Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžeš si stáhnout instalační soubory a ty zazálohovat na libovolné médium. Pokud je třeba někdy GoG stáhne z obchodu nebo dokonce komplet zkrachuje, můžeš zálohu vyhrabat a klidně hrát. Navíc se ty zálohy dělají snáz než ty ze starých dobrých fyzických disků, chráněných různými obskurnostmi. Sice je vlastníš, ale poškrábaný disk je vhodný akorát do vitríny nebo jako podložka pod hrnek s čajem. Zálohy z GoGu nemůžeš akorát legálně prodat, to je pravda.

  • vonTossis

    Ale nic nevlastníš.

  • j určitě byly, já třeba narazil na glitch, že pršelo uvnitř budovy, ale to byla muška. 

    Já hrál na PS5 a ta hra byla doslova hnusná při launchi, teď jsem dodělával platinu a obrazová kvalita, stíny, post procesing byli násobně lepší, i když ne pořád dokonalé.

    Já Remedy beru jako úkaz herní scény, když mrknu na ty hry, co tvoří, takže jsem je chtěl podpořit první den, navíc ta hra stála na storu cca 1300kč, což je o 900Kč méně než remake TLOU1. Tohle se musí prostě podpořit!

  • Derp_1337

    Jo, minulý rok byl dost špatný na ty zabugované hry. Mám takový dojem, že rok od roku je to horší. A vydavatelé si určitě řeknou něco ve stylu "však lidi to nadále kupují, i když je to zabugované, tak není potřeba nic měnit".

  • Derp_1337

    Tak ono nelze tvrdit "já jsem žádný bug nepotkal, takže žádné bugy neexistují". Spíš to jde tak, že šťastní jedinci hrajou bez problémů a ti se smůlou nadávají. Ale vždycky je lepší trochu počkat, až se to nejhorší opraví.

    A ano, poslední roky je tu s námi nepříjemný trend vydávat nedodělané hry plné bugů. Obzvlášť minulý rok byl dost špatný. 

    Osobně se snažím hrát hry nejméně aspoň půl roku po vydání. Ale ne vždy to podaří. Občas podlehnu hype či nátlaků okolí a hru si zahraju brzy po vydání. Třeba u BG3 jsem to nevydržel. 😂

  • No, musi, ale nevznikaji.  Masovky typu Elden Ring, Starfield, D4...to vsechno se da v klidu hrat na stare sunce. Jen pro D4 jsem si poridil SSD. Na PC se hraje masove online a tam je zajem mit co nejvetsi hracskou zakladnu, takze zase nic...na Dotu2 zadne delo nepotrebujes.

    Hitovky poslednich mesicu...ti ,,pokemoni,, a treba Enshrouded...zadne graficky nabusene hry volajici po upgr. to nejsou. 

  • To by to nesmělo vyjít na konzolích (což si dnes logicky nikdo s takhle nákladnou hrou nedovolí). Když má totiž někdo PC s výkonem podstatně vyšším, než mají konzole a jede mu to podstatně hůř, tak je logické, že nadává na mizernou optimalizaci.

  • honcka

    A i na silnější je to opruz mám Ryzen 7800x3d 64gb ram a rtx4080 a když dám ve hře mapu, tak se to načítá cca 5 sekund než se na ní neco zobrazí 

  • Ale právě takové hry vznikat musí, aby se laťka posouvala, to je jedno, že jich je méně (logicky), jakmile už taková hra jednou vyjde, laťka už je tím posunuta a celé se to pomalu může hýbat nahoru, když by vycházely jen hry s obstarožní grafikou (a nejen grafikou), které rozjedeš na kdejakém starém krámu, tak se nikam neposuneme.

    Jinak když to řeknu blbě, místo brečení jak si na nějakém starém šrotu něco nezahreješ, což je logika některých, není lepší a jít si těch pár kaček vydělat na tu pořádnou, abych si mohl vše zahrát suprově?

  • Problem je, ze prave takovych her je naproste minimum. Upgr. PC kvuli 2 hram proste nikdo nebude.

  • dohrál jsem to první týden bez problému, bugy nebyly, opravili hodně optimalizaci jak na konzoli tak na pc. Jinak to můžeš říci o každé druhé hře. Některé hry lońské na tom byly násobně hůře.

  • Tak nějakou roli bude asi taky hrát to, že na pc je hra od prvního dne ke stažení "zdarma". 

  • frank.horigan

    No BG3 nebyly zrovna mistrovství světa v nefunkčnosti. Něco na začátku špatně bylo, ale některým kouskům z jara se to naštěstí ani nepřiblížilo

  • Derp_1337

    Taky se většinou snažím hrát hry až s odstupem času (až je to vše opravené). Ale ono to ne vždy vyjde.

    Třeba u BG3 jsem to nevydržel. 😀

    A občas hraju s přáteli nějaké hry kooperativně online a tam hrajeme, co je zrovna populární. Teď chceme vyzkoušet Helldivers 2. Asi to nevydržíme a zahrajeme to někdy příští měsíc.

  • frank.horigan

    Hra koupená na Epic má jinou stabilitu nebo plynulost než ta samá na Steamu? Nebo jak to tomu mám rozumět?

    Nebo máš na mysli plynulost přímo té apky,,? 

    Sorry, ale appky nehraju, tohle mě opravdu moc neovlivní.

    Fora jsem použil, to poslední nevím co je. A hraju, žiju, necítím že něco chybí :)

    PS: A co když do toho guláše zamícháme GOG, Uplay, EAapp a Battlenet?   Nic?

    To když máš na Steamu hru za 50E, a na Uplay je za 15, to jdeš na Steam:???

  • frank.horigan

    A)  Nestalo, nové v den vydání prakticky nekupuju. Jsem hrami zavalený (a věřím že ty taky).  Hry kupuju "do zásoby" v akci a pak je hraju zpětně.

    B) Kdybych měl problém se hru z Epic, tak půjdou do diskuze na Steam :)  a nebo tovnou na google

  • Derp_1337

    K Alan Wake 2 ještě pořád vycházejí updaty, které opravují velké bugy. Vůbec není kam spěchat.

  • Derp_1337

    Stalo se ti někdy, že jsi koupil nějakou úplnou novinku, čerstvě vydanou hru, a ono to pak nefungovalo dobře??? Ať už to padalo, nebo se to sekalo, nebo ses někde zaseknul. A nemusí to být zrovna novinka, to může platit i pro velmi staré hry.

    Co uděláš v té situaci na Steamu? Koukneš do diskuze ke hře. S velkou pravděpodobností tam najdeš nějaké vlákno, kde hráči zažili podobný problém. A pak tam v 90% případů najdeš i řešení problému.

    A teď zkus něco takového vyřešit na Epicu. Ejhle, ono to nejde.

  • Veskoslav

    Tak jediný obchod, kde si kupuješ licenci je GoG:)

  • Takže Sony se chová jako monopol, že kupuje exkluzivitu u Final Fantasy? Nebo jak to měříš?

    Navíc Epic je i publisher u Alana Wake 2.  Najedeme Half Life: Alyx  na Epicu? Najdeme ho na PSVR2? Nechová se v tomhle případě jako monopol Steam. 

    Jinak co je nefunkčního na tom storu? Ta hra tam nefunguje? Nejde spustit? Padá? 

    Jinak nabíhá ti žilka nějak. Co ti ten Epic udělal. Stormuješ tu už po xté ohledně Epic. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit