Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WhySoSad

    Grafika

    Je 500W dostatek pro GTX970 ? Taky se chci zeptat jestli není nějakej problém s kompatibilitou základní desky Acer Predator G3620, na internetu jsem se dočetl, že má problém s novějšíma kartama...

    Popřípadě koupit něco "lepšího" ? https://www.mironet.cz/asus-p8h61mx-r20-h61-2x-ddr3-1333-pciex16-pciex4-pciex1-vgadvi-4x-sataii-6x-usb2-1155-matx+dp180618/#4927312
    • Draken69CZ
      Je to Acer, zdroj ani základovka nebude nic extra takže čekat problémy je na místě, jinak pokud nechceš moc utrácet nezbude ti nic jiného než to zkusit, ale já bych tohle poslal do světa a postavil něco komplet svého.
      • WhySoSad
        Pokud bych to chtěl prodat, tak nemám tušení ta kolik, je tam 8GB RAM, i5 3450, GTX660... tera disk, 500wat zdroj... Kdybych to prodal tak stěží za 12 ?? i to je myslím až moc a za 22k komp s 970 nesložím...
        • Jack1947
          Můžeš však dokoupit určité komponenty ne? proč skládat hned celý komp. *7*
          • Draken69CZ
            Protože by prodal ten stávající jako celek a z toho by bylo víc peněz než když vymění zdroj a MB tak co s tím to nikdo nekoupí max tu GK.
            • Jack1947
              Jo, já mám třeba jen 3ghz a je to kžáp a tak... ale třeba ho i taktknu až mne bude bottleneckovat a uvidíme... není kam spěchat. *3*
            • WhySoSad
              Právě, radši koupit teď 970, pockat jak pofrci, pokud bez problemu tak v pohode, pokud nepojede, tak novou desku, popripade zdroj, to už taková pálka nebude i5, 3,1ghz je na hrani porad myslim dostacujici, zbytek jako pameti, disky atd jsem tam už stejne povymenoval...

              Zkusím to, pojede - pojede, nepojede - do 14 dnu vratim :)
            • Jack1947
              Ok, makes sense ale když to nikdo nekoupí možná po komponentech a to se zase nevyplatí...
    • Jack1947
      Mně bylo tady už dříve řečeno že grafika by měla jet na všech deskách, 500w je v pohodě ale možná by nebylo od věci těch 550 co mi doporučil predátor...
      • WhySoSad
        Pokud by mělo stačit, tak těch 500 nechám, spíš jsem se dočetl že někomu se nedaří rozchodit novější karty v těhle základovkách. GTX660 je 6-pin, předpokládám že 970 budou 8-pin, dodává se redukce s kartou nebo je třeba koupit zvlášť a je to to jediný co je potřeba k záměně karet ?
        • a to mi nedávno nekdo psal jak je easy poskládat počítač; pc by se melo delat jako moduly kdy je jednoduše poskládáš, predpokládám že bežný človek ani neví co je redukce a 6pin
          • Keyz
            Ono to je lehké. Ale když to chceš na první dobrou, tak je nutné se ujistit,zda máš vše.

            Jinak to je lehké. Prostě to co jde někam strčit tam strčíš a hotovo. Jinam to většinou strčit nejde. A v manuálu máš obrázky, jak zastrčit ty kabely aby se PC zapínalo :)
            • Jack1947
              No hele ale když máš starší case a novej zdroj a nepamatuješ si jak tam byly zapíchnuté sensory na detekci - tak to může bejt i celkem oříšek. Ještě že se to ve špatně vloženém slotu ani nespustí. *3*
        • Keyz
          http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm

          500W je OK, ale karta chce 2x6pin. Také ten zdroj musí umět dodat určitě napětí (psalo se o tom, že jinak to dělá problém). Tedy ty máš nějakou sestavu (Acer Predator G3620). Základní desku a přesný popis zdroje jsem zatím nenašel. Co tam vlastně je.

          Tak jsem našel zajímavou hovadinu. U těchto sestav je možné, že když tam dáš novou kartu takt se to nezapne. Musíš vypnou v biosu "secure boot"....
          http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3156/~/when-installing-an-after-market-graphics-card-into-a-certified-windows-8-pc
          • WhySoSad
            Je tam zdroj fsp500-70ep a deska je to tato :

            http://www.game-debate.com/motherboard/index.php?mot_id=1410

            O tom že ji to nezapne jsem taky četl, v biosu v security ani takovou možnost jako secure boot nemám, četl jsem že je to možný jen u win8 což mi přijde jako hloupost... na zdroji je tuším jeden 6pin kterej je ted v gtx660 a z nej jde další bud 6pin nebo 6+2 pin, mam v trochu bordel v dratech a nevim ted jestli ten 2pin volnej je taky ze zdroje...
            • WhySoSad
              secure boot v biosu vubec neni, takze ho nemuzu ani vypnout...
            • Keyz
              Zde se na to někdo ptal: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2605539/gtx-970-question.html
              http://forums.hardwarezone.com.sg/graphics-display-bazaar-200/can-my-pc-support-gtx-970-a-4988865.html

              Mělo by to být OK (i to napětí které to umí doručit). Jestli to má 2x6pin.
              Jen asi budeš muset vypnou v biosu ten "secure boot". Rozdíl by to měl být velký, oproti té kartě která tam je.

              @WhySoSad divný. Tedy kartu to má zvládnou tak uvidíš. Vždy je možné to do 14 dnů zdarma vrátit.
        • Jack1947
          Já měl jen ten problém že moje deska to nevydržela a taky jsem četl že fakt zřídkakdy se může stát (ale to není úplně jisté) že fakt kompatibilní není. Bál jsem se kvůli tomu pcie 3,0 což není tvůj případ myslím. 8Pin má pak většina. novějších zdrojů při nejhorším redukce na svém zdroji to mám jako normální 4pin + k tomu ten 8... takže v tom bych problém fakt nedhledal nehledě na to že je dobré miít nějakou rezervu na zdroji ne?

          Jinak to jestli ti to pojede nebo ne, nevyřešíme protože to neznám. Nevím jak ti poradit když si to asi nemůžeš odzkoušet u nikoho nebo tak. Předpokládám že jí nikdo nemá... třeba tu někdo bude jinak jaké problémy konkrétně vždyt mohli mít starý bios a pak jí nerozpoznalo...
          • WhySoSad
            Deska podporuje pcie 2.0, coz by ale problem mit nemel...
  • Phil Spencer (šéf Xboxu) by rád viděl velké množství X360 her na Xbox One, ale spíše se chystá zaměřit na vývoj nových her.

    To mysli ty tri serie, co x360 ma? (halo, forza a gears of war) *7*
    • Draken69CZ
      *15* když nevíš tak raději mlč.
      • Pan_Klobouk
        Pane Smrtko, vy neco vite! A kdyz nam nemuzete rict, tak alespon naznacte.
  • The Witcher 3: Wild Hunt Benchmarked, Performance Review

    http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/

    Dobré info.
    • Zejména ten rozptyl FPS není dobrý. Klidně to skočí o 30FPS!
      Tolik ke kvalitě jejich Enginu.

      IdTech uměl držet FPS v norměl. Tyhle skoky jsou šílené a to tohle testují na silném HW, který většina lidí nemá. Přesto to skáče v některých místech. To je nejhorší.
      • Lukass
        Presne tak, ja mam 60 FPS a skace to k 45FPS. Tak sem to locknul na 45FPS a mam klid.
        Je hezky mit 60FPS, ale musi to drzet, ty skoky sou tam fakt sileny.
        • 2 lidi nesouhlasí s tím co jsi napsal. Asi nemáš pravdu. To samé u mně *15*
          Něco jak napsat 1+2=2 a nikdo nebude souhlasit.

          To líbí/nelíbí bylo lepší.
          1. bylo to kratší
          2. výce to odpovídalo jak lidé hlasují. Ne podle toho zda souhlasí ale zda se jím to libí anebo zda se jím libí styl psaní toho u koho hlasují. Někteří získají neustále nesouhlasí a je jedno co napíší. Poté to více odpovídá tomu nelíbí, protože není s čím nesouhlasit, jestliže píší nějaké sdělení a linkují k tomu...Anebo něco kde nejde o názor. Tam nemáš s čím souhlasit a nesouhlasit.

          Ten hodnicící systém postrádál nějakou vypovýdající hodnotu vždy (jako většina systému na netu), ale "nesouhlasím" s 1+1=2 vypadá opravdu hloupě, stejně jakou "souhlasím" s nějakou hloupostí, která není pravda.

          Ale to líbí více odpovídá, protože takto lidí hodnotí. Více a automaticky souhlasí s názory které jsou podobné jejich názorům. Byl o tom článek na technetu. O propagandě.
  • Del Toro podepsal petici pro Silent Hills

    a přidal se k dalším 150 000. http://chn.ge/1JHgDYD
    • kdy uz si konzolisti daj s tema peticema konecne pokoj, uz je nepisou jen za kazdou hru na pc, ted je dokonce pisou i za hry, co ani nevysly

      to je vyprahlost, proti ktery je sahara botanickou zahradou *5*
  • Mužete doporučit nějakou 4x strategii z vesmíru? Rozhoduju se mezi Sword of the stars 1/2, Endless space nebo Galactic Civ 3.
  • Video: Nová verze Xbox aplikace pro Windows 10 přidává avatary, Game huby, Game DVR, test streamingu z Xbox One do PC, možnost zapnout/vypnout konzoli a vylepšuje přidávání přátel.

    Nove avatary a moznost vypnout/zapnout ??? REVOLUCE! *8* *8* *8* *1*
    • az jednou budou konzole umet vyuzivat i klavesnici a mys, to bude teprve bomba *5*
      • nevidím jediný důvod, proč by měly konzole využívat ke hraní psací pomůcky...
      • snorgrind
        ps3 a ps4 umi, ale hry to nepodporujou. Na ps3 podporu meli tusim 2 hry.
  • tak jak mě začal nudit Zaklínač.

    Příšlo to z čista jasna, ale questy mě začly nudit. Hra na detektiva začína být po 20 hodinách příšerně otravná.
    • Inquisitor
      Taky to nesmíš hrát dvacet hodin v kuse.
  • Heroes of the Storm

    Hledám nějaký schopný hráče na občasný hraní Hots... Sejdem se pokaždý 3. a dost často nám to přihodí do teamu pořádný jelita. Pokud máte někdo zájem, hoďte mi battletag na mail: michalfek@seznam.cz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit