Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veľa ľudí chváli Skyrim pre takmer "nekonečnú" hernú dobu. Je však na mieste zamyslieť sa, aký intenzívny zážitok táto herná doba ponúka. Dávam prednosť hrám, ktoré sú kratšie, ale o to intenzívnejšie a prepracovanejšie, ktoré ma určitým spôsobom obohatia a majú postavy a príbeh, ktorý ma prilepí k monitoru.
    • Částečně souhlasím, částečně ne. Já naopak trvanlivost hry beru jako jeden z největších kladů. Rád si za své peníze užívám co možná nejvíc zábavy. Proto pro mě nebyl problém dát za Skyrim plnou částku, věděl jsem, že mi nějakou dobu vydrží, a zatím se to potvrzuje. V žádném případě ale nedám plnou cenu třeba za Uncharted, ač je to skvělá hra. Vydrží ale takových 10h což je sakra málo. Proto by měly hry podle mě dostávat hodnocení za každý aspekt. Příběh, Audiovizuálno, Trvanlivost, Hratelnost,... Hodnocení by bylo daleko objektivnější.
      • Přesně tak. objektivita=nula při současném systému hodnocení. Jen subjektivní dojem.
        Souhlasím i s ostatním. Bohužel už jsem hrál RPG hru co mi za jednu postavu vydržela 300 hodin (plus 2x +100 hodin přídavky). A hlavně to mělo bohatší možnosti řešení úkolů. Takže v rámci RPG je pro mně Skyrim slabota. Zůstavá mi jen to bloumání a kochání velkým světem. Ale jen zdálky, zblízka je to humus.
        K té původní RPG se rád vracím každý rok, letos už po deváté. Protože je stále hratelná a zábavná.
        • s timto naprosto souhlasim, Skyrim me tak na prvnich 10 hodin chytnul, ale potom jsem si zacal uvedomovat, ze vsechny dungeony jsou na jedno brdo a ukoly variabilitoou taky zrovna neoplivaji a ukol hlavni, ktery se od nich odlisuje je prilis kratky....co se tyce vedlejsich frakci, tak mi vadi, ze jich je pomerne malo(zlaty Morrowind) a dostat se na nejvyssi pozici je hodne snadny nezabere to skoro zadny cas a nic nelimituje hrace(napriklad pozadavek na schopnosti jako v Morrowindu), mise za Legii ci Stormcloaks jsou uplne stejne jen jednou se bijete za cervene a podruhe za modre, jinak to funguje na principu udelej neco, dobyj pevnost, posun se dal, k tem dungeonum....nektere z nich jsou fakt pekne(podzemni sluj v hl. questu, pevnost v jeskyni, kde probiha vyvolavani Wolf queen, ci ta s tim obrovskym stromem), ale jinak vetsina z nich je opravdu na jedno brdo, pobij vsechny, na konci zabij silnejsiho zombika, vem mag. predmet od neho, vyber truhlu pobliz, kde je dalsi mag. predmet, najdi pruchod, ktery te zkratkou dovede k vychodu...a hura do dalsi jeskyne a znova, vadi me ze rozhovory jsou hodne strucne, bez moznosti ovlivnit dej(ale to byl problem i minulych dilu) taky mi docela vadi odstupnovani obtiznosti nepratel a nachazeni predmeti podle levelu, daleko vi me bavil system v Morrowindu, tady me to nelaka prolezat nove a nove jeskyne ci pevnosti, kdyz vim, ze stejne najdu jen neco podobneho co jsem nasel v pevnosti minule....nemuzu cekat neco jako napr. kus Glass ci daedric armor jak se mohlo stat v Morrowindu....co se technickeho zpracovani to objektivne hodnotit nemuzu, uz par let jsem nic noveho nehral, takze me se grafika libi, ale porovnavat nemuzu....Pokud budu hodnoti v porovnani s minulymi 2 dily, ktere jsem hral, tak to vychazi asi takto Morrowind 90%, Oblivion 70%, Skyrim 75-80%
  • 100+ důvodů, proč nečtu články Dana Vávry

    1. čeština
    2. čeština
    3. čeština
    4. čeština
    5. čeština
    6. čeština

    Zbytek se dá snad lehko odvodit...
    • Trol.diskuzni
      ?
      • Chápu, že 90% toho "článku" bylo psáno v afektu, ale jestli je jednou někdo za něco placenej, tak bych očekával, že to bude mít lepší formu. Připadal jsem si, že čtu blog náctiletýho nerda, ne profesionálního redaktora.
  • Trol.diskuzni
    Odkaz na začátek diskuze, kdyby měl někdo zájem:

    http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-57711/?page=65
  • Je s až s podivem, že internetový magazín, který má speciál o této hře a který nechal dát tomuto RPG nejvyšší ohodnocení, vydá i takto kritický článek. Samozřejmě, že je to dobře, protože je potřeba se dívat na každou minci z obou stran. Možná, že by to prospělo každé další recenzi. Takové velké shodnocení, proč hrát a proč si nezahrát, ten anebo ten právě vycházející titul. Možná by to oživilo vydávané recenze, aby se z nich nestali pouhé kopie se zavěrečným neslaným a nemastným všeschrunujícím hodnocením...
    Zkusme se hodnotit stejně... Pepíček je 100% muž, ale má velké obočí, proto mu udělíme výslednou známku 99, to za to obočí... Škoda, že se hodnocení dnešních her se zkrátilo jen na to nejnutnější, nejdnodušší a strohé celkové vyhodnocení, protože dnešní doba si to žáda a je to prostě IN (na sr... není čas)...
    Ale zpět ke skutečnému komentáři a k tématu. S recenzí a i s kritikou, lze v některých bodech či odstavcích souhlasit, ale u některých bych autorům článku doporučoval několikrát si ověřit to co píšou a pak to teprve finálně zobrazit... A to především platí u tohoto článku. Je téměř neuvěřitelné, že pan Bárta u Skyrimu strávil více jak 40 hodin času, když přichází nakonec s takto kritickým komentářem. Viz. body 10, 12 (mnohem menší statistiky poskytují některé sportovní hry), 16, 20 (obvzláště přirovnání v závorkách na konci... Takže vlastně jabko je to samé co hruška, obé je ovoce), 33, 34, 114 (nemám XBOX, a i kdybych ho měl tak bych to hrál stejně jen na PC, protože vím, že se málo čím šetří a že existuje spoustu modifikací, např. na stránkách skyrimnexus.com),... (body k invetáři bych shrnul do jednoho bodu, stejně je to o jednom a tom samém, že je pro někoho prostě nepoužitelný, i když mě vůbec nevadí...), apod...
    Už jsem si zvykl, že se na oficiálních removaných webech objevuje v článcích na prvních stranách spoustu překlepů a chyb, které by měl někdo překontrolovat před jeho samotným vydáním, ale na to není čas ani nejsou přece lidi. No, a také jsme si zvykl na košatou, peprnou a rádoby zajímavou češtinu, se spoustou cizojazyčných spojení s různými větnými i slovními obraty... Recenze je dobře napsaná, kdežto kritika byla psaná nejspíš na rychlo a ještě k tomu v afektu... Četl jsem i jiné články od pana Vávry, ale rozhodně se jednalo o lepší počtení...
    A tak na závěr... Raději bych od pana Bárty viděl novou a pořádnou Mafii než tyto články (a nemluvě o promarněných šancích na jiných titulech). Ty ať klidně přenechá nějakým jiným pisálkům...
  • Na týden Vás vzít do herního vývoje a ty "obr problémy", které tu řešíte, by jste vypustili... Víc jak polovička věcí je prostě dobře vyřešena, aby to nebyl větší problém, bohužel, viděno jinýma očima "si ti zlý vývojáři jen usnadňují práci".

    Před Bethesdou smekám, takovéhle dílo je malý zázrak a že má bugy, že nejsem spokojený s UI a že si na něj musím zvyknout, to rozhodně stojí za tu obří porci zábavi.

    A k recenzím... Pro mě 10 znamená, že jsem koupil hru, která mě ve srovnání s třeba Mass Effectem, který je taky můj oblíbený, bude bavit ještě dalších několik měsíců herní zábavy. A to, to je pro mě důvod pro 10!
    • "zábavi" .. nejdřív dodělej základku ty idiote.
    • autor článku je vývojář.
      • epic fail :D
        • Trol.diskuzni
          WTF? A co teda je? Vždyť se podílí na vývoji her už řadu let...
  • Ježiš ale co si pořad stežujete na recenze?? Je to prostě jen doporučení. Není to tesaní nečeho do kamene. To co se tam bude tesat mame v rukou my.

    Prostě bych se zeptal těch co nazyvaji Dana bohem. Proč si Skyrim vubec kupovali?? Proč podporují to co se jim nelibí?
    • Ale stale by mne zajimalo proč proč proč si to tedy kupujete?? Tyhle problemy jsou v podstatě obecně zname několik roku.

      Na jednu stranu mluvite jak z nas dělaji stado ovcí ale vy jste pak ty největší ovce které řvou ale přesto kupují.
    • Trol.diskuzni
      Pokud je games.cz profi web o hrách a redaktoři jsou placeni za to, jaké články a recenze píší, má to nějak vypadat...

      Já bych chtěl vidět, jak by to tady vypadalo, kdyby u všech pracujících lidí v ČR byla podobná morálka jako tady, kdy se redaktoři můžou věčně vymlouvat na to, že něco nějak nemysleli nebo že je to subjektivní...

      Jak subjektivní, jak nemysleli? Architekt špatně navrhne most, zřítí se a on za to poté do konce života splácí nebo dokonce i sedí v base za neúmyslné zabití...
      • To spolu vubec nesouvísí :) Víš jsou zakony statiky a ty platí jednoznačně. Tedy pokud něco spadne a někoho nedejbože zabije tak je to vina toho kdo to navrhoval.

        Hru ale nenavrhoval zde recenzujici pan Grygar. Ten je jen zastupcem webu ktery vyjadřil svůj názor. Ano šilenství kolem Skyrim je celkem přehnané ale na druhou stranu ta hra nemá konkurenci. A jen blazen by se o něco více snažil nebo dokonce se snažil něco měnit když mu to ekonomicky vyborně šlape:)

        A hlavně si nemyslím že by recenze byla něaka špatná a nebo by snad obhajovala chyby co napsal Dan. Jen na ně tak moc nepoukazuje protože při ponoření se do světa a sledovaní přiběhu si jich ani moc nevšimnete.

        Potom co dan v članku napsal by tomu měl dat tak 3 a to jen z abstaku že tento rok zadné takové RPG nebylo. A myslim že trojku si taky hra nezaslouží.
        • Trol.diskuzni
          Jenže to je právě to... Games.cz má také svoje zákony a to především jeden - komentovanou hodnotící škálu.

          Recenze pana Grygara tuto škálu naprosto ignorovala, navíc samotná recenze nedávala smysl - hra dostala absolutní hodnocení, přestože obsahuje tunu chyb a nedostatků (které jsem osobně pocítil), některé dokonce v recenzi zmíněné, a přestože pan Grygar na konci uváděl, jak se kdysi zmýlil s absolutním hodnocením Oblivionu. Mýlil se i tentokráte? Já si myslím, že ještě fatálněji.
          • Jo dobře to souhlasim. Já bych tomu 10 taky nedal. Pro mne je NW lepší. Především protože tento engine neni stavěny na souboje s meči to vypada katastrofalně. Možna kdyby byl přidan VATS ale to už by bylo moc okaté.

            Ale tak je to přece jen čislo. A něaké hry ho dostat musí jinak je uplně zbytečné:) Ber to taky tak že je to fanoušek serie a to je myslim pokračovaní po 6 letech?

            Neobhajuji vubec tu 10 a ani Skyrim jako hru. Jen se mi nelibí že je ten članek tak učelově napsaný. Není moc objektívní a je v podstatě vyhypovaný jako většina dnešních her. A přitom Skyrim nema přehnanou reklamu možná to bude tím že všude na netu je jen reklama na Bzzzzz Bzzzzzz Bzzzzzzzzzz
            • Trol.diskuzni
              Tak mně asi nejvíce vadí ten styl recenzí pana Grygara... Jako neberu mu to, ale opravdu není můj šálek kávy postavit desítkové hodnocení na tom, že se "ideově ztotožním" s příběhem nebo nějakou rádobyhlubokou myšlenkou světa konkrétní hry.

              Tak je to prostě pokaždé, když recenzuje... Ignoruje fakt, že jsou lidé, co berou věci střízlivěji a opravdu baží po "objektivních" recenzích, které jim doopravdy racionálním způsobem něco řeknou.

              Jsem spokojený s recenzemi pana Vávry, pana Bacha a povětšinou i od pana Smutného...
  • Trol.diskuzni
    Právě tohle též nemůžu pochopit... Ty argumenty typu: Alee vždyť přecee hodnocení je subjektivníí a přece jde voto, jestli se při hraní bavím a ne voto, co tam je napsáno v článku a jaké to má hodnocení...

    Také bych chtěl být herním redaktorem - napráskám desítky každé volovině, napíšu nějaký nonsense a lidé budou říkat, že je to cajk, že mám přece právo na svůj názor a penízky z inzerce a lokálních distribučních kanálů se jen pohrnou. *5*
    • žejo. Skoro se děsím roku, ve kterém vyjde jediná jiná věc a bude ještě horší. Taky dostane 10/10.
      Teď mi napadlo, proč nemají redaktoři recenzenti takový nějaký jednotný porovnávací systém jako třeba na serverech na test hardware. Prostě se rozdělí hodnocení na pár oblastí.. a za ty bugy a hnusnou grafiku by se to nikdy nemohlo dostat na 10/10. Bylo by to objektivnější. A nebojte se, komu nejde o grafiku, tomu nevadí že za tu oblast to dostalo málo. Takhle to dopadne jak to dopadne. Recenzent po zjištění, ze tento rok není v rámci žánru nic jiného, pod příslovím "mezi slepými jednooký králem" tomu dá max hodnocení. Dokud tomu budou dávat hodnocení jen souhrnné dle subjektivního pocitu, tak to není recenze ale subjektivní názor vhodný pro blog. O to čistší byl Vávrův článek, který to nevydával jako recenzi ale opravdu jako jen a pouze svůj subjektivní názor na tu hru. Sice se těch 100+ bodů dalo shrnout na 30, část je problém jenom konzole, část je nejasná, ale tak 15 bodů mi tam furt zůstává a nejmíň 5 mně fakt iritují.
      • Trol.diskuzni
        Tak ten důvod, proč to tady takhle nedělají, je právě ten, že jim to připadá neadekvátní, strohé a nic neříkající... Že to jednoduše není nic, co by lidé chtěli číst a že stejně pak ta výsledná známka je výsledkem toho, co si recenzent myslí, takže si to zprůměrovává pro sebe.

        Dá se s tím celkem i souhlasit, ale minimálně bych zkusil k slovnímu verdiktu přidat plusové body a mínusové body pro představu...

        S čím ale nejsem spokojený, je to, pokud recenze nekoresponduje se známkou. Pokud si přečtu text a mám z něj úplně jiný dojem než z verdiktu, tak je něco špatně.
  • Skvele napsano, nepamatuji se, kdy jsem dostal obdobny zachvat smichu pri cteni nejakeho clanku... Diky
  • 100+ důvodů proč Dan Vávra nesnáší TES V: Skyrim
    Komentáře: 2035

    ---> !!! EPIC WIN !!! *1*
    • Trol.diskuzni
      Správně, tak to má být... Pod kvalitním článkem je adekvátně obsáhlá diskuze. *5*
      • Akorát že celá diskuze je naprosto zbytečná, protože Dan Vávra má jako vždy pravdu, kterou nezbývá než přijmout a není tak vlastně o čem diskutovat.
        • Trol.diskuzni
          Vždy se najdou pochybovači, které je nutno ujistit... *5*
  • i put this Vavra article into translator and nonsence comes out of it. this german language is so bullshit.
    • You didn' t miss anything important bro, it is all horseshit anyway..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit