Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro majitele Oculusu

    http://store.steampowered.com/app/238280/?snr=1_7_15__13

    Tahle hra je absolutni MUST HAVE!

    Na par tydnu jsem si ty bryle pujcil. Zkousel jsem na tom Dirt Rally, Minecraft i Elite ale Legend of Dungeon byl proste nejlepsi :D
  • Morraw

    33, ročník The Golden Joystick Awards zná své vítěze ve všech kategoriích. Cenu za nejlepší hru roku si odnesl Zaklínač 3.

    Moc nechápu, jak se může dělat taková anketa, když některé z velkých her mají teprve vyjít (Fallout, CoD, Just Cause..)
    Každopádně, hráči zvolili a někteří, jako vždy, se mohou zbláznit.
    Zaklínač skutečně šel do mainstreamu, díky tomu může být větší a hezčí a jsem rád, že hra evolvovala do otevřeného světa. Nejsem ještě příliš daleko, ale už teď dokážu ocenit ten obrovský kus práce, kterou Poláci na Zaklínači odvedli.
    Open world hry hraju moc rád a většina musí nutně obsahovat i generický obsah. Zaklínač ho samozřejmě také obsahuje, ale podle mě ho lépe maskuje. Kontrakty a vedlější questy se větví, náhodná místa (otazníky) jsou rozmanitá a nepovinná atd..
    Všechny letošní hry jsem nehrál, takže nemůžu zatím hodnotit, ale Zaklínač je u mě určitě už teď hodně vysoko.
    • Fůůůj sem se lek....Ale pak sem se podíval a zjistil že to je jen na hry pro Konzole....Sem se bál že si už všichni zbláznily.....
      • Není to je jen na hry pro Konzole...
    • jak přesně se větvi kontrakty? Kontrakt spočivá v tom, že vezmeš quest, dojdeš na místo, prozkoumáš stopy, sleduješ stopy, zabiješ generické monstrum, pořád dokola, navíc jsou debilně poskládané, takže jako lvl 10 bereš kontrakty pro lvl 30...
      • Morraw
        No právě. Nevezmeš jen kontrakt a nejdeš monstrum zabít. Děláš nějakou investigaci atd. Pořád dokola ? Nevím co by sis představoval jinak. Samotné povolání Zaklínače je postaveno na kontraktech a ty jsou ve hře rozmanité.
        To, že není mapa rozdělena podle lvlu nebo se monstra neškálují podle lvlu hráče je jen dobře. Nelineární postup hrou a mám důvod se vracet později ve hře i na dříve objevená místa.
        • Udělali to vlastně tak jako to bylo v Gothicovi 1,2 kde jsi mohl už na začátku narazit na skřeta. Jinými slovi s tebou souhlasím. Na Zaklínače jsem se těšil už od prvního traileru a i přesto že si hra prošla určitýma změnama bavila mě opravdu hodně
        • rozmanité? je to naprosto jednotvárné, jen je na konci jiné monstrum(skin). Tvůrci nevěděli jak to udělat, tak tam udělali detektivní mod jako berličku. Bohužel je to použivané i v klasických questech. Zlatá jednička
          • Morraw
            To jako chceš každý kontrakt unikátní ? Je jasné, že kontrakty jsou ten obsah navíc, který má zabavit, když zrovna neděláš více propracovanější vedlejší a hlavní questy. A díky těm rozdílným úrovním se ti nestane, že bys jich udělal 10 za sebou a tím pádem se nudil.
            • Upřímně, tohle zní ještě nudněji a generičtěji než to lineární a alespoň komentované hledání stop...A víš, jak by to vypadalo v praxi? Každý by cpal talenty do inteligence, čili by kontrakty probíhaly stylem promluvit si s NPC, zabít příšeru. Promluvit si s NPC, zabít příšeru. Nemůžeš všechno nacpat do dialogů, vždyť by to působilo stejně hloupě jako z tvého pohledu hledání stop.
            • tak si užij interaktivitu. Já tomu říkám předscriptovaná casualita.
            • Morraw
              Hledání červených stop..to je tak zjednodušené myšlení..

              To, co jsi popsal je mimo kontext hry. Páčit informace od zadavatele kontraktu (v jehož zájmu je ti je všechny poskytnout) a ještě to mít ovlivněno herním atributem ? Možná v nějakém izometrickém RPG, kde to nelze udělat jinak než textem.
              Zde si užiju tu interaktivní činnost doplněnou Geraltovým zasvěceným komentářem.
            • Zaklínač je z velké části o hledaní stop, takže ten kdo vykřikuje, že Zaklínač je o hledaní červených stop, má samozřejmě pravdu.

              Můj nápad? Nebudu jim teď vymýšlet celý systém, takže bych tu nudnou mechaniku celou odstranil a prostě bych to dal do dialogů, prostě vymámit info z přeživšího, kde se bestie přesně skrývá, takže bys zabíjel stejné bestie, jen by sis ušetřil čas hledaní červených stop a následování šipky. Samozřejmě bych dal body vlastností inteligence, čili více inteligence= více možností dialagů, chytřejší otázky a zjištění lokace. Ano, to se váže na celý RPG systém, ta hra je celá špatně nadesingovaná. Hrůza. Šipka Je to jen umělé natahovaní času u generických questů. Hlavní questy by
            • Morraw
              A tvůj nápad?
              Jde o to jestli chceš udělat RPG nebo simulátor Zaklínače. Nějaké informace získáš od zadavatele, něco si pak musíš dohledat na místě. Šestý smysl mohl být volitelný, ale pak by jsi musel překopat celý systém hledání.
              Prostě je to herní prvek, který není nelogický a rozhodli se ho využít napříč celou hrou.
              Když něco takově izoluješ a začneš se v tom patlat bez kontextu, tak to vždy bude působit divně a zástupy lidí pak budou jen nesmyslně vykřikovat "Zaklínač je o tom, že hledáš červené stopy"..
            • Prosim tebe které RPG dnes nemá šipku, která ti ukazuje kam mám jim?

              WitcherSence mi alespoň poskytuje naraci během questu, což mi obyčejná šipka neposkytuje tzn. pro mě je to lepší možnost.
            • je trošku smutné, že si neumíš představit jiné řešení questů než přes červenou šipku. Ano, červené stopy jsou v podstatě lineární šipka, která říká sleduj mě jako oslík, já tě zavedu ke konci questu.
            • Morraw
              Tak to mě nic nenapadá. Jedině ty červené stopy odstranit a hledat naslepo bez nich. Ale to už by nebylo zábavné, že?
              Kontrakty jsem splnil zatím jen 4, takže stereotyp se zatím neměl šanci dostavit.

              Každá open world hra bude obsahovat generický, opakujicí se obsah. Přesto u Zaklínače i po 60h mám pocit, že nedělám to samé. Jak jsem psal, dokáže to maskovat a zdánlivě opakující se aktivity dokáže oblepit omáčkou, která mě chytí.
            • chtěl bych mechaniku která by byla zábavná, nesvazující a nelineární. Bohužel si nepamatuji ani jeden kontrakt, bohužel si pamatuji, že mechaniky detektiva jsou využivatelné i ve vedlejších questech. Tomu se říká generický obsah a ve Witcherovi je ho dost a dost.
  • Jelikož Arkham Knight vyšel na PC znovu rozbitej, WB nabízí vrácení peněz nad rámec politiky Steamu

    http://www.escapistmagazine.com/news/view/161261-Arkham-Knight-Refunds-Offered-as-PC-Issues-Persist?utm_source=twitter&utm_medium=share&utm_campaign=all
  • Video: Nové gameplay záběry ze hry Ratchet & Clank.

    Ta grafika je fantastická, z toho bude spousta děcek hotová...
  • COOL Games #1

    Tak kvůli tomuto přešel Zdeněk na Primu.
    http://play.iprima.cz/cool-games-1
    https://www.youtube.com/watch?v=0AhvvA40dQE

    Pokud už to tady bylo, tak se moc omlouvám.
    • Hrajeme s Alim je tisíckrát lepší než kterýkoliv pořad o hrách v ČR.
      • Stačili mi upoutávky a krev mi tryskala z očí i z uší, také jsem utrpěl újmu na duši.
      • kennyB
        Viděl jsem ho jednou a jako bych se díval na Fantozziho s rodinou...
    • Něco mi říká, že to tu nikoho nezajímá. Já myslel, že tu je server o Hrách a ne nějakých sereblitkách.
  • Již lepší/kvalitnější screeny z PS4 verze Fallout4.

    http://gearnuke.com/leaked-fallout-4-uncompressed-ps4-screenshots-look-much-better-colorful-compressed-screens/
    • Spis nez barvy trochu vaham nad tim jaky budou mechaniky. To co bylo v traileru byl peknej hnus. Najit nejaky power armor kdesi na baterky? Oblict si ho? Rozstrilet s nim naprosto stupidne drzenim jednoho buttonu deathclawa? Nejlepe na prvnim levelu? Tohle nema s Falloutem nic spolecnyho.
      • Už to nebude oblečení které si budeme nosit v inventáři, bude to jako vozidlo.

        "The player described power armor as something that you’d treat almost like a vehicle. You wear the power armor by climbing inside it, if you climb out the power armor stays where you left it. It’s heavy, bulky and slow but extremely powerful."
        • A to je presne ono. PA uz nebude armor, i kdyz to ma v nazvu, ale nejaky radobyvozidlo. Mutanty budeme zabijet pistolkou na prvnim levelu. Staty uz nebudou hrat roli, protoze to kazdyho jenom otravovalo, perky to samy. Na co levlit kdyz vsechno zabiju hned. A zbyla z toho tuctova arkadova strilecka, kterou Fallouty nikdy nebyly.
          • Ty ses na ten trailer asi pořádně nedíval, co? V prostřizích bylo jasně vidět, že mu v tom power armoru skáče HP sem a tam a to samé munice. V jednom dokonce měl zapnutý cheat a munice mu neubývala. To byla jen ukázka sestříhaná pro co největší wow efekt. Taky můžeš vidět, že deathclaw ubere 15-20% HP power armoru jedním zásahem. Bez něj by tě asi sundal raz dva. Naopak vítám, že ho nebudeš moct nosit v inventáři, protože to právě nebude tak OP.

            Nedělal bych ukvapené závěry než se mi to dostane do rukou.
            • Ono stare fallouty to taky tak dobre nemli poresene, tam to jen nevadilo, protoze PA slo najit az ke konci hry. Tady je to ale otevreny svet a stejna logika nefunguje. Podle lore ma byt PA futuristicka verze tanku, ktere se jen dostali do vyroby pred valkou. Je tu teda, zvlast u bethesdy, problem, ze PA je prilis dostupne nebo celkem nic moc (a treba v NV bylo spousta lepsich zbroji nez PA). Pokud teda tedka bude OP ale malo dostupne, tak je to naopak krok spravnym smerem, byt bych byl samozrejme rad, kdybych ho mohl mit na sobe porad.

              Kazdopadne bych to zatim nezatracoval, za ta leta bethesda celkem zlepsuje mechaniky ve svych hrach a nekdy dokonce jsou zabavne hned a nemusim cekat na mody. Spis mam vetsi obavy o napln sveta.
            • V pořádku, každému sedne něco jiného. Já osobně mám nejradši tyto 3D RPG, takže mně hra naprosto vyhovuje. A ještě k tomu mi nejvíce jde o věci okolo -> průzkum a hlavně tady stavba sídla s kterou jsem díky módům zabil v předešlých dílech hodně času.
            • Tak dle lore se ta zbroj unese sama, ma reaktor. Takze jedina nerealisticka vec je opravdu noseni zbroje v batohu. Oblekani zbroje by se dalo poladit, kazdopadne to neni pointa. Pointa je ze to zabiji dalsi odkaz starych Falloutu. A ze jich moc nezbylo.
            • Jsem "velký" PC hráč a tohle fakt nevidím jako něco "konzolovitého", ale jako něco, co hru posouvá víc realismu. Za což já jsem rozhodně rád. Zbroj, která váží desítky kg vážně nepatří do "kapsy" do inventáře.
            • Ja chapu, ze konzolovy deti vitaji ze budou mit svuj iwin button. Pisu ze s Falloutem to nema nic spolecnyho a power armor byl proste armor. Kus vybavy. Endgame armor ve kterym byl hlavni hrdina badass typek. Nebyl to zadnej konzolovej radoby cool powerup. *3*
    • 1. Uncompressed PS4 *15* to jako Uncompressed PS4 z 1080p?
      2. Vegetace OK ta by rostla rychle viz chernobyl
      3. ale ostatní...Lak vraku auta *15* To ten vrak jako něko natřel?

      Prostě TES style pořád jede. Levely špatné, drobnosti nejsou a nikdy u toho nikdo nemyslel aby to vypadalo. Pak to nějak upraví moderská komunita. Člověk by řekl, že tam jsou vzdělaní lidé a dají si práci ale ne. Je tam každému fuk, jak to je špatně.
    • Nevim ktereho blbce napadlo udelat to tak barevne, to mi k te hre vubec nesedi... takove krasne modre nebe a vubec okoli taky nevypada jako po nuklearni valce :( Asi budu cekat na poradny mody co z toho udelaji poradne depresivni Wasteland
      • Psychotic
        Je zvláštní, jak v době "šedé a hnědé" si někdo pořád stěžuje na barevnost...
      • Má to bejt 200 let po válce, to už bude obloha v pohodě. Jasně že třeba omítky a celkově stav některých budov a lak na autě, to všechno by vypadalo úplně jinak. Ale ta příroda zas tak neuvěřitelně nevypadá, taky se to neodehrává na západě Států. Kolem Bostonu žádný pouště nejsou. Si snížíš kontrast na monitoru, než budou mody, no. *1*
      • Todd Howard řekl něco v tom smyslu, že to tak depresivní nechtěli, protože 3ka byla už extrém. Ale Glowing Sea (místo, kam dopadly bomby) bude vypadat jako v F3/FNV.
        http://i.imgur.com/RNQ69JM.png

        Mám předobjednáno a už se nemůžu dočkat.
  • homeles8
    vfdsrtžuzngdbthrsdjdžčz cbfdrycf 897dsvadr? 4486♠♠○♠♠3♥♠♠♦☻☻♠3333♥ 3♥♥♥♥♥33
  • Herní měna Destiny patří na PSN mezi nejprodávanější doplňky.

    To je smutné. Kvůli těmhle ovečkám má polovina vydávaných AAA her mikrotransakce a brzy to bude standard.
  • Potvrzeno: PS4 verze Call of Duty: Black Ops III poběží v nativním rozlišení 1080p.

    whow ! 10 let starý engine s trochou světýlek poběží při fantastických 30fps v nextgen rozlišení 1080p :D
    • Draken69CZ
      Co jsi napsal je hloupost, ale když už tak by vycházeli z Q3 engine a to je konec roku 1999. Nebo jen neumíš počítat?
      • homeles8

        uuuuuuu

        hstadzzzzzzz
      • homeles8

        uuuuuuu

        hsta
  • Veskoslav
    Za příspěvek: Á pán si myslí, že je dospělý, když zasunul. se dává 5 dní ban.

    Chápu, že zdejší cenzor neumí větu: A chcete k tomu i kečup a proto dělá cenzora. Míra mazání a "kontrola" diskuzi naprosto nevedla ke zkvalitnění. Naopak se ukázalo, že cenzor je nejenom suchar ale mnohdy i naprosto neznalý reálií ohledně diskuze když mazal hlášky ze Star Wars u článku o Star Wars.

    Asi si hodně dlouho budu rozmýšlet, jestli prodloužit předplatné levelu.
    • Asi si hodně dlouho budu rozmýšlet, jestli prodloužit předplatné levelu.

      Srandovní výhružka *15* Když jeden hlupák odpadne, tak za tebe to vezme někdo jiný. toho se neboj.
      Bež raději učit lidi zasouvat, ty odborníku přes dospělost.
    • Ty jsi hrozna fňukna, fakt ze jo. V pulce tvých komentu jen kňouráš. Uz je to docela otrava.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit