Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "65. Obchodníci nemají skoro žádné lockpicky na prodej."

    LOL, pan Vávra nepochopil, že to je feaura hry, Locpicky sežene totiž ve Thieves Guildě a ne u poctivého obchodníka :-) Toto je jeden příklad za všechny ...

    "74. Že je Bethesda spolek invalidů, co v životě nezvedli zadek ze židle je smutné. Ještě smutnější ale je, že svoje představy o pohybu promítají í do hry, a tak hlavní hrdina neuběhne sprintem víc než pár metrů a to ani z kopce."

    tohle už je v podstatě flame :-( takové "články" by tu neměly co dělat. Navíc když argument platí na prvním levelu, navíc netřeba se zmiňovat o navlečené zbroji atd...
    • Jo, já samozřejmě chápu, že v těžké zbroji se neutíká lehce. Pak je ovšem divné, že je skoro fuk, jestli mám brnění nebo lehké šaty. Taky nechápu, že to brnění, které tak vadí v tom běhu, vůbec nevadí v plavání. To např. v TW1 kdyz v těžkém brnění vlezu do vody, kde nestačím na dno, tak se pěkně fofrem utopím. To, že je něco fantasy ještě neznamená, že můžeme popřít fyzikální zákony. Obzvlášť, když je to na Zemi a není v tom žádná magie. Prostě tisíc drobných nelogičností a celkový dojem je v troskách. Jak mám věřit v tuto virtuální realitu, která často popírá i sama sebe. Ano virtuální svět může mít svoje zákonitosti, pak je má ale dodržovat všude.
  • Dan Vávra o Falloutu III
    http://1.bp.blogspot.com/_5rdBCzlqUPQ/SSmru5GOD4I/AAAAAAAAGy0/7hjCjRPNims/s1600-h/Vavra_Fallout_3.jpg
  • Jeeeee
    Predstavme si ze se najde osviceny investor ktery nebude brat ohled na penize ani cas, zaplati skveleho producenta ktery najme ty nejlepsi programatory, designery, grafiky i animatory, zakoupi jim ty nejlepsi nastroje nebo poskytne moznosti pro tvorbu svych vlastnich a pusti se do ty nejskvelejsi hry vsech dob. *1*
    Nejspis to dopadne tak, ze investor prijde o vsechny penize a kdyz hra konecne spatri svetlo sveta bude jiz vypadat zastarale. *13*
    Vsichni vime jak to v hernim byznysu chodi, jak se z tvurcich profesi stali profese pro naplneni necich kapes, pro realizaci predstav tech co ocekavaji zisk.
    Vlastne je to tak se vsim. Vsechno co koupite je delano hlavne proto aby se to prodalo, ne pro to aby to slouzilo.
    Obavam se ze cekani na dokonalou hru je cekani na Godota. Pripad Skyrim bych okomentoval takto "nelibi, nehraj". A ze jej reklama i recenze stavi tam kam nepatri? Proboha a ktera reklama nelze? Myslim ze je na trhu poradna hromada daleko vetsich pruseru a lidi se nechaj zblbnout marketingem a kupuji to. Dokud nebude platit pravidlo ze se pomalu vice oplati investovat do zblbnuti zakaznika nez do samotneho vyvoje, situace se nezmeni. Besheda mi v tomto dokonce pripada dosti ferova. Oproti jinym velkohubym slibotechnam jsem nezaregistroval zadnou vyraznejsi marketingovou masaz.
  • hitokage
    Achievement Unlocked: Troll Master
    Získej 1000+ reakcí z pozice trola.

    A teď vážně: Nejlépe to podle mě shrnul Mechwarrior_bw na předchozí straně. Doporučuji k přečtení.
    • jindra.veliky
      je mel vic plusek nez on kdyz jsem napsal

      jj hodne tech chyb je prehnany to je jako stezovat si ze kdyz v GTA zabijete na ulici cloveka tak sanitka ktera k nemu prijede naboura 5 dalsich aut a prejede dalsi 2 lidi
      • Pokud to v GTA nema byt soucast humoru, tak je to odbyta prace stejne jako kdekoliv jinde.
    • Trol.diskuzni
      No to jo, ale dokud budou "nezaujatí" lidé typu pana Grygara sázet absolutní hodnocení hlava nehlava, i kdyby tam ultraboss byla Hello Kitty a hlavního hrdinu hrál Justin Bieber, tak to bude pořád v tomhle stylu... *4*

      Jak jsem říkal - TES se stalo novým "Call of Duty RPG žánru" *5*
  • no a mne teď stačí jeden proč nesnáším D.V. *1*
    • Copak? Sundal ti růžové brejličky? *1*
  • :) aj tak to vsetci drvia, Subojovy system je otrasny, na casy morrowindu by to este uslo.
    Ja to riesim po svojom - assasin na backstab + archery. Je tu sice plno chyb, a nedoladenych detailov, kixov, a pod. ale napriek tomu slaham za Dark Brotherhood, mam nejake neporiesene ucty v Riftene, zabijem za kluc do Saarthalu, ty redguardi si to aj tak odseru,............ozaj,neviete? dá sa na severe získať Oghma Infinum?
    • Áno Oghma Infinium je pritomná v hre.
    • A která hra má promyšlený a funkční soubojový systém?
      mě napadá jen DIE BY THE SWORD ale to už je hodně dlouhá historie. (a ještě se mi líbil gothic, akční klávesa a čtyři šipky, bylo to jednoduchý a účinný)
      • Arkham Asylum!
        • A eset assasins Creed je fajn aj keď je trapne keď jeden utoči a ostatny čakaju:)
          • trochu jako původní Settlers?
  • RavenHolm
    Nedá mi to.
    Ve Skyrim mám za sebou 60 hodin a hra to jistě není na 10/10, ale i tak jsem se u ní bavil dobře.

    Nicméně Skyrim řešit nechci, ale spíš mě zajímá osoba pana Vávry a jeho další hra. Jsem velmi zvědavý na jeho budoucí dílo a velmi rád ho porovnám s tímto seznamem, protože pokud bude jeho další hra splňovat byť jen jeden bod, ukáže se, že je tento článek napsán pouze pro čtenost. Když mi bude vadit, že v hospodě dostanu slanou svíčkovou, nepřijdu domů a neudělám si ji zase, že?

    Jednoduše řečeno díky tomuto článku se velmi těším na hru studia Warhorse, protože si pan Vávra jistě pohlídá aby jejich hra neodpovídala ani jednomu z těchto "problémů" a to pak bude hra století:)

    P.S. Pokud píši 116 důvodů o tom, jak je Skyrim špatný, tak bych se měl držet Skyrimu!
    70. Od první chvíle, co jsem narazil na česnek, ho s sebou tahám při děsuplné vzpomínce na Oblivion, kde po té, co jste se stali upírem, česnek nebyl k sehnání a zbavit se vampirismu znamenalo několikahodinový quest a hodiny hledání rady na internetu.
    Vzpomínka na Oblivion, jako zápor Skyrimu? Vážně?
    • když tu nesedí 10/10 co teprve těch divnejch 10/10 z AC 1 a 2??
      • RavenHolm
        Hodnocení jsou mi u perdele:) Když mně bude bavit hra, která dostala 5/10, tak v tom nevidím problém. Hry hraji abych se bavil a bavit dokážou i průměrné hry.
        • Trol.diskuzni
          Dobře, ale recenze přece nemůže být nějaký holubník... Číselná hodnocení mají redaktoři dávat se stejnou pečlivostí, se kterou píší hlavní text.

          Někomu je to možná fuk a koupil by si hru, i kdyby měla 1/10, pokud je z jeho oblíbené herní série, někdo však takhle jednoduše věci nebere... A někdo prostě rád porovnává kvality her a jejich hodnocení, čímž posuzuje taktéž kvalitu herního webu.
          • RavenHolm
            Jistě, ale k čemu to číslo ve výsledku je? Pro vývojáře a distributory a jejich ega. Hráč, který má dostatečný přehled, což ty jistě jsi, si dokáže udělat o dané hře svůj obrázek a podle toho se řídit.

            A s druhým odstavcem nesouhlasím. Je logické, že si vybírám co budu hrát a protože čas je limitovaný, tak si vybírám kvalitnější tituly. To, ale neznamená, že se v tomto ohledu řídím názorem někoho jiného. Proč? I ty nejlepší recenze budou vždy stejně subjektivní jako moje názory a proto je mi jedno, že hra, která se mi líbí dostane málo bodů. Pokud se mi něco líbí, tak nepotřebuji ničí svolení.
            A troufám si tvrdit, že každý správný fanoušek by měl být na svou oblíbenou sérii, dvakrát tak tvrdý co běžný hráč.
    • "Jednoduše řečeno díky tomuto článku se velmi těším na hru studia Warhorse"... Ukol splnen...
      • RavenHolm
        Možná máš pravdu, ale tu větu jsem myslel tak, že se moc těším na objev jak velký pokrytec je pan Vávra.:)
      • ucho
        sice splněn, ale ta hra za dveřmi ještě není a pěkně dlouho nebude.
    • Oblivion, kterej Vávra miluje a obdivuje už léta - páč je to rozsáhlý, byl děsivej žrout času, kde všecko dost trvalo..nic proti.....
      • ucho
        no jo, tak ono lidi si kupují hry vlastně proto, aby ji zapli a hra jim napsala, že to úspěšně dohráli. a hurá koupit další :) zlé, zlé hry, které žerou moc času. fuj :)
        • no, já jen řešim, že to nebylo až tak zábavné, že tam blyo dost hluchej nudnej míst...
  • uzivatel1982
    Taky si přidám přispěvěk ať se splní to o co se snažil(kolik je rekord v počtu komentařu na games?). Protože jako konstruktivní kritiku to neberu a jako vtip taky ne. Některý z udávaných problémů, tam jsou, ale dost z nich jsou něco jako.., že upíři se neuměj měnit v netopýry(nejsou neviditelny a neuměj hráče ovládat myšlenkama) a nejdou zabít jen křizem do srdce, nebo že by neměla postava uníst 50lektvarů, nebo že při střelbě z luku není brána v potaz rychlost větru a že když sebereš nějakej použitej, tak že není zhoršená jeho kvalita.., že si nemůže hráč zvolit aby měl meč na zadech a dýku v botě, apod......tudiž spiš přání, než kritika. Taky bych jich našel hodně, ale to, že mi je Skyrim nesplnil z něj nedělá špatnou hru. To, že něco není dle vávry není chyba, ale vlastnost. A co se týče chyb, který jsou očividný, tak je aspon nemusí rozepisovat mezi x bodů a některýsi vyloženě vytvářet svojí hračskou neshopností nebo leností.
    • další věc je ta, že lidi ty herní nedokonalosti a stylizace baví, nemyslim uplně trapný bugy, nejhorší bug je samozřejmě zásek, když hra padá, jo, detajly jsou hrozně důležitý, to je jasný, těch nedostatků by moh na Skyrimu Vávra najít klidně 3x tolik...pak už by to byly děsný marginálie, to je tak do nějakejch fan videokompilací....ale ty podstatný věci jsou prostě naprosto evidentní a hra díky nim stopro zábavná fakt neni...fakt ne....ani nápad......
      • uzivatel1982
        Uz podle počtu negativních reakcí proti kritice hry, to s tou zábavností asi nebude tak hrozný. Kdo by se pral za něco co ho nebaví? A co se týče bugů bořící hratelnost. Mně třeba za 50h co mám odehranejch zatím hra nespadla a až na jednu vynucenou F9(po loadu vse ok) jsem moh všechny questy, co jsem potkal, v klidu dojet. A ty evidentní věci....inventář se mi používá líp než v Oblivionu, i když pjet odý na něj nejde. Koně jsou na dvě věci, resp. na jednu...hodit je z utesu. Dungeony jsou podle jedný sablony, ale v tolika ruzných podobách, že to zamrzí, ale hratelnost to ve výsledku taky nekazí (i kdyz bych přivítal si pořádně zabloudit a řešit až adventurní záseky). Co se týče AI, tak to není, tak dramatický jak to vylíčil Dan...,ale jsem lučistník, tak jí dostávám do jinych situací. Ai spolubojovníků stojí za starou belu, ale zažil jsem s ní i pár vyloženě super situací. Ostatně o situacích je Skyrim hodně...a ty dokáže nabídnout naprosto dokonalý.
  • Jo joo s tim souhlasim, uz po par recenzich v posledni dobe co dostali 90% plus, jsem se pozastavil nad tim, jestli se nekdo zblaznil nebo ne? To pred timto podzimem byly vsechny hry takovej shit, nebo se stal vyvojarskej zazrak a kazdej zacal vyvijet totalne spickovy hry, nebo spis nekdo zacal platit recenze? Ja vim, ze je ekonomicka krize, ale stve me, ze uz si recenzenti za kus zvance prelepujou oci leukoplasti, mozek vylejvaj okenou a serou si pod prsty na klavesnici, kdyz plodej ty opevny ody na ty zcela prumerny a recyklovany hry...
    Presne jak napsal Vavra, nechapu jak na unifikovanej HW muze nekdo vydat hru ktera prochazi betatestama atd takhle priserne zabugovanou... A neni uplne sama... Perdele vono se to asi seka schvalne!!! Nu ono nejak prodlouzit dobu hrani musime, tak jednou za dve hodky crash down at si ten quest da jeste jednou :D .... Zastrelte me, ale je to zcela muj nazor... :)
  • konzumenti sežerou všecko, budou čumět na cokoliv, budou hrát cokoliv, ta hra má řadu fakt podstatnejch nedostatků, pitomej interface, pitomý dialogy a další věc jsou teda boje, grafika se dá tolerovat, horší animace už míŇ A bugy....bugy mi vadí ze všeho nejmíň, na ty sem zvyklej z tuny her, některý ty bugy jsou dost absurdní až zábavný..jasně, ale je to trošku buranský na tom ulítávat....
    • hehe, Vávra rád přehání, když si vzpomenu na jeho kritiku Fallouta III, hehe, to bylo něco, jo, vystih řadu podstatnejch věcí, pak řadu věcí, který prům. hráči nedojdou, ale kdyby to tvůrci vychytali, neodflákli, tak by to byly zaslouženě geniální hry, takle je to takový, že prostě zrovna neni nci lepšího, tak to má 10z10ti, porovnávaj se nejaktuálnější tituly apod.,
      • Dan Vávra : Zpackaný Fallout III
        http://1.bp.blogspot.com/_5rdBCzlqUPQ/SSmru5GOD4I/AAAAAAAAGy0/7hjCjRPNims/s1600-h/Vavra_Fallout_3.jpg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit