Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na 30. březen příštího roku se chystá vydání Test Drive: Ferrari pro současnou generaci konzolí...

    doteď není u TDU2 lineární spojka. tudíž další závodní hra u které je vám nejlepší herní volant k hovnu. jsou toho plná fóra už od bety a Atari nato sere. ať si svoje ferari strčí doprdele
  • Na RPC je trailer na něco co se jmenuje Retrovirus. Zatím nic moc, ale má to všehny prvky Descentu! A takovou Descentovku už jsem nehrál.. no vlastně od doby posledního Descentu :-)
    http://www.rockpapershotgun.com/2011/11/23/retrovirus-almost-has-a-trailer/#more-83423
  • I Am Alive zřejmě na PC nezavítá, vývojáři se bojí nízkého odbytu kvůli vysoké míře pirátství.

    Pirátství není hlavním důvodem nízkých prodejů PC verzí multiplatformových her. Ve většině případů je úplně stejné jako na konzolích.

    Kdežto obecně mizerná kvalita konverzí (kdy je lepší hrát konzolovou verzi), opožděné vydání, technické problémy, minimální marketing, šílená konzolovitost (UI navržené pro gamepad), uzavřenost pro módy a spousta crapware navíc, to jsou věci, které vadí PC trhu. Pokud má někdo PC i konzoli, zvolí zpravidla konzolovou verzi.

    Viz poslední Batman. Na PC má měsíc zpoždění, snad 4 druhy DRM, omezení na počet zemí, kde tu hru lze nainstalovat (GfWL), nefungující DX11 mód... Řekněte mi jediný důvod, proč to pořídit na PC. Vyšší rozlišení? Ok, a dál?

    Mimo to PC verze se prodávají mnohem delší dobu s vyšším podílem zisku pro vydavatele (díky Dig. dist.). Pokud samo sebou netrpí katastrofálními bugy a není horší jak ta konzolová.
    • Souhlas, tohle vše opravdu odrazuje od koupě originálky na PC. Počkáme si na GOTY edici, pokud tedy bude a bude bez všech těch šílených ochran. Kdo má to Pecko od těch jejich hnusů pořád čistit.
    • Zareaguji stejne jako na toho dole. Ukazte mi prosim, z ktereho zdroje cerpate, ze piratstvi je stejne na PC a konzolich.

      Posledni odstavec je kravina na xtou. Digitalni distribuce je i na konzolich uz par let a podil zisku pro vydavatele je u nich stejny jako na PC (Steam).
    • Jazz
      "Šílená konzolivost" Vážně, řekni mi co mají lidi za problém ?
      Hrál jsem všechny hry, co lidi říkají, že jsou naprosto strašný na klávesnici a myši a hraju naprosto normálně. *7*
      A na Batmana si mile rád počkám.
      • Tak trik je v tom že pokud máš gamepad u pc, a hraješ konverzi(zpravidla gamepady podporují), tak prostě zvolíš k hraní gamepad. Arkham Asylum bych hrál taky na gamepadu nebýt toho že podporoval jen xboxáckej. A to ovládání tam nebylo uplně nejlíp vyřešený, i když se v pohodě dalo(tím chci říct že by se dalo udělat líp). Na Arkham city se moc těším a budu kupovat, ale stejně mi neříkejte že to co vyjmenoval kolega nahoře nelze brát jako negativa.
      • Pokud je hra jinak dost vyhypovaná, tak se konzolovost přehlíží. Assassins Creed je konzolová série, ale nebrečí se na to nijak zvlášť. Dead Space taky... taky se moc nebrečí.
        Skyrim je tvrdě zkonzolovatělej, ale PC hráči ho vítají jak Ježíše po 2000 letech.

        A proč? Protože jiný prvky vyhrály... u AC je to příběh, u DS je to atmosféra a u Skyrimu svět a atfosféra.

        Pointa -> nic jako konzolovost neexistuje... pouze vás hra na kterou si stěžujete jako konzolovitou nedokázala ničím opravdu zaujmout a chytit... kdyby chytila, tak si konzolovitosti ani nevšimnete.
        • Mechwarrior_bw
          "Pointa -> nic jako konzolovost neexistuje"
          ...
          "kdyby chytila, tak si konzolovitosti ani nevšimnete"

          tak tomu hovorím "pointa" *7*
          • Sorry no... špatná formulace.

            Každopádně tak konzolovost tedy existuje, ale v případech jako AC, DS a Skyrim nevadí. A kdyby další hry byly stejně chytlavé v některém ohldu, tak u nich taky nevadí. Takže pokud vám vadí konzolovost, tak je hra pouze průměrná a ničím vás pořádně nechytla... jinak by jste si konzolovosti nevšimli...

            Je to lepší formulace?
            • a konzolovitosť ľuďom vadí, nie že nie, a samozrejme aj u Skyrim (asi nečítaš fóra), lenže je to tak komplexná hra v ktorej sa tieto vady strácajú a dokážu ich vynahradiť desiatky kladov

              A to tady já naprosto celou dobu píšu. V Assassin's Creed taky přetrpíš trapně jednoduchý souboje kvůli tomu, že chceš vědět jako to dopadne s Desmondem, Eziem a Altairem. Atd.

              Prostě říkám, že pokud se objeví hra, kde není nic, kvůli čemu by ti stálo za to přetrpět konzolovost, tak je ta hra pro tebe asi nezajímavá a neměl by jsi ji hrát.

              A sorry za ty kecy o formě atd. Byl jsem povýšenější a mravokárnější než mám právo být.
            • Mechwarrior_bw
              ak niečo označíš za POINTU prispevku a človek poukáže na jej nelogickosť tak sa skutočne nemôžeš čudovať ak na to človek ukáže. Takže tvoje reči o tom, že ide o argument proti FORME a nemalo by sa k tomu človek znižovať je úplne zcestný *7*

              a konzolovitosť ľuďom vadí, nie že nie, a samozrejme aj u Skyrim (asi nečítaš fóra), lenže je to tak komplexná hra v ktorej sa tieto vady strácajú a dokážu ich vynahradiť desiatky kladov. Tak ako píše lambada - dokážu ich pretrpieť. A osobne nie som zo Skyrim nijak zvlášť nadšený.
            • Ja bych to videl spise tak,ze u nekterych her dokaze tu "konzolovitost" vynahradit spoustu jinych aspektu hry natolik,ze hrac je schopen nektere veci pretrpet.
              Navic neni hra jako hra,nekde je to zjednodusovani videt vice,nekde zase mene.
              Jinak podle meho nazoru za zjednodusovanim her nestoji jenom omezene moznosti gamepadu,ale z velke casti snaha zaujmout co nejsirsi publikum a tedy i ty mene schopne hrace a mozna i lenost hracu?
              Jednodussi hry tu byly vzdy,problem ale je,ze v dnesni dobe tvori vetsinu Ackove herni produkce.
      • Taky nechápu. Na 1. a 2. Assassin's Creed si prý hodně lidí stěžovalo kvůli ovládání, ale mě to přišlo úplně normální. Jedinej problém s ovládáním jsem měl v Devil May Cry.
        • Pokud myslíš DMC3, tak souhlas, skoky a útoky na I J K L nejsou dobrej nápad... ale to je jeden z portů z dřevní doby PC portů. Jako například MGS2, kde zmáčknutím Esc hru ihned vypneš...
  • keigi

    Podzimní výprodej na STEAMu

    Vedle pro mě nezajímavých věcí komplet 4 dílů ODDWORLDu pod 4 eura! Trvá jen 1 den. *14*
  • ucho

    steam

    steam rozjíždí podzimní akci, například portal 2 za 7,64 eur... (6,8 kdyz si koupite dve kopie)
    • Jazz
      Dosti epic sleva, zatím jsem koupil Orcs Must Die! uvidíme, co bude zítra.
    • A Renegade Ops za podobnou cenu! :)
      • ucho
        tam doporučuji zbystřit nad fourpackem, 4 kopie za 12,49, tedy 3,12 eur za kus...
    • keigi
      Dávám +1. Byl jsem pomalejší :)
  • Ve STEAM profilu hry Darksiders II se změnilo datum vydání z června 2012 na Vánoce 2012.

    Tak tohle je škoda.

    Jedničku jsem si koupil nedávno na Steam Daily Dealu za 5€ a vůbec nelituju, skvělá hra.
    Na dvojku se dost těším a oni ji pořád odkládají.
  • I Am Alive zřejmě na PC nezavítá, vývojáři se bojí nízkého odbytu kvůli vysoké míře pirátství.

    Rád bych poprosil Bleskaře, aby zvážil budoucí dopad novinek... jakmile jsem tuto viděl, tak mi bylo jasný, že se tady zase rozhoří 100x ohraný brečení o tom jak se na konzole pirátí taky a blabla. Prostě česká PC elita musí jít aspoň nějak do protiútoku, co? Čísla prodejů mluví jasně a s těmi nikdo nijak nepohne.

    Měli jste raději toho Miroo-a ignorovat... určitě dobře věděl jak některým PC hráčům po takovém komentu zahučí v hlavě a vybuchnou... a takhle jste mu to jen splnili. Successfull troll is successfull.
    • Call of Duty: Modern Warfare 3 se nečekaně chytlo i na japonském trhu. Call of Duty: Elite je poprvé...

      Jinými slovy jsou piráti a trollové jen PC hráči.. a všichni konzolisti poctivě kupujou hry a jsou chudáci věčně otravování PC trolly na diskuzích. Myslel jsi to nějak takhle? *1*
      • Ne nemyslel.

        Kde něco takového naznačuju?

        Jen jsem řekl, že tato novinka nebyla nutná, protože se objeví ta samá blitková diskuze jako vždycky. Konzolista to vyprovokuje (Miroo) a PC hráči se jako vždycky chytnou. A jedeme pořád dokola... na konzolích se taky pirátí cry cry... ano, pirátí, ale prodejní čísla jsou pořád větší. A o ty jde.

        Vůbec nechápu jak jsi mohl přijít k závěru, že označuju všechny PC hráče za trolly... za trolla jsem označil Miroo-a protože začal zbytečnou diskuzi...
      • Pardon,

        nějakým nedopatřením se mi tam vyskytl špatný nadpis *12*
  • I Am Alive zřejmě na PC nezavítá, vývojáři se bojí nízkého odbytu kvůli vysoké míře pirátství.

    Dobře jim tak, PC hráči jsou strašně nevděčný publikum..!
    • PS. vazne me udivujiji lide,kteri doopravdy veri tomu,ze na konzolich hrajou poctivejsi hraci,nez na pc.
      Lide jsou stejny,at hrajou na cemkoli.
      • vazne, ano, ono hacknout konzoli a ukrast hru na xbox je slozitejsi. Navic tim ztratite moznost patchu a nemuzete hrat online ani mit pripojenou konzoli na net. Jakmile pripojite, prijde ban na celou konzoli a mate smulu navzdy.
        • Jazz
          Vážně ?
          Proč kámoš hrál stažený hry normálně po internetu ?
          • protoze ma doma PC? *1*
            • Ne, to bany od Microsoftu na Xbox LIVE chodí ve vlnách.

              A taky protože cyklus pirátství u Xboxu je:
              Nová ochrana -> nová ochrana prolomena, je možné hrát na LIVE bezpečně -> nový průlom odhalen -> nová ochrana -> atd.

              Takže v určitých momentech se skutečně stažené hry na Xbox 360 djí hrát bezproblémů online. Ale je to věčný boj mezi MS a c4va.

              Naopak na hacklým PS3 se na PSN momentálně ani zdaleka nepodíváte. Pouze některý PSN hry mají DUPLEX releasy s patchi pro CFW 3.55. Ale to jaksi multiplayer přes PSN nenahradí.
      • Ale PC hraci vzdycky nejvic krici kvuli bugum :D
        • Mechwarrior_bw
          ale veď to je dobre, či nie ?
        • Vzhledem k tomu,ze pc verze vetsinou hrajou druhe housle a navic optimalizace pro rozmanity pc hw je mnohem slozitejsi,je celkem pochopitelne,ze pc verze trpi mnohem casteji bugy a mizernou optimalizaci.
          Na tom neni nic prekvapiveho a proto taky pc hraci "nejvic krici kvuli bugum".
          Protoze vyvojari na pc verzi casto celkem prdi.
          Neocekaval si snad,ze cetnost bugu bude na konzolich obdobna jako tomu je na pc,ze ne?
          • Ja vim jaka je situace a jen konstatuju proc se muzou PC hraci zdat nevdecni :D
            • Kdyby v pr*eli byly ryby... :D
            • A myslis,ze kdyby to bylo naopak,tak ze by konzolisti nebreceli?Nebud naivni.
    • Tohle je tak trapny a ohrany argument.Na konzolich je v soucasne dobe mira piratstvi na velmi podobne urovni jako tomu je u PC.
      Jediny rozdil je v tom,ze na konzolich obecne hraje mnohem vice hracu ,nez je tomu na pc a proto taky ty mnohem vyssi prodejni cisla her.
      A urcitou merou do toho urcite promlouva fakt,ze vetsina multiplatformnich her se dela primarne pro konzole a podle toho ty hry take casto vypadaji.A nekteri pc hraci proste z nekterych "zkonzolovatelych" her nejsou zrovna dvakrat odvareni.
      • Já teď nemluvím ani tak o prodejích jako spíš o celkovém chování PC hráče. Já osobně jsem snad nikde na fóru nečetl že by konzolisté nadávali PC hráčum do blbců a tak podobně. Vezmu třeba příklad L.A Noire když byla hra oznámená jenom konzole všichni PCčkáři proklínali Rockstar jací jsou to zrádci debilové a podobně. Rockstar jim teda z dobroty srdce L.A Noire na PC udělal a první reakce byli ta grafika je hnusná proč to dělali na ty pitomý plechovky kdyby to udělali jenom na PC tak to bude 100x lepší hra než na konzolích. Potom se v diskuzích strhnul úplně neuvěřitelnej flame okolo debilního locku na 30FPS, všichni tam brečeli jak je Rockstar strašně debilní firma...a tak dále a tak dále. PCčkáři by měli držet hubu a být rádi že se pro ně hry ještě dělaj a ne se pořád do někoho navážet. Konzolisti zaplatí vývoj oni dostanou nejlevnější a nejlepší verzi a pořád jim je to málo.!
        • Mechwarrior_bw
          "PCčkáři by měli držet hubu"

          viem že to by sa vám páčilo ale nie, PC hráči nie sú ako vy, nie sú to poslušné ovečky čo nektiticky a poslušne prijmú akýkolvek balast a ešte nadšené tlieskajú tomu ako na nich firmy rižujú...
          • Hlupáčku, na PC i na konzolích hrají stejní lidé. Pořád stejná fyzická stavba, každej vlastní osobnost. Vím, že jsi asi ještě mladý a chtěl by sis připadat výjímečný a kráčející proti proudu, ale vybrat si na to takovou pitomost, jako věc, na které hraješ...moc smutný. Raději ze sebe dělej nějaké medium.
            • Co jsem napsal? Že PCčkáři jsou v dněšní době nevděčné publikum což pravda a nikdo mi to nerozmluví...! Ke flamu to zklouzlo jako vždycky...........ten má to a ten zas tohle..!
            • A vidíš, zase jsme u toho. Neoznačil jsem PC hráče blbce, ale blbce jsem označil ty, co se chovají jako hov*da pod článkama o konzolích. Konec konců, já jsem čistě PC hráč, konzoli nemám, šel bych sám proti sobě.
            • Mechwarrior_bw
              Miroo: teda že to píšeš zrovna ty čo túto diskusiu rozpútal tým, že si znovu a rád kopol do PC hráčov ... To si naozaj nevidíš do huby ?

              a rovnako Nemesus - píšeš že sa chováme ako blbci ale pritom nemáš problém označiť pc hráčov blbcami.

              Alebo to už skutočne nemáte ani trochu sebareflexie alebo si neviete po sebe prečítať svoje príspevky ?
            • Já neříkám že jsou to blbci sám jsem na PC vyrostl, jen mě irituje že si PCčkáři myslí že svět se točí jen kolem nich..!
            • Miroo, nemám tušení. Protož jsou to blbci? Ale blbce z člověka nedělá věc, na které hraje, ale jeho chování. (Mimochodem, reagoval jsem na Mechwarriora)
            • Proč se teda PCčkáři pod článkama o konzolích chovaj jak hovada?
          • Je to stejný jako s cikánama. "My (konzolisti)" poslušní držíme hubu a chováme se slušně mezitím co ti"špatní-cikáni (PCčkáři)" dělaj bordel a stěžují si když jim někdo na něco sáhne..!
          • Bože a myslíš, že PS3 hráči drželi huby při výpadku PSN?

            A že se retardovaných DLC pro CoD prodá víc na Xboxu? Řekl bych, že procentuálně k počtu prodaných kusů základní hry to bude podobné jak na PC...

            To jen PCčkáři jsou v této době na konci konzolové generace jak vosí hnízdo a pičují na všechno.
            Miroo-a jsem výše sice nazval trollem, protože tahle diskuze neměla vůbec začít. Ale když už začla, tak s LA Noire měl vzásadě pravdu.
            Je to exkluzivka - buď búbúbú Rockstare mi to chcem taky nebo búbúbú je to sračka, sežerte si to konzolisti.
            Vyjde PC verze se všemi DLC - búbúbúbú špatná grafika.

            Búbúbúbú.
      • "Na konzolich je v soucasne dobe mira piratstvi na velmi podobne urovni jako tomu je u PC."

        Na zaklade jakych cisel ci statistik tohle tvrdite? Rad bych ty cisla videl, pls, hodte link. Dik
  • I Am Alive zřejmě na PC nezavítá, vývojáři se bojí nízkého odbytu kvůli vysoké míře pirátství.

    se jim nedivim, ja bejt vyvojar tak na pc v zivote nic nevydam .....
    • no jo, pcčkáři holt nekoupěj každej sranec
    • No jo, však oni nad tím většinou moc času taky neztrácejí.
  • Odulin

    Dizzy's comeback

    Tak Dizzy bude....9. prosince,..ale pro iOS a Android *3*

    http://www.pocketgamer.co.uk/r/Multiformat/Dizzy%3A+Prince+of+the+Yolkfolk/news.asp?c=35467

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit