Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    BF4

    Přidám taky pár postřehů, protože jsme se na kolejích nedostali do GTA Online, tak zkoušíme Bf4 a tady je pár postřehů.

    1. Jede to i na slabších strojích. Na obyčejném notebooku DualCore, 4 GB RAM a HD3000 to jede na normal naprosto plynule. Na ultra (jiná sestava i5 3,2 Ghz, HD7850 2GB) to jede se vším i s vyhlazováním plynule při 45-60 fps.
    2. Graficky jde vidět posun, obzvlášť u vody. Jinak zase nic extra nečekejte. Vypadá to lépe jako Bf3, to rozhodně, ale obrovský grafický skok se nekoná.
    3. Zničení naskriptovaného baráku vypadá fakt pěkně i když jsem si myslel opak. Destrukce je větší jak v Bf3, většina zdí jde zničit či si vytvořit nové "ramby", když odstřelíte část například skleněné výplně nad Vaší hlavou. Tudíž destrukce se přiblížila téměř na BF2BC
    4. Potěší jistě ty, kteří nadávali, že Rusové mluví anglicky. Číňané mluví skutečně čínsky. Sice mi to znělo humorně, když jsem pokládal lékárnu, ale potěšilo to.
    5. Na první level už nedostanete zcela očesanou zbraň, ale konečně tvůrci pochopili, že alespoň hledí by se hodilo. Potěšilo i zlepšení tříd a jejich vybavenost. Klasický "medik" tak má již v základu jak granátomet, tak i klasickou lékarnu (Čína).
    6. Team leader je skutečně teď důležitý a jsem rád, že se ten mód vrátil. A troufám si tvrdit, že tohle bude hlavní důvod vítězství nebo prohry, nikoliv schopnosti jednotlivých hráčů.
    7. Změnil se systém oživování+oživení z mrtvých, kdy v defaultním nastavení není mezerník jako oživení, ale levé tlačítko myši a pravé Vás vrací na výběr pozice.
    Pakliže to shrnu podle toho, co jsem viděl a hrál, tak jestli i zbytek map bude tak propracovaný, tak za mě má Bf4 ano. Nekoupím si ho ale hned, ale počkám opět na Premium verzi hry, jestli ji vydají. Jsem docela mile překvapen, že to není jenom další BF3.1, ale podle mě to bude regulérní díl. Jo a sniper dostal docela slušnou sviňárnu do výbavy:)
    • Radioaktivni_surikata
      Zrovna jsem odemknul Scar-H. Má pouze iron sights, žádná kobra jako u AK. Tak bůh ví, jak to bude, ale 10 killů k odemčení cobry je pohodička.
    • O jaké sviňárně mluvíš ?
      • Veskoslav
        Nech se překvapit. Ale tímto docela pomohli bojeschopnosti odstřelovačů.
        • To si mi toho teda řekl *15*
          • Radioaktivni_surikata
            Jestli myslím to co on, tak to není až tak sviňárna, jako spíš rebalanc. V každým BF se zamíchají pomůcky. Jednou se páruje munice s LMG, podruhý zas s útočnejma puškama atd. No a reconi teď dostali C4. To zas takovej spoiler není, že se to musím bát vyzradit :)
            • Tak jestli jde o tu C4 tak to je fajn a o tom se vědělo, že se vrátí ještě by nebyl špatnej mortar *3*
    • Radioaktivni_surikata
      Čím jsi prosím tě měřil fps. Mně to Afterburner nebere, nechce mi to ukázat statistiky...
      • Veskoslav
        Kámoš to jel Frapsem, já jsem to chtěl doma vyzkoušet s Afterburnerem:-D
        • Radioaktivni_surikata
          Takže instalovat přihlouplej fraps, hm... Ale asi mi nic jinýho nezbyde, dík.
          • Veskoslav
            Není za co. Je to sice vopruz, ale co se týče počítání FPS ve hrách, tak mě tenhle zmetek nikdy ještě nezklamal.
            • Radioaktivni_surikata
              core i5 2500k @ 3,8ghz, pracuje na 100 %
              MSI 560TI HAWK, pracuje na 100 %
              pak Kingston 1600 mhz DD3, 8GB RAM
              a HDD Seagate barracuda 1TB

              Jedu 50 fps pohodu s detaily v průměru na high. Třeba blur mám úplně vyplej, postproces na low, ale naopak filtrování na ultra a tak různě. A čekám ,že s ofiko ovladači se to ještě zlepší. Otázka je, co to udělá na zalesněný mapě.
            • Veskoslav
              luke: i5 3,4 Ghz, SAPPHIRE HD 7950 VAPOR-X OC BOOST 3GB, 16 GB RAM, Win 8 Pro 64 bit. Ale jak říkám, pěkně to vypadá i na normal na obyčejném notebooku.
            • Veskoslav
              No já jsem musel, protože jsem měl 25 fps maximálně a navíc se mi hra i cukala. Sice hra nevyžaduje úplně nejnovější, ale měl jsem 1.3.1 a chtělo to po mě 1.3.4 (mám 1.3.6).
            • jaké máte stroje?
            • Radioaktivni_surikata
              Hm, tak to fakt jde. Ale zatím je škoda si s tím hrát. Prakticky na jakýkoliv nastavení to vypadá skoro stejně, a to samý platí i o frameratu. Hotl je v Shanghai málo detailů, samý velký plochy. Uvidíme, jak v plný, ale hra vypadá hezky i na nižší nastavení.

              Ale nad 50 fps se nedostanu, když jsem v otevřenějším prostranstvím. Asi ještě půjdu mrknout na ovladače...

              EDIT: Tak poslední ovladače a okamžitě + 10 fps. A to ještě nejsou ty konečný, takže dobrý.
  • michelangelo

    NU Dark Souls 2 beta gameplay

    Cekujte PRVNI a DRUHY video z hrani bety. Tesim, tesim :)
  • Na EuroGamer Expo běželo Titanfall stabilně (60FPS) na PC s grafickou kartou Geforce GTX 770.

    A to ma byt jako uspech?! *7*
  • PS4's Killzone: Shadow Fall bude 50GB download

    Tak to potěš koště...už se těšim na PS4 12GB :) Anyway i na 500GB disku při takových "Mamutech" to půjde svižně pryč. Ale doufám a přeji si, že za těmi 50GB bude něco co bude stát za to...

    Zdroj: http://www.tweaktown.com/news/33215/ps4-s-killzone-shadow-fall-will-be-a-50gb-download/index.html
  • ucho

    Levoluce a editor úrovní Battlefield 4 předveden na nové mapě Flood Zone.

    no jde to, by mě zajímalo, jak dlouho dělají jednu mapu.
    • vcelku škoda, že zaplavení celého levelu může způsobit kterýkoliv voják jednou střelou z raketometu. Mělo to být řešené přes nějaké spínače, které by jednomu člověku zabraly třeba 5 a více minut, v týmu by to šlo samozřejmě daleko rychleji. Díky tomuto řešení by se zabránilo trolům hned od první minuty zaplavit level.
      • Radioaktivni_surikata
        Nevím, co se stane, až se do BF4 nahrnou všichni. Nicméně už teď všichni vědí, jak shodit mrakodrap, ale zatím se k tomu nikdo moc nemá. Čekal jsem, že se na začátku kola všichni vykašlou na nějaký zápasení a půjdou zbourat mrakodrap. Člověče, byl jsem mile překvapen. Uvidíme, co na to hráči, až bude plná.
        • Veskoslav
          Ono se to pak blbě brání, když to zboříš. Navíc všude prach a trosky jsou ideální pro odstřelovače.
          • Pilgrim66
            A navíc házet C4 do výtahu a pak odpalovat nepřátele co se s ním snažej vyjet je p*del. *1*
      • Tak jednoduchý to nebude si myslim..
        • Levoluce a editor úrovní Battlefield 4 předveden na nové mapě Flood Zone.

          říkají to v tom videu..
    • smím se zeptat, co znamená "levoluce"?
      • Levoluce je dementní název EA pro destrukci prostředí z BFBC2. Je to od slova "leveling", což se používá i ve významu "srovnat se zemí".
        • ucho
          není pravda.
          "Experience a dynamic battlefield where no two games will ever be the same.
          Your actions physically change the battlefield in real-time, providing
          interactive game environments that react to your every move."

          naráží tím na to, že mapa není statická a reaguje na hráče. že v ní může docházet k určitým změnám, které ovlivní hratelnost (třeba i změna počasí). jo, mají tam i velký destrukce, ale to je jen část toho. jde tam celkově o tu interaktivitu, kdy lze využít některé aktivní prvky v mapě pro boj. tedy nejdo o narážku na srovnání něčeho se zemí.
          • Aha, tak v průběhu marketingové kampaně přidali ještě kromě destrukce pár drobností, abych nemohl říkat, že jen přejmenovali něco známého z předešlých her. Že ten název pak nedává moc smysl jim asi nevadí. No nic, co čekat od marketingového výrazu *15*

            Levolution Features - http://youtu.be/Q3W4FbsAqIY
            • Ale notak, nevidis ze tuna miestny nemaju radi slovne hratky v anglictine? *1*
      • ucho
        to jsem taky nejdřív nevěděl, ale z toho videa je to pochopitelné. řekl bych dynamické změny v úrovni (evoluce v levelu)
  • WiiU verze Watch Dogs bude vizuálně vypadat spíše jako současný než next-gen titul

    CPU PowerPC Espresso je z roku 2012,pan Ganimoth říka lež že je roku 97.

    WiiU je 3x Jadro na 1.25GHz 2GB RAM,grafika je zaklad Radeon HD 5670,GDDR5 a EDORAM
    Takže vykon tam je.
    • Reakce

      Pokud byste byl schopny zakladnimu porozumeni textu v celem kontextu, tak by jste pochopil, ze jde o prirovnani. A co, ze to je z roku, 2012, kdyz v jadru je to zastaraly nablesteny smejd zastarale architektury G3. TO je jako bych rekl, ze osmibitove procesory Zilog Z80 jsou desne moderni a fajn, vzdyt se v ruznych provedenich furt vyrabeji.

      A grafika nema zaklad v petkove rade Radeonu, ale ctyrkove, protoze jde o cip rady R700 a kde jste sebral GDDR5 taky nevim, je tam pouze DDR3, z toho 1 GB kompletne zabira system.
  • Erendiel
    Tak nám ten online u GTA už brzy začne http://www.timeanddate.com/worldclock/fixedtime.html?msg=GRAND+THEFT+AUTO+ONLINE&iso=20131001T07&p1=179

    Docela se těším *3*
  • Radioaktivni_surikata

    BF4

    BF4 beta už jede. Zatím velmi stručně - je to bezva! Jdu hrát rychle dál, než mě to vykopne :D

    EDIT:
    Vizuál - lepší než BF3, opravdu, ale ne revoluční
    Framerate - cca nastejno, možná o fous lepší při hezčí grafice
    Gunplay - pořád bezvadnej, v arkádovejch střílečkách bych řekl dost bezkonkurenční.

    A hlavně - každá ze tříd se má jak bránit. Kulky už nelítaj kam chtěj, když jste potlačený, jen se vám víc hejbou mířidla. Konečně se dá hrát za recona. Tak nějak to vypadá, že opravdu každá třída je velmi boje schopná, assault už není ultimate badass. Jdu hrát dál. Jo a FOV nekončí na 90 stupních, ale dá se nastavit snad až 120. Takže problém nebude mít nikdo...

    Bohužel, dmg model se snížil. Zabít někoho útočnou puškou je občas o nervy. Nablízko to vypadá na 4 - 5 kulek, na dálku to většinou nemá ani cenu zkoušet, pokud to není zrovna camper a neleží... Rychlost střel z RPG je taky mnohonásobně vyšší, než v BF3, kde se doslova vlekly. Je to fajn.
    • Jediné co mi na BF3 vadilo, byl netcode. Tak doufám, že jej v BF4 znatelně zlepší.
    • A co ta jejich slibovaná destrukce prostředí, je aspoň na úrovní Bad Company 2, nebo je stejně jentak pro okrasu, jako v BF3??
      • Radioaktivni_surikata
        Těžko soudit. Shanghai není zrovna celá z dřevěno-rákosovejch budek :) Jako zničit toho jde spousta, betonový bloky, tenčí zdi, a pak je tam ve vchodu do metra naskriptovaná destrukce stropu, jak ukazovali v E3 traileru. Všechno zničit nejde, s mosty přes řeku nic neuděláš, že by museli všichni plavat, alespoň to tak zatím vypadá. Řekl bych, že je dostačující.

        Co mě trochu trápí je právě výběr mapy pro betu. Městský mapy bejvaj na HW zpravidla o dost míň náročný, než ty zalesněný. Takže uvidíme, uvidíme...
        • To nezní tak špatně. Kdyby se ti nááááhodou chtělo něco natočit, tak by to tu jistě někoho potěšilo *1* . Ale ono jich bude asi po jůtubu dost. Tak dík za dojmy :)
          • Radioaktivni_surikata
            Natočit asi ne. Problém je v tom, že mám 30mbit internet od UPC. Copak, download je ok a ping je z českejch poskytovatelů asi bezkonkurenční, čili mně vyhovuje. Ale upload je pořád 128 kB/s. Takže se nezlob, ale video v rozumný kvalitě a dýlce bych uploadoval týden. Ono toho na netu bude dost, neboj ;)
            • Radioaktivni_surikata
              Ještě bych dodal, že servrů je opravdu dost. Takže zatím alespoň mezi premium hráči není tlačenice, ale dá se pohodlně připojit do hry. Až za 3 dny udělaj betu pro všechny, těžko říct, jak to bude vypadat pak.
            • :o

              Takovou asymetrii jsem ještě neviděl, moc pěkné *15*
    • Radioaktivni_surikata
      Co se týče bugů, je to dobrý. Teď mi teda propadla lékárna podlahou jednoho baráku, ale v betě se to dá pochopit.

      Netcode je určitě lepší. Na to, co všechno se počítá na serveru a na to, že se jedná o první pořádnej nápor na servery je to dobrý. Ještě to není tip top, ale to bych přičítal spíš tomu počátečnímu náporu. Konec konců si to párkrát během kola zalaguje. Obzvlášť, když padá ten mrakodrap, což je mimochodem pěkně trapná animace, ale abych byl upřímnej, nezkoušel jsem, jak to bude vypadat, když se zapne grafika na ultra.

      Další pěkná věc je, že má každá budova vejtah. Takže když kempí sniper na střeše, můžete si pro něj dojít. Skutečně na libovolnou střechu. Vejtah udělá to typický "ding", takže pokud není hluchej, tak si vás všimne, ale dojdete si pro něj. Co jsem viděl, tak kvůli tomu ani moc na střechy lidi nelezli a snažili se zůstat víc mobilní, což je dobrá věc.

      No a teď mi přišla sms, že moje Roccat kone XTD je k vyzvednutí, takže mě omluvte :D
  • Miserius

    GTA V Online

    Vysvetleno par dulezitych veci, vcetne onoho problemu kdy vice lidi vlastni stejnou budovu.

    http://www.rockstargames.com/newswire/article/51487/gta-online-details-game-day-access-info-and-more.html
  • Ronox
    Tak tohle mě ráno pobavilo: http://www.dorkly.com/article/54448/a-message-from-gabe-newell .. není to real, ale pravdivý ano.
    • Nevim, já osobně nejsem nějakej nedočkavec na HL3, vlastně mám radši spoustu jinejch herních sérií, o jejichž sequels bych stál mnohem radši. Ale tvrdit v podstatě to, že tak velká a bohatá společnost, jako je Valve, nemá prostředky na to, aby vyvíjela hru a zároveň se věnovala i těm jejich "revolucím v herním průmyslu", což ten článek vlastně tvrdí, je nesmysl. Navíc argumentovat tim, že nevydávaj HL3 proto, aby to nevycházelo každej rok jako série COD je naprosto nelogický a rozhodně ten problém neřeší nevydat to vůbec....
      A vzhledem k tomu, že neni real, tak si i myslim, že to je úplně jinak a že Valve HL3 chystá a hodlá ho zasadit nějak strategicky, podobně jako HL2 pomohl nastartovat Steam. Nedivil bych se, kdyby to stejný oznámili až se bude blížit vydání steamOS/steambox.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit