Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jindra.veliky
    jj hodne tech chyb je prehnany to je jako stezovat si ze kdyz v GTA zabijete na ulici cloveka tak sanitka ktera k nemu prijede naboura 5 dalsich aut a prejede dalsi 2 lidi *1*
    • neni mozna, Jindra poprve pozitivni... davam prvne plus
    • Nechce se mi věřit, že to říkám, ale toto je dobrý argument Jindro.
  • Děkuji Dane, po celkem dlouhé době jsem se opravdu od srdce zasmál, až jsem se za břich popadal. Smutné na tom je, že 98 procent toho, co jsi napsal, je pravda. Při pročítání článku jsem před očima viděl všechny popisované věci a uvědomil jsem si, že jsem si je při hraní ani neuvědomil :) Ale přes všechny ty zápory mě Skyrim bohudík baví, jako žádná jiná hra v poslední době.
    • Právě toho se trošku bojím, že takhle autor zkazí zábavu lidem co tu hru ještě nehráli a teď buď nebudou a nebo budou ale budou všude možně koukat po těch chybách. Já bohudík začal dřív a většiny z těch věcí sem si nevšim.

      Konkrétně mi připadně dost neštastné ukazovat v článku exploity ke hrám. Např. ten s nasazováním kastrolů na hlavu, nikdy by mě to nenapadlo udělat, a popravdě pro mě je to ukázka spíš pokročilosti Skyrimu ... ukažte mi jinou hru která soudí podle toho co NPC skutečně !vidí!, žádný že stačí aby byl ve stejné místnosti nebo v dosahu na x metrů, dokone ani to co je v kuželu před ním, prostě NPC tě musí vidět vlastníma očima jak něco kradeš. A takových promyšlených drobností je ve hře neskutečné množství (jako že třeba NPC před tím než jdou spát skočí na sváču do kuchyně).
      • Jinou hru? Jakoukoliv? Třeba Oni? Třeba Gothic? Třeba jakákoliv hra, kde se vyskytují nepřátelé, zdi a logika "jsi-li za zdí, nejsi vidět"? Akorát ve Skyrimu vývojáře nenapadlo, že když dá někdo postavě přes hlavu hrnec, vytvoří tak miniaturní stěnu.

        A není to "vlastnost" jak tu diskutéři píší, to jsem si jist. Kdyby toto vývojáře napadlo, tak by přidali skript, že si má postava hrnec ihned sundat a začít být lehce nepřátelsky naladěná. A taky by se s tím náležitě pochválili, jak je ve Skyrimu A.I. pokročilá a nenechá si dávat hrnce na hlavu.
  • Co dodat k těm nenávistným komentářům na adresu p. Vávry? Snad jen to, že za pravdu se každý bije *1*
    • nic ve zlem. Ale z hlediska gamedevelopingu by mel pan Vavra vedet, jak je vyvoj tezky a mit trochu pokory pred studiem, ktere je schopne vyprodukovat zhruba ve sto lidech behem par let tak velke hry, jako Fallout.

      A z pozice hrace by tam nemel resit zachody, tilovani textur a podobne kraviny.

      Jenze jako clovek, ktery trochu predstavuje cast ceskeho gamedevelopingu, se chova jako ovad. Jako hrac je to obycejny hater. ;)
      • Nic ve zlém, ale to, že Bethesda vydává velké hry jak na běžícím pásu a nasekají při tom tuny chyb, je čistě jejich blbost. A Fallout pls vůbec nezmiňuj, ten je zprasený tak, že většina lidí, která dohrála první a druhý díl, to rozdýchává ještě teď. Jinak mi teda opravdu nepřijde tento článek jako nějaký hate. Prostě napsal, co se mu na té hře nelíbí a proč. Každý tady blije, jak si to jen mohl dovolit, ale prostě je to tak *3* Fůra chyb je ještě z dob Morrowindu a Oblivionu, posun v tomto směru = 0,000nic. Jak je podle tebe možný, že třeba Blizzard nemá problém s odkladem vydání, aby hry vyladili?
        • Blizzard nedělá open world hry.. Jen jim ty jejich uzavřený dungeony dlouho trvaj..
    • Na to vem jed *1*
  • Z veľkej časti s ním súhlasím.
  • dost dobre nechapu, jak nekdo muze stravit tolik desitek hodin u hry, kterou podle svych slov nesnasi, pak z toho zplodit clanek, za kterej ho budou vsichni nenavidet. masochismus nejvyssiho kalibru, rek bych *1* klidne by jste pane Vavro tech minichybek mohl najit dalsich par set, porad to bude dobra hra
    • skaven123
      asi si necital dobre ten clanok, normalne tam vysvetlil, preco tu hru hral a hra
    • Taky si myslím :D
  • septicflesh
    Psát názory typu 'Co jsi udělal lepšího, že kritizuješ?' ve spojení DV, Warhorse a 'Žižka 1' je zcestné. Jeho hra ještě nevyšla a nevím jestli má vůbec ambice jít cestou Skyrimu nebo se s ním vůbec srovnávat. Pochybuji, že za Žižkou bude stát stejně obří tým jako v Bethesdě. Srovnáváte nesrovnávatelné. Podle mě prostě vyjádřil názor hráče! Nikoli konkurenta Bethesdy. Na Skyrim se teprve chystám a jsem rád, že jsem si počkal a mohl si přečíst v pochvalných recenzích na co se těšit a zároveň se seznámit také s druhou stranou (a to nejen díky článku Dana Vávry).
    • Přesně tak, prostě DV vyjádřil svůj osobní názor. Zda to bylo za účelem zpropagování se, je už věc druhá. Je ale pravda, že mnoho věcí mohlo být ve Skyrimu mnohem lepších...
  • Konečne mi niekto prehovoril z duše. Nie som Skyrim hater a mnohé body v tomto článku boli prehnané, ale v podstate má pravdu. Táto hra má mnoho nedostatkov, a to nenarážam na bugy, ale skôr UI atď., a preto si nezaslúži, aby skoro jednomyselne dostávala plné hodnotenie...

    Som zvedavý koľko mínusov dostanem :)
  • 11. ...což by se dalo skousnout, jenže menu na ukládání je trochu z ruky.
    LEHKÉ ŘEŠENÍ NA PC. jE TAM QUICK SAVE / LOAD, NEVÍM JAK U KONZOLÍ

    14. Když se potápíte, není vidět, kolik vám zbývá vzduchu.
    KDYŽ SE NA KOUPALIŠTI POTÁPÍM, TAKY NEVIDÍM UKAZATEL...

    16. Ukazatel staminy a magie je normální, ale ukazatel zdraví ubývá z obou stran. Proč?
    PROTOŽE JE VE STŘEDU OBRAZOVKY A PŮSOBÍ TO TAK MNOHEM ESTETIČTĚJI (NEVÍM, JESTLI SIS VŠIMNUL, ŽE MANA UBÝVÁ SMĚREM <- A STAMINA -> PROTO MI PŘIJDE LOGICKÉ, KDYŽ ZDRAVÍ UBÝVÁ Z OBOU STRAN

    A tak bych mohl pokračovat celý den...
    • 14. Ale citis, kolik mas vzduchu, ne? To ve hre jaksi nejde ... Jinak, jestli se potapis na koupalisti, tak to te lituju. To i potapeni nekde v zatopenym lomu je vetsi sranda.

      16. A nemyslis, ze klasicky unifikovany hud je lepsi? Hud, kde vse ubyva z jedne strany?Jako by se Bethesda snazila znovu vymyslet kolo. Zbytecne.
    • No, ale když se potápíš na koupališti tak jistě zjistíš že ti dochází dech ne? *4*
      • Ve Skyrim taky. Objevi se ukazatel zdravi a zacne ubyvat.
    • K té 14ce: Když seš na koupališti, tak cítíš, kolik ještě vydržíš a víš, kdy se máš vynořit. Ve hře to tak jaksi nejde, proto by byl ukazatel na místě. To, co jsi řekl by se dalo říct i o zdraví, magice a stamině.
  • 117) Orkům smrdí nohy
    118) Murdkrab má jedno klepeto větší než druhý a občas vypadá jak šutr
    119) Nejvyšší hora je tam moc vysoká a furt na ní sněží
    220) Nordky maj moc velkej zadek
    ....
  • Tak me napada, nikomu jako nevadi, ze Dan Vavra pracuje na podobne freeform RPG, a je pro nej Skyrim prakticky konkurence? Vam pripada normalni, ze vyvojar hry napise 100 veci, co nesnasi na konkurencni hre? To jsem jedinej, komu tyhle praktiky prijdou podivny?
    • Možná že konkurenční boj v tom je, ale spíše bych tento článek viděl jako konečně jiný náhled na věc po shlédnutí takových recenzí a událostí, jako je například publikum, které ječí nadšením hýří superlativy v momentě, kdy předvádějící od Bethesdy na pódiu nechá postavu vytáhnout meč z pochvy a vkročit do vody.
    • Hairy_Ass
      Bude zajímavý sledovat, jestli se všem tě výtkám ve své hře vyhne. *4*
    • ještě se vubec neví na čem dělají :)
    • To je dneska normálka, vyhraje ten, kdo má největší lokty, ale něco mi říká, že to warhorse nebude, protože prodeje Skyrimu už sou v týhle chvíli asi dost astronomický.. Bethesda zní v posledních týdnech hodně nadšeně a úleva po práci je na jejich twitterech a faceboocích dost znát. Skyrim je prostě hit a cokoliv někde v malý zemičce jménem Čechy napíše nějakej DV je ze židle zrovna nezvedne. Rozhnoduto už bylo jinde - peněženkami hráčů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit