Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K těm minusům... Zapomněl jsem na nesmrtelnost(jen vaší rukou) některých questových postav. Na jednom chlapíkovi jsem si nechtěně potrénoval ničivou magii,abych se nakonec radši dostal z města(s ním, meziím asi dvacetkrát polomrtvým v patách). Povedlo se mi zmizet mu někde v lese. Když jsem se po čase vrátil, tak mě borec osloivil stylem "zdar kámo" a ještě mi dal quest. OK, jasně že ti helfnu s tou deadrou uvnitř baráku, jen teda doufám, že na mě nespadne strop:-) Jen jsme vlezli dovnitř, tak zdánlivě nesmrtelnej chlapík zařval pod nemilosrdným náporem jednoho skriptu. Sorry chlape, měl jsi radši zůstat v tom lese:-) Jo, tohle mi vadilo dost.
  • OK, Vávra má ve většině věcí pravdu. Na druhou stranu drtivá většina toho, co jeho tak strašně irituje, toho jsem si já začal všímat až po přečtení tohoto článku:-) Z toho mi vychází, že jsem buď jen sprostej konzument, kterej je tak zaslepenej tím, že vyšlo pokračování jeho oblíbený série, že nevidí doleva doprava a nebo je tenhle článek od prvopočátku zamýšlenej, jako kritika za každou cenu. Nebudu řešit, jestli má člověk jako Vávra tenhle rádoby pobouřenej útok vůbec zapotřebí. A když ano, tak by to mohl autor pojmout trochu decentněji, protože tohle zavání velkou lácí a efektem za každou cenu, čímž Dan sám sebe degraduje na úroveň nešťastných všekritiků, pro které jsou internetová auditoria druhým domovem:-) Přemýšlel jsem, co bych tak zkritizoval na Mafii 2 a vlastně jsem na moc věcí nepřišel. Je to řemeslně slušně odvdená práce. Vlastně víc věcí bych mohl pohanit na prvním dílu. Znamená to tedy, že dvojka je lepší? To právě ani náhodou a o tom to je. V Mafii 2 není moc co kritizovat prostě z toho důvodu, že toho v tý hře zas tak moc není. Skyrim je obsahově mnohem mnohem bohatší a proto je v něm i mnohem mnohem víc chyb a nelogičností. Když to shrnu, tak mně na Skyrimu vadí zhruba tohle: Prachbídná fyzika(létající mamuti apod.), malá reakce NPC na hráčův postup ve hře(sám bych se asi arcimága neptal, jestli mu zrovna neupadla buchta:-)), reakce okolí na hráčovy "zločiny". Jinak se ale často kochám nádhernými scenériemi, questy mi taky nepřijdou hloupé, atmosféra hry je o parník jinde, než byla u Oblivionu a ta hra mě celkově prostě baví a to by měl být asi její hlaní smysl, ne? Baví i Dana Vávru? To by mě zajímalo víc, než analýza konstručních vad stropů skyrimských obydlí:-) Pro mě 9 z 10. Bod dolů za chyby, devět bodů nahoru za nádherný svět bez výrazných omezení.
  • Nekolik poznatku jen tak z patra co me stvalo Mafii 2. Btw linarni hre, ktera se neda rozsahlosti srovnavat se Skyrimem.

    1. Kdyz po me nekdo chce (ve hre s moznosti vydelavat prachy bokem) prachy a ja je mam tak mu je nemuzu dat protoze jsem nesplnil spravny quest. (Je to tam vickrat)
    2. Kdyz nedovezu ani jeden listek na benzinku (protoze jsem sel zrovna veceret a myslel jsem ze to pak loadnu) tak se quest stejne splni a ja jdu v budoucnu brucet za neco co se vubec nestalo.
    3.Kdyz mi majitel vrakoviste rekne, ze pro mne bude mit ukoly a pak mi celou hru rika, ze zatim nic, neco je spatne.
    4. Kdyz jsem lezl kanalama a byl od sr*cek tak jsem si pak v byte dal sprchu a sel koupit nove saty. Presto mi v dalsi cutscene rekli, ze smrdim a at si jdu koupit nove saty.

    Bylo toho vic ale uz nechci premyslet :). Zkratka nad Mafii taky nikdo moc nepremyslel coz je podle mne u kratke linearni hry ktera se snazi tvarit jako sandbox mnohem vic iritujici..
  • Dan Vávra bude mít za tenhle článek v brzké době, návštěvu z Temného bratrstva. *16*
  • Dan Vávra trpí komplexem vůči všem hrám, vývojářům i hráčům od doby vydání Mafie 2, která k jeho překvapení nebyla prohlášena za nejlepší PC hru vesmíru posledních deseti tisíciletí.
  • Skyrim je výborná hra kterou neuvěřitelně doprasili spoustou nesmyslnejch chyb, člověku který RPG miluje je z toho až do pláče jak mu to mohli udělat..
  • Ehmm jen detail k tý 36.......v Kutné Hoře žádnej hrad není :D
    • No tak nvm, ale hrady v Skyrimu sou spíš opevněné tábory, něco jako tábory římské legie jen o něco bitelnější, navíc většina hradů je víc jak z půlky spadlá.( chtělo by si to uvědomit, že období rozkvětu císařství je už nějakejch 200 let pryč ). Hrady ani nemaj sloužit jako pozemská středověká sídla, jde o to aby tam byl nocleh pro vojáky, ustájení pro koně, skladiště potravin, popř nějakej prostor na trénování a vězení. To taky hrady co pořád sloužej jako ubikace pro posádky, ať už legie nebo rebelů splňujou. Pak se daj najít původně hrady s rozšířenym podzemím co slouží jako úkryt různejm pochybnejm kouzelníkům a nekromantům, nebo jako např věž a přilehlý podzemí nad Dawnstarem, kde je v podzemí vybudovaná svatyně Verminy. A jestli míníte řešit to, že v reálu by plochý stropy který se tam často daj nalíst spadly... JE to pravda, to nepopírám, ale rozhodně to nepovažuju za nějakou nepřekousnutelnou zrůdnost. Já osobně se spíš koukám, jestli na mě za rohem někdo nečíhá, než jestli mi nepadá na hlavu špatně vymodelovanej strop *4*
    • Musím se přidat, bohužel, žádný jsem tu nenašel. Leda by se schovával, potvora jedna!
      • Milda8
        A co takhle se podívat na chrám sv. Barbory co? Tohle tím zřejmě myslel.
        • "Chrám" ... hmm, nezní mi to moc jako hrad.
          • Milda8
            Z toho příspěvku jsem to pochopil tak, že by se měl Todd jet podívat tak nějak obecně na nějakou skutečnou stavbu ze středověku, ať už je to hrad, chrám nebo chalupa a ne si to tahat z paty a pak z toho vznikne hroznej paskvil. Tohle jsem si z toho příspěvku vzal. Stejně jako když Vávra napíše, že tam nejsou záchody, tak nějak nepřemýšlím o tom že tam není nějaká konkrétní kadibudka, ale že lidem v Bethesdě je úplně buřt logika(viz. nesmyslné bludiště, které tvoří interiér několika hradů). Pro někoho to můžou být detaily, jinému to ale kazí celkový zážitek, protože ty detaily(maličkosti) tvoří celek.
            • No, jednak není konkurence (kromě FNV, který se mi upřímně libí mnohem víc, ale ten stejně jede přes Bethsoft) a taky asi nechtějí měnit fungující celek, jo. V podstatě stejně jako to děla CoD, jenže to je hra zaměřená na MP...
              Ale od Morrowindu se to přecijen posunulo. Svět není tak placatý a jednotvárný (ačkoli se něco takového dá na ostrově jako je Morrowind čekat...), konečně série TES začala dohánět první Gothic v "životě" NPC.
              Zabugovanost (kromě chybějícího hlasu) mi přijde nepodstatná, všechno se dá obejít přes konzoli.

              Navíc tenhle díl byl podle mě spíš o pošoupnutí v grafice. Upřímně doufám, že Obsidian dostane šanci s dalším Falloutem.
            • Milda8
              Tak to máš naprostou pravdu, koneckonců tak obrovský svět je to největší lákadlo a ty ústupky asi někde být museli. Jenomže zatímco Morrowind byl první díl "nový" generace, jestli to tak můžu říct, tak Skyrim je třetí a úplně stejnej. A tak zatímco u Morrowindu se nad tím ještě přivírali oči, teď už je to zkrátka málo a člověk by čekal, že se, stejně jako ve hře, člověk(designer) bude vyvíjet a zlepšovat a ne hnít někde v minulosti a sekat tu jednu a samou věc pořád dokola. Koneckonců je to v tom článku napsaný docela dobře: Není konkurence, tak co by se snažili.
            • No jo, tím se dostáváme k jádru problému - TES na to nejde ani tak originálností jako množstvím :) . Předpokládám, že kdyby měli udělat realistické hrady, obydlí a tak dále, byla by ta mapa tak dvacetinová a města možná dvě.

              A proč vlastně tyhle problémy začínají vadit až teď, když už tu všechny jsou od dob Morrowindu?
            • Milda8
              Re. Aoyagi: Tak ono to, jestli by tě bavilo procházet realistickou stavbou v rámci nějakých úkolů je už záležitost toho, jak to designer vymyslí. A musím říct, ze mě by spíš bavilo procházet se třeba zrovna tím Kokořínem, postaveným pro skutečné lidi tak, aby tam mohli fungovat, než nějakou pevností která nemá hlavu a patu. Mimochodem o tomhle mluvil Vávra a snad i Jarek Kolář na GDS 2008 myslím (viz. http://www.modrak.cz/index.php?action=podcasts). To zakomponování skutečných větších věcí (kokrétně musea z konce první Mafie) je prý mnohem težší, ale výsledek je několikanásobně lepší, alespoň co se týká zážitků a nějaké té uvěřitelnosti.
            • To nepochybně ano, ale za sebe můžu říct, že by mě procházení realistickou stavbou hradu vůbec nebavilo. Takhle je každý hrad vlastně takový malý koridor. Vím, že na konci mě může čekat překvapení. Kdybych musel bloudit prostorami jako třeba palác ve Windhelmu, dost brzo bych radši lezl do jeskyní.

              Některé detaily by prostě byly kontraproduktivní a to nutně nemluvím o hradech.
  • Nechápu proč si čtete tento článek a diskutujete tu místo abyste dělali něco užitečného nebo si zahráli Skyrim *5*
  • Musim se ohradit....ZACHODY TAM JSOU!!!:D
  • Mám Skyrim ráda, užila jsem si ho, přesto všechny ty věci o kterých se v článku píše tam jsou.
    Hraju na PC a musím říct, že od začátku jsem se divila pokřiku konzolistů o spoustě bugů.
    Po vyjití prvních dvou patchů se nedivím. To co fungovalo na PC, už přestalo.
    Domnívám se, že patche sloužily k tomu, aby se hra vyrovnala na všech platformách - v jaké úrovni se neřešilo.
    Ale - velmi děkuji autorovi za úžasně napsaný článek. Protože takhle skvěle jsem se už dlouho nezasmála, i když se závěry musím, bohužel, souhlasit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit