Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Úvodní malá mise v kině v Duke Nukem je sofistikovanější, kdy tam máš víc cest kudy jít a je tam víc nápadů a místností, než za celou polovinu hraní novodobého CoD.
    • Proč to porovnáš s COD? To je snad jediná FPS současnosti? Proč teda z minulosti nevytáhneš taky nějakou sraačku třeba Daikatanu?
      • kostejnesmrtelny
        Protože Daikatana propadla, zatímco CoD je (komerčně) nejúspěšnější FPS poslední...čeho, dekády?
  • Herní scéna

    Víte co je smutné, v dřívějších dobách jsme řešili, jakou má ta nová hra skvělou grafiku (a jakou kartu zase upgradujeme), jaká je tam promakanější AI, fyzika, kam se to zase posunulo, řešili jsme samotný obsah, kdo se kam dostal, co tam je, jak je ta hra těžká, byla to zábava a zároveň výzva, bylo to super, pořád se herní scéna někam posouvala. Zkráta pure gaming a radost.

    Dnes? Člověk všude vidí co kde nejde, co kdo zase doprasil, v jakém stavu hra vychází, učíme se co to jsou zlodějská DLC, kroutíme hlavama na mikrostransakcema, nechápeme proč je tady ta hra zamčena na 30fps, proč tady v té superpecce za 100 milionů nejde rozstřelit sklo, nemůžeme najít lékárničky, nechápeme proč máme mačkat tři písmena místo hraní a čumět na nějaké skriptované animace pořád dokola.....

    Není vám z toho smutno trochu? :(
    • tak hladaj hry mimo tych 100 milionov budgetu..a mozno podpichnem, ale za tych povedzme 20 rokov by ta uz mohlo bavit aj nieco sofistikovanejsie ako first person shootery *3*
    • Pravda. DLC jsou pěkný hnus. Dříve byly datadisky a ty opravdu za něco stály. Hry byly dodělané a ne jak teď. Milion patchu a pak to možná pojede dobře. Dříve nebyl problém hrát hru ve verzi 1.0. Ale stejně jsou to pořád jen hry...pokud nejde o život tak jde o ho*no :-)
    • Je! A taky je mi smutno z donebevolající pasivity herní novinářské obce, která mohla řadu těch věcí zarazit v samém počátku (natvrdo strhávat procenta za day 1 DLC a podobná svinstva), ale vykašlala se na to a teď se vůči nám snaží tvářit, že jsme vlastně na stejné lodi a nedá se s tím dohromady nic dělat. Dalo se s tím dělat. Stejně jako PR oddělení masírovala spotřebitele, že DLC je druhá nejlepší věc po vynálezu krájenýho chleba, tak herní novináři mohli - a měli - dohlédnout, že je to zhůvěřilost a vyslat naším jménem vydavatelům signál, že tohle teda rozhodně ne! Vyslali p*d a my teď platíme jak mourovatý za rozbitý a nekompletní hry.
      • Trend přece neudávají recenzenti, ale samotní platící zákazníci. Vždy je jednoduché přenést zodpovědnost na někoho jiného...
      • Naprostý souhlas.

        I proto jsem se např. přestal dívat na místní Fight Club, to co tam místní redakce někdy obhajuje a naopak odsuzuje, to se nedá poslouchat a recenze už roky nečtu a vždy počkám na echo od známých pařanů. Dost možná budou naše příspěvky demokraticky smazány :)
      • Neplať, nehraj a hlavně už neotravuj *5*
    • jo je, večer si ve vaně přeřežu žíly, jelikož hledaní lékárniček je základ dobrého gameplaye...
      • Zřejmě jsi mladší ročník, který nepochopil pointu. Víš, kdyby jsi v té době hry hrál, tak by jsi možná věděl, že taková drobnost jako lékárničky naprosto změní hratelnost (viz nový Wofenstein např.). Člověk se do postavy a samotného hraní více vžije, má to uplně jiný smysl a hraní probíhá jiným stylem, než "vletím tam a držím tlačítko střelby než všechno nepostřílím" jak s godmodem a pocitem nesmrtelnosti. To je tak trošku senseless, ale chápu, že to někdo nechápe. Ovšem nechápu proč se k tomu potom vyjadřuje.
        • ano samozřejmě změní to hratelnost na hratelnost nostalgickou a hned se zapomíná, že level-desing je mizerný, grafika příšerné, textury se nedočítají ale jsou tam lékárničky.

          Ročník jsem 89. A ty?
  • Kr.Pa

    Zajímavý herní projekt

    https://www.youtube.com/watch?v=p747PrxmZJ4
  • Vogon

    Detailní pohled video herního designera/writera na Dark Souls

    https://www.youtube.com/watch?v=EV16ROaHVfo
    Jinak zde je jeho pohled na Demon's Souls : https://www.youtube.com/watch?v=LLItPEpkK7A
    A zde je jeho kritika Dark Souls 2 : https://www.youtube.com/watch?v=UScsme8didI
    • pokud to máš nakoukané, bylo by fajn se podělit o jeho názory....
      • Vogon
        Tak vzhledem k tomu, že Matthewmatosis je kritik který kritikou roznese i hry, které miluje(Stačí se podívat na jeho recenze, kde prakticky recenzuje jenom hry, které má rád, ale i tak je naprosto zkritizuje), si myslím , že Dark Souls a Demon's Souls z toho vyšlo velmi dobře. A i přesto že udělal kritiku na Dark Souls 2 ,tak první slova toho videa jsou něco typu " I přesto, že má Dark Souls 2 hodně chyb, tak si ho zahraji radši než cokoli jiného"
        • ok. díky *3*

          "I přesto, že má Dark Souls 2 hodně chyb, tak si ho zahraji radši než cokoli jiného"

          S tím se 100% ztotožňuji.
  • Veskoslav
    Mě fascinuje, jak tu někteří obhajují mikrotransakce v MGS V. Dříve se podobné hlupoty dostávaly zadarmo jako odměny za hraní atd. Teď jsou za to těžké prachy a ještě kecy, že to nijak neovlivňuje hratelnost. Nechcete obhajovat i ty herní karty v novém TR? Protože to přece nic není, pár kartiček, co ovlivňují hratelnost, nikomu to neublíží. Hra, co stojí přes litr a obsahuje mikrotransakce je největší svinstvo, co může být. A je jedno, jestli je to pitomý obleček za dollar, herní karta pro TR nebo nový meč pro Assasína. Pokud se najdou s prominutím pitomci, co to obhajují a nedejbože kupují tyhle blbosti, tak to bude čím dál častější prvek. Takže nejenom stupidní, krátké a předražené DLC ale navíc ještě mikrotransakce.
    • Jack1947
      Nejdříve EVOLVE pak UNITY... co bude dál jak seříká s jídlem roste chut a ty krásné "fremium mobilní zvěrstva" se musí promítnout i do velkoplatformátových her , kded by jsme byli kdyby jsme nešli z dobou že? takže kupujte, podporujte a vesele se bavte zachvíly totiž možná už nebude u jinak placené hry bavit s čím že, nooo aaa ty piráti zas něco vymyslej když nebude jinak ale povolí vám to Stem/Upnlay/Narigin? no nevím snad joo. Temná strana je svinstvo no. (to nemyslím tu temnou stranu internetu *1* ).
    • MGS fanatici, co cekas?
    • Nejlepší na mikrotransakcích v MGSV je, že jsem si po 50 hodinách ani nevšiml, že tam jsou.
    • Tilwaen
      MSG V jsem nehrála, tak tento konkrétní případ nemůžu posoudit. Obecně mi ale ve hře nevadí mikrotransakce, které nijak neovlivní hratelnost. Když někdo neví, co s přebytečnými penězi, ať si klidně koupí vzhledový armor na koně. Vývojáři aspoň zajdou na pivo a borec může balit ženské na to, že má ve hře krutého, fialově puntíkovaného koně. Zkrátka win-win situace.

      Něco jiného samozřejmě je, pokud Tě hra agresivně upozorňuje na obchod s mikrotransakcemi, nebo se dají nedejbože kupovat věci, které mění hratelnost hry. Potom není o čem diskutovat, to ve hře, která není F2P, nemá co dělat. (I z F2P her by to mohlo vymizet, ale i vývojáři něco musí jíst...)

      Určitě je z pohledu hráče příjemnější, pokud danou věc dostaneš zadarmo a nemusíš za ni platit - v tomhle se s Tebou nedá nesouhlasit. V případě kosmetických věcí mi to zkrátka nevadí, ale chápu, že to někdo může mít jinak.
      • Ja bych si podobnou hru nikdy nekoupil, driv byvalo vsechno zadara.
        Hry v den vydani vychazi nedodelany, sou dost drahy a jeste si mam platit za dodatecne obsah, at jdou nekam.
        DLC a ted tohle sou nejvetsi podvody na hrace, zkusil to trapne Assasin a ted uz to pojedou vsichni, nelibi se me to, a bude jenom hur.
        • kennyB
          Dlc je jen jiné označení datadisků, za které se platilo i dříve a k mikratransakcím se už vyjadřovat nebudu, je to tu jak ve školce...
          • Ne, DLC není jen jiné označení datadisků. Datadisk ~ expansion. DLC za prvé vůbec nemusí být nová část hry, ale třeba jen zbraň nebo jiný vzhled postavy. Za druhé, nazývat například bonusovou hrobku do Tomb Raidera datadiskem si netroufne ani ten nejdrzejší PR panák. Alespoň zatím. Věřím, že by moc rád, kdyby mu to prošlo.
            • kennyB
              Dobře, pro toho šťourala nade mnou dlc NEROVNÁ SE datadisk. Myšleno bylo klasické rozšíření hry a ne třeba jen zbraň, kterou spíše považuji za mikrotransakci *7*
            • Reaguješ na něco, co jsem vůbec nenapsal. Já jsem napsal, že "DLC" a "datadisk" nejsou synonyma. Což jsi sám svým příspěvkem potvrdil. Toť vše.
            • nefabuluj prosím tebe. Artorias of the Abyss = DLC rovné menšímu datadisku. Pod DLC se totiž skrývá downloadable content, tam může narvat jak datadisk, tak obleček či hrobku. Samozřejmě nikdo ani já nebo Kenny nepovažuje bonusovou hrobku za datadisk.
        • dřív nestály hry 80 milionů dolarů. Takže ohlížet se na minulost je zcestné...
          • A presto byli hry lepsi, fakt si myslim ze hry tedka neuveritelne stagnujou, preslapujou na miste.
            To ze tvurci narvou 50 mega do marketingu me fakt nezajima, to je jejich problem.
            Mikrotraskce za cokoliv sou proste zlo, jedina vyjimka sou freetoplay hry.
            • Hype byl minimální, když to srovnám s Witcherem nebo Watch Dogs. Nehrál jsi to, jelikož není stále funkční crack, věřím, že kdyby se to válelo na kat.cr, tak už to máš dojeté.

              Tady ty nostalgické kecy nikoho nezajímájí, pár jedinců brečících na forech možná, ale zrovna Metal Gear přinesl zajímavé řešení misí v sandboxu, možností jsou tam mraky, jak vyřešit misi, což jsem do teď v open-world hře neviděl.
            • Nemel hype? to teda nevim ale o hre se psalo hodne. Kvalitu hry nemuzu spoudit, nehral sem a hrat nebudu, kdo cpe do her mikrotransakce odeme neuvidi ani korunu.

              No hry proste na miste stoji
              , grafika se nikam neposouva, vsechno se zjednodusuje, a fyzika a veci kolem ni sou horsi nez pred 10 lety, to je proste fakt
            • Metal Gear neměl ani nějaký velký hype. Hype přišel po vydaní od recenzentů a ani s němi nesouhlasím. Možná je to hra roku, ale rozhodně jeden z nejslabších Metal Gearů.

              Jinak Pivo také bylo lepší za komunistů, brambory bramborovější atd...
    • kennyB
      Tady ale nikdo mitrotransakce neobhajuje Vesko. Je to sice svinstvo, ale nepovinné. většinou tu nadávají ti, kdo danou hru možná ani nehráli a nemají ponětí, oč se vlastně jedná. Kdyby někdo něco obhajoval, psalo by se o tom, jak moc je koupená věcička cool. A tady se s tím nic nezmůže. Komu to vadí, doporučuji tento problém směřovat vývojářům. Já nic nekupuji, tudíž mi to žíly netrhá.
      • Veskoslav
        Pokud vím, tak MGS V obsahuje mikrotransakce jak na pojištění, tak na nákup oblečků. Kdysi dávno předávno by ty oblečky byly součástí odměn za hraní či rovnou součástí hry. A obhajuje to tady anonym Tom, stačí si přečíst, co píše.
        • kennyB
          Ano, na pojištění něčeho, co je nejnenáviděnější obsah hry. Už jsem o tom psal níž. A ve hře je spousta oblečků a po jistém postupu hrou se stejně používá jen jeden, možná dva a ty se nekupují.
        • Draken69CZ
          Taky by tam ty oblečky nemuseli být vůbec, koukáš na to pouze z toho svého pohledu což nemusí být pokaždé ten správný.
    • kartičky mě nevadí, každý si racionální člověk může vyhodnotit, jestli to chce nebo ne.

      U Metal Gearu jsem blízko platinovce a vůbec nemám potřeby řešit mikrotransakce. Hra samozřejmě obsahuje dvě hry. Je tam Single hra s mp a pak samostatný Metal Gear Online, takže to zase není tak špatná nabídka za 1500kč.
      • Veskoslav
        Racionální lidé? Kdyby byli racionální lidé ve většině, tak neutrží Ubisoft těžké prachy za mikrotransakce v Unity, CoD nepatří mezi nejprodávanější série či nevyjde zabugovaná Heroes VII, která má i přes mizerné recenze dobrou prodejnost.

        Mikrotransakce je svinstvo i když to obhájíš jakkoliv. Prostě ta možnost tam je i když nemusí ovlivňovat hratelnost. Ale pokud studia uvidí, že se najde dostatek idiotů, co to koupí, tak je jenom otázkou času, kdy se to stane u herních studií ala Ubisoft standardem u všech jejich her. Začne to kosmetickými úpravami a skončí to dokupováním zbraní za těžké prachy, aby jsi lépe zabíjel.
        • Bez poptávky není nabídka.
        • Ať si to kupují, ať vydělávají, co je na tom špatného proboha? Jsou to firmy, chtějí zisky, pokud jim to lidi platí, tak ať s tím pokračují, to je naprosto logické, pokud to lidí chtějí, tak je logické, že se budou přidávat další.
  • Lukass

    Project Cars

    Novy auto zdarma, vypada krasne *4*
    https://imgur.com/U8DVDDs
  • http://www.eurogamer.net/articles/2015-10-06-metal-gear-solid-5-just-got-one-of-the-craziest-microtransactions-yet

    Nyní se v MGS V můžete pojistit proti infiltraci vašich základen. Za skutečné peníze. Kdyby to nebylo na bl*tí, tak bych se snad i zasmál.
    • Prej ze tam budou jen oblecky :D
    • Draken69CZ
      Popravdě já s tím problém nemám, je to volitelný prvek a když strávím hromadu času budováním základny tak mi to ve výsledku ušetří čas, víc mě štve že třeba v CS:GO dostanu "za odměnu" bednu ale musím si koupit klíč na její otevření.
    • že to stresuje nejvíc ty, kteři nejsou vlastnící hry. Dyť to je naprosto logické, že Konami na tom bude rejžovat, je to možná jejich poslední AAA hra, ta co jste sakra čekali? Navíc to je úplně jedno, to jsou takové zbytečnosti, že to nějak hratelnost neovlivnuje. Osobně jsem čekal spíše nějaké poplatky v Metal Gear Online....
    • Lukyz
      To je fakt masakr, vymyslí online prvek proti kterýmu se pak můžete za reálný peníze pojistit *7*

      EDIT: Hru samozřejmě legálně vlastním.
    • Chim
      A bude to asi hra roku *9* .
      • Witcher to jistí. nebo fallout. Ten vžy strhne dav.
      • a co to má přesně společného s hrou roku?
  • no lol. prochazim twitter a rikam si ze uz sem dlouho nevidel zadnou sracku od toho debila z eg, takze sem si ho vyhledal a ma me zablokovanyho. strasna paranoia borec. chudak musi vsechny blokovat vsude i kdyz jsem na nej v zivote jakkoliv nereagoval ani nepsal- demence fakt
    • Tilwaen
      Stačí sledovat jiné lidi, kteří jsou podle mistra bakaní (např. @Hernexpert), mistr na Tebe pohlédne svým moudrým okem a zabanuje Tě. Úplně mi to zkazilo den, když jsem to zjistila; Twitter už nikdy nebude jako dříve.
    • Jack1947
      To že to je zakomplexovaný retardoidiot už víme nic nového, bloknul tě pravděpodobně silou své patetické mysli. *3*
      • Vyborne Jacku konecne si vytvoril slovo ktere te opravdu vystihuje *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit