Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rikat ME1 RPG potrebuje znacnou davku odvahy.
  • Funny fact BG 2 MÁ tutorial. *2*
  • ani pak jsem nerdem i já, jelikož jsem hrál všechny díly od jedničky po NV včetně všech DLC a každý díl mám několikrát dohraný. To platí také o celé sérii Baldurs Gate i její odnož Icewind Dale. Taktéž několikrát dohráno. Jsou to hry, které si zahraju do dneška. Mám je doma v originálech a mám je moc rád. A je mi 28 let. \mám rád komplexní hry u kterých musí člověk přemýšlet a přesto jsou neskutečně zábavné. Dále bych mohl jmenovat Jagged Alliance 2 a nebo třeba Might & Magic VI a VII... Na to vše nedám dopustit. Samozřejmě si zahraju i Battlefield 3, Call of Duty a jiné moderní výdobytky, ale rozhodně mě nenapadne někoho nazývat nerdem nebo čímsi za to, že mi něco nejde nebo že to neumím hrát a nebo mě to nebaví.
  • ja si nedavno zkouk "ben hur", grafika dobra, jen misty herci moc prehravali *5*
  • smajdal
    K*rva fix vole. Nedělej ze mě debila. Jak má člověk neznalý pochopit něco, s čím se dřív nesetkal jinak než pokus-omyl? JAK?????????????????????????? Tím, že si o tom něco přečte, v tomhle případě musí vstřebat hodně kusých informací A NENÍ TO ZÁBAVNÉ, stejně jako NENÍ ZÁBAVNÝ (v mém případě) pokus-omyl. Mnoho her už v té době mělo zvládnutý tutoriál, který vysvětlil principy a na drtivou většinu nevyřčených informací díky tomu pak už přišel sám! EASY AS FUCK. Víš kokote, mě jde o to se ve hře BAVIT a cokoliv je proti tomu BUDU ZATRACOVAT. A ano i takové věci, že mág kouzlí, jak, čím a co k tomu potřebuje MUSÍ být vyřčeny....ach bože, že se s takovým čurákem vůbec vybavuji.
  • Tak tohle si asi nezahraju. Animace postav a grafika už je hodně mimo a celkově už je hra vyčichlá. BG2 je skvělá hra, hrál jsem ji když vyšla a ohromně se bavil. Dnes je to už ale klasika, a jako taková patří spíš do vitrínky než na počítač. Osobně si počkám na Project Eternity od Obsidianu, která jede na stejném, ale notně modifikovaném enginu jako BG2 a přinese porci perfektní a současně vypadající zábavy.

    A kdo říká že hra není jenom o grafice - není, ale na film z 50. let byste se taky nedívali, i kdyby byl příběh bůhví jak čupr.
  • Ok pokud si hral BG2 13h a nechytlo te to proste asi nejsi typ pro tyhle hry. Na tom nic neni, zadna hra se nemuze libit 100% vsem. Nicmene hra ma dnes kultovni jmeno po celym svete a pro 99% lidi co ji hrali prinesla nezapomenutelny zazitek(v dobrem).

    Je tedy duvod proc ma hra takovu "fan-base" a protoze patris k <1% minorite, mel bys to respektovat, ne je nazyvat nerdy - neco na tom asi bude ze se tolika lidem libi.

    Ted, pokud je to neznalost hry co te odradi, na to je prece manual(?!?):
    http://www.beamdog.com/files/bgee/BGManual2.pdf
  • I když to není 100% k tématu - k původnímu BG I a II (neb pochybuji, že jsou podporovány i Enhanced Edice) existuje MASIVNÍ (podtrženo a tučně) modifikace Big World, která kombinuje velké množství menších i větších přídavků a můžu ji vřele doporučit, jen je třeba si trochu pohrát s výběrem podle toho, co hráč chce a očekává. Jednou jsem byl nenasytný, vybral téměř všechny možnosti a výsledek byl kvalitativně mírně řečeno velmi nevyrovnaný.
  • Thanes
    Dark Souls se vůbec nedá takhle porovnávat - vypráví příběh/lore úplně odlišným stylem. BG/Skyrim/95% ostatních RPG ti příběh podá stylem "stojíš v sále a někdo ti něco povídá". Imo se jedná o hodně pasivní podání příběhu, nepotřebuješ se nad jeho konzumací moc zamýšlet.

    Dark Souls funguje úplně jinak - za postavama je obrovský lore, jen není podaný jako jednohubka. Člověk se musí zamyslet nad lokací, kde se postava nachází, nad popisem předmětů a taky nad jejím propojením vůči ostatním charakterům. I ten rádoby minimalistický příběh má pak mnoho různých odboček a možností vysvětlení. Imo tak dosahuje jednoho z nejlepších podávání herního příběhu, takhle ti to kniha/film nemůže obstarat (což se u drtivé většiny ostatních her nedá říct).
  • jj, to je oblibenej postup bioware, prvni dil docela slusny rpg (me1, da1), sprzneny kvuli konzolim v pokracovani... tak snad to otoci k lepsimu zas jako v me3, vyjma konce *5*
  • smajdale neznamená, že když nemáš mozkový buňky na pochopení ovládání počítačový hry, tak že jí hned budeš zatracovat :-D si mě docela pobavil. Pamatuju, když vyšel BG1 - bylo mi asi 10-11 let a se slovníkem v ruce sem hru prošel na jeden zátah - respektive ( jak tu jeden týpek trefně napsal ) jsem hru na jeden zátah přečetl. To si vážně tak blbej, že nevíš, že s mágem se kouzlí a s berserkem seká a že body do síly znásobujou míru poškození? nějak nedokážu pochopit, co ti na tom přišlo složitý? vždyť pokud někdo vyloženě neměl problém s angličtinou, tak se u toho mohl královsky bavit a dohrát to i kluk ze zvláštní školy....to ti dělali lobotomii, nebo jsi jen ten moderní hráč se širokym záběrem :_D
  • Abych pravdu řekl, docela mně serou lidi, co do světa vykřikují, jak hrají 20 let starou hru a myslí si při tom, jak jsou strašně COOL *12* .
  • Zkus drakensang. Hodne old school rpg v "moderni" grafice. Ja to ovsem zabalil kvuli hrozne pomalymu pohybu avataru, to byl porod, nez sem nekam dobehnul. JInak supr zalezitost!
  • smajdal
    DA2? lol
  • smajdal
    Stačí, když jsou ve hře vysvětlena její pravidla a omezení, co jde a co ne, na co se soustředit a jakým způsobem hrou postupovat, za předpokladu vyšší náročnosti a celkové komplexnosti. Protože jak to jednou hráč pochopí a něco ve hře zvoře-umře, nenastane pak frustrace z toho, že neví jak a proč. Takže kdo není do hry hned zažraný, nebo je prostě trochu noob, tak ho hra zbytečně trestá a odradí...ale jak už jsem psal, do hry jsem se dostal, ale taaaaaaaaaak mě nebavila, že jsem ji musel vyhodit z okna. Fallout přišel na řadu po BG a tam jsem se už poučil a neztrácel nad ním čas.
  • smajdal
    BG2 jsem hrál cca 13 hodin...a co se týče Falloutu, jsem si prostě nemohl pomoct. Zkusil jsem i dokonce novej NW a ten letěl taky po pár minutách oknem.
  • Ohledně Skyrimu by se dalo namítnout, že TES se nikdy nesnažily a nesnaží o komplexní stvárnění NPC, tzn. necílí primárně na hráče her typu Baldurs Gate. Což jsem i já, z mého pohledu jde sice o rozlehlý svět, ale prázdný. Jediná trochu snesitelná postava je Serana, ostatní v podstatě akorát "reagujou na světlo" a v pozdějších úrovních je hlavní postava nezničitelná. Trochu vylepšovat konverzaci NPC začali až v datadiscích, ale upřímně, už dávno tuhle hru nehraju, zatímco k BG se pořád vracím. Jsem zvědavý na Zaklínače 3, ale kdyby se objevila nová hra ve stylu Baldurs Gate, určitě bych jí dal přednost. Ale je pravda, že v dnešní době se dělaj hry spíš pro hráče typu smajdal, které bolí u hraní přemýšlet.
  • Uz se tesim, az si tohle zahraju. Hral jsem puvodni Baldury a ICWD a jedina hra, ktera v dnesni dobe nabizi podobnou komplexitu a hloubku je Dragon Age II.
  • pokud nechceš věnovat hře víc než pár minut, tak nevím proč saháš po veledílech jako je Fallout a Baldurs Gate. Podle otho co říkáš je pro tebe totiž nejvhodnější zřejmě jen Moorhuhn a Angry Birds. Ana to že je ti 22 uznám jen to že jsi opravdu slušný materiál.
  • Baldurs Gate II jsem rozehrával na několik pokusů, až poté jsem do systému hry konečně pronikl. Zážitek boží, něco podobného mi přinesla snad jen Jagged Aliance II.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit