Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak trávíte léto? Já vletěl na stavbu mého vlastního města v jedničkové Mafii pomocí editoru, scriptů a změně textur. Radši bych s tím neotravoval, ale už to píšu. *15*

    http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?t=9752

    Víte, když už to tak dělám, tak si musím přitom říkat, že je to vlastně mnohem kreativnější než např. Minecraft nebo Terraria. Pokud si připadáte kreativní a vyhledáváte kreativní zábavu, tak už nehledejte! Tohle je nejlepší. A není to jen o skládání baráčku za sebe, můžete i nascriptovat rozhovor třeba s Ralphem dle dostupných hlášek ve hře, přičemž z toho vznikne celkem vtipná blbost, blbost, ale vtipná a třeba klidně i nějaká mise. O takových editorů k vyblbnutí by mohl být občas třeba článeček v Levelu, nebo na Games.cz. Jak jsem poznal, dokáže to člověka zabavit klidně i na delší dobu, než samotná hra.
    • Lukyz
      Zkoušet cokoli vytvářet nebo upravovat je super záležitost a člověk díky tomu získá jinej úhel pohledu na vytváření herního obsahu.

      Sám jsem před deseti (?!?) lety strávil snad stovky hodin vytvářením misí pro původní Operaci Flashpoint *1* Člověk by řekl, že to je hrozně jednoduchý, vždyť to má vlastní editor, takže tam plácneš pár jednotek k nim waypointy, pár triggerů a máš hotovo, ale ono prd *1* Pokud člověk nechtěl zapadnout v mase tak se musel naučit tuny scriptů,proměnné aby mise byla vždy lehce jiná, udělat intro /outro a být aspoň trochu originální.

      A je to pár měsíců zpátky, kdy oznámili UDK zdarma, tak jsem se ho hned jal vyzkoušet, trochu se seznámil s ovládáním, projel několik tutoriálů a dokázal jsem si od nuly vytvořit menší FPS level a pak přišel kámen úrazu - co bych vlastně chtěl vytvořit? Myšlenka absolutně žádná a najednou mi do playlistu skočila skladba UNATCO z DeusEx, takže volba byla jasná. Trochu jsme se s tím ze začátku pral, ale ve finále jsem si stáhl ještě starou verzi UDK, otevřel si mapu UNATCO - Headquarters na druhém monitoru a za chvíli jsem měl strukturu levelu 1:1. Co mi došlo až o dost později je, že takhle to bohužel fungovat nebude. To co bylo před 15 lety bomba a dnes se stále dobře hraje i díky pomrkávání nostalgie, tak na moderním enginu vypadá jak špatný vtip. Zkoušel jsem to několikrát předělat, přearanžoval to podle sebe a pořád to vypadalo neuvěřitelně uměle a nevábně.

      Už jsem dopadl jak ty, taky už ani nevím proč jsem to začal psát *1* Každopádně jsem na vlastní kůži zjistil, že nějakej technickej skill je člověku na prd, pokud nemá aspoň kousek představivosti nebo kreativity. Aneb jak jsem zanevřel na modování *1*
    • Jack1947
      Hmm akorát je pešek že si z toho ten novej příběh nevymodeluješ nebo jo? *12*

      Na druhou stranu, stavě+ní vlastního města hmm to zní podobně jako kdybysi stavěl v Simcity... tak možná držet palce a at se zadaří pak se nezpomen pochlubit finálním výtvorem... což jistě sám uděláš...

      NO aaáá... k tomu majnkraftu a teráriií asi no comment no, stavění kostek a bůhvíčeho se přece... pořádného stavění nevyrovná... nebo ano...
  • Jack1947

    Chtěl smočit no... co jiného...když to nešlo jinak...

    Tak využil téhle zoufalé... ehm praktiky... nebo jen šprýmař když se i sám přiznal plehčující okolnosti he?

    *12*



    http://bonusweb.idnes.cz/swatting-kanada-lizard-squad-zakonceni-pripadu-fr5-/Novinky.aspx?c=A150717_154227_bw-novinky_anb
    • Keyz
      Divný, že to tak trvalo než toho šílence dostali. Jestli poslat policii několikrát blbě, tak museli ihned zjistit z jakého čísla a místa volal, natož pak když psal z IP ty kecy...
      • A co kdyz volal anonymne s predplacenou SIM kartou a pouzival VPN?
        • Keyz
          že by byl tak chytrý? To bych se divil. I tak se to zdá zjistit, zejména v USA.
          Kdyby požíval Tor a i ten mobil jak píšeš z různých míst, tak by to trvalo o dost déle než ho vystopují.
          • No podle toho clanku ho vystopovali az po tech udanich..
  • Seznam změn, jenž s sebou přináší obrovský patch (v1.07) do hry Zaklínač 3. Pro navlečení některých brnění je nyní potřeba mít hlavní postavu na vyšší úrovni.

    na konzoli je mimo jine dobre to, ze kdyz vam neco jede blbe, tak vas aspon zahreje u srdicka pocit, ze to stejne nahouno jede dalsim par desitkam milionu lidi *5*
    • Jo, hreje te zes vyhodil 10 tisic za 20 framový hw. *15*
      • 20 fps v každé hře? Ale jděte kecky.

        Mít nějaký HW neznamená omezit se jen na něj, ale rozšířit o něj stávající výbavu. A konkrétní věc se může spustit na zařízení, kde je to nejvýhodnější.
  • nefunkcni steam kody

    cau,

    zkusil jsem tri steam kody z dejme tomu pul roku starych levelu a u vsech mi to hlasi ze jsou neplatny... to snad ty kody maji nejaky casovy omezeni ?

    kam nahlasit nefunkcni kody ?
    • Draken69CZ
      http://www.level.cz/hry/
      • asi bych mel priste lip cist... diky ''!!
  • Ahoj. Poradte prosím nějakou fajn adventuru s logickými hádankami, nejlépe detektivní ale nemusí být. Něco jako L.A. Noir napr.
    • Nebo posla smrti 1,2,3.Dobrý příběh a 1 má skvělý dabing
    • Vojta_Ilavsky
      Sherlock Holmes: Crimes & Punishments.
      • V diskuzi pod recenzí píší že je to blbost.
        • Vojta_Ilavsky
          Souhlasí-nesouhlasí u mého doporučení dokazují opak.
          EDIT: Zrovna jsem koukal na do diskuze pod recenzí na Sherlocka a převládají tam dojmy spíše kladné.
          • No ale stejně děkuju za tip. A nějaké jiné dobré adventury neznáš?
            • Vojta_Ilavsky
              Toho druhu co ty hledáš ne, ale můžu jenom doporučit The Last Door, už jen kvůli soundtracku, adventurám 2x neholduji, proto ti už nic jinýho ani doporučit nemůžu. :D A teďka mi Ronox připomenul ještě Cypher, taky doporučuji. :D
            • Ronox
              Ty Sherloci jsou super, teď nová a netradiční Her Story taky bomba a pokud chceš jistotu, tak doporučuju Deponii, Dreamfall, textovku Cypher, Gemini Rue případně Technobabylon.
  • kennyB

    Reklama

    Reklama na toho svalouše je celkem zábavná. Hned jak jsem ho viděl, vzpoměl jsem si na ty želváky v DS 2 *15*
    • Tilwaen
      Jo, svalouš je dobrej. Nechápu ale, že propaguje svalnatou hruď na ne ty vyducané svaly za krkem - s takovou pak člověk ani nepotřebuje polštář za krk do auta *1*
      • Jack1947
        Steroidy mu byly málo omg... *7*
        • Tilwaen
          To bezpochyby. Vezmi si, jak se musí už jen pracovníci laboratoře leknout, když dostanou výsledky rozborů jeho krve *1*
    • Jack1947
      Permanentní Adblock mně tohoto balastu, zbavuje a nejsem tomu naštěstí vystaven... *4*
      • kennyB
        Já si ho pro tyhle stránky vypnul. Jediné reklamy, které mě tu fakt štvou jsou ty, na které najedeš korzorem a okamžitě začnou řvát *4*
        • Jack1947
          "Prominte, kluci vím že musíte žrát a chlastat ale nervy a zdraví mám je jedny"

          Asi tak no... ještě abych se otravoval s reklamami. Vypínám jen na stránkách které opravdu nemají moc reklam a žijí víceméně z reklam, prosí o zvážení vypnutí adblocku... tam většinou nic velkého nehrozí. *4*
          • Draken69CZ
            Spíš bych zvážil zařazování lživých, nebezpečných a zlodějských reklam nebo jsou na tom tak špatně že u nich nechce nikdo inzerovat krom těmto podobným?
            • Jack1947
              Nevím zato tady byly celkem agresivní reklamy, jednou mi taky vylezli když se nenačetl Adblock, nebo vypadl... a málem jsem z toho měl noční můry. *13* Takhle tedy ne + zvuk v reklamě fuj aniž bys na ní klikl... to není normální... radši se kouknu na tlustého nebo namakaného chlapa než tam budou vyřvávat něco...otravného...

              Spíš to těžko když o tom redakce ani nikdo z ní nerozhoduje, je to reklamní oddělení Tiscali a bohužel mají větší slovo protože, oni sou přeci jakoby v podnájmu, to by museli zvážit oni sami a to pochybuji, když si vezmeme více otravných reklam = více pěněz. Je to špína no ale to je holt bisnis no... tam e až pak s každým vyjebává ... po různu. *3*
  • Lukyz píšu to sem nějak mi to tu blbne, nechápeš pointu co. Nejde o to jaké jsou patche, ale že vůbec nějaké musí vycházet a že jich je tolik. Každý jeden další a další patch říká: "Cha cha, vy hlupáci co jste to koupili za plnou cenu a máte dohráno, zaplatili jste nám za rozbitou nehotovou hru plnou částku". Se podívej jaké číslo tvoří prodeje v prvním týdnu od vydání, troufám si tvrdit, že většina má dohráno, ty pozdější prodeje rozhodně nebudou větší.
    • jakubc
      Řeč je o Zaklínači 3? Pokud ano, tak jsem hrál od vydání a v pohodě po 90 hodinách čistého času hru dohrál a necítím se jako hlupák, který hrál rozbitou hru...
    • Alucard
      já souhlasím. Měli dva odklady prý kvůli optimalizaci a bugům a dva měsíce po vydaní je tu sedmý patch. Já už to mám taky dávno dohrané(prozíravě PC verzi) a na rozdíl od jedničky, kterou jsem hrál okamžitě od znova, nemám chuť si dávat NG+
      • Keyz
        Navíc ta hra bylo dlouho V "Gold verzi" a čekali nevím na co....
        Jako třeba ty knihy. Opravu byl problém udělat ihned aby to co jsi přečetl jsi nějak viděl?

        Možná fakt nestíhali (jejich první mega projekt) ale pak to měli znovu posunout. Jako vydávat věci a pak to vyloženě dodělávat a mít hodně patchů je blbě všude. Třeba nějaký velký SW (jako velké herní studio) pro firmy. Tam tohle není možný. Musí to ihned fungovat a většinou funguje.

        Jako kdyby MS dodal x licenci MS server a nějak by se to s*alo anebo by tam poté něco dodělával...To by si to poté nikdo nekoupil. Zde to bohužel lidé stále kupují v předprodeji a herní weby tomu napomáhají. Nepíší o těch problémech a ani třeba neudělají nějaký článek "hra pro roce, kde by popsali ten proces. Kolik to mělo patchů, jaký byly problémy atd...Pak by lidé viděli, že mělo smysl čekat a že ten start byl moc uspěchaný.
        Jinde by zase viděli, že se na patchování vykašlali anebo, že to to opravili ihned a ještě s omluvou atd. Prostě by jsi měl nějaké kvalitní info jaká byla podpora hry do jejího "konce". Takto to musíme řešit a pamatovat si to. Dost lidí to určitě zapomene a znovu koupí hru v předprodeji a podpoří tento styl.

        Nutno říci, že Witcher na tom je ještě dobře. Opravují celkem rychle, řada věci je zdarma a i po vydání se to vyloženě většina ne*eblo. Sice mě tam pořád chybí 16:10 hud (který je také otázka 1 sekundy ale neudělali to) atd..
        Zcela opačný přístup jako u Rage. Kde se to s*ralo a bore řekl "špatné ovladače" a s*alo se to i po nových ovladačích *15*
        • Draken69CZ
          Ten příklad s tím MS *15* pobavil těm opravdu všechno funguje hned na poprvé bez patchu a už vůbec nevydávají nehotové verze pro lidi aby jim to testovali.
          • Keyz
            Ms server fungoval.
            Windows nevím ale osobně mi šel jak tak měl. Tam to mají o dost horší. Jsou pod neustálím napadáním a tedy záplaty atd jsou namístě.
            • A vsiml sis, ze serverovy winy vysly ve verzich 2008, ktera stala totalne za prd a nic tam nejelo a pak R2 ktera byla pouzitelna a necekane se historie opakovala s 2012, kde zase vsechno v kasi, updaty co rozbijely cluster a pak vysla R2, ktera se da pouzivat? Tomu rikas fungoval?
  • Lukass
    Tak to je mazec ten lock Zaklinace, ty krasko ja se tem krabickarum fakt uz jemom smeju, pred casem 30FPS ok, ted uz dvacet a za rok dva 10FPS jako standard. Ha ha ha to fakt pobavilo
    • Keyz
      To psali tuším v sekci pro Xbox na fóru.

      Podělal to ten patch 1.07 a ještě jen někomu a jen někde. Poté měl těch 20FPS. Což je fakt na ho*no. Pod těch 30 to je již strašně znát. Pro někoho snad pod 25. Tedy asi si to moc neužil. Když byl zvyklí navíc na těch 30.

      Každopádně to po*rali asi v CD projektu a budou to muset nějak vyřešit. S*alo by mě to stejně jako, kdybych měl hru na PC a ty by měla to samé anebo FPS lock. Zbytečný se vysmívat konzolím za tohle. Za to nemohou. Dělat si srandu z toho, že tam mají třeba horší rozlišení apod...To je oprávněné (i když také to podle toho stojí), stejně jako si dělají p*del s ceny PC (ale zase to podle toho jede) apod. Ale je mimo konzole...
    • Alucard
      Já bych se spíš smál těm polským kopytům, že nejsou schopni svůj produkt optimalizovat na konzole, když většině to jde. Stačí se podívat jak parádně vypadá Batman na PS4, poslední Pán Prstenů a další. Jinak každý patch to zhoršuje. To není záležitost tohoto patche ale všech patchů!!! To jednoznačně napovídá, že ani žádná optimalizace na konzole neproběhla a je to +- osekaný čistý port z PC, proto se jim to absolutně nehýbe. Nejhorší je na tom to, že týden před vydáním slibovali skvělou optimalizaci. U Batmana aspoň PC hráčům nic neslibovali...
      • Lukass
        I kdyz su cistokrevne PCckar a konzole rad proste nemam takl soucitim s lidma kteri za hru daji prachy a hra se jim seka, pada atd. Je to proste podvod a je jedno jestli se to tyka PC nebo konzoli.

        A taky fakt ze PS4 a Xone sou zastaraly, to nikdo nemuze poprit
        Na druhou stranu ja jako PC hrac musim snaset v Zaklinaci konzolove inventar trapny UI, sileny FOV v interierech atd. Takze taky zadna vyhra.
        • kennyB
          Já hraju jak na pc, tak na konzoli, ale co tu z pusy vypouštěj čistokrevní pcčkáři je blivajz...
          • Ty jsi hlavne nejvetsi butthurt a brecis pokazde, kdyz nekdo napise pravdu o konzoli. *3*
  • Tuto hru má už většina dohrátou a ještě vychází patche :D Proč to nebylo už plné hře? Ahaaaa, to nebyla plná hra, ale rozdrbaná nedodělaná hra nejspíš, když už vyšel sedmý patch. A 20 fps na konzoli nebudu komentovat, bych se musel hodně smát.
    • Lukass
      Ja ju treba dohratou nemam ani zdaleka
    • kennyB
      Co je to za otázku??? Víš kolik lidí to ještě ani hrát nezačalo??? Geralte, proč proboha nadáváš na svoji hru??? *15*
    • Lukyz
      Stěžovat si na vydávání patchů, tak to už je úplně novel level *7* Poslední update zřejmě nebyl žádné terno, vzhledem k problémům s frameratem na konzolích, ale určitě brzy vydají nějaký hotfix.
    • Vojta_Ilavsky
      Pořád lepší než W2, kterej zase nešel na PCčku a content patche byly snad ještě rok po vydání.
  • Seznam změn, jenž s sebou přináší obrovský patch (v1.07) do hry Zaklínač 3. Pro navlečení některých brnění je nyní potřeba mít hlavní postavu na vyšší úrovni.

    patch 1.07 na W3 je spatnej joke... ale konzlolisty potesi lock na 20FPS pri narocnejsich scénáchm Xbox ma nove double Vsync misto triple, takze downgrade na PS4 level, stejne tak co se týče FPS, až -8FPS oproti 1.05... takže gl pri cekání na 1.08 a mínusování zdar
    • tohle neni flame ani hejt ale uprimne lituji konzolisty že hrají na 20 fps a divím se jim že si takovy slaby hw vubec mužou koupit.
    • Vojta_Ilavsky
      https://youtu.be/-oNdvGcJ-vc?t=30s ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit