Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Ne, ne, ne. Takhle opravdu ne. Dobře, já nejsem grafický maniak a vizuální stránka hry se mi dost líbí. Tady problém není. Problém je ve Vetřelcích. Vážně nechápu, jak může Alien snést 3 výstřely z brokovnice, než ho 4tá rána složí. Alien nemá zase tak pevné tělo a složil by ho i jeden výstřel. Tohle mi připomíná nějakou vážně starou hru, kde se nepárali s nějakýma zásahovýma bodama a nepřítel měl definované zdravý a snesl určitý počet výstřelů, než lehl. Přitom hned v nadcházející animaci, kdy ho Alien povalí stačí jedna střela do hlavy a je tuhej.

    Pokud přehlédnu to konzolové rozhlížení, kdy je nemožné udělat pohyb hlavou jiný než horizontálně, vertikálně a po úhlopříčce mě hned praštila do očí animace zbraně při chůzi. Není tu žádná. Hráč se pohybuje jako robot a zbraň drží pořád v jedné pozici, i hlava se vůbec nehýbe. Celý pohyb pak vypadá, jako by byl hráč mentálně postižen.

    Co ale vůbec nechápu je chování Alienů. Ve filmech byli prezentováni jako inteligentní smrtonosné bytosti, jejichž útok spočíval v momentu překvapení. Připlížit se tak, abyste ho neviděli a pak zaútočit. A když útočili ve smečce, kompenzovala to rychlost, hbitý pohyb po stěnách a skoky. V téhle hře vypadají jako nemyslící ovce, které odněkud vylezou a jdou rovnou trasou přímo po vás nebo spolubojovnících.

    Je mi jasné, proč to tak je. Aby i na konzolích stihli zaměřit a zabít. Kdyby se nějak dokázali chytře chovat a byli chytří, to by na konzolích bylo nehratelné a proto to nahrazuje kvantita. Pošleme na ně pomalé a hloupé Alieny ale zase jich bude hodně. A říkejte si co chcete ale i v téhle ukázce pozabíjeli víc Alienů, než ve filmu Aliens. Já s větším počtem nemám problém ale přehánět se nic nemá a něco mi říká, že i ve zbytku hry se prostě budou kosit jako na běžícím pásu.
    • Na rychlosti aliena záleží, z jákého organismu se vyvine, např. si vůbec nepamatuju že by ve filmu alien ze člověka běhal bůh ví jak rychle, ano plížit se uměl to neříkám. Ale když se podíváš na třetí díl, kde se alien vyvinul ze psa. Tak měl podstatně lépe stavěný tělo pro běh. Aspoň takhle to vidím, není jeden druh aliena, je jich tolik kolik je organismu ze kterých je možný se vyvinout.
      • No bylo to z krávy, ale hlavně, to byl Alien Runner, úplně jiný druha Aliena než ti původní. Stačí se dívat i pozorněji na filmy a je to vidět naprosto zřetelně :-D
        • skaven123
          ked po 10tich rokoch po filme v nejakej hre vymyslia tomu nazov tak budis :)
      • skaven123
        v povodnej verzii Aliena 3, ktora je dostupna ako director's cut, sa votrelec narodi z kravy, tj to cisto vylucuje tvoje zamyslenie sa na na povod hostitela :))
        • Není to Director's Cut, ale Workprint. Žádný Director's Cut trojky neexistuje. Ač je to jasně uvedeno v letáku u DVD, tak hromada lidí si to pořád plete.
          • skaven123
            vola sa to special edition tzv Assembly cut, a nieje to workprint, je to alternativna verzia Aliena, takze rovnako oficialna ako ta kinoverzia, workprint je predoficialna verzia, pracovna, mas zle informacie
      • GlaDOS
        To ano, záleží, z čeho se vyvine. Ale když se podíváš na film Alien, ten vetřelec je hrozně nemotorný. Ve filmu Aliens jsou daleko svižnější. V obou případech jsou ze člověka. Vím, že je to hlavně tím, že to byli lidé v kostýmech ale i tak, Alien je prostě z velké části mimozemský organismus, velmi podobný hmyzu. I když se narodí z člověka, pořád by měl být velmi hbitý a rychlý.
        • To nebyli lidé v kostýmech ale loutky na lankách.
          • Mechwarrior_bw
            prevažne to boli ľudia v kostýmoch až potom loutky, tie boli najviac využivané v trojke.
      • Mechwarrior_bw
        tak si pozri AvP, tam už boli poriadne svižný tak ako majú byť (i keď teda ten film za moc nestojí)... treba si uvedomiť že všetky predošlé diely okrem ressurection nevyužívaly počítačové animácie aliena a ani v ressurection to nebolo vo velkej miere, takže všetko to boli herci s navlečeným oblekom Aliena s ktorým sa mohli ledva hýbať.
    • Vicemene jsi shrnul me pocity z prezentace.
  • Hra bude snad super, ale proč ty videa nahrávají na konzolích, ten pohyb hráče je kvůli toho jejich ovládání úplně nepřirozený, pohled kamery je stále ve stejné výšce jen se točí doleva nebo doprava. Tohle mi vždycky kazí dojem ze hry, protože to je jako nějaká nepovedená předpočítaná animace. Zlatá myš a klávesnice s přirozeným pohybem.
  • Tato hra bude mať podla všetkeho pšetkych 5P čo sa od nej očakava...survival+akcia+hutna atmosfera Aliens.
    Chytam sa za hlavu nad tymito radoby kritikmi, čo chcu mať koleso gulatejšie a kocku kockatejšiu, no a už ked niekto napiše že "všetko je špatne" tak idem uplne do kolien !
    Čo za asfalt to chlapci fajčite ??!!
    Kritizovanie je proste IN a čim tvrdšia kritika, tym som večši borec, hlavne na tomto fore...OMG chlapci kedy s toho vyrastiete ??
    • Vis,ne kazdej je odvarenej z toho,kam se zanr fps ubira posledni dobou.
      Kdyz se to tobe libi,fajn,ale laskave si odpust ty tvoje radoby objektivni posuzovani ostatnich,kteri si dovolili vyjadrit jiny nazor,nez mas ty.
      • Tak prečo to radoby hrate ked je to všetko NPC ??
        A čO SI MAM ODPUSTIť A čO NIE LASKAVO NECHAJ NA MNA !!
        Kydať vie každy, ale že by ste niečo pochvalili, to by vam ruky odpadli čo ??!!
        Treba hrať na vyžšiu obtiažnosť mladiku, ked ste všetci taky hardcore hrači !!
        • Ty ses ocividne chytrej jako hodinky co.
          A kdo rika,ze vsechny ty cody,battlefieldy apod hraju?Hraval jsem,kdyz to za neco jeste stalo.
          Jinak kazdy ma pravo na svuj nazor,tedy i pravo kritizovat,kdyz se mu neco nelibi.
          To ,ze tobe se jiny nazor nelibi a neumis se s tim smirit je uz tvuj problem.
          Ale mel by ses to naucit,v zivote narazis jeste na spousty lidi,kteri nebudou sdilet tvuj nazor a budou kritizovat to ,co se tobe libi.
          • Pozri ty kritizuješ moj nazor ja kritizujem tvoj tak sme si tetka 1:1 a nemožeš povedať ani POPEL :D.
            Ono je velmi jednoduche napisať : Posledne AVP ma sklamalooo a nebolo to čo som očakavaaal.
            Ale budme trochu objektivny:
            Toto a toto bolo dobre a toto a toto podla mna nie tomu sa vravi snaha o objektyvny pohlad.
            Ono je niečo ine hrať na konzoli-viz triler a ine na PC ...na PC sa ta hratelnosť upravuje,
            tak aby to bol zahul...hlavne na harde, ja už hram hry dosť dlho aby som si obtiažnosť trochu posunul smerom hore a nenadaval potom že je to moc lahke...pretože je obecne zname že dnešne hry maju obtiažnosť NORMAL nastavenu pre "každeho".
            • A ako to mali spraviť ked kockate hlavy rozholdi že to bude aj na konzolach ??
              A že nejde o to či je to konzole??
              Skus si zahrať PC verziu AVP gamepadom.
              Mimochodom toto nie je ďalši diel AVP !!
              Toto študio ide svojou vlastnou cestou a robi to podla mne dobre.
            • Shenkster
              lol...to není o tom jestli to hraješ na konzoli nebo na PC... ani o tom na jakou obtížnost to hraješ...jde o to v jakým stylu tu hru udělali...mě to přijde jako styl alá COD...střílíš a střílíš ... občas se lekneš střílíš střílíš...
          • To vieš že som :D
            Tak ty nič nehraš, len sem chodiš kritizovať DOBRE NOOOO :D.
            Ano každy ma pravo na nazor a každy ma pravo na nazor, na jeho nazor tak VO CO DEEE :D
            Ja tych trpaslikov nechapem :D:D:D
            • Ale hraju,jenom to asi vetsinou nebudou ty hry,co mas v oblibe ty.Ocividne. *3*
              I kdyz pravda,posledni roky je tech her,co me zaujmou cim dal mene.
              Vzhledem k tomu,ze me predchozi dily AVP bavily,i kdyz ten posledni me spise zklamal,tak jsem se k volnemu pokracovani stavel nezaujate a doufal,ze to bude dobre.
              A nerikam,ze to dobre nebude,jen jsem vyjadril nazor na veci,ktere se mi proste nelibi.
              Coz je ovsem vec,kterou fanboyove asi tezko nesou.
              A pletes se,nejsem jeden z tech,kteri kritizuji co de,jen protoze se diky tomu citi byt IN a velky kluci.
    • Shenkster
      Tak holt asi jsme čekali že se to vrátí k prvnímu dílu kdy jsi se bál udělat jen krok ... a když vidíme jak se tam jen střílí a střílí....jo a ještě střílí, tak se nediv že jsme pohoršení. Podle mě je to prostě jen další hra v dnešním stylu = jdi a střílej...možná že se tam budu chvilku bát ale nebude to tak hustý jako jednička. Proto to kritizujeme :) Tak se uklidni a jdi si zahrát jedničku někdy v noci se sluchátkama a zhasnutým světlem ať víš co jsme chtěli aby dokázali !
      • Tak jednotku som prešiel 3x a hej bolo to o strachu ale to neznamena že sa tam nestrielalo !!!
        Šak chvilami liezli davy alienov !
        A tento triler ma tiež peknu atmosferu-zober si:
        10 marinakov brania jednu halu, votrelci lezu zovšadial, neustrielaš to ani keby si sa rozkrajal, nakoniec musiš zdrhať aby si prežil a kamoši ti tam podochnu, no to je podla mna na posranie !! *2*
        • Na posrani to moc neni,kdyz se ti alieni chovaji jako prihlouple slepice co bezi hraci pod hlaven.
          • Už neviem fakt čo by ty alieni mohli robiť ??
            Ty vole mohli by sa teleportovať-a najlepšie za chrbat to by bola pecka :D
  • Hra vyzerá zatiaľ vynikajúco. Grafika bude na PC snáď lepšia ako na konzoli. Mnohým sa tu nepáči, že tam bude veľa votrelcov. Uvedomte si ale, že vo filme Aliens ich tiež bola hromada, aj v knihách, aj v tých AvP filmoch. Vo filme Alien (jednotka) bol samozrejme iba jeden a narobil poriadnu paseku, no stál proti skoro neozbrojenej posádke. V Alien 3 bol tiež iba jeden, ale bol proti skoro neozbrojeným väzňom. V hre, kde proti alienom stoja koloniálni mariňáci, sa nedá očakávať, že sa tam bude potulovať iba zopár votrelcov, tak ťažko zabiť sa nedali nikdy, ani v predchádzajúcich hrách. Osobne mám oveľa menej radšej hry, kde sa chodí po chodbách a kde nič tu nič, len sem tam nejaký nepriateľ. Votrelci sú o množstve, ich najväčšou výhodou je množstvo, ich rozlezenosť všade. Na túto hru sa extrémne teším, lebo to bude zrejme fakt pecka.
  • Tak na tuhle Hru jsem se těšil fakt hodně ale mám z toho špatný pocit.
  • No, upřímě řečeno u mě taky zatím smíšené pocity. Grafika není nej ale to proto že to hrají na konzolích. Na gamescomu se ty předváděčky hrajou na Xboxu 360. Dobře každý ví ten kdo má konzoly že hry nejsou vyhlazené (Aniti-aliasing). Na PC to bude vypadat uplně jinak, takže v lepší grafice atd... *7*. No ale ted k hraní. Po 11 minutovém videu se musí říct že je to furt neustále hodně akční. Jak už tady někdo psal když máte proti sobě 1 vetřelce i ten vám pěkně zahulí a na to videu je jich snad stovky a vy jich snad pokosíte za těch 11 minut kolem 50 to je vážná kravina. Ale možná hra nebude neustále taková. Možná pár misí bude hodně akčních a zase některé tajné (např.. něco donést atd.). Už jsem o této hře hodně četl a neustále sleduji novinky protože jsem veliký fanoušek. Ale když říkají že to patří už jenom ted mezi kandidáty mezí nej. hry roku 2012 tak co možná nás hra opravdu překvapí jen musíme počkat do toho března 2012 a pak se teprve ukáže co to je za hru. Hraju hodně akční hry a proto zatím se mi hra líbí. *7*. Chápu že každý nemá rád Sci-fi hry nebo hry podle filmů ale hry se dělají pro všechny hráče. Taky nemám rád strategie a kolik jich je a tvrdí se že jsou dobré. Tak zatím tu hru zle když jste ji ještě ani nehráli. *7*
  • mne nejkanevadi ze to bude freneticka rezba 100viek alienov. aspon to bude akce. osobne horory - 10 minut behat prazdnymi chodbami a lakat sa na kazdom rohu kde vyvojary nakriptovali nejaky strasidelny zvuk, alebo nejaky predmet kroty preleti cez obrazovku. chcem zapnut hru a rezat enemakov odusu :D

    co sa tyka pomalosti/vydrze alienov - vsetci ste tu odbornici co mate osobne skusenosti s zivymi alienmi a strielali ste ich uz v puberte s prstom v nose na Marse abo kde? :D kde je napisane ze maju y skoro nezncitelny abo rychly? V Aliens ich marinaci kosili po desiatkach a tiez sa len pomaly plazili sachtami.

    Osobne mam rasej FPS stylu COD, kde to proste odsejpa, su tam naskriptovane "WOW" sceny. Na relax a zabavu. A nie aby som sa nervoval este aj pri hre :D A vacsina ludi urcite je na tom podobne ako ja.
    • Ja myslim,ze tech run and gun fps je na trhu az az,tak nevidim jediny duvod,proc by hry,ktere na ten pomalejsi a rozvaznejsi herni styl sedi,meli ridit tim soucasnym trendem ala cod.
      Kdyz te bavi ten moderni morhuun(SP cod) bavi,fajn,ale nemusi se tenhle styl prece cpat do kazde hry.
    • Hairy_Ass
      Tak si ty brainless hry klidně hraj, ale hry s vetřelci vždycky byly o atmosféře plné strachu, ne o kosení vetřelců jako na běžícím páse - tím neříkám, že o tom tahle hra bude.
      • Plne súhlasím, votrelci boli vždy o nervydrásajúcej atmosfére. Zábavných strieľačiek je plno, kto chce frenetickú akciu, môže si kúpiť Serious Sama alebo Duka a bude spokojný. Ale alieni sú o niečom inom, nevadí, že hru s roztrasenými rukami vypnem po 30 minútach. Ale rád sa k nej na druhý deň vrátim a po dohraní budem spokojný, že som na vlastnej koťi zažil atmosféru z filmu. Toto by nemala byť hra na len odreagovanie, ale na získanie zážitku. A to nehovorím, keď sa budeme triasť a vrieskať do mikrofónu viacerí pri coope.
    • Mechwarrior_bw
      áno, myslím, že presne odpovedáš väčšine hráčov posledných rokov... http://archiv.roumen.cz/archive/games.jpg *7*
      • Doporučujem zahrať posledne AVP na hard obtiažnosti a daj si pred seba webku aby si potom videl ako si sa pri tom tvaril !!
        Mimochodom doporučujem všetkym.
        Ano, bolo to kratke a 3x prevarene lokacie...ale taku hutnu rezbu len tak nenajdete.
        • Mechwarrior_bw
          a na základe čoho predpokladáš že som to nehral ? ako fanúšik Aliena mám prejdené všetky diely odhora nadol so všemožnými úpravami a modmy, vrátane predchodcov staršieho dáta od roku 1992.

          AvP 2010 vo mne nevybudoval dostatočnú atmosféru strachu, zrejme je to dané príbehom, prostredím ktoré mi nesadlo, chýbali mi tam tmavé uličky kozmickej lode, kde človek videl útočiacich alienov iba vďaka zábleskom pulznej pušky a kedy stačili sekundy a bol koniec. Nenastala tam situácie, že by som sa musel od strachu premáhať vstúpiť do nejakého priestoru a hrou za mariňáka (na nightmare) som prešiel asi za 1,5 h a to som sa ešte dosť motal, Ale po remeselnej stránke je AvP 2010 výborne odvedená hra a to som písal už dávno...
        • Hral jsem a az na par mensich leknuti se o strachu neda vubec mluvit.Prvni AVP byl po strance atmosfery o nekolik trid lepsi.
      • Ten obrazek presne vystihuje moje dojmy z vetsiny her poslednich let.
  • Dalsi hra ktera je domrdana kvuli optimalizaci na gamepad. Jestli pristi konzole nebudou pouzivat mys a klavesnici tak nevim. Pravdepodobne prilis slozite zarizeni pro konzoloidy *12*
  • michaliuz18
    stymito ALIENS hrami by mali na par rokov prestat, lebo uz to vecinu zacina nudit stale dokola o tom istom, kebyze hra vyjde po 5 rokoch hned by si nazbierala vecie predaje a popularitu, takto je to nic len dalsie strielanie do trosku otrepanych alienov , ale klasika nikdy nezomiera
  • Na první AvP mám nespočet vzpomínek. Nenadálé výskoky facehuggerů a následné pády ze židle, první setkání s Xenoborgem, druhý level za Predátora (ten jsem mohl hrát pořád dokola a ufikávat mariňákům hlavičky *1* ), čtvrtý level za mariňáka, kde bylo nutné si udržet až na konec co nejvíc životů, abych pak dovedl zabít Predátora... No jo, byla to krása *14*
    • Takove se uz dneska nedelaji.Ale vzpominky to jsou skvele.
    • Jó kámo, tomu se tenkrát dalo říkat Hra :)
      • a co teprv ten multiplayer, pamatuju si jak jsem se jednou malem podelal kdyz jsem hral deathmatch za marinaka proti vetrelci, typek si semnou pohraval, tak 10 minut se vzdycky jen nekde mihnul nebo zapipal na detektoru pohybu a zase zmizel, po tech 10 minutach uz jsem mel z toho nervy totalne napnute k prasknuti a cekal odkud ze tmy na me vyskoci.. a pak jsem se otocil a on visel na strope zamnou a koukal mi z 10cm do obliceje.. skubnul jsem sebou tak ze jsem ho i z tech 10cm totalne minul :D
        jeden z nejatmosferictejsich zazitku co jsem kdy ve hrach zazil, takhle bych si predstavoval ze se budou chovat alieni i v singlu
        • AvP 1 bylo super. Take vzpominam hlavne na MP. Obzvlast kooperace byla sranda.
          Ale na single vzpominam hlavne na AvP2. To je pro me stale jedna z atmosfericky nejlepsich her.
        • chápeš pořád , že to jsou hry? a že bubáci neexistujou ?
          • Neviem, či si si všimol, že aj hry môžu byť koníčkom... mám 35 rokov a nie som uslintaný, okuliarnatý, zarastený magor v potrhanom svetri ako si asi hráčov predstavuješ. Mám na hranie čas až po tom, čo rodina ide spať, ale vždy si rád zahrám. Určite je to lepšie strávený čas ako televízia, či každý večer v krčme. A mimochodom viem čo je zoskok s padákom, vysokohorská turistika, rafting, kniha a kopec iných vecí. Súhlasím, všetky sú skvelé. Ide len o to, ako si dokážeš zorganizovať vlastný čas. Aj 2-3 hodiny denne mi na hranie stačia, nejedná sa o útek z reality... len dúfam, že nie si študovaný psychológ, lebo aj na amatérskeho trepeš riadne. Všeobecne relax je o vyčistení hlavy, uvoľnení a prepnutí od práce, nie o úniu z reality a ty nemôžeš nikomu nariaďovať spôsob relaxu, pokiaľ ním nikoho neobmedzujeme!!!
            • a ešte niečo, je aj potvrdené a myslím, že všetci hráči budú so mnou súhlasiť (predovšetkým akčných hier a simulátorov) keď poviem, že vďaka pravidelnému hraniu máme minimálne lepšie reflexy a kratšiu reakčnú dobu za volantom, čo dokonca zachraňuje životy :-) Naozaj sa o nás hráčov nemusíš báť, hlavne aby si ty bol v poriadku :-)
          • rike se tomu emoce, ja osobne je prozivam u her, filmu, a svete div se dokonce i u knizek, najdi si to slovo ve slovniku at vis o co prichazis ;)
            • 2Calibos - Zase se nam zde objevil dalsi radoby chytrolinek,co se citi byt nad vsemi ostatnimi.
              Je vazne usmevne,ze na zaklade toho,ze se clovek leknul u hry/filmu hned usuzujes ,ze je to nejakej nolifer,geek,nerd a ze cele dny vysedava pred pc a zabava venku je pro nej velka neznama.
              Spis mi to prijde,ze ten nerd co vysedava pred pc jses spise ty a k tomu jeste pekne zamindrakovanej.
            • a mohu se zeptat z ceho tak usuzujes? z toho ze jsem se u nejake hry leknul, v roce 1999, jsi sestavil muj psychologicky profil a presnou analyzu toho co delam dneska? Aspon jsi me po obede pekne pobavil, to ti musim nechat, ale zatim jsi ze sebe stihnul udelat akorat troubu, nebo jsi jen dalsi troll co se tu premnozili :)
            • ohledně židličky a PC ..víš moc dobře jak je to myšleno (jedná se o slovní spojení, které definuje sedícího člověka u PC) tak to neobracej do jiného směru. To, že to nechápeš ti nepomůže
            • emoce je opravdu dobrá věc ..ale jak čtu příspěvek tak je prožíváš zejména doma. Chápete, že je taky nějakej svět venku a nejen nerdi svět filmu, her a knížek?
            • jeste mi rekni, co jineho je mezi PC a zidlickou kdyz ne realita? ja tam mam napriklad stul, klavesnici, hrnek s kafem..
          • žádnej mínus vám nepomůže od reality ..a ta se mezi PC a židličkou nenajde. Zkus někdy zábavu co produkuje adrenalin (třeba seskok padákem) a pak poznáš že AvP je skutečně jenom hra
            • Pro hlupáka každý hlupák, Calibos *7*
            • koukám, že potrefených husiček je tu celej zástup ....
            • Hairy_Ass
              To jako hra nemůže být strašidelná? Když někdo má potřebu střílet stovky monster, aniž by se zapotil, tak ho odkážu na Serious Sama...
            • bez padáku? takže tobě dělá radost mrtvej člověk ..tak to ti ještě k tomu doporučím vyšetření, páč nerd a ještě vrah .. v celku zlá diagnoza
            • Mechwarrior_bw
              urob nám radosť, skús seskok bez padáku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit