Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to iba hra a hry nikdy nebudu dokonale.
    Skyrim budeme ospevovat aky je super, kritizovavata nenavidiet
    Za tie prachy sa da kupit aj horsia hra
    • Trol.diskuzni
      Jde o to, že si ta hra nezasloužila absolutní hodnocení.
      • Vždyt ale hodnocení ma byt doporučení ke koupi. Když se dá 10 znamena to že není hra bez chyb ale že za ty penize se dostane adekvatní zábava na dostatečně dlouho tedy chyby které byli vypsané nebraní k tomu hru každému doporučit:)
        • V tom případě znám dost starších RPG, které by měly dostat hodnocení v rozmezí 12-20. V oblasti hratelnosti a zábavy nad nimi užité. Ale chápu ty 2 důvody. 1. prodejce má zájem na nahypování kupců (hlupců). 2. žádné jiné lepší RPG letos nevyšlo.
  • Rád bych se zeptal, kdo panu Vávrovi nach*al do kafe? Přečetl jsem si jen polovinu z jeho kritiky a dál už na to nemám chuť ani nervy. Skyrim není dokonalá hra, ale obsahuje tolik možností úkolů a vlastních přípěhu, že byste z toho poskládali 4 Gothici a ještě by vám zbylo (a to mám sérii Gothic rád). Veškerá kritika mi přijde jako prvoplánově zaměřená a neliší se o tech tzv. "haterů", kterých najdete na každém fóru desítky. Ve spoustě věcí má ale pravdu, uživatelské rozhraní je příliš složité a zdlouhavé a hra tak ztrácí na spádu, přesto se ale do světa Skyrimu budu milerád čas od času vracet. Má chyby, ale přesto mají lidé Skyrim rádi a já s nimi souhlasím. Můžete nadávat jak chcete, protože odteďka, když uvidím na nějaké hře napsané "RPG v otevřeném světě", tak se od srdce zasměju a vzpomenu si Skyrim, na jeho volné pláně a náhodně generované questy.
  • Nooo, diki za clanok, konecne tu niekto aj povedal pravdu. Ono podobnych skvelych hier je tu podstatne viac, ale kym sa ludia nechaju oblbovat, taketo skvosty sa budu vyrabat. A na kvalitnych projektoch ako napriklad Richard Burns Rally si ich autori vylamu zuby. Smutne. Dufam ze sa dockame podobneho prebudenia aj pri lahodkach ako Gran Turismo 5 a spol. :)
  • http://pc.gamespy.com/pc/elder-scrolls-v/1212625p1.html

    Mám pocit, že Bethesda má trochu veselejší "problémy" :)

    Kolik vydělá Žižka:)? Tipnete si?
    • rhomola
      LOL :)
  • Pravda je podle mě někde mezi přehypováním a až směšnou nekritičností Grygara a touhou po tom jít proti proudu a rádobydrsností Vávry..
    Za mě 65%, tj. jemný nadprůměr, nic víc, nic míň - prostě klasická Bethesda, v podstatě sh*t zabalený v dárkovém balení..:(
    Ať si Homolové a jim podobní nerdi říkají, co chtějí..:)
    • Dobře shrnuto. Vávra se snaží a kope co může, zabejvá se hajzlíkama, ale aby vypích ty pořádný problémy, na to ho neužije. No a Grygar je minoň, důkazem budiž jeho hra za kočku
  • Trol.diskuzni
    No počkat... Mé příspěvky, že jsou tapetováním? Víte kolik to dá takovému trollovi práci myslet a tohle vymyslet? *5*

    Troufám si říci, že mé příspěvky mají vyšší lingvistickou i obsahovou úroveň než výplody spousty rádobyznalých anonymů. *3*
    • "No počkat... Mé příspěvky, že jsou tapetováním? Víte kolik to dá takovému trollovi práci myslet a tohle vymyslet?"

      Tobě docela dost vzhledem k faktu, že jen v této diskuzi trolluješ minimálně 16 hodin.
      • Trol.diskuzni
        Vidíš to, jak jsem vytrvalý! *5*
    • Nechci urážet tvoji inteligenci jelikož jsem tu poprvé, ale neumím si představit že by "trollení" pod nickem Trol mohlo být "efektivní".
    • rhomola
      Ne. Tvé příspěvky sou výrazně horší než moje jak formou tak i obsahem. Vlastně, promiň že to říkám, ale oni to od Tebe ani nejsou příspěvky... *1*
    • Tvuj problem je ten ze o sobe sam pises ze ses troll :) misto toho aby si uspesne trolloval delas blbosti a mluvis o sobe jako o trollovi.Holt nektery to umi nektery ne ale zkousej dal ;)
      • On je spis Bahnak ze Simona nez Troll na moste :)
  • Je mi jedno jakej to rozpoutalo flame, lidi prostě nejsou na tenhle typ článku zvyklí. Já jsem jen rád, že někdo s tak kritickým a detailním pohledem designuje další český projekt.
    • s kritickym pohledem ktery je v mnoha bodech naprosty nesmysl :)
    • rhomola
      JJ po týhle reklamě sem hodně zvědavej jaká to bude pecka. V podstatě je jasný, že naprosto přesně ví, jak to nedělat, takže mejlka je naprosto vyloučená Arnošte, to musí klapnout *1*
      • Já ti nevim Franto, ale podle Danovy kritiky mám pocit, že co nevidět vznikne nejen nová generace konzolí, ale i nová generace her, a Dan na ní bude mít patent.
  • 8/10
    Nechtěl jsem psát, ale:
    To si ze mě opravdu dělaj srandu, hra mě hodně zklamala, po velkejch očích po instalaci mě to v rámci 40 nahranejch hodin opouštělo. A proč? Nic tak malichernýho jako grafika, kůň co šplhá po skalách nebo rostoucí borůvky ve sněhu, to sem ochotnej překousnout. Ale co mě opravdu štve je nesmyslnost toho světa, nic v něm nefunguje, lokace sou jen prázdný obrázky kde se nic neděje. Questy? To mě dostalo nejvíc, dělaj si ze mě srandu, já se stanu arci mágem na 9 lvlu po asi 2 hodinách hraní? To bylo ohromný zklamání, celou část hry za arcimága si dovedu představit jako jeden větší quest a né jako pecku která se uvádí jako další pčíběhová linie, to samý assasin brotherhood, ty na to byly o něco líp, ale taky žádná sláva.
    Občanská válka? :))) Cha Cha Cha 3 hodiny hraní, nic se nestalo, vše vymláceno jendim kouzlem ( chain light ) Což mě přivádí k další věci, k dohrání stačej dvě kouzla, fireball a chain ligting nic jinýho člověk nepotřebuje. Skilly? Destruction a dál co pak z bodama? Udělal sem si kováře, vyrobil sem milijon dýk a měl sem sto ...

    Prostě bída, tupost, ohromná škoda. Jo a další věc, nemůžu zabíjet koho chci? Co to je? Já to mám v prdeli že nebudu moct dělat questy, prostě toho zmrda zabít chci ( viz. fallou NV - zabil si ho? potřebujoeš ho za 10 hodin? Smůla chlapečku, tvé jednání má následky )
    Takže shrnuto, srovnávám s fallout NV a skyrim prohrává na celý čáře, žádná motiovace k hraní encahntu, nevyváženost, prostě zklamání jak prase a spoustě z Vás to po delšim hraní dojde, těm co se, sou buď slepé a nebo nepřiznaj svoji mejlku
    • rhomola
      No možná pravdu máš. I mě přijdou linie frakcí podezřele rychlý. Na druhou stranu, nikdo tě nenutil, stát se napřed arcimágem a pak hrát zbytek. Von vlastně nikdo neřek, jak tohle hrát, a to je asi dobře, každopádně jak už sem psal, hraju už skoro 70 hodin čistýho času a zatim mě to baví, až dohraju hlavní příběhy a celý to otočím ještě za mága a zloděje, tak možná na tvý slova dojde, nebo dojde na dobrý módy, nebo DLC, ale to už budu mít za sebou každopádně 150-200 zažitý hodně dobrý zábavy za pohejch tisíc korun českej a to se počítá ;) A pak se holt zas vrátim do LOTRO :D
      • LOL .. tech 150-200 hodin je s jednou postavou nebo třema ? .. NWN vydal na 300 hodin s jednou postavou. Klidně jsem mohl začít se stejnou postavou a řesit všechno úplně jinak (na víc jak 2 způsoby). Mohl jsem být dobrý, zlý, neutrální. Pak to celé šlo hrát několika dalšími druhy postav-povolání. A pak přisly 2 přídavky každý po cca 100 hodinách. A byl to pořádný bohatý logicky správný D&D svět a tuny dialogů. Teď srovnávám hratelnost. Mno mám pocit, že opět nastal čas instalace NWN, do vánoc budu mít co dělat to dohrát. A Skyrim během času nadopuju mod opravami hnusné grafiky a nechám si ho jen tak na procházení se. Protože hratelnost .. je nudná.
        • rhomola
          tech 150-200 byl odhad pro tri postavy, ale odhad. Fakt nevim, zatim hraju a bavi mě to. Mam odehrano asi 70 hodin po včerejšku, pořád nemam dohráno, zdaleka sem neviděl všechny dungy, daedrický svatyně a jejich q mam prošlý 4, dohrál sem válku s bouřnejma hávama a vyhnal císařský (zbejvaj už jen volný cisařský partyzáni v kopcích) mam družiníky, v hlavním lince sem u alduinovy zdi. mágy, zloděje a vrahy zatim nemam vůbec. Městský q hotový ve jen třech městech, dva domy,..... Mě to teda nudný nepřipadá ;)
          • 70 hodin mi trval Dungeon Siege (a to jsme se úplně zbytečně furt vracel prodávat harampádí) a překvapeně jsem zíral, že je konec. To prostě po nasazené laťce NWN těžko někdo dožene. Po 70 hodinách mi v NWN skončila první kapitola. Celé za 300 hodin. Za tři postavy to je na 900 hodin. Každou z nich ještě múžu hrát úplně jinak. A to víc než 2 způsoby. Myslím tím bohaté možnosti rozhodování způsobu řešení každé situace. A postav/povoláníje tam víc než 3. Prostě z pohledu RPG je Skyrim velmi slabý odvárek. Až tam modeři dosází bohatší náplň, tak to nebude v mnohých lokacích taková nuda. Furt to ale bude slabota díky slabému AI a možnostem toho RPG engine v něm.
      • V rámci jedný postavy jedu všechny questy, frakce, věci, skilly. Po nějaký tý 20 hodině sem to hrál jen abych se přesvědčil, že můžu skončit s čistym svědomim že o nic nepřicházim. Ta chvíle trvala 20 hodin a teď už nehraju :)
        BTW jediný questy, který byly alespoň malinko originální a zajímavý, byly od Daeder ... ( i když mohli bejt opět o trošku náročnější )
        • rhomola
          Tak questy a frakce ještě trochu věřim, ale spíš jen ty frakce a hlavní linku, města pochubuju, že máš hotový. U skillů naprosto kecáč, to prostě nejde vyskilovat všechna souhvězdí v rámci jedný postavy, a jeslti jo, tak ne za dvacet hodin hraní.

          Jinak je jasný, že jako jezdec, kterej jede, jak píšeš, určitě už nehraj, ty už tam ani nic najít nemůžeš a určitě už o nic nepřijdeš. A takhle to bylo s TES vždycky, jen mě trochu překvapuje, že tvrdíš, že si velkej fanoušek Morrowindu. to mi moc nesedí. Ale může se mejlit samozřejmě ;)
    • Jo a těch 8/10 jen protože sem býval hodně velkej fanoušek Morrowindu ...
    • zklamání jak prase az musis byt sprostej a das tomu 8/10.. vy lidi jste nenormalni v hlave, bezte ven nekdy rofl :)))
      • Právě že Já sem Skyrimu obětoval 40 hodin ze svýho relativně nedostatkovýho času a zpětně toho lituju. Hodnocení 8/10 je spíše objektivní, protože si dovedu představit, že mám v půl třetí padla ve škole a nečeká mě nic jinýho než flákačka, popřípadě chodim na vejšku a dloubu se v prdeli, takže můžu chodit sbírat kytky a enchantovat krámy abych měl nejlepší meš s nejlepšíma statama ( kterej fakt nepotřebuju, protože jak bylo psáno, není potřeba honba z alepšim gearem )
        Tohle sem třeba u toho Falloutu NV měl, tam mě bavilo věci dělat, poznávat místa, příběh, NPC, tady to je realtivně hezká slupka ...
  • rhomola
    Ještě dvacet. Jinak docela mě profíci žurnalisti chvalopěvci i kritici zklamali, že nikdo si buď nevšimnul, nebo se neblejsknul zkutečností, že první ingame věta, která zazní v Skyrimu, je naprosto tožná s první větou v Morrowindu.

    A abych jenom furt nechválil, něco mi taky sem tam chybí a sice status morálního kreditu. Ten mi v Oblivionu nepřišel vůbec blbej a nutnost po úspěšném absolvování Temného bratrstva odčinit ty tuny zákeřných vražd pokáním a dobrými skutky, aby jeden vůbec moh začít hrát datadisk Rytířů Devítky, byl fajn
    • smejki
      která věta? oboje jsem si právě cheknul a dovoůuji si tvrdit, že nemáš pravdu
      • rhomola
        Teď nemám ani jedno k dispozici abych to ověřil přesně a ani sem to nečekoval přesně, sázím jen na svou možná vetchou paměť, ale mám za to, že v obou dílech vězeň který stojí/sedí proti tobě řekne po tvém probuzení: Hej, konečně si se probudil.... :D
    • Trol.diskuzni
      Chtělo by to zvládnout aspon 2120, aby to byl dvojnásobek toho, co má recenze Skyrimu *5*
      • DF.Future
        Zkus se místo toho raději na pár minut odlepit od židle :)
      • rhomola
        To přijde samo, ale ja už na to prdim, hlavní mise splněna, du hrát. ;) S ouctou BIGFUNBOY
  • Ještě bych přidal dva body, typické problémy Bethesdy:
    JEDNA: Absolutně dementní monster levelling - na levelu 10 je pro mě Bandit Leader stejně těžký, jako na levelu 42, s Krytím 100, Těžkou zbrojí 112 a Šermem 100. Jak to, že draka sejmu s prstem v nose a naskriptovaný Silver Hand Leader mi usekne hlavu na tři rány obouručním mečem, ačkoli se kryju?

    DVA: Absolutně dementní world levelling. Mám rád čistý questbook. Mám rád prošlé všechny lokace. Jak to, že když jsem prošel odhadem 1/3 lokací (a pouze 2 města!) a udělal cca 1/5 questů, jsem na levelu 42, když levelcap je 50? (resp. matematický 82, ale po padesátce už to nahoru prostě skoro neleze). Proč bych se měl obtěžovat s procházením zbytku hry?

    Někdo prostě neumí udělat dobrou hru a tím spíš i dobré RPG. Sláva Němcům za Drakensang a o starých RPG šlágrech radši ani nemluvím.
    • JEDNA: Většina nepřátel ma fixed level, když potkáš typ bandit leader na svem levlu10, bude dělat stejny dmg a mit stejny armor i na tvem levlu 40 a je čistě na tobě, jak jsi upgradoval svoje skilly a zbraně. BTW 112??? Obtižnost se zvyšuje ne levelingem, ale evolucí nepřátel - tzn. potkáváš silnější a silnější typy nepřátel (např. Draugr-Draugr Scourge-Draugr Deathlord;Dragon-Frost Dragon-Ancient Dragon).
      Takže pokud jsi potkal zakladni typ draka na prvim levlu a nejakeho leadera až hodně později, drak pujde zabit jednoduše a leader ti da zabrat.

      DVA: To je tvuj problem že to prochaziš pomalu a už maš 50. A není tam levelcap, prostě to jde pomaleji po 50tce, ale zas tak pomaleji ne, mě dele trvalo dat 49-50 než 50-51. Jestli se ti to nechce prochazet, nikdo tě do toho nenuti.
      • JEDNA: Ano a jak je to reálné? BTW: 100 skill + amulet +12 heavy armor = 112

        DVA: Takže je můj problém, že nehraju hru tak, jak chtěla Bethesda. Díky za vysvětlení.
        • To víš, to jsou ty výhody báječného free-form hraní. Ale musíš hrát podle skriptů!
      • Co ? Na hafo místech se chlubili tím, že levelování protivníků se posunuje s tebou. Ne že potkáš jiné. Ale stejné NPC má mít jiný level podle toho jaký máš level v okamžiku setkaní.
    • rhomola
      Drakensang mě nechytnul. Co máš na mysli starými šlágry by mě fakt zajímalo. A jinak s levelovaním draků je to evidentně jinak, než se zbytkem světa, a asi tušim i proč. A co se týče čisté mapy, už sem o tom tady na games psal takovou úvahu. Prostě Skyrim si troufnul tohle jaksi nakpnout a tenhle zažitej způsob vyčiětění mapy jaksi změnit. Každopádně mě osobně hned na začátku sebrali vítr z plachet a namísto klišé postupu hraní rpg, musim dost experimentovat a hledat novej způsob, jak si to pěkně užít. zatim se mi dost vyplácí chovat se víc přirozeně a hrát pomalu. A nakonec k tomu procházení zbytuku hru moje důvody proč hrát minimálně ještě dvakrát s jinou postavou od začátku jsou tyto:
      1. Občanská válka je podle mě fakt pěkná záležitost, alespoň za Bouřný hávy, už sme dobyli tři regiony a neni to jen hrrr na ně, ale i politika a pletichy (trochu to pripomina domy/klany v Morrowindu) No a hrát se to dá i za Imperium a nebo udajne i valku ukoncit smirem.
      2. Hraju heavy/mec/stit/kovařina + řevy jinak zatim nic, a evidentně nevymaxuju perkama ani tyhle 4 povolani uplne nebo mozna uz jen tak jedno navic
      3. Uz sem se palacatem prosekal minimalne třema fakt pekne nadesignovanejma misema, ktery sou evodentne pro stelth
      • Dungeony jsou udělaný relativně pěkně (na Bethesdu). Pokud to, co tvrdíš, je pravda a Bethesda tlačí hráče k NEDOHRANI celé hry, pak nechápu, kam to spěje. To snad nebyl takový problém přizpůsobit levelcap rozlehlosti hry a ať si každý projde, co chce. Nebo necpat ten monsterlevelling, který se neosvědčil, znovu do dalšího "hitu". Nebo dát obchodníkům, alespoň některým, víc cashe než 700-4000. .Já hlavní linii ani prakticky nezačal hrát, rozhodl jsem se projít nejprve všechny sidequesty a skončil tam, kde jsem psal.

        Nemá cenu to rozebírat, ze spousty jiných pohledů se mi Skyrim líbí (třeba exteriéry, open world), grafika se mi zdá přiměřená, questy ucházející, některé dokonce skvělé, ale bohužel, bohužel - když nějaké studio dělá ty samé chyby pořád dokola, jsou to buď idioti, nebo je jim to fuk.

        A těmi starými šlágry mám na mysli samozřejmě cokoli od BIS, nebo první pecky od Bioware (který poslední dobou začíná také chrlit neuvěřitelné sr*čky). Skyrim, stejně jako před ním Oblivion a Morrowind (ten byl nejlepší), má neuvěřitelný potenciál. Hrozně by mě bavilo to hrát, kdyby to udělalo studio, kde nesedí banda ignorantů (nebo ignorantských šéfů).

        Nejsem žádný Freud, ale mám z Howarda (a z celé Bethesdy) pocit, jako by to byly typické americké děti. Hlavně tam nacpat spoustu cool věcí, funkčnost je až na druhém místě. Rozplývat se nad tím, jak jde kouzlit oběma rukama, když ten svět prostě nefunguje, je naprosté diletantství.
        • rhomola
          K, dík za konkrétní odpovědi. Já teda nevim jestli Bethesda hráče někam tlačí. Nedohrál sem ještě a nevím, jestli je tam Level Cap nebo jestli to zpomalení růstu znemožní dohrát jednou postavou všechno a vymaxovat všechny perky, ale určitě některý rozhodnutí mění hlavní linku (což je klasika a je to v pořádku, je důvod proč to hrát znova jinak) a zcela jistě už vím, že některý rozhodnutí mění i příběh malejch a vedlejších q a dokonce znemožňuje úplně jejich odehrání ve stejném kontextu. Už sem tu někam příklad psal, ale klidně ho zopakuju, jeden konkrétní mam momentálně ještě v hlavě. Dokonce je to možná důvod, proč absentovali deník, protože do individuálního příběhu postavy vstupuje dění z více stran a možná to nezvládli uspokojivě vyřešit. Mě to mrzí, že si po odehrání ten svůj příběh nebudu moc přečíst, na druhou stranu, zrovna tohle křižovaní hlavních, vedlejších a generovanejch questů považuju za počin (!) a novinku (!) a nic nevyčítám. Prostě to někam dotáhli a pro případný použití v dalších dílech nebo onlinovce je to jasnej záměr. A já budu za litr českejch tomuhle dělat rád testera, páč mě to analyticky a programátorsky zajímá a hráčsky dokonce fascinuje ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit