Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rorschah
    Recenze píše slovem fanouška, což je fajn, ale objektivita se ztratila (až chvílema nechápu všechnu tu chválu).
    Byl jsem odjakživa fanatický milovník celé filmové série a samozřejmě jakožto mladý umělec taky milovník díla HR Gigera, kterým jsem byl mimochodem taky velmi ovlivněn v mě vlastní tvrobě. Když mi do kompu nastoupil AVP2 (k AVP1 jsem se poté dostal až zpětně), můj xenomorph-fanatismus ještě přitopil do krbu. Dodnes si dokážu vybavit různé části celé hry a filmů, a to mi bylo tenkrát prosím 12-13. Od té doby jsem čekal něco jako AVP3. Nepřišlo. Colonial Marines je béčko, je to plivanec do ksichtu poctivému uživateli, který čeká na vydání a za tohle platí. Nejsem náruživý na grafiku, ale tohle mi připomíná hry,které jely jako první na DX9 (vyjma modelů alienů, ti jsou poměrně hezky zpracovaní), dabing připomíná bezejmenné, necharismatické divadelní herce a co nejvíc - je to plné bugů,glitchů a jiným bordelem.
    Atmosféra tu je, ale pouze /opět/ pokud jste fanoušek. Skalní. Sice je fajn, že si můžu prolézt - jak píše recenze- "místo činu", ale "vnější" hráč tohle vše uvidí pouze jako nenaleštěnou s*ačku, která se utápí pod předchozím dílem AvP z r.2010 a radši vrazí prachy do Dead Space 3 (který sice rýžuje z předchozích dílů a umí taky nas*at,ale zabaví skoro na 20 hodin).
    Colonial Marines = FANATICAL FAN only.
  • Nejlepsi zpraovani vetrelce je stejne v serii Alien Breed *3*
    • Na Vite ted vysel hd remake :-).
  • Pro autora recenze: "Co ale z reklamních materiálů působilo jako kapitální průser, je nakonec vcelku obstojná střílečka a rozhodně slušný pokus o převedení ikonického filmu z plátna na monitory"

    Nevim jak vy pane recenzente, ale prave ony ty reklamni materialy a "in game gameplaye" komentovane panem Randym P, vypadaly dobre se spravnou davkou hutne atmosfery...
  • Keyz
    Je zajímavé,že některé hry jsou od pohledu tak blbé,že by to člověk nehrál ani zadarmo.
    Protože to prostě pořád to samé. B příběh,mega "drsná" akce a chyby a nelogické věci.

    To je také umění vydat takovou hru.Borci co to dělají se musí strašně soustředit aby to podělali co to jde a vypadlo to,že to vlastně podělané není.
  • Podívejte se na review od Angry Joeho. Myslim, ze to tam dobre vystihl ( http://youtu.be/UGX2WE4QUw8 ).
    OT - vysel novy dil game page ( http://youtu.be/QVsoGBF0kh0 )
    *5*
    • Jo Angry Joeho jsem zrovna dokoukal *4* Ten chlapec v křesle má fakt pravdu.

      Ta hra je jeden obrovský "BULL SHIT"
      • multák tam celkem vychvalili ..
  • Taka hruza to zase nie je. Osobne to ako fanusik vidim na 5/10. Engine, na to, ze ide uz o kapanek starsi Unreal Engine, je stale obstojny, ak teda neratam rozne rozmaznute textury. Zvuk zbrani je autenticky, soundtrack tiez dokaze nabudit (obcas), akurat to cele nemali urobit takmer na CoD styl hrania. Darmo, na uplne povodneho AvP, kde sa clovek hrajuci za marinaka klepotal, co ho caka za dalsim rohom (spominam si, ako som vsade hadzal svetlice ako divy), to samozrejme nema najmensiu sancu. Takze... staby jednohubka pre fanusikov je to fajn, ale inak bieda prebieda. Tot moj nazor.
  • Tohle stojí za to vidět. Srovnání Demo a Final verze. Obrázek si udělejte sami .. *7*

    http://www.videogamer.com/videos/aliens_colonial_marines_what_the_hell_happened_to_aliens_colonial_marines_2.html
    • tak to je docela síla no *1*
    • To demo vypada jako fakova pre renderovana scena, ktera se ma tvarit jako in game a kterou tak Gearbox prezentuje... Jak tu nekdo psal drive. hra je spatna, ale to co se delo v zakulisi a jak se hracum lhalo, je nejvetsi humus.
      • tak to mas recht,zajimavej clanek je na eurogameru jak to vlastne bylo stim vyvojem-
      • Dekuji za minus. Jiste jsem si ho zaslouzil.:)
    • to je asi porve v herni historii kdy ma demoverze lepsi grafiku a stinovani nez finalni hra :) *1* *1* *1*
  • Tak jsem to včera pustil a po pár minutách, kdy jsem chytl vetřelce rukama a odkopl ho, jsem to znechuceně vypnul. Totální hnus.
    • Takisto, chvala bohu za warez, unninstal a back to AVP ktory za tie prachy stal aj niekolkokrat, no tento kentus....
      mozno za nejaky cas ked vyjdu opravy a mody, dovtedy ruky prec.
    • Ale to neni to nejhorší na té hře a ani grafika (to by se ještě dalo snést).
  • Hmmm...jakožto osoba co by si nejradši Vetřelce pořídila místo psa je todle pro mne povinná "jednohubka"...nicméně se asi potvrdilo, co každý rozumný člověk očekával (minimálně po těch "posledních" videích etc.) a to, že půjde o veskrze průměrnou FPS
    Pěkná recenze...jen škoda, že mi Lukáš připoměl z mojí paměti vytlačenýho Promethea...už mám zase pocit, že budu plakat jak malá holka...což se mi děje při každém připomenutí tý filmový sra*ky
    Vsůvka...podle mne, Alien nevidí...v AvP byla okolo postav barevná aura (lidi modrý, predátoři rudí), což podle mne má znázorňovat feromony nebo něco takového...tedy, že se řídí podle čuchu...(ale jelikož ve 4. díle, když je maj zavřený ještě v kleci, tak ve scéně kdy "vědec" pacifikuje alieny tim mrazícím zařízením, tak na něj Vetřelec evidentě čumí...respektive na jeho ruku a pohyb směrem k spouštěči toho zmrazování, ale čtyřka je takový podivný díl)takže já bych se přiklánel k tomu, že vetřelec je slepej a má vysoce vyvynuté ostatní smysly (sluch, čich)...+ nějaký ty smysly jak maj brouci-poletuchy nebo netopíři...něco na způsob "radaru"
    • Podle mě, nemůžeš spojovat Aliena, další díly Aliena a AvP. Další díly Aliena z toho důvodu že většinou se jejich podstata vnímání Aliena jako takového úplně odklonila tomu, jak ho Scott a Giger vymyslel pro první díl. To že si nějaký režisér v 4 díle nebo i dokonce v druhém něco vymyslí a přidá, je jedna věc, ale je to v rozporu s tím, jak ho původně navrhli tvůrci Giger a Scott. Sám Scott odmítal královnu a chování alienů ve druhém díle. To už ani nemluvím o spojení univerza vetřelců a predátorů, to už se vůbec jako berná mince nemůže brát. Pokud někdo chce vědět co nejvíce o vetřelci ( o tom z filmu né z knížky ), tak nastudovat veškeré bonusové materiály k první dílu. Vše ostatní z jiných dílů je už pouze fantazie jiných režisérů která dá se říct nemá nic společného s původní předlohou...
      • Ano...to je fakt, že co režisér tak nějaká úprava...
        Tím příkladem z AvP jsem ty dvě universa nespojoval, jen je takovou pomůckou k tý teorii o slepotě a vytříbenosti ostatních smyslů, což mi nepřijde jako blbost u mimozemskýho vrcholovýho predátora...
        Nicméně je asi pravda, že to víceméně bude jak píšeš, v těch materiálech k jedničce...
        Ale...třeba to, jak vznikli vetřelci (prometheus) je naprostej fail...a tady se budu držet radši nějaký "neoficiální" verze...protože to co je předloženo ve filmu, je prostě smutný
        • Mě se líbí ta myšlenka mutace jako taková. Ale asi mělo z SJ vylézt něco jako první chest buster s tím, že by se pak následně vajíčko tvořilo z kokonu oběti. Ale ani verze s královnou není špatná, ale to by musle mít vznik vetřelce jiný základ než ten, jaký byl nepřímo nadhozený v Prometheovi. Ono je to složitý, nikdo nečekal a ani žádný tvůrce sci-fi nečeká a ani se tomu nedá předejít, aby pak fanoušci rozebrali film do posledního šroubku a chtlěi vysvětlení na tohle a tamto. To prostě nejde. Musíme to brát tak, že Alien nějak vnímá okolí, nevíme jak, ale zrakem to není :) Mě třeba přijde docela trapný jak vidí predator. Mod na lov ještě beru ( i když nemůže dělat nic jemného, v tý mazanici není nic vidět detailně :) ale když sundá helmu, tak je to běs. S takovýmhle zrakem by se nikdy nedostal na takovou techn. úroveň. Ale jak jsem psal, už zase jako fanoušek moc rozebírám film. Ve filmu jde hlavně o efekt, pak přichází na řadu nějaká praktičnost :)
          • Já neměl konkrétně na mysli teĎko už přímo "finální" produkt, jako spíš (spoiler!) ten fakt, že "prapředek" vetřelce vzniknul spojením černý mrd*y namíchaný do koktejlu s whiskou a následným mixnutím s mrd*ou bílou, pokračujíc pohlavním stykem s jednou vůbec nejotravnější hlavní postavou v historii vesmíru...ale je fakt, že pokud má za "inkubátor" již zmíněnou otravnou a fanatickou vědkyni, tak se ani nedivim nasranosti na celej vesmír a zabíjení všehno na potkání .)))
            A když jsme u toho... a vzhledem k tomu, že na koci Promethea vylezla ze SJ pravděpodobně jedna z prvních královen, tak tim Scott moc jasnosti s tim "jak to teda je" nepřidal
            Jak vidí predátor bez přilby netušim ))) ale vim, že když jsem byl mladší, tak jsem si myslel, že Alien má na "čele"/nad čelistí v tý hladký části hlavy nějakej vysoce vyvynutej vizuální orgán...takovoumimozemskou obdobu očí, myslim, že tehdy mi to právě vnuklo i první AvP a jeho "zaoblení" pohledu...tenkrát jsem nějakou návaznost, propojenost a verze těch světů vůbec neřešil)))
            • V tom případě je ale chest buster jasnej evoluční downgrade...protože je hodně zranitelnej, zatimco tady vylezl relativně vyvynutý jedinec .)
              I když se jedná o začátek jeho vývoje...tak bude velice podivné, že na počátku se z hostitele rodí vyvynutější jedinec než v pozdější "fázi vývoje"
            • Co vylezlo se uvidí v dalším díle, dle mého královna to nebyla. Scott jí fakt nesnášel.. Ale i varianta kejda, chlast, soulož, operace, SJ, stvoření prealiena nebylo zřejmě nic nového. Už na stěnách byl vidět podobný tvor, akorát "rekonstrukce" vývoje aliena byla nešťastně ukázaná v Prometheovi :)
    • Já si nemyslím, že by měl být vetřelec slepý. V jedničce jasně vidíš, že jak se narodí, tak se rozhlíží. Akorát mu nejdou vidět oči - prostě si Ridley s Gigerem řekli, že když mu neuvidíš do očí, tak se ho divák bude víc bát... A že mu nejdou vidět oči ještě neznamená, že je nemá - vetřelec v jedničce má přece normální lidskou lebku pod tou poloprůhlednou hlavou, ale záběry jsou komponované tak, že to nejde moc vidět. V dalších dílech už se ta lebka s očima neobjevila, ve dvojce totiž Winston oči úplně vygumoval.
      • Ježiš jste tak všichni hloupý nebo já nevím. Alien nemá oči, hotovo tečka. Kup si nebo stáhni quadrologii Alien a tam je jasně řečeno, že Alien nemá oči.
      • Zvířata nepotřebují mít oči aby viděla - viz třeba netopýr: http://www.abicko.cz/clanek/precti-si-priroda/10412/slepy-jak-netopyr.html.
      • Sam Giger rikal, ze bez oci, je postava vetrelce daleko znepokojivejsi. Ne nadarmo se rika, oko je okno do duse. Vetrelec dusi nema.
    • ale někdy ve slevě samosebou...za 50 joudů se asi zbláznili )
  • Ataker
    A to jsem si chtěl koupit sběratelskou edici, tak nic *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit