Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miserius

    Square Enix označilo Tomb Raider, Sleeping Dogs a Hitman: Absolution za komerční neúspěch.

    A přitom všechny 3 hry jsou fakt povedený...
    • Square Enix označilo Tomb Raider, Sleeping Dogs a Hitman: Absolution za komerční neúspěch.

      přesně tak jedny z mála her co mě v posledním roce fakt bavily
    • ucho
      no jo, všechny tři mám koupený :D ale tak museli si postěžovat před svými akcionáři. velký firmy to nemají jednoduchý, jsou to molochy, který spolknou pořádný peníze a potřebují i pořádný zisky z prodejů. THQ mělo taky svkělý hry a slušně se prodávaly. nejde ale všechno hodit na malé prodeje, management to prostě někde nezvládl a někudy firmě uteklo moc peněz a hry to nezachránily. a schválně, kdy zvládnou vydat ten další díl tomb raidera.
      • Miserius
        Ja dostal Sleeping Dogs a i Hitmana k PS+ a Tomb Raidera si poridil a vsechno me fakticky bavilo, Sleeping Dogs bych si asi nikdy nekoupil a nakonec se z toho vyklubala paradni detektivka se supr pribehem a atmosferou starsich vychodnich detektivek *3*
        • ucho
          no na PS to mám taky, ale koupil jsem i na PC. každopádně s těmi zisky je to zajímavé. hry Tomb Raider se podle všeho první měsíc prodalo 3,6 miliónů, jestli se dívám dobře. a to bylo za plnou cenu kolem 50 dolarů (na konzole to stálo snad i 60 dolarů, co čtu na netu?). to je 180 miliónů dolarů. pak šla samo cena dolů, spousta slev a nepochybně další spousta prodejů. na těch 200 miliónů dolarů se mohli dostat. náklady na vývoj byly kolem 100 miliónů dolarů. takže jestli firmě nestačí zisk ze hry kolem 100 miliónů dolarů (za předpokladu, že jsem se sekl, a zisk byl třeba "jen" 50 miliónů dolarů, je to pořád hodně vysoká suma. vlastně i kdyby byl zisk blbých 10 miliónů dolarů, normální firma by to brala jako úspěch), je tady něco špatně, ne? :) a komerční neúspěch zní v tomto světle trochu divně :) (jestli má někdo přesnější čísla, klidně se podělte)
          • "We had to expend considerable incentive programs offered to retailers such as price protection, back-end rebates, and promotional cooperation costs, which generated a certain level of shipment quantity but with lower margins than expected. As a result, provision for sales returns increased considerably year on year, reaching ¥3,927 million, and was a major factor in the deterioration of profits. [...] As retailers become more selective about
            titles to purchase, game publishers have to deal with more expenses
            associated with pricing policy, such as back-end rebates, advertising, and
            price protection, in order to expand the number of units shipped. As a
            result, street prices are substantially declining, which leads to a situation
            where profits remain sluggish even though the number of units shipped
            increases."


            Hlavně, že to mají pod kontrolou. *12*
  • holec89

    Tisk o hracich

    http://www.youtube.com/watch?v=ManhdCiDGb8 docela se divim, ze o lidech, ktery hrajou pro charitu a vyberou za vikend pres 2mil dollaru, se nepise ani na hernich strankach....
    • Pěkný video. Něco na tom bude
  • Patrick Bach (EA DICE): Netcode Battlefield 4 nemůže být nikdy perfektní z důvodu komplexnosti hry.

    Čo takto GTA V to je menej komplexné ako BF4? len dristy na ospravedlnenie bugov a podobne nič viac..
    • Pleteš hrušky s jabkama a srovnávat gta který si nehrál a o hodně více komplexní střílečku s GTA je trošku mimo...
  • Konec her na PS3/X360

    Lituju lidi, co si teď kupují polomrtvou konzoli na kraji životnosti...
    • Square Enix označilo Tomb Raider, Sleeping Dogs a Hitman: Absolution za komerční neúspěch.

      jeden komercni konzument za druhym ti na to reagujou koukam :D Ta dnesni spolecnost je tak trapna, ze se mi z toho chce az brecet.
    • Miserius
      Lidi, neminuskujte ho... Vemte si jak musí mit smutnej zivot kdyz si rekne ze je dobrej napad napsat neco takovyhleho zničeho nic do diskuze... Složíme se mu na konzoli ať nemusí závistí plácat ptakoviny...
    • Lituju lidí bez domova, lituju lidí bez přátel topících se v nekonečným koloběhu depresí a bezvýchodné samoty. Lituju umírajících lidí bez možností se vyléčit.
      Ale proč litovat někoho, kdo si koupí konzoli? Je na nich ještě tolik her, co jsem nestihl hrát..tolik her, o kterých ani nevím..ay ay ay, než to všechno stihnu, bude další generace.
    • Proč?
      Na jaře jsem si koupil PS3 super slim 500GB za pět a půl tisíce a ničeho nelituju.
      Kvalitních exkluzivit je tam dost a za pakatel + RDR a GTA V, které na PC a asi ani na next-gen nedostaneš + velmi výhodná služba PS plus.
    • ked o tom nevieš nič tak nekecaj...
  • Miserius

    Quick-Scoping nebude možné tradičním způsobem v Call of Duty: Ghosts provést.

    *8* Nextgen!
  • Na internet unikla mapa světa GTA V.

    A tady je porovnání s mapou Liberty City z GTA IV. http://bit.ly/15gPAA0
    • Jen jedno město ? škoda..
    • Dementní bitly. Opravdu to je nutné kvůli tak krátkému odkazu?

      A ať si to zkusí porovnat s mapou z Just Cause 2. Za předpokladu, že ten "únik" je pravda.
      • Miserius
        Myslis ten prazdnej ostrov v Just Cause 2? Natahnout plochu a nahazet tam stromy a 2 kadibudky dokáže každej, uvidime jak to bude tady...
        • Prázdnej? Myslíš tím, že vesnice od sebe nebyly vzdálené deset metrů? No sorry, ale radši tohle, než nesmyslnou hustotu obsahu. Hlavně, že si pořád stěžujete, jak se v GTA4 nedalo "cruisovat po dálnici", což v JC2 jde naprosto úžasně.
          • Miserius
            Odkdy je vesnice krizovatka s 3 barakama na kazdy strane? Vidis t uvzdalenost hlavniho mesta a tech 2 vesnic na tyhle mapce? Porovnej to s velikosti GTA 4 mapky, kdyz uz si nekdo chce cruisovat , tady bude moct...
            • Miserius
              Skyrim mi vyhovuje no, prijde mi to tam tak akorat (krom malych mest)...
              A nevim i kdyby to mel Vavra "prazdny" prijde mi to min stupidni v RPG pred nejakyma stovkama let nez v modernim Just Cause 2
            • Ježiš, samozřejmě, že tam bude rozdíl, když ta hra je z roku 2009... Ale nemění to nic na tom, že by mě zajímalo porovnání plochy, že v JC2 jsou normální vesnice a že JC2 rozhodně nemá prázdný svět. Jestli ti to tak přišlo, tak ti holt víc vyhovuje nahňácaný kontent typu Skyrim, na tom taky není nic špatného.

              Edit: A připrav se na "prázdnotu" té Warhorse hry.
            • Miserius
              Bohužel jsem to hrál a ještě mi to nacpalo PS+ tak jsem tomu dal šanci a hrůza.... Jestli by všechny vesnice a město dalo dohromady tady to hlavni mesto, divil bych se... A je trosku rozdil udelat naprosto anonymni ulice v Just Cause kdy nerozeznas jednu od druhy a kdyz se podivas na screeny z GTA 5 kde se kazdy ulici venovali vic nez v Just Cause na jednu tu tvoji vesnici
              http://www.gameblogs4u.com/wp-content/uploads/2010/05/justcause2map.jpg
              Akorát ostrov plnej silnic + u některých par baraku a stánků + benzínek... No, teda nevim co je na tom tak uzasnyho
            • Hrál's to vůbec? Ty vesnice byly "maličko" větší - a to včetně těch nejzapadlejších.
      • Nejspíš je. Už vycházej i obrázkový analýzy, kde porovnávají části mapy z tohohle "úniku" s částmi ze všech trailerů, kde je pohled ze shora. Navíc na R* webu všechny příspěvky s odkazem na tu mapu hned mažou.
        • Hm, to mi něco připomíná *4* . Nebyla nějaká akce, kdy se lidi snažili vykonstruovat celou mapu podle obrázků a traileru?
          • Jo, jenže ty výtvory vypadaly hrozně nedůvěryhodně. Tohle vypadá, že by šlo už o skutečnou mapu. A co na tom vlastně záleží, beztak to zjistím(e) už za týden.
            • No, to teda. Ale tyhle "leaky" vždycky beru jako druh účinného marketingu... Jinak já to zjistím leda tak z druhé ruky jsa PC hráč :)
  • ucho

    Hry s předběžným přístupem (Steam)

    http://store.steampowered.com/app/227720/?snr=1_200_200_Early+Access_104_3

    zajímavé, ale zdá se, že tahle hra, jak je prezentovaná na videu, bude vypadat úplně jinak. teď ji předělávají tak, že přidají víc hloubky a hra nebude čistě 2D. je zvláštní, že člověk si takhle koupí hru s nějakým vizuálem a nakonec z toho zřejmě vyleze něco jiného... k čemu je vlastně ten předběžný přístup u takového typu hry dobrý? :)
    • GlaDOS
      Ta hra bude technicky pořád z 2D pohledu. Jen tak do světa přidají víc alternativních cest, což rozšíří pohybové možnosti. Právě kvůli sledování postupu vývoje a možnosti získat hru levněji předběžný přístup je. Pořád lepší, než si hru předobjednat a doufat v dobrý výsledek.
      • ucho
        no už to nebude 2D, bude to 2,5D, bude ve scéně hloubka, což je změna celkem velká... hra už rozhodně nebude vypadat jako v traileru. bohužel tam mají jen jeden prototypový screenshot a na výsledek si ještě budeme muset počkat.
  • 4K

    Tak 4k a hdmi 2.0 by prý hlavně taky mělo přínést 12bit barvy, o tom se skoro nikde zatím nemluví, přitom to bude obrovský skok hlavně i na menších uhlopříčkách - 42" apod. (kde rozdíl mezi FHD a 4k nebude nijak velký z běžné sledovací vzdálenosti).
  • ucho

    Majoru Nelsonovi se nelíbí přezdívka Xbone, kterou mnozí zlomyslně nazývají next-gen konzoli firmy Microsoft...

    bleskaři, zase je to špatně. fakt si to po sobě čti...

    edit: tak dobrý, něco bylo opraveno, ale zůstalo tam "neúctivé"
  • Majoru Nelsonovi se nelíbí přezdívka Xbone, kterou mnozí zlomyslně nazývají next-gen konzoli firmy Microsoft...

    nedávno jsem četl v Cinemě podobnej názor - že když třeba vidíte v kině film, kterej je naprostá megakravina, že by bylo fajn si aspoň uvědomit, že na tom strávily stovky lidí spoustu času a práce, že třeba mistři zvuku udělali dokonalou práci, stejně tak například kulisy a kostýmy byly parádní... bohužel to jediný, čeho si většinou divák všimne, tzn. herecký výkony, scénář a režie, stály za prd, a díky tomu všechna práce ostatních víceméně přijde vniveč... ale Major by zas měl mít aspoň smysl pro humor, Xbone je vtipný označení :)
    • Tilwaen
      K čemu jsou ty hodiny a hodiny práce, když výsledek stojí za houno? Někteří lidé by měli mít dost soudnosti na to, aby některé filmové počiny vůbec ani nevypouštěli na veřejnost. Pokud jim tato sebereflexe chybí, tak se ovšem nesmí divit tomu, když kritika zrovna nebude pět samou chválu.

      Ale na druhou stranu - díky takovým tu dnes máme takové zábavné oddechovky jako třeba Sand Sharks, The Stuff, Válka světů 2 a podobné skvosty na dlouhé zimní večery *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit