Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    fajn článek, proč nemít i negativní pohled na věc, i když to trochu zavání bulvárem a trollováním, ale nevadí, nečte se to špatně a každý máme nějaké názory a je lepší ukázat úplný protipól. jen to přirovnání s ženskou na ostrově trochu kulhá, protože pouze vypovídá o tom, že nikdo na světě nedokázal udělat obdobnou hru a že je v tomhle Bethesda stále jediná a tedy na prvním místě (říká se jednooký mezi slepými král). autor článku nám tak pouze sděluje, že to jde udělat mnohem, mnohem lépe, ale že to tak stále nikdo neudělal... tak to jsem opravdu zvědav, jestli si všichni sedneme na zadek z nového projektu autora (upřímně).
    co se týče Skyrimu, ještě jsem nehrál a ano, zmiňovaný Daggerfall byl hotové semeniště bugů, ale zároveň je to pro mě jedno z nejlepších her dané doby s úžasnou atmosférou a možnostmi a přestože by to bez těch chyb bylo lepší a něco šlo zlepšit, u mě jasných 10/10 :)
    • Jak můžeš hodnotit když jsi hru podle svých slov ještě nehrál?
      • On hodnotí Dagerfall. Musíš si to číst pořádně *3*
  • Chystal jsem si tuhle hru koupit na Vánoce a v době dlouhých večerů se ponořit do světa Skyrimu. Po přečtení tohoto článku, kdy mi pocitově spadla hra z hodnocení 10 na 5 nevím, jestli má cenu do ní investovat *10* .
    Každopádně jednoznačně souhlasím s autorem článku v jedné věci, že u jiných her stejného žánru by recenzenti kritizovali většinu maličkostí vč. grafiky a to se bohužel u Skyrimu nedělalo.
    Holt, ani každý rozhodčí nepíská rovinu *1*
    • Klidně si ji kup. Vyšoupni vše na maximum, dolaď pár věcí ručně, našoupej pár vzniklých modů a pokud jsi hodně tolerantní ke zbývajícím bugům, múžeš si fakt užívat úžasného světa volného pohybu. Ale i tak nekoukej zblízka na stromy aby ses nepozvracel. Ty papírové kulisy tam nesednou.
      PS: Po hraní TW1 plného vlků, kanců a jiných potwor mi ale ten svět Skyrim připadá docela nudný a pustý. Kolem té první vesnice jsem všech 5 vlků a 3 lišky zabil, taky pár ve skále nelogicky mizích jelenů .. ale jinak je to tam docela mrtvé údolí. Tak se pak nedivte, že když je tam pusto a nuda, začnu se koukat kolem sebe. A to je humus. Zblizka. Asi se ten svět má projit stylem: běž, co se pohne sejmi, běž dál. Kochání krajinou povoleno pohledem do údolí na dálku. No každopádně, jakmile vyjde mod co opraví ty stromy, tak to zase vytáhnu ze skříně. Nebo v případě, že se o vánocích přežeru a budu se chtít vyprázdnit. To se pak půjdu zblízka kouknout na strom. *1*
    • no to je asi tím že se to takto posuzovat nedá:) Máš hry ve kterych na grafice zaleží protože je postavena na efektech.

      Skyrim je postaveny nahratelnosti. Na vžití se s postavou a vyřadění své fantazie ve světě kterym tě provadí příběh. Tedy se zde nehledí na efekty. Ale jinak se neda říct že by grafika byla vyloženě špatná. Myslim že je dostačujicí. Se Zaklinačem se to sice srovnavat moc nedá ale ten na konzole ještě ani nevyšel:)
    • jasne ze si ju kup a zahraj, toto je ojedinely nazor, ostatny si ju uzivaju, a nechapem ako ta moze ovlpyvnit takto amatersky clanok
      • Nemyslim si že je to špatny članek. Ano ukazuje na plno chyb ale ty jsou tady jak sám napsal už velice dlouho. A prostě se ještě nenašlo takové studio které by je vychytalo. Bud se jim nechce a nebo to není jen uprava jednoho řádku jak také psal.

        Prostě to měl spíše napsat 100+ duvodu proč nenavidím Bethesdu.
  • It's OVER 1,000!
  • ale tohle se mu povedlo, to musíte uznat!!! rád se po ránu zasměju. : V levlovacím "galaktickém okně" se docela blbě honí některé perky. Hra přeskakuje na jiné, než chcete a výběr toho správného je často jakási nechtěná minihra. *1* *1* *1*
    • tak ta galaxie je fakt kravina, to musí uznat každej soudnej člověk. To se teda zrovna dvakrát nepovedlo..
  • Pan Vavra se rozhodl srovnat realitu s pocitacovou hrou. To je jiste zajimavy a obdivuhodny pocin, ktery kupodivu vyznel tak jak vyznel :) Nastesti 80% breku nesnizuje vyslednou hratelnost titulu ani o pid a zbytek je o grafice, ktera, jak davno vime, hraje v zebricku priorit 10te housle. Hretelnost a atmosfera Skyrimu = 10/10 a na tom ani 10 takovychto clanku nic nezmeni.
    • Malleth
      Je fakt že plno věcí co tam zmiňuje nemá výrazný vliv na hratelnost, ale fakt že gamemplay má do dokonalosti hodně daleko musí poznat každý kdo má všech pět po hromadě.

      Hodnotit tuhle hru desítkou je urážka všech her, které jsou opravdu originální a propracované.
      • Hry hraju od 1991, na PC od 1994, dohral jsem vsechny zasadni tituly KROME vsech dosavadnich TES, ktere me proste nechytly. ... az do Skyrimu. Skyrim me pohltil stejne Dungeon Master, jako Albion, jako System Shock, Thief a Deus Ex dohromady, jako Planescape: Torment. Vsechny hry, ktere jsem vyjmenoval jsou ty nejlepsi kousky, ktere jsem v zivote hral a kterym osobne davam 10/10. Nemuzu jinak a je mi sumak, ze jsou tam hnusne textury a 0-ova originalita...
        • Mno v tom případě to rovnou můžou udělat v engine Minecraft, když to není vůbec důležité. A běhalo by to i na slabších PC.
        • Malleth
          Taky jsem už něco nahrál (od kdy to si nepamatuju) jak na PC tak konzolích a ne jen RPG. Tvůj názor ti nikdo nebere, ale ať se na to podíváš za jakéhokoli úhlu pohledu tak Skyrim nesahá Deus Ex ani po kotníky.
          • DX je TOP co jsem kdy hral, jeho zaber a hloubka je neuveritelna. V jednom z uhlu pohledu jsou si obe hry rovny - maniakalni hratelnosti a to je to co je u kazde hry nejdulezitejsi. Zbytek necht zhyne v pekle :)
            • Malleth
              Hratelnost je zrovna ve Skyrimu dost zlá. Designéra co navrhoval souboje bych uškrtil.
  • 1000 GET
  • Cituji: "Bethesda vydala v minulosti zabugovanou Arenu, Daggerfall, Morrowind, Oblivion, Fallout 3, New Vegas, Rage. Slovo zabugovanou je při tom ještě docela měkké pro často takřka nehratelné paskvily." a následně cituji: "Dohrál jsem Oblivion, Fallout 3 i New Vegas." ... konec vs. začátek článku.

    Takže pán dohrál takřka nehratelné hry? Proč je tedy hrál, jsou-li tak špatné a takřka nehratelné? Vyvstává otázka, jak mohl dohrát nehratelné, ale určitě by se někdo začal chytat slovíčka 'takřka'. Nevím jak vy, ale pokud mě něco nebaví, nemám potřebu o tom psát články a co víc, nemám potřebu u toho sedět a hrát to desítky hodin. A k věcem jako "Nebyl jsem schopný najít lepší amulet..." se raději nebudu vyjadřovat.

    Chcete reálný život a ne hru? Běžte ven. Hraje se pro zábavu. Nebaví vás to? Nehrejte to ...
    • Pán se živí i jako recenzent a proto hraje, aby věděl očem píše recenze a vynáší verdikty.

      "Nebyl jsem schopný najít lepší amulet" znám velice dobře. Podle mého názoru (a v tomto se s názorem pana Vávry ztotožňuje) je něco v nepořádku, když ve třetině hry získám takový podpůrný předmět, že jej až téměř do konce hry používám. Zářný příklad takového nedostatku byl Firesword v Gothicu 3. Daly se najít nebo ukovat lepší jednoruční zbraně, ale proč? Firesword byl dostatečně užitečný až do konce hry. A přesně na tento nedostatek, tentokráte ve Skyrimu, poukazuje pisatel článku.
    • No tak řekl bych že všechny jmenované hry hrál asi proto, že doufal v zlepšení. Ano, chytám se slovíčka takřka a řekl bych že článek byl také psán jako odezva na všudypřítomné desítkové hodnocení :)
    • Chcete dobrou hru? Nehrajte hry od Betshedy *2*
      • Betsheda neexistuje, je to Bethesda. A co je podle tebe dobry studio, ktery dela kvalitni hry?
  • Jojo já to říkal už dávno, a těch mínusek co sem za to měl :-) Asi nejsem dost důležitý.
    • Jazz
      Fanboyíky nezměníš
  • Jazz
    Haha, je to prostě píčovina, tak si sežerte!
    • Ha ha ha a ty táhni do prde**!!! Impotente, běž si hrát s flusačkou na vojáčka...;-)
    • ...napisal clovek s BF3 v logu...vzacny to nazor...
    • Prý už píše podobnou recenzi na BF3.... *2*
      • Jazz
        So, who cares ? *5*
  • jindra.veliky
    taky je divni ze ve hre nejsou zadny farmy a vsichni lidi tam pestuji jenom porek a kvetak a brambory atd.........to jsou tam vsichni vegetariani? mozna ze si obcas chtej ulovit medveda alejelikoz ten je silnejsi nez drak z kterych je tam kazdej podelanej tak o otm pochybuji
    • Nordové a farmy?? Farmy se vyskytovaly v oblastech Vvardenfellu, který si prozkoumával v Morrowindu, seveřani se odjakživa živěj lovením a nájezdy na ostatní národy (jako Normani - jejich předloha)..
      • I Nordové farmařili. Kdyby se živili jen lovem, tak by se moc daleko nedostali. Důvod, proč předloha seveřanů, Normani a jiní germáni se vydali na nájezdy, bylo to, že jim už zdroje nestačily. A bylo jednodušší si něco nakrást. Jinak by jejich nejčastější kořistí byli ne otroci, poklady, ale jídlo. A taky by zůstávali a usidlovali se v zemích, kde bylo dřív.
        • Jenže oni se živili rybolovem, proto byli v první řadě tak výteční námořníci. Do jinejch zemí se vydávali proto, že jim nestačila půda!!, protože v průběhu 9. století došlo k nárůstu populace, kterej sever nebyl s to vykrýt a dědicové byli vždy jen prvorození synové - tedy něco jako v době řecké kolonizace v 8.stol. př.n.l...

          Fakt, že brali otroky - no brali, stejně jako je brali féničani a každej přímořskej národ, kterej v tom viděl vidinu nemalého přivýdělku
          • A když nestačila půda, tak se logicky živili čím? Zemědělstvím :D
            Ono něco jiného by byli seveřani v 9. stol., v . nebo 13tym... *4*
            • Ne? Jen neměli kde stavět vesnice a svoje usedlostli? Jako neříkám, že neměli vůbec žádný farmy, to není pravda pochopitelně, ale byl to marginální způsob obživy v jejich případě, oproti třeba Francii, kde se pěstováním plodin živilo přes 90% obyv.
    • Naco farmy, když je tam tuna lovců :) A že se bojí draka!? U Větrného žlebu na mě zaútočil drak a jeden statkář si usmyslel, že ho zabije železnou dýkou... Zkus si domyslet jak to dopadlo :)
      • U Větrného žlebu - rofl
        • Laker? co je na tom vtipného? :D Nepamatuji si přesný název, takže za případnou nepřesnost se omlouvám :D
          • cestina, cestina je na tom vtipna. sorry:)
      • A core má pravdu, i ty zvířata si tam chovaj :D
    • Core
      Člověče já jsem si všiml asi tisíce dalších pochutin. Od ovoce přes zeleninu, bylinky až po zvěřinu (bažanti, králíci, ryby) i chovaná zvířata (slepice, nějaký jak nebo co to je). V lese si můžeš ulovit zajíce, soba, lišku atd. Je tam toho hromada.
      • Nesouhlasím s výrokem " je tam toho hromada ". V údolí kolem první vesnice jsem těch pár zvířat sejmul .. a teď je tam úplně bohapusto. NUDA. Ta četnost zvěrstva byla ubohá v porovnání třeba s TW1.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit