Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • shefield2

    Kartičkový obchod

    Chtěl jsem se ještě zeptat. Nemáte někdo na výměnu kartičky Left 4 Dead 2? Potřeboval bych kartu Boomera. Na výměnu mám jednu Witch. *1*
    • Miserius
      Víš že tam na to je Market?
  • Klíč

    Neměl by někdo zájem o steam klíč pro Borderlands 2: Ultimate Vault Hunters Upgrade Pack, podařilo se mi ho omylem koupit místo 2. Upgrade Packu a první už jednou mám v rámci SP. Takhle je mi k ničemu a třeba by ho někdo využil.
    • shefield2
      To bych využl, no. *14* Ale radši to nechej někomu jinému, já si vystačím se základem. *7*
      • Veselé Vánoce 5PQEJ-3MFGX-4CDQK-373SN-3WBL2
        a dej vědět jestli to šlo v pohodě. *3*
        • you just made a terrible mistake. Příště raděj mailem *1*
          • shefield2
            Tak jsi udělal radost někomu jinému. *1* Až budu mít něco já, tak to sem postnu s tvým nickem, a když budeš chtít, tak dáš mail. Na to se spolehni. *5* btw mám key z LEVELu na ten Battlefield 4, takže kdybys to chtěl, stačí napsat. *3* (trošku wrong vlákno, pardon) *9*
            • rancor1223
              Já bych si ten BF4 klíč vzal jestli je ještě volnej. Když tak sem prosím r1223@email.cz
  • Jsou nějaké věci, které ve hrách nemáte rádi, či přímo nesnášíte?

    Já třeba nemám rád mise na čas. Nevadí mi, pokud je mise nadesignovaná tak, že podle hudby a situace poznáte, že musíte spěchat, ale jakmile se někde v HUDu objeví odpočítávání, tak mi hned klesá nálada.

    A nesnáším eskort mise. Nesnáším, když kromě sebe se musím starat ještě o někoho, kdo má povětšinou tupou AI, na určitých místech se zasekává, vy ho musíte po dobu, co bude něco opravovat chránit atp. a ještě k tomu na vás nabíhají mraky nepřátel. Akorát frustrace, pokud vývojáři nejsou opravdu šikovní.

    Jen pište.
    • QTE obecně, zvlášť, když nápověda radí barevná čudlítka kterými moje a asi ani vaše klávesnice nedisponuje :( . Pak mi krkem lezou úkoly jako zabij dvacet králíků , rozvez kupony do pěti benzinek , zabij třicet nepřátel , přežij, či generické koridory v fps (Haló). A v poslední době mne štve Steam s vlastní daní a přídavnými paklíky karet , které jsem zatím neviděl, hlavně jak mám tři příděly na deset karet :(
      • Jo alebo ti aj pise ze press space ale v reale mas stlacat nieco ine, lebo si si dovolil redefinovat klavesy. Vid Battlefield 3 a hned uvod v metre.
        • mna hnevaju hlavne nepreskocitelne loga firiem pri spusteni hry-dementoza na n-tu, QTE, radoby rozhovory (ME,Elders scrolls atd)- tj vyberas si z 3 moznosti, a nakoniec zistis ze to je jedno co si vyberies, komplet achievment system v hociktorej hre - a novodoby marketing - na 99% vyzdvihuje v hrach tie atributy, ktore povazuju starsi hraci za neprinosne, zlahcujuce hru, pozlatko, a pod.
    • Timery priam nenavidim v strategiach, kua ja si chcem pekne pomaly postavit armadu a potom zrovnat nepriatela jedinym masivnym utokom :)
      Rovnako nenavidim cutsceny pred checkpointami, za to by som vesal za gule do prievanu. Aky kr€ten vymyslel aby som dokolecka pozeral nepreskocitelnu animacku, ked sa mi nepodari to co tvorcovia zamyslaju. Prvy raz nech su kludne vsetky nepreskocitelne, ale akonahle to raz dopozeram tak by to snad uz malo byt na mne ci si to pozrem este raz, alebo nie. Osobne nechapem ako takyto neduh moze vobec prejst testingom? Je to arogancia vyvojarov, ze nam vnucuju svoje filmove pseudoumelecke ambicie, alebo som jediny trulo koho to vytaca? :)
    • Horst_Fuchs
      1. Vedlejší úkoly/bonusové činnosti přes kopírák a hledání nesmyslných sad předmětů

      Dnes už nezáleží na tom jak moc se to do dané hry nehodí; schéma najdi X předmětů /vykonej Y úkonů v každé úrovni jinak se ti neodemkne bonus/fičura Z se zcela běžně využívá na prodloužení herní doby za každou cenu. Nejvíc mě pak vytáčí když si plnění těhle nesmyslů autoři nějak vynucují, třeba pod pohrůžkou horšího konce hry.

      2. Nemožnost uložit hru kdy chci; toho kdo vymyslel checkpointy bych nejradši s chutí nakopl.

      3. Hraní na čas a cheatující AI jak už tu někdo zmiňoval.
    • Jack1947
      Nemam rad ve hrach treba bugy kdy dojde k nejakemu zaseku a nezbyva nez restart mise nebo checkpointu, nektere useky ktere hrac dela vicekrat a to jen kvuli tomu ze se nelibilo vyvojarum aby to mohl udelat drive... je toho i vic. (chraneni dementnich osob tu bylo, obrana neceho - podvadejici AI a jo) nemam rad umele natahoovanou herni dobu, vetsinou ztizenym nejakym usekem a povetsinou toto byva tesne ci nekdy okolo konce her - QTE nudna a zbytecna "herni" mechanika kazici vetsinou zazitek. ( vylozene problem sem s tim uplne tak nemel).
    • Radioaktivni_surikata
      Nesnáším checkpointy 2 vteřiny před nepřeskočitelnou cutscénou, do který tvůrci narvali QTE, kterej není ani vysvětlenej, ale místo kláves se tam zobrazujou kolečna a podobný chujoviny, který vůbec nejsou na klávesnici. Schválně kdo uhodne, o jaký hře mluvím *1*
      • Assassin's Creed, či Prince of Persia (2008)?
        • Radioaktivni_surikata
          V AC si to nějak nevybavuju, alespoň ne v prvních dvou. Zbylý díly jsem nehrál. Prince of Persia taky ne. Měl jsem na mysli jinak obstojnej Tomb Raider. Bohužel když se dostavila "filmová a zcela nečekaná" cutscéna, občas naprosto nelogická (jak se hned na začátku ten chlápek objevil za mnou, když jsem zrovna proběhl bortícím se tunelem rozpadající se jeskyně), veškerá atmosféra i nálada šly do háje. Podobnejch a neméně otravnejch momentů je tam víc.
          • Jack1947
            Problem dnesnich her ze to holt prehani, prehani jak muzou a vysledek stoji za pi**, QTE jakkoli dobre podane vzdy bude a je zlo. Do hry to moc nezapada a zazitek kazi, ano souhlas.
    • Tilwaen
      Jak píšeš, tak asi časově omezené mise. Úplně nejhorší je to u jakékoliv strategie, kde si chci vesměs v klidu sbírat tiberium, minerály, česnek, zkrátka cokoliv, potom z toho udělat obří megaarmádu a rozdrtit nepřítele v prach; časované mise tento vpravdě zábavný koncept naprosto zabíjí.

      Ještě mi lezou na nervy rozhodnutí hlavních hrdinů, která jsou naprosto nelogická nebo naivní a není možnost, jak jít jinou cestou. Třeba na konci AC 3 jsem měla obrovskou chuť nechat celý svět zkrátka shořet v pekle, ale Desmond né, on si prostě musí sáhnout. Kaviárový toust. A když už mluvíme o AC 3... podobné pocity ježišimarjapročtodělá jsem měla snad i u poloviny Connorových rozhodnutí *1*
      • Někdy si scénáristé holt šlehnou víc, než je zdrávo. *15*
        • Tilwaen
          Zrovna u hlavní dějové linie AC série bezpochyby *1*
    • nekromant33
      Podepisuju se pod eskort mise, zejména ve wowku to bylo peklo. Assassin's Creed má pár částí kdy s někým někam jdete, který bych taky poslal do haj*lu
    • MickeyMutant
      http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/29/the-complete-rules-for-games/
      • Při prvním "DO" jsem si musel zkontrolovat, jestli to nenapsal Dan Vávra.
    • Turret mise v některých novějších hrách (např. Mass Effect 3).

      Velkohubý prohlašování, že na volbách záleží (Telltale).

      Zafixovaná kamera tak, že nemůžeš bez páčky provést to co chceš a směrem kterym chceš.
    • Veskoslav
      Ono spíše odpočítávací mise nemám rád. Ale mise časové, třeba půl hodiny braň základnu, to mám u RTS třeba rád.

      Co mi vyloženě leze krkem je autoheal a možnost být zapasovaný v textuře v Bf3 například.
    • Thorar
      Nesnáším, když mě hra nenechá ovládat moji postavu kvůli nějaké animaci a pak QTE.
    • Z důvodu dodržená zákona COPPA začal Microsoft účtovat nevratný poplatek 50 centů za registraci dětského...

      Autoheal. A pokud si dobře pamatuju, začalo to v COD2
      • Miserius
        První autoheal byl v RPG z roku 1987 ;)
    • Mise na cas si vybavuju jen u Okami (prevozniceni v primorskym mestesku, kdy zpozdeni znamenalo jen o neco mensi taxikarskou vyplatu – coz je frustraci, nebo nenavideni herniho prvku "na cas" na hony vzdaleny) a prvniho Assassin's Creed (tady uz ani nevim, oc konkretne slo), kazdopadne mi ani v jedny neprisly otravny.

      QTE si pamatuju asi jenom z druhyho Zaklinace a tam mi prisly naprosto v pohode (mely i urcitou logiku) a ted cerstve z Call of Juarez a tam uz me teda trochu stvaly (porad nemam na gamepadu zautomatizovany, kterej ze ctyr cudlu je krizek, kterej kolecko atd. – to ale asi nikdo odkojenej mysi a klavasnici :)

      Obecne jsou QTE jen snadnou zaplatou vyvojarsky neschopnosti resit urcity situace jinym, nedejboze sofistikovanejsim, zpusobem – pricemz jsem si vzpomnel jeste na demo Beyond a tam me teda, krome spousty jinejch veci, QTE *ly fakt hodne.
    • Miserius
      Nesnášim nepřeskakovatelný tutoriály *2*
      • Jack1947
        Treba posledni Rivals... bylo celkem otravne co se tyce tutorialu.
      • Nebo nepřeskakovatelný cutscény, co se spustí před soubojem. Když nějaký těžší souboj opakuju už poněkolikáté a pokaždé musím nejdřív shlédnout stejnou animaci (případně i s rozhovorem), je to vážně k vzteku.
        • Inquisitor
          To je součást trestu :)
      • Nebo tutoriály obecně. Pokud jde o nějakou komplexnější, těžší hru se spoustou mechanik apod. tak neřeknu, ale třeba u FPS koridoru, kde máte krom pohybu a střelby tři další tlačítka pro speciální granáty či něco jinýho, tak k tomu fakt tutoriál nepotřebuju.
        • Vrook
          >Use W, A, S, D to move
          Z toho bych se taky vždycky po*ral. *15*
    • Ronox
      Když hry podvádí. Například posledně v NFS Rivals mě to šíleně s*alo. Závod skoro u konce a najednou ti to spawne fízla před ksichtem, ty se vybouráš a kret*n za tebou tě přejede.

      Taky už nesnáším quick-time eventy. Když to vyšlo na začátku, tak jich bylo málo a byly cool. Teď je to tam na každou pí*ovinu a už mě ty některý situace doslova uráží.

      Pak třeba hry, který jsou primárně nadesignovaný jako tps třeba a pak tam uměle nase*ou pasáž, kde se řídí a vůbec to nezvládli správně udělat.

      No a poslední enrage jsem měl u Far Cry 3 na nejvyšší obtížnost, kdy řídila holčina a hlavní postava pak měla střílet jenže soudruzi nedomysleli to, že při přesunu do kabiny auta dostane nějakej ten hit a do toho tři vojáci takže se to muselo několikrát opakovat.

      V tomhle mám rád právě Dark Souls nebo I Wanna be Boshy/Man, protože maj pevně nastavený pravidla a je to jen na hráčovo skillu a přemýšlení.
      • ringmancz
        podvádění v závodech je celkem obvyklý. NFS U2 jsem hrál na hard a když jede auto před tebou, tak jde vidět, že jezdí tak, jak to vůbec nejde. podobný je to na vyšší obtížnost v GRIDu 2

        ještě nemám rád blbečky v multiplayeru co hulákají do mikrofonů a třeba v tom GRIDu úmyslně bourají. proto nemám rád multiplayer obecně
      • No vidíš, QTE jsem vůbec nezmínil a přitom je to věc, kterou ve hrách nesnáším vlastně úplně nejvíc. Ale nezmínil jsem je asi proto, že už jsou dneska fakt skoro v každé hře, takže jsem si na to vlastně už tak nějak zvykl... čili nesnášenlivost začíná nejspíš pomalu opadat.
    • n

      mise na cas uplne nenavidim, kdysi jsem kvuli tomu nehral ani fallout1, az po dvojce jsem mu dal sanci *5*

      btw. je zajimavy, ze tady se hadaj lidi přes pul stranky a ja dostanu ban asi za vyraz "vysmatej konzolista"
  • ringmancz

    kickstarter pro film ala Blood Dragon

    http://www.kickstarter.com/projects/kungfury/kung-fury
    • Kung Fuhrer *1*
    • To je ale P..... *1*
  • ucho

    F2P Plants vs Zombies 2

    nedávno se tady strhla debata o F2P, no přes svátky jsem se konečně dostal ke hraní této hry. na začátku jsem měl celkem strach, aby se tam netlačilo příliš na to placení. za zmínku stojí, že během svátků (nebo chvíli před nimi?) došlo k celkem zásadní změně co se týče postupu ve hře a odemykání dalších kytek (už není nutné sbírat klíče, které vypadávaly náhodně během hraní). rozhodně můžu říct, že takový F2P model je v pohodě. někdy sice přituhlo a bylo potřeba použít power upy, ale stačí na to peníze získané ve hře. není tedy velký problém hru dohrát. jsem celkem zvědavý, kdy zpřístupní ten čtvrtý svět.
    oproti jedničce jde tak o zábavu na mnohem delší dobu a dokonce zdarma. je celkem škoda, že tady o tom moc zmínek nepadlo.
  • Členové PS Plus programu s americkým účtem obdrží v lednu zdarma hry Don't Starve, DmC: Devil May Cry,...

    není lepší informovat o tom, co dostanou členové s českým účtem? jako chápu, že někdo má u nás americký účet, ale řekl bych, že takových čtenářů moc nebude. ale ono je to vlastně jedno. vždyť tento typ bleskovek je tady normální a bleskař už holt asi jinej nebude.
    • braveman
      Členové s českým účtem byly o "své" nabídce v bleskovkách informováni již 13. prosince. Vzhledem k tomu, že tu před pár dny padla bleskovka (spekulace) o tom, že PS Plus členové obdrží Bioshock Infinite zdarma a nyní se objevil v nabídne pro členy s americkým účtem, zdálo se mi fajn se o informaci podělit.
      • ucho
        zajímavé, že informovat o amerických účtech ti přijde fajn, ale opravovat si po sobě ty každodenní kopance, to už tě nezajímá...
    • Jde spíšo to , že nejen Sony informuje své zákazníky na základě emailové adresy a v případě uiverzální domény jako google.com dostanete nabídku domovského amerického playstore i PS + účtu . Jako info pro neregistrované OK , pro zbytek okrajová zpráva .
  • Veskoslav

    Van Helsing

    Nechápu, proč na tuhle hru tolik lidí nadávalo. Podle mě jedna z nejhezčích Diablovek, co jsem poslední době hrál. A bavila mě. Na druhou stranu už si to asi znova nedám. Ale předměty padají pěkné, ze začátku mírně obtížnější, člověk bude často umírat a bez DLC na postavy chápu, že lezlo někomu krkem ten malý výběr. Ale za sebe můžu doporučit.
    • ucho
      já tedy na tu hru zatím četl jen pozitivní ohlasy :)
  • Koukáte na Re-Play? Half-Life 3 potvrzen *1* *1*
    • Vrook
      Já na Re-Play teda nekoukám, ale je to fakt oficiálně potvrzený? Sem čekal možná větší buzz, ačkoliv je fakt, že Valve svym přístupem za sebou nechává hromady zklamanejch hráčů, tak možná je to nadšení jen extrémně utlumený..
      • shefield2
        Leda houno, v Re-Play udělali fiktivní recenzi "Half-Life 3". Byl Silvestrovský speciál, kde jediná informace nebyla pravdivá. *3* Informativní hodnota tohoto dílu se rovná nule. Ale vtiptný to bylo dost, ne že ne. *1*
        • Vrook
          Aha. *7*
          Nicméně se domnívám, že kolem oficiálního oznámení nebude buzz o moc větší. Valve využilo veškerou energii pro vyvolání zájmu na krabičku a systém, kterej nikoho nezajímá a už x let nejsou schopni ani nastínit, že by pracovali na dalším, doufejme poslednim, Half Lifu, přestože každej včetně Gabena ví, že přijít musí, a přestože prostředků na jeho vývoj má Valve nesčetněkrát víc než je třeba..
          Já teda HL nějak extra k životu nepotřebuju, ale tak nějak doufám, že pokud by tu sérii konečně dokončili (a doufejme, že se pak nebude deset let čekat na čtyřku, ale opravdu to utnou), tak by mohli přijít s nějakym úplně originálnim titulem/sérií, kterýmu by věnovali z toho spektra herního vývoje hlavní část. Zatim to ale vypadá tak, že hlavní část herního vývoje využívaj k mlžení o HL3, natahujou, co to jde a ždímaj zájem hráčů, kteří na další HL čekaj. Ty se jim na to ale můžou taky pěkně v*srat, žejo. *15*
          • shefield2
            Half-Life 3 je mi celkem ukradený. Dohrál jsem všechny díly (včetně jedničky s oběma datadisky, Black Mesa jsem vynechal) a nemám pocit, že bych měl z případného nového HL vyšilovat. Her vychází každý rok spousta, už teď mám co dělat, abych dohrál to, co mám nainstalovaný. *1* Ale neříkám, že bych si to nezahrál. *1*
      • Miserius
        Samozřejmě že neni...
    • Jack1947
      Jen napinali hrace jak ryby na udici ... no a ted se vse vyjasnilo HL3 bude a ne ze ne, kdo si nebyl jisty ted uz nemusi mit pochybnosti. *3*
    • Bože můj už dvojka stála (dějově) za starou bačkoru , a epizody snad ani nevyšly všechny .... Ne Half life je v poločasu svého rozvrácení . Kupte si Metro a říkejte ... Jo kdyby někdo ve Valve chtěl , mohli jsme podobnou hru hrát dávno ...
      (Fear , Stalker, Metro .... vše zadupává HL2 v prach a nebýt modů nikdo už po celém Half-life ani neštěkne )
      • Prosímtě, běž za sestřičkou a požádej ať ti zvýší dávkování. *3*
        • ;) Nebo můžeš taky zkoušet škemrat o dávku u Valve . Už tu má spoustu hráčů absťák a ani neví co by vlastně od nového HL chtěli ...
      • Však taky HL2 vyšlo 2004...
    • shefield2
      Teď jsem si za sebou 3x kýchnul. Half-Life 3 confirmed! *5*
  • Kingdom Come

    Zajimave, ze je zrovna Kingfom Come na prvnim miste v clanku.

    http://www.forbes.com/sites/erikkain/2013/12/24/the-best-video-game-rpgs-of-2014-and-beyond/
    • Zajímavé je, že tam nikde nevidím napsáno hitparáda nebo něco ve smyslu žebříčku .. prostě jenom náhoda nebo preference autora (KC přece jenom působí dost originálně) takže bych nedělal z komára velblouda.
  • H E A R T H S T O N E beta key ;)

    6266583924288251494510295
    • Erien
      díky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit