnoha her.slušná sledovanost kolem 60k ppl ,možnost přispět na charitu.

    http://gamesdonequick.com/schedule
    http://www.twitch.tv/speeddemosarchivesda
  • Veskoslav

    Obrazem: Mody dokáží grafiku The Elder Scrolls V: Skyrim dotáhnout téměř k dokonalosti.

    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?

    Kdo nezná. Je to sice piplačka, ale výsledek stojí za to:)

    Upozorňuji jenom, že mě to trvalo skoro 4 hodiny než jsem to všechno nahodil:)
    • A jak to jede (náročnost)? A na jaký konfiguraci?
      • Veskoslav
        No při vypnutí vyhlazování atd na ultra při 1920*1080 na i5 3470 3,2 Ghz, 16 GB RAM a AMD R9 280X přetaktované od výrobce to jede stabilně těch 50-60 fps, při náročných scénách to klesne na těch 40-45 fps. Jinak vše plynulé.
        • Díky, sice mám mnohem nižší nároky, ale také nesrovnatelně horší komp, takže mi to nakonec moc nepomohlo. O kolik hůř než normální Skyrim ti to šlape? :-)
        • Sice to casom na novom kompe skusim, ale uz vidim ze to potom pojde z disku. Tak isto ako ENB na GTA IV, z obrazkov som slintal, ale realne pocas hrania sa mi to nepacilo. Ale aspon si prelistujem tie texture mody, tie sa hodia aj bez toho farebneho bordelu :)
          • Radioaktivni_surikata
            Mám podobnou zkušenost. Super obrázky, ale ve hře stíny tak černý, že se člověk pomalu ztrácel ve dne. Nemluvě o naprosto nevkusným DoF a šílený míře bloomu, kterej sice vytvářel fajn atmosféru v určitou denní dobu na určitejch místech, ale jinak to bylo jako polejt monitor mlíkem. Těch konfigů jsem zkoušel několik, obrázky vždycky super, realita někde jinde.
  • Sniper elite 3

    Nový trailer http://www.youtube.com/watch?v=oVDsGqscMAY

    Nezbývá než doufat, že hratelností se to bude blížit jedničce. Dvojka byla z mého pohledu šeredný odpad.
  • Postavy v evropské verzi 3DS titulu Bravely Default: Flying Fairy jsou méně odhalené než ve verzi japonské.

    No už to začalo , puritánská Amerika a početné islámské obyvatelstvo západní evropy diktují vkusnost a přípustnost zahalení herních postav . Na nahé školačky se musí holt jezdit dívat do japonska :/
    • kennyB
      Japonci maj kostičkované ohanbí *1*
      • jen na videu, ve skutečnosti ne :P
  • Katsuhiro Harada by se rád pustil do vývoje nového Tekkena nejen pro PS4, ale i pro Xbox One a PC.

    Jako měly by už začít dělat na tom Tekken vs Street fighter
  • Taro Yoko (producent Drakensang 3) by rád vytvořil Drakensang 4 na PS4, ale na vývoj mu nezbývá dostatek...

    Prosím vás, opravte si to na Drakengard - mi bylo to japonské jméno u německé hry hned divné.
    • Thorar
      Proč divné? Japonci byli spojenci :-)
      • Ale Drakensang má v těchto zeměpisných délkách podstatně větší jméno než Drakengard , nehledě o rozdílném herním zážitku , propracovanosti herního pozadí i velikosti mečíků .....
        • Thorar
          Moje narážka nebyla herní ale historická *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit