Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Může mi bleskař vysvětlit proč má v jedné novince napsáno Zaklínač 3 a hned v té pod ní Witcher 3? Má to nějaký hlubší smysl:
    • braveman
      seo
  • Qwer, Whysosad

    Ok, ale to už je po tom o dohledu, ale ne o velikosti mapy. Někde na netu je o tom v angličtině dobrý článek, je to opravdu o tom, co se zrovna vykresluje. Pochopitelně, že v Z3 je ten svět větší (nezaměňovat s otevřený), tak se tam toho vykresluje v některých scénách víc. Ale prostě říct automaticky "tahle hra má otevřený svět, tak je mnohem náročnější, než taková co ho nemá" je prostě blbost.
    • Ronox
      Záleží jak jim funguje engine. Podívej se na idTech, kde právě vymaže z paměti to, co máš za zády a kvůli tomu ti pak doskakují předměty, textury při rychlým otočení se. Fakt záleží, jak to programátoři vychytaj. Tady je náročná vegetace a je to vidět na fps, když si hraješ s jejím nastavením. Navíc nerad bych osočoval poláky, ale vypadá to, že REDengine zbytečně tlačí funkce, které mohou jít přes CPU, tak je počítá GPU. Uvidíme, ale jsem zvědavý jestli někdo udělá nějaký post mortem nebo rozbor toho, jak REDengine funguje. By mohlo být zajímavé čtení
  • Femto

    Tak je to logické. Proč je asi malá scéna v Crysis 3 náročnější, než scéna v GTA 5 kdy se rozhlížíš po celém městě?
    Grafickou náročnost hry tvoří kvalita textur, počet polygonů, náročnost různých efektů atd atd a ne velikost něčeho, co vůbec nevidíš ve chvíli kdy hraješ.
    Doufám, že si tu fakt někdo nemyslí, že jeho cpua gpu počítá třeba v Zaklínači 3 nějakou lokaci ve které není *1*
    • Musím uznat že v HW se vyznáš, i když svoje poznatky tu podáváš arogantně a proto jsi tu (po právu) neoblíbený. Ale teď jsi skutečně mimo. Samozřejmě že CPU v open world počítá i lokace mimo aktuální zobrazení. Nebavím se o grafice, ale o AI, chování NPC apod. Na CPU bude vždy open world hra náročnější než koridor, i když vývojáří používají různé berličky, které hráč ani nepostřehne, aby CPU ulevili. A protože je CPU (a do jisté míry i RAM) více vytížené, logicky se sníží i performance grafické karty. To jen tak rychle, stručně, laicky.
    • Může to být i navrub optimalizace. Navíc když máš malý prosto, tak si s ním jak říkáš můžeš víc vyhrát, což zvyšuje náročnost. Proto je těžké říct zda je náročnější otevřený svět než uzavřený, protože by jsi musel srovnávat stejnou kvalitu modelů, textur, nasvícení, efektů, atd.....
  • Otevřený svět

    Zase tu někdo nakousl náročnost ve vztahu k otevřenému světu (vs "koridorový" Zaklínač 2).

    Já myslím, že je jedno jak ten svět je moc otevřený (respektive jak je mapa velká), protože grafická karta načítá / vykresluje to, co AKTUÁLNĚ vidíte ne? Já myslím, že z pohledu grafické náročnosti to vyjde uplně nastejno, když vezmu ulici z nějakého koridoru a z "otevřené" hry, protože v reálném čase vidím pořád jen tu jednu lokaci která je v ten moment počítána. Velikost mapy nemá s náročností nic společného podle mě, to je přece blbost.

    Ten názor "otevřená hra je náročnější" je podle mě naprosto nesmyslný.
    • Myslím, že to až tak úplná pravda není, aspoň co se týče okolní krajiny. Když máš uzavřený koridor vývojáři si můžou udělat statickou krajinu a naaranžovat dle potřeby. U otevřené hry nemůže být pozadí statické, ale musí se vytvářet z reálně vymodelovaného terénu a postupně se dopočítávájí detaily.

      Možná to vysvětluji moc krkolomně, ale nejsem úplně odborník na slovo vzatý.
      • WhySoSad
        V podstatě máš pravdu, i když se pohybuješ v otevřeným světě na určitým místě, pořád to vykresluje krajinu i ve vzdálenosti několika kilometrů, narozdíl od dvojky, kde jsi měl pozadí pouze kulisy...
    • Femto
      to je naprostá pravda, co píšeš.
  • Femto

    smutné

    Je to trošku smutné, že tvůrci nejsou schopni udělat normální barvy už v základu.
    https://sfx.thelazy.net/games/preset/3731/ jeho první preset a je to mnohem dál než od tvůrců.
    https://sfx.thelazy.net/games/preset/3712/ tenhle v současnoti používám, je tam i menší návod, co vypnout...
    • jakubc
      Hlavně je to úplně jedno, protože to vynikne jen při přímém porovnání statických screenshotů. Při hře se tvůj mozek přizpůsobí základní barevné paletě. Při hře si nikdy neřeknu "hej, to je oranžový, fuj", ale tady u screenshotů mi to přijde jako nekoukatelný. Tyhle sweetfx presety jsou sice hodně oblíbené, ale vliv na zážitek se blíží nule - hezky se to však propaguje. :-)
      (pokud preset přidává/odebírá nějaký efekt, tak to je pak samozřejmě jiná věc, bavím se jen o barevnosti). Navíc záleží na displeji - na omalovánkovém IPSku je ta oranžová na screenshotech opravdu síla.
    • Morraw
      Aaa arogantní femto přišel, aby nám všem řekl co je normální a co kýč.
      Podle počtu stažení ? Ty stovky myslíš ? Strašná spousta.
      • Femto
        pan Morraw by neměl mluvit tak nahlas. Kýčman jest a to obrovský. Sám se přiznal, že rád stylizaci DIvinity. *15*
        • Morraw
          Chápu. Bezpředmětná debata "Co se mi nelíbí je kýč a ty jsi kýčman".
    • Já používám zase https://sfx.thelazy.net/games/preset/3696/ *3*
      • Femto
        jo ten jsem měl předtím, ten co jsem postoval se mně zdá lepší.
    • Lukyz
      1.000 Times Better vypadá fakt better *1* - vyzkouším, díky!
    • WhySoSad
      To není o tom že nejsou schopní, to byl prostě účel, někomu se můžou zdát ty teplejší barvy ladění do oranžova lepší, stejně tak jako tobě se zdají lepší ty realističtější barvy. Jestli je lepší první nebo druhá varianta už si musí rozhodnout každej sám a můžeme být rádi že na PC tu možnost vůbec máme.
    • Co je podle tebe normální nastavení barev?
      • Femto
        že by to co jsem postoval??? *7*
        • Řečnická otázka... nastavení barev je hodně subjektivní a pro každého "normální" nemusí být normální.
          • Femto
            samozřejmě. Někdo kdo se vyžívá v kýči, tak nechá barvy v default.
            • Femto: Hojnost presetů dokazuje akorát to, že co člověk, to jiný vkus.
              Automaticky považovat to, co se ti nelíbí, za kýč a prezentovat to jako fakt, dost vypovídá o tvé aroganci.
            • Femto
              dle hojnosti presetů a počty stažení se domnívám, že default za kýč považuje spousta lidí, pokud na mě chceš dále nesmyslně reagovat, tak reaguj. Už odpovídat nebudu.
            • Kýč je rovněž subjektivní a pro každého "kýč" nemusí být kýč.
  • WhySoSad
    Tak já nevím, Witchera odkládám ne neurčito, minimálně do té doby než si pořídím novou grafiku, s GTX660 to jede sotva na medium s 30fps a při tomhle nastavení je to prostě ošklivý, bez atmosféry, bez detailů... Chápu že dvojka byla uzavřená, s malýma lokacema, ale mělo krásně temnou, zaklínačskou atmosféru, grafika vypadala skvěle a jelo to mnohem plynuleji. Když nastavím trojku tak aby jela tak dobře jak dvojka, tak je to né zrovna oku lahodící... Ne že by se mi to nelíbilo, když jsem viděl trojku v maximálních detailech tak to byla nádhera, ale takhle bych si akorát kazil zážitek...
    • jakubc
      Tak zrovna atmosférou je trojka blíže jedničce, takže dle mého názoru mnohem lepší než dvojka. Když ve Velenu začne bouře...
    • Femto
      zkoušel sis pohrát s nastavením? Mezi medium a ultra není zas takový rozdíl. Nech textury na maximu, sniž stíny na ultra low, stahní si ten SweetFX, co jsem postoval nahoře. Vypní AA ve hře, vypní sharpering ve hře, samozřejmě blur off. Listoví sniž na high popřípadě medium, krajinu klidně na ultra. Zbytek medium nebo high to už je celkem jedno. Zastítění SSAO. Takhle bys to měl v pohodě rozjet a rozdíl skoro nepoznáš.
      • WhySoSad
        Zkoušel, nad 30 to prakticky neleze... Spíš padá lehce pod. Mám pocit že postproces v mým případě FPS prakticky neovlivňuje, antial. nemá dopad vůbec žádnej
    • Lukass
      Ono je to osklivy i na ultra, to neni nastavenim ale tim ze ta hra tak proste vypada :-(
  • snorgrind

    Witcher3 hairworks

    neco pro lidi s AMD kartama http://www.guru3d.com/news-story/the-witcher-3-hairworks-on-amd-gpus-with-normal-performance.html
  • Drasťa

    Micro-co? Tam přeci nic takového není, Z3 je výborně vypadající skvěle optimalizovaná hra, která jede parádně na kdejaké šunce jak tu tvrdí ten panák Veskoslav a 30fps stačí bohatě jsem slyšel :D - "I have a 980/i7 4790k and play at 60+fps but still getting massive stutters/micro stutters when i pan around with the mouse" to bude asi jeden z mnoha dalších blázenů a nVidia fan :)
    • Lukass
      Cus vcera sem to 3 hodky hral po aplikaci toho sweetx a ja microsuter nepocituju, ale treba u FC4 na 550ti nebyl a kdyz sem to pak hral na 960 uz tam microsuter byl.

      Me spis na tom Zaklinaci stve ten konzolove pohyb Geralta i Klepny, zmacku klavesu a vystreli jak z praku, akdyz klavesu pustim tak nezastavi hned, ale jeste chvilku dobihaji, to proste nesnasim!!!
      To stim HUDem je taky neco, proste CD Projekt tvrdi ze hra je primarne pro PC a pak vyda takovou konzolovou spatlaninu. Dost me frajeri zklamamli a myslim ze penize uz jim v budoucnu po tomhle zklamani budu mit problem dat.

      Doporucuju precist vyjadreni CD Projektu na EG, voni sou vlastne chudaci a za nic nemuzou. Tohle vyjadreni je stejne k smichu My nic, my chudaci a lidi litujte nas, sasci. Proc tohle nerekli tyden pred vydanim hry???
      • "Dost me frajeri zklamamli a myslim ze penize uz jim v budoucnu po tomhle zklamani budu mit problem dat."

        Nedostal jsi Zaklínače 3 zadarmo ke kartě?
        • Lukass
          Jo a co, co se nam tim snazis rict...
          Jednicku i dvojku mam koupenou, a stejne tak bych koupil trojku kdyby nebyla ta akce
          • Nic, nestavím se do role soudce...
      • Ronox
        Ovládání je blbý, ale to spíš hlavně odezva. To, že postava/kůň se okamžitě nezastaví dává ale smysl a má to hodně TPS her. Přece jen by to vypadalo dost blbě, když by ta postava v rychlým sprintu zastavila okamžitě, kdy dáš pryč prst z klávesy/tlačítka. Tady je jen doprovodná animace, aby to vypadalo "hezky" a ne, že se postava hodí do reset statu.
        • Jack1947
          Neboli styl ala AC, kdy se i při skoku postava divně chová ale tak tam to je fyzikou tady to je asi nedoladěné.
        • Lukyz
          Přesně tak, nebo opačnej extrém, kterej měl tuším některý Hitman (?), že animace se při puštění tlačítka prostě zastavila, takže vznikaly situace, že stál na místě s jednou nohou ve vzduchu a nehnul ani brvou *1*
      • Lukyz
        Absolutně nechápu co se nám snažíš říct?
        Ovládání K+M je úplně v pohodě, navíc lze přenastavit pokud Ti nevyhovuje.
        HUD - jednotlivé elementy jdou zapnout / vypnout + nastavení malý / velký HUD
        • Lukass
          JA nekde pisu neco o ovladani K+M??? Najdes me to prosim v mym prispevku, ja to tam totiz nevidim, dik.
      • Je to skvělá hra ale s tím hnusným konzoloidním ovládáním máš pravdu, je to mor.
      • kennyB
        Kdyby to řekli týden před vydáním hry, koupil by jsi si jí??? Myslím, že stejně ano...
        • Lukass
          Asi jo, ale proste by jednali fer. Me to zklamamlo.
  • Tak dneska uz naposled Witcher 3

    Chtel bych se jen podelit protoze tohle mi pomohlo minimalizovat micro stuttering a hraje se to ted znatelne lepe i kolem 30-40 FPS.

    http://www.reddit.com/r/witcher/comments/36h3vx/having_performance_issues_with_witcher_3_read_this/
    • Zapni v nastavenich HW mys a zadny micro stuttering mit nebudes, ale zase na tech 30-40 fps to neni micro stuttering, ale proste malo fps a seka se ti to.
    • WhySoSad
      Měl jsem motionblur vypnutej, protože víme proč, po zapnutí je ten microstuttering opravdu o dost lepší a ani to nevypadá při pohybu moc mázle, to se jim celkem povedlo. Dík
  • Jack1947

    Zombeer

    Vím že spousta lidí si koupí hodně blbostí ale toto to je jiná liga, Ne jen proto že dohrání trvalo 2a nebo 3hodiny a grafika a stylizace nebyla nic moc ... jinak chválím zajímavou myšlenku s pitím piva aby se odvrátila možná nákaza. Vtipné a funkční jen škoda že tu nebyl využit více potenciál který zde byl. To be continued mluví o tom že asi bude pokračování tým to byl podle mne na vývoj dost malý... tak uvidíme.

    Pak že zombíci jsou jen o tom samém. 5/10.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit