Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • medveddd

    Ty kráso, to jsou parádní snímky!

  • Maxianimal

    Jakože víc než v RDR2 (který vyšel o rok dříve) a ve kterém musíš koně trénovat, zlepšovat tím staty (nebo vylepšováním výbavy) a získáváš tím další ability, co ten kůň může udělat? Že ho můžeš používat jako detektor jiné zvěře? A celkově si k němu buduješ vztah a v příběhu je tam i docela silný moment, v němž hraje hlavní roli tvůj kůň? Ale no tak... :)

  • twicer

    Těžko říct no, nemám to takle rozdělený. Když to vezmu jak to popisuješ, tak je hloupoučkej grind i dying light, zabíjet stovky zombíků zbraněmi o několika jednoduchých animacích, plnit questy dokolečka dojdi, vezmi, dones. Obě hry fungují jako hřiště, kde ti ty úkoly jen dodávají směr. Pokud tě ta základní formule hratelnosti nebaví nebo baví méně, tak tomu nepomůže ani svědcená voda.

    • Dying Light má skvělý parkour, je to skutečnej masakr v boji na blízko a z počátku obou dílu se otáčí tvá role když nastane noc, to je super.
    • Days Gone ti dá zase skutečný pocit paniky přečíslení nepřítelem a vyžaduje nějaké základní využivání prostoru, hra má dobře implementovaného mounta v podobě motorky, můžeš ji tunit, můžeš sní pracovat v boji, je esenciální pro cestování po světě. Souhlasím že by ta hra mohla být poloviční co se týče výplně. V průběhu vývoje docházelo k hodně škrtání, což znamenalo vyřazení 2 lokací a následné recyklace tohoto obsahu do již vytvořeného světa.

    Dle mého obě hry dokáží královsky pobavit a nejsou ještě pokřivené hromadou DLC přídávků s oblečky a podobných blbostí. Dying light 2 mně bohužel nakouslo v přesvědčení, že první díl byl možná spíše dílem náhody, než mistrovstvím studia.

  • 0011

    Spolužákův otec po revoluci a po ukončení vysoké projel na motorce celou Eurasii, ale jak říkáš, jsou to spíš sny a málokdo je v postavení že si něco podobného může dovolit.

  • ALHAZRED

    No vono je pravda že jako hlavni dejova linka se v DL moc nevyvedla, nebo me to připada, že to puvodne mělo bejt jinak, a voni to na posledni chvili změnili, ale celkově proste koncentrovana zabava z hustou atmosferou, včetne vedlejšaku, ktery sem prošel všechny. Kdežto v DG je to natahovany a ředeny a straaašne stereotypny. Ja du 10x dat kytky na hrob svoji žene, 10 musim vymlatit ty sami zombiky, proste všechno delam 10x a je to pořad to sami, možna by stačilo jenom 3x :D Jak sem přešel ten severni prusmik a objevil novou mapu, moje tam nebyla, a teď všeeechno znova, celej grind, a obsazovani zakladen, a vypalovani hnizd, a 10 stupidnich vedlajšaku, najdi člověka, taaak si řikam už NE. Fandim lidem, kterym se libi obě hry, možna sem měl hrat nejdřiv DG, ale po tom cvakani zadkem, ktery sem měl při DL mi tohle přijde, jako slabej čajiček...

    Jenou na cintru, byla bouřka jak ďas, všude zombiii, ja se pližil a hledal to posledni hnizdo, pak vypalil...běžel sem spět k motorce, a než sem spravne natočil panačka abych nased, tak mě horda v posledni sekunde sežrala...tak to bylo husty, jinak NIC... jo a ty trolove, co se furt nečim sjiždi a při tom řežou, sou proste mimo misu :D

  • twicer

    Dobrá hra, zombíků jsem čekal že bude víc, nemuselo to mít na konci takový cliffhanger, ale jinak to byl celkově dobrý zážitek. Riki byla fajn.

    Když se někdo bude chtít mrknout, tvořil jsem panoramatické 4K screenshoty z průběhu hraní.


  • twicer

    Jen jestli si tyhle moudra nesmolil uprostřed lesa s mobilem na ruce, to by si té absurditě co tu tlačíš nasadil klobouček :)

  • twicer

    A dying light má příběh kterej stočí za řeč? 

    Srovnávání těchto dvou her je jako jabka a hrušky, ale zrovna příběh by bylo asi poslední co bych o dying light zmiňoval. :)

  • twicer

    Propojenost s motorkou je tam docela silná, takže minimálně používání mounta jako významného herníku prvku vtéto hře dobře vyniká nad ostatními hrami s otevřenými světy.

    Jestli tě to jinak nechytlo, chápu, že jsi tento aspekt neměl jak docenit.

  • twicer

    Zas tak hrozný to nebylo :)

  • Inquisitor

    Pěkný. Ale kolik lidí tak reálně žije? Řekl bych že minimum. To jsou spíš sny. 

  • Mejte uz rozum, vzdyt tohle jsou ty hry spis pro starsi lidi, fotrove od rodin. Pokud jste mlady, zazit vlastni pribehy na cestach nekde venku, je daleko lepsi. Od jizdi na motorkach kdesi v Africe, offroudech, Jizni Americe se samany, vystup kdesi v Nepalu s hrozivou lavinou, chyceni od policie... to jsou proste lepsi pribehy. Mlady proste cestujou! :D 

  • Vidis a me se treba Metro Exodus libilo nejvic z tohoto zanru tj ani predchozi Metro nebavilo, rozehrano, vypnuto. Exodus skutecne dohrano a to nejsem na tenhle styl nebo typ hry.

  • A podle ceho to sleduje? Kdyz instalnes hru od CD Projektu a hrajes to offline? :D 

  • Tak to je skoro vse odpad, neni nad to zazit vlastni pribeh nekde venku, kdyz proste cestujes a ne sedet doma u konzole nebo pocitace to je moc :D 

  • Treba bys dohral napr hra Ghost of Tsushima PS5 :) 

  • Tak fast travel se snažim omezovat všeobecně ve hrách, pro lepší zážitek. Záleží na tom, kolik na mě hra sype zbytečného pobíhání a jak moc fajn je pohyb po světě. Ten benzín tady byl silnej motivátor sám o sobě - přece to zvládnu líp :). Ale na začátku to bylo prostě utrpení, tankovat po každejch dvou kopcích. O součástkách ani nemluvě, z toho by si člověk pomalu postavil tank.

  • medveddd

    Pro mě ta příšerná výdrž motorky naopak byla:

    1) Skvělým motivátorem sbírat penízky a reputaci, abych si mohl nechat nádrž zvětšit..

    2) Do určité míry i něčím, co tomu světu dodávalo "pocit velikosti" a toho, že jsem třeba i při fast-travelu skutečně někam cestoval. Že jsem jenom nekliknul na mapu, neměl loading a pak se nenaspawnoval na vybraném místě. Přestože to je přesně to, co se stalo, těch zbývajících 24 % benzínu v nádrži mě tak nějak dokázal přesvědčovat o opaku.


  • Začátek bych rozhodně nevystřihoval, ten mě zaháčkoval na výbornou. Přece v tom svýho kámoše Boozera nenechám. A hodně mě bavilo objevovat detaily o jednotlivých usedlostech, Deaconovi a kultistech. Druhá půlka pak působí skoro jako jiná hra, možná to měli rozseknout na dvě menší hry.

    Největší problém sem měl s výdrží motorky. Hloupej fetch quest by ani nevadil, ježdění mě hodně bavilo. Ale když se u toho musim 3x po cestě zastavit, doplnit benzín a opravit motorku, tak už je to opruz.

    edit: Eště dodám hráno na PC, 0 bugů.

  • Derp_1337

    Díky, GGG. Jsem rád, že se tady v diskuzi vždycky objeví nějaký komediant, který napíše nějaký fór pro zasmání 😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit